מחזור 35 בליגת העל: הדרבי שוב מוכרע לטובת הצהובים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏10/5/13.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מספיק לפמפם את הטענה המגוחכת הזו שהקהל של הפועל הוא הטוב בארץ!
    יש כל כך הרבה סיבות למה לא:
    1. מבחינת רעש פר אנשים אני יכול לומר שחיפה ובית"ר עוקפים אותם בסיבוב (יש לקהלים האלה מגבר בגרון כנראה) והשנה גם מכבי בלטו הרבה יותר מהם.
    2. מדובר בקהל שהכניס מנהג מגונה של שירי שואה ליציעים. הארגון המרכזי של הקהל, אולטראס הפועל, הוא אנכרוניסטי שבשנים האחרונות תפס אפילו עמדות אנטי-ציוניות (אני לא מדבר רק על השלט, אתם מוזמנים לבדוק לגבי ראשי הארגון, חפשו בפייסבוק). כך שמדובר באנשים לא ממש סימפטיים.
    3. רמת התפאורה של אולטראס הפועל רחוקה שנות אור מזו של מכבי פנאטיקס (הארגון החדש) והאחרונות של השחקן ה-12. הרמה רק יורדת עם הזמן מבחינת צביעה, מקוריות, גיוון וכד'. אני יכול להעיד על כמה אוהדי הפועל שהיו בטוחים שבדרבי הקודם מכבי הדפיסו את התפאורה, עד כדי כך היא טובה.
    4. 0, 2.
    5. השירים החדשים של אוהדי הפועל מגוחכים ברמות שלא יתוארו. אין שיר הזוי יותר מ"אנחנו לא שכירי חרב", פתטי למדי.
    6. הסיבה המרכזית - לא משנה מה הסיבה (והסיבה שניתנה פה מופרכת), לא למלא את היציעים בדרבי זה פשוט נוראי.

הקהל של הפועל מתעקש שהוא כ"כ נעלה ואליטיסטי, אבל זה ממש לא המצב. גם כל הקטע של "תמיכה גם כשקשה" נראה דיי הזוי. אני יכול לומר שבדרבי הקודם היה נראה שהתחלתם לעודד כמו שצריך בפיגור 3, זה מעיד על לוזריות, לא יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/13
  2. Don Joan Roman Member

זאת מבחינתי השורה התחתונה והכי נכונה שיש.
    אין בארץ תרבות ספורט, אין בארץ קהל אמיתי שתומך בכל מצב, בכל קבוצה יש מקסימום 100 אוהדים שאפשר לקרוא להם אוהדים טובים

3. Telkiyski Member

1.והמנהג המגונה של הכנסת מילות שואה (כגון "שואה","נאצי" או "אושוויץ") לשפה היומיומית לא מפריע לך? דווקא כשאוהדי הפועל נוהגים ככה זה מפריע לכולם, מעניין.
    2. מה ההתלהבות מהתפאורות שלכם? תמיד בגלל שיש לכם שני ארגונים ושער חתוך אתם פורסים דגל אחד על חצי שער, או שניים. אצלינו לעומת זאת יש דגל פריסה גדול על כל שער 5, תמיד. ולדעתי התפאורה של הפועל יפה יותר. זה בערך כמו שהיית אומר "אבל צהוב זה צבע יפה יותר". בדרבי שעבר למשל ראיתי שהעליתם על חצי שער משהו שנראה כמו דגל מקדוניה, ובלי קשר מודפס זה לא בהכרח אומר שזה כ"כ יפה, זה די הפוך.
    3. קהל לא נמדד רק ברעש פר משחק, כי ברור שבמשחקים שבהם הקבוצה תשחק טוב ישמעו את הקהל יותר, וההיפך. הוא נמדד במה שקורה כשהקבוצה בקרשים, ואצלינו לא מביאים סמרטוטים אחרי הפסד בדרבי.
    4. שנים שבהן לא נצחת דרבי
    5. בדרבי הקודם התחלנו לעודד חזק יותר אחרי השלישי כדי לא לתת לכם לחגוג עלינו ולהשפיל אותנו, אני לפחות. לא בשביל לגרום לשחקנים לשחק טוב יותר ולא בשביל לנסות לחזור למגרש. רק בשביל שאתם לא תדרכו עלינו, והאמת? היה שווה את זה, עובדה שזה הפריע לכם.
    אנחנו בטוח לא נלך הביתה אחרי שנהיה בפיגור 2-0.

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/13
  4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא יודע מה הסיבה שלך או של כל אוהדי הפועל לעידוד בפיגור כזה, אבל זה היה פתטי, זה היה נראה כאילו לא באמת אכפת לכם מהקבוצה שלכם אלא כדי להראות שאתם הקהל היותר חזק.

