מחזור 33 בפלייאוף עליון: המאבק על הסגנות ואירופה נמשך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏4/5/19.

1. oranfu Member

אני חושב שבמשחקי החוץ הם היו מספיק טובים. פשוט במשחקי הבית הם היו חזקים ביותר.

2. South Boy Member

עוד חץ ללב ועוד חץ ללב שבוע אחרי שבוע, קשה לקחת את זה בקלות.
    הייתה רבע שעה טובה אחרי הגול הראשון וזהו, אני באמת לא מבין איך זה מספק מישהו, רק את אלה שמחפשים בכוח להיאחז בכל דבר קטן שהיה טוב אבל מתעלמים מכל שאר הדברים הרעים כאילו הם לא קיימים.
    אי אפשר לשחק כדורגל מודרני בלי מגנים איכותיים, זה הדבר הכי חשוב במערך של קבוצת כדורגל ואין לנו אפילו אחד כזה. אורן ביטון פשוט מזעזע ברמות של דור אלו ואלחמיד שהוא בכלל לא מגן נראה כמו הדבר הכי קרוב למגן שיש לנו בסגל למרות שגם ממנו עשו קציצות להוציא את פתיחת המשחק.
    הקישור שלנו זה אפילו לא טיילת, אפשר לסגור את כל התקציב לעונה הבאה אם רק נשכיר את כל השטחים שחילקנו שם במהלך העונה, קבהא שחקן פשוט רך וחסר אינטליגנציה בצורה קיצונית ואני מאחל בהצלחה למי שחושב שזה שחקן שיכול להחזיר את באר שבע לימים הטובים של ראדי והובאן הקמיקזות.
    נכנסתי לדו"ח נתונים אחרי המשחק וזה לא חדש שבאר שבע רצה משמעותית פחות מהיריבה ברמה שניתן לחשוב שהיינו בעשרה שחקנים, אבל מה שלכד את עיניי יותר מהכול זה נייג'ל האסלבייינק. הבחור שיחק 80 דקות ורץ 7 ק"מ כל המשחק, לשם השוואה רוקאביצה ששיחק 16 דקות פחות ממנו רץ חצי קילומטר יותר. המקרה הנקודתי הזה הוא רק סימפטום לאדישות של מערכת שאף אחד לא מנסה אפילו להוציא אותה ממנה.
    מעבר ליכולת מעוררת רחמים השחקנים גם הוכיחו חוסן מנטלי של ילדות עם קוקיות, פשוט נופלים מהרגליים מכל לחץ הכי קטן, הם פשוט הוכיחו שאי אפשר לסמוך עליהם גם בפן הזה. המהפך שהם קיבלו זה מפגן חוסר אופי שאני אישית לא זוכר בליגה.
    מי שלא רואה את זה עיוור, מי שיותר חשוב לו שלא יקראו לו אוהד הצלחות כדי לא להתחיל להשמיע ביקורת ולהישמע כמו "אוהדי ההצלחות האלה" הוא האויב האמיתי של הקבוצה הזאת, הוא שונא באר שבע שלא אכפת לו ממצב הקבוצה. הקבוצה הזאת היא גוויה מהלכת, אוסף של שחקנים שלא סופרים את המאמן שלהם ואין להם שום פחד להיראות ככה שבוע אחרי שבוע, לא סופרים את האוהדים שלהם כי מי יגיד עליהם מילה רעה?
    עוד השפלה, עוד סכין בלב לאוהדים ועוד יום במשרד לאוכלי החינם האלה. מקווה שאף אחד שם לא יקבל פרס בדמות כרטיס לאירופה כדי לגנוב דעת ולנסות להקטין את עוצמת הכישלון הבלתי נתפס הזה, אסור שאף אחד ישכח לרגע את היכולת המבזה הזאת אם איכשהו נגיע לאירופה בסוף.
    קבוצה שמתנה את בניית הסגל מחדש שהפועל באר שבע צריכה כמו אוויר לנשימה בהגעה לאירופה לא צריכה לקבל מתנות.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אירופה זה לא משהו שמגרילים. בסופו של דבר מי שסיימה במקום מספיק גבוה תלך לשם ואם זה יהיה אנחנו זה אומר שאנחנו ראויים יותר מהקבוצות שלא השיגו תכרטיס.

הבעיות שלנו ידועות עוד לפני המשחק ואחרי ההחמצות שוב שילמנו עליהם אבל זה לא צריך להוריד מהעבודה שעם יותר ריכוז אנחנו גומרים את המשחק במחצית הראשונה ומי שכותבים את הודעות האיוב הם אוהדי חיפה (שכבר התחילו לכתוב אותם לאור מה שקרה במגרש לפני השער של רואקביצה).

בסופו של דבר בקבוצה יצטרכו לחשוב עם מי ממשיכים ועם מי לא, ונצטרך גם להתפשר, ונצטרך כמו שעשינו בעבר גם לדעת להחביא חסרונות של שחקנים מסוימים ולהבליט תיתרונות שלהