מחזור 33: ריאל מפרקת את ולנסיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/4/11.

1. villa Member

וואו... אני אוהד ולנסיה כבר בערך 6 שנים ובחיים לא הרגשתי כזו בושה להיות אוהד כמו היום...

וזה לא שאף פעם לא קיבלנו בראש.

נערך לאחרונה ב: ‏23/4/11
  2. Zizou10 Member

לא רוצה להתייחס יותר מדי למשחק בנתיים, אבל אם מוריניו לא פותח עם קאקא ביום רביעי. זה פשוט שוד.

3. AS R Member

אני נזכר עכשיו בוויכוח שהיה לי לפני כמה שבועות עם ריקלמה ועוד מישהו, שטענו שהליגה הספרדית לא חלשה (פרט לבארסה וריאל), בעוד אני טענתי שהליגה הזאת חלשה מאוד, בטח בהשוואה לליגה האנגלית למשל.
    אחרי המשחק היום, אני לא צריך עוד טיעונים לוויכוח הזה, המשחק הזה מדבר בעד עצמו. מקום 2 נגד 3 אני מזכיר לכם.

4. Blaugrana Blood Member

להזכירך טוטנהאם וארסנל לא נראו יותר טוב על אדמת ספרד.
    מדובר בשתי מעצמות כדורגל שמסתכלות על כל אירופה מלמעלה...
    גם מילאן, ליון ושחטאר לא בדיוק היוו יריב שקול במשחקי החוץ.

5. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביחס לריאל ובארסה, 2 קבוצות שמשחקות בחצי גמר ליגת האלופות ונותנות עונה חלומית בכל קנה מידה שבבעלותן מיטב כוכבי היבשת - אז כן, גם קבוצה טובה כמו ולנסיה מתגמדת. וזה בלי להזכיר את הדור הספרדי המצוין שגדל פה בשנים האחרונות והתבטא בדאבל של הנבחרת. אפשר גם לפרגן כשצריך. מצד שני, בארסה נמצאת בחובות ענקיים, שני הקבוצות ממומנות ע"י הבנקים וכן הליגה עצמה לא תחרותית שזה מדהים (עוקפת את הליגה הסקוטית ממזמן בקטגוריה הזו). אם תחרותיות היא מידה לטיב של ליגה אז הספרדית נמצאת רחוק רחוק משאר הליגות הבכירות.

לגבי המשחק היום - מבחינת מוריניו אני מניח ששלושת השערים שריאל ספגה כואבים לו מאוד. לזכותו יאמר שהוא הצליח להכניס את קאקא והיגוואין לעניינים, כשבשבוע הבא מול ברצלונה הם הולכים להיות קריטיים מאוד. מבחינת נקודות המשחק הזה היה די גארבג' טיים, כשגם ריאל וגם ולנסיה פחות או יותר כבר סיימו את העונה.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כל מי ששופט את את הליגה הספרדית על סמך תוצאות של ריאל מדריד וברצלונה לא מבין שום דבר... אני רציני. איך אפשר לשפוט קבוצות שמשחקות כמו ריאל וברצלונה? ביי פאר 2 הקבוצות הכי חזקות ביבשת העונה.

תשפטו את הליגה הספרדית על כך שסביליה מודחת מליגת האלופות מול קבוצה כמו בראגה, שלונסיה לא עוברת בליגת האלופות את שאלקה, לא על סמך זה שריאל וברצלונה לא רואות אף אחת בליגה.

7. AS R Member

אני לא מסכים, כי במשחק היום ריאל לא עשתה הרבה דברים מיוחדים, פשוט ההגנה של ולנסיה הייתה מאוד גרועה. כל מסירה קדימה של שחקני ריאל גרמה לחצי גול.
    ראית את הגול ה-1 של ריאל? ה-2 של ריאל? אי אפשר להבין מהשערים האלה שולנסיה פשוט חלשה וזה לא משנה בכלל מול מי היא שיחקה?

8. hai80 Member

1. מדובר בשוער משנה

2. לדעתך גול כזה קורה לעיתים קרובות? אפילו הרקולס לא סופגת כאלה גולים, לשפוט ע"פ גול כזה זאת שטות.