והאמת? אני מחזיק מהתפאורות של אולטראס הפועל בהרבה יותר משל אוהדי מכבי. ביצירתיות ובביצוע.

5. Telkiyski Member

זה לא פאטתי בכלל בעיני. היה מצב שבו הלוח תוצאות מראה 4-0 למכבי ונשארות כמה אופציות : ללכת הביתה, לשבת בהלם או לעודד. אני בחרתי לעודד ואני שמח שעשיתי את זה.
    לא בשביל לשנות משהו על המגרש אלא רק בשביל לשמור על הכבוד שלנו בתור קהל ולא לתת להם לדרוך עלינו אחרי 5 שנים.

6. Raulito Madridista

בתור אחד שהיה במשחק מן הסתם ביום שני, אני אחזור על מה שידוע - קצת לפני המשחק, וזהו. הקהל של מכבי לא עודד בשום רגע להוציא את ה-2-1 של זהבי. כמובן ששער 5 וגם שער 7 עודדו בטירוף גם ב-3:2, למרות שזו עונה מחורבנת, למרות אלף ואחד דברים. ומכבי כבר ניצחה שני דרבים בצורה מרשימה, כולל איזה 4:0 שהייתי מעדיף לשכוח ולא להיות נוכח בו, אבל כמובן שהקהל שלכם רק יקפוץ בגולים.

אני סולד מכל שירי השואה, לא אוהב כל-כך את שירי התבוסתנות סטייל 'שכירי חרב' או 'לפעמים יש אכזבות והפסדים', וחרא אפשר למצוא בכל מקום. אבל שאוהדי מכבי ידברו על מה שפגום בהפועל? להזכירך, שנתיים שלמות הקהל בא עם תלבושות שחורות והכריזו על מות המועדון בגלל שאבי נמני נבעט. נמני שחקן גדול, סמל ענק, כנראה(בעצם בטוח) משהו שאין להפועל בעידן הנוכחי - אבל הקבוצה מעל הכל, ילדודס.

מכבי חיפה? יש להם להיט אחד וזהו. 'את השיר הזה אנחנו לא נפסיק...'. מפרגן כשצריך. המועדון הזה אשכרה הגיע פעמיים לשלב הבתים בצ'מפיונס וזכה ב-7 אליפויות ב-11 עונות(מתעלם לרגע מהשנתיים שעברו). עם כמות תארים זהה בבית"ר, מכבי או הפועל - כל משחק היה מלא ב-15,000 איש, כל משחק היה קרנבל, אז תעשו לי טובה. רוב הקהל של חיפה היה מפונק. ומכבי? בקיצור, הם חזרו לשלהם. השחצנות מעולם לא נעלמה שם. הם הקבוצה הכי גדולה מקום המדינה אבל גם המועדון הכי כושל ב-20 השנים האחרונות מבין כל 4 הגדולות. הפועל לקחה גביעים והגיעה בכל עונה לאירופה. אז הלאה.

7. sagi4814 Member

ראוליטו אני לא יודע באיזה משחק הייתה... אבל אתה לא הייתה בדרבי, אני אוהד מכבי וישבתי בשער שמונה וראיתי את הקהל של מכבי לא מפסיק לעודד רוב הגוש לפחות, ולא שמעתי את הקהל של הפועל יותר מדי בטירוף אחרי ה2-2, (ושמעתי יפה את השיר המפורסם שלכם "שתיהיה שואה למכבי") בירידה למחצית, וכן בתור אוהד מכבי שמנוי שלוש שנים, מאז שהשתחררתי מהצבא, אני אגיד לך שראיתי יפה מאוד את כל הקרחות בבלומפילד, אבל האשמה פה היא לא על האוהדים היא על ההנהלה שלכם שחייה בסרט שהיא מוכרת כרטיס ב140 שקל! מחיר מופקע ומבזה!.

ולגבי כל הנושא המצחיק הזה של הקהל הצלחות, כדי להפסיק לנתח, זה לא טקטיקה הנושא הזה, זה שורה תחתונה, כל קבוצה בארץ זה קהל הצלחות, יש יותר ויש פחות, הכל תלוי בתקופה שהקבוצה נמצאת, ללא יוצא מן הכלל!

8. oranfu Member

א- לחיפה יש עוד שירים.
    ב- לבית"ר היו כמה שנים גדולות עם גאידמק, ברגע שהקבוצה התחילה לקרטע גם הכמויות הגדולות של הקהל נעלמו. גם מכבי ת"א עכשיו בשיא ההתלהבות ובוודאי המועדון שהכי רעב לאליפות, הביאו הרבה אוהדים. אבל אם הם יחזרו להיות קבוצה שזוללת אליפויות כמו שחיפה היתה מאז תחילת המילניום (חס וחלילה!) אז גם שם הכמות תרד. ככה זה.
    ג- זה אולי נשמע תרוץ עלוב, אבל באמת שקרית אליעזר איצטדיון מסריח לעומת בלומפילד וטדי. פשוט לא כיף לראות שם משחקים וגם זה משפיע על הכמות של הקהל.

9. oranfu Member

אין פה תרבות ספורט בארץ, אין מקצוענות, אין מתקנים (למרות שיפור בנושא בשנים האחרונות) ואין רמה. כתוצאה מהדברים האלה גם אין תרבות של עידוד וקהל.

כמו שאמרתי, הויכוח הזה מגוחך. כמו תחרות "למי יש יותר גדול" כשלכולם יש בעיות אימפוטנציה..

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/13
  10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בקשר לבית"ר, אני חייב לציין שאצלנו זה לא קשור רק להצלחות. כמובן שהרבה מפונקים מימי גאידמק עזבו בגלל הירידה ביכולת, אבל הרבה לא באו גם בגלל תופעת הגזענות וגם בגלל שנמאס להם מארקדי ואיציק. העונה, כשסוף סוף הייתה לנו קבוצה שאפשר היה להתחבר אליה מכל בחינה והגזענות לא הופיעה ביציעים עד שהצ'צ'נים הגיעו(ושטוטו יספר לכם מעשיות עד מחר), הקהל הגיע ואיתו גם ההצלחות ולא ההפך. כי ה-17 אלף שהגיעו נגד הפועל הגיעו אחרי שהשגנו ניצחון אחד ב-6 משחקים, וה-5 אלף שנסעו לנתניה הגיעו אחרי הפסד למכבי חיפה בטדי.

11. oranfu Member

בסדר גם במכבי חיפה העונה מתחילת העונה הגיעו כמויות גדולות של אוהדים, והצלחה כמובן לא היתה (אני מדבר אפילו במחזורים שהיינו בתחתית). זה לא משנה את השורה התחתונה.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

1. להכניס את השואה ללקסיקון היומי זה נוראי, גם זה חורה לי. זה לא סותר את העובדה שאוהדי הפועל מחליאים אותי עם זה, וגם עם איחולי ההתאבדות הלבביים, ריקודים על קבר של אחרים (פנאן) ואסונות של יריבים (אובארוב והבובות, מני לוי והעציצים). שלא נדבר על ריסוסי צלבי קרס על קברים ועל הבית של יניב גרין.

2. זו רמת צביעה לא פחות ממדהימה. זה היה סדין לבן ונראה כמו שלט חוצות.
    http://images.one.co.il/Images/Packages/20350/557_372/IMG_1738.Xxx
    זה שלט מאוד פשוט ולא ממש מובן:
    http://images.one.co.il/Images/Packages/20350/557_372/IMG_1740.Xxx
    יש גם את הקונטרה בדרבי הקודם, וציור מדהים של רוקי בלבואה מהעבר של מכבי.
    במקרה הזה, הגודל לא קובע. לפחות לטעמי.
    אני חושב שכרגע היחידים שמשתווים בתפאורות למכבי הם הפועל פ"ת.

3. הסמרטוטים זה ממש לא כל הקהל ורבים גינו את זה בקהל של מכבי. בדיוק כמו שהחולצות השחורות זה בסה"כ האולטראס (בבונמני). השחקן תמיד עודדו ותמכו, לצד מחאה נגד לוני מסיבות מגוונות.
    מכבי במשך עשור דשדשה (במכבי לדשדש זה לא להיות במאבק האליפות, לאו דווקא תחתית. קוראים לזה מועדון גדול. ביל שאנקלי הגדיר את זה הכי טוב), את הקהל שמעו וראו כמעט תמיד, בטח במשחקים גדולים. מה שהיה בדרבי היה מגוחך, הפועל, עם כרטיס לאירופה, לא מילאה את בלומפילד וברוב המשחק שמעו יותר את אוהדי מכבי.

4. שנים לא ניצחנו דרבי (גם לכם הייתה איזו שנה בתוך זה, אגב), אבל איך שתי השפלות (יש שיאמרו שלוש) דיי מוחקות את זה בסטייל. בשנות ה-90 אגב היו רצפים גדולים מזה.