ולנסיה שיחקה פתוח לחלוטין וכשאתה משחק ככה נגד ריאל זאת התאבדות כשיש לך בהתקפת נגד את היגוואין קאקא בנזמה וקנאלס. גם אם קוראים לך צ'לסי רוב הסיכויים שאם תשחק פתוח כמו שולנסיה שיחקה אתה תקבל בראש, אמארי לא הכין את השחקנים שלו למשחק.

9. Muurad Member

אז בוא נסיק מהמשחק הבודד הזה שהליגה הספרדית < ליגות אחרות.

דיי נו תהיה רציני.. כמו שלירן אמר השוואה יותר הוגנת תהיה עם קבוצות שהן לא ריאל או בארסה, כי אם תהיה להן ההזדמנות(כמו שהן הוכיחו - גם בליגה האנגלית שתפרו רביעייה לספרס, ובארסה רמסה את ארסנל שנה שעברה) הן יעשו אותו דבר לקבוצות צמרת בליגות אחרות.

10. Blaugrana Blood Member

ועובדה שהקבוצה הכי טובה מחוץ לספרד לא נתנה לולנסיה יותר מגול אחד...
    משחק זוועה של העטלפים במיוחד בהגנה, זה לא מדד אמיתי ליכולת של הקבוצה.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אגב, המסקנה שלי דומה למי שמסיק לגבי הליגה.. מדובר בליגה שהיא חלשה, וולנסיה בשום אופן לא הייתה מסיימת במקום השלישי, גם לא בחמישי, באנגליה. אבל אני לא מסיק את זה בגלל מה שריאל וברצלונה עושות.. כמו שאמרתי, יש מספיק סיבות אחרות.

12. Muurad Member

בדיוק רציתי לרשום משהו בסגנון - אני מסכים פחות או יותר עם המסקנה הסופית, אבל לא בצורה שמנסים להוכיח אותה.

13. AS R Member

1. לא מדובר בשוער משנה, זה השוער הקבוע של ולנסיה.

2. אבל כשמובקעים לפחות שני שערים שהם אשמתם המלאה של שחקני ההגנה במשחק אחד זה מעלה תהיות על היכולת של הקבוצה. וכל ההגנה והקישור של ולנסיה היו גרועים היום.

מוראד - אני לא רואה את הקשר. נכון שריאל קבוצה מצויינת, אבל עדיין היא שיחקה בהרכב שני מול ולנסיה במסטאייה, ואתה לא מצפה מולנסיה שנמצאת במקום השלישי בליגה להפסיד 5-0 במחצית הראשונה במשחק הזה.

בוא נשווה את זה לקבוצה שנמצאת במקום השלישי בליגה האנגלית- אתה באמת חושב שאם ארסנל הייתה משחקת באמירויות נגד ההרכב השני של ריאל זה היה נגמר ב-5-0 לריאל במחצית?

14. Muurad Member

איך אתה לא רואה את הקשר בזה שעפ"י משחק בודד בסוף עונה שלא חשוב לפחות או יותר אף אחת מהקבוצות אתה לא יכול להוכיח את הטענה שלך שהליגה הספרדית חלשה יותר מליגה כזו או אחרת(במקרה הזה האנגלית)

לפחות לדעתי יש לך מה שנקרא selective vision בעניין הזה - אתה לא יכול לתת איזה תירוץ כזה ואחר בשביל מה שעובד לאג'נדה שלך - ומצד שני לבטל כאלה לצד השני.. כמובן שאני לא בא לתקוף אותך אישית פה וכמו שאמרתי בנוגע לקביעה הכללית שלך אני כן מסכים - אבל הדרך שאתה מנסה להוכיח את טענתך ממש לא נכונה והוגנת.

15. Blaugrana Blood Member

הליגה לא חלשה אבל היא בהחלט נחלשה ויש הבדל, לאו דווקא השנה אלא יותר מאז
    תחילת המשבר הכלכלי לפני 2-3 שנים שפגע קשות בספרד.
    לפני חודש באותו אצטדיון, ולנסיה נתנה חמישייה ליריבה שלא התקשתה לדלג בליגה
    האירופית מעל קבוצה שמתמודדת על אליפות בליגה האיטלקית (ויאריאל-נאפולי)

באנגליה יש טופ 6 מאד עשיר ביחס לספרד ולכן אתם מחשיבים את הפריימרליג ליותר חזקה
    אבל גם שם הרמה בירידה השנה...