5. אוהדי מכבי (לא פרוות ורולקס ביד אליהו) לא עוזבים לפני הסיום. במשחק נגד קריית שמונה בטלוויזיה דווקא ראו שכמה מתוך ה-4000 אוהדי הפועל עזבו.
    העובדה שהתחלתם לעודד בעיקר הצחיקה. ב-4-0 שער 5 הרימו שלט "הפועל ת"א לעולם ועד" אחרי הרביעי, אין סמל גדול יותר ללוזריות מזה, פתטי. בשני ההנהלה, לבקשת האוהדים, שברה שיאים והשמיעה בלופ את "לעולם לא תצעדי לבד הפועל" בפול ווליום, כאשר ברוב הזמן לא היה אוהד אדום אחד באצטדיון. זה פתטי, זה חלש, זה מהות האימרה - לנצח בצילנו.

13. Telkiyski Member

השירים הגזעניים של אוהדי הקבוצה שלך לא מחליאים אותך?
    העובדה שלכולם יש שיר שחקן חוץ מלמהרן ראדי, זה לא מחליא אותך?

רק אוהד מכבי ישראלי ממוצע כמוך שוכח בשניה 4 שנים בלי נצחון בדרבי (כשההשפלה הכי גדולה הגיעה בכלל אחרי 0-0), בגלל עונה אחת שבה לקחתם 3 דרבים כשיש לכם תקציב של 120 מליון.
    מה שיפה ובלתי נתפס הוא, שהפועל הצליחה לא להפסיד דרבי במשך 4 שנים, כשתמיד לכם היה איזה מיטש או שניידר.
    אתם? אתם עשיתם לזה סוף ולקחתם אליפות מסכנה אחרי 7 שנים של כלום בזכות מיליארדר קנדי. כשהיה לכם תקציב בסדר גודל של חיפה והפועל, ראינו את ההישגיות האדירה של האימפריה שלכם.

והתגובות שלך בעניין השלט "הפועל ת"א לעולם ועד", העידוד בפיגור 4-0, רק גורמות לי להגיד לעצמי תודה על זה שבכל זאת הצלחתי לעשות עם עצמי משהו ברבע השעה הנוראית הזו. אני שמח לשמוע שזה הפריע לכם.

לגבי שאר ההערות השחצניות שלך ("לנצח בצילינו" וכאלה), אין טעם להתייחס.
    אבל יפה, מצאתם לכם משהו שכאילו ייחודי בכם, וזה "אנחנו ממש שחצנים", זה עדיף מכלום. קבוצה בלי שום תוכן.

14. מרקו ואן באסטן Member

הויכוח הלא נגמר הזה של הלמי יש יותר גדול תמיד משעשע אותי מחדש. אני דווקא לא כל כך מייחס את הכמות שמגיעה דווקא להצלחות. אני שנים טוען שהאוהד הישראלי יגיע מתי שיש עניין,זאת אומרת שמשהו מונח על הכף,שיש מ-ת-ח. שהקבוצה רצה לאליפות בקרב צמוד,או במשחקי גביע גדולים כמובן,אבל גם שקבוצה גדולה נקלעת לתחתית. הפועל תל אביב בעונה הראשונה של גוטמן נלחמה על חייה ומילאה את בלומפילד כמעט כל משחק,גם בית"ר ירושלים בעונת "ירושלים לא תרד" לפני עשר שנים,מילאה את טדי במחזורי הסיום. ומכבי חיפה העונה שהייתה בתחתית עמוק עמוק בפתיחת העונה הביאה כל משחק 12 אלף צופים,ולמעשה היה לה את הממוצע הגבוה בליגה עד אמצע הפלייאוף(מעל מכבי שרצה לאליפות). אותו דבר הפוך. היו שנים בעידן רוני לוי שמכבי חיפה לקחה אליפויות בחודש אוקטובר והקהל לא מילא את המגרש,כי לא היה מתח ולא היה עניין.
    ההשוואות בין הקהלים הם מגוחכות בתכלס כי לכולם יש מגרעות וחסרונות והמשותף לכולם היא העובדה שכולםיעלמו מתי שיגמר המתח והעניין.(מכבי של השנה זה לא מדד כי מדובר בקהל שלא ראה 10 שנים אליפות אחרי עשור מבזה והיה רעב מאוד)

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/13
  15. Telkiyski Member

מרקו, אני מסכים איתך שבגדול, בשורה התחתונה, אין בישראל קהל תומך באמת ב100% מהזמן.
    אבל אני גם חושב שברוב העולם זה ככה.

לגבי הויכוח המטופש של "למי יש יותר גדול", אני מנסה להימנע ממנו כמו ששמת לב אולי, ואני בטוח לא התחלתי אותו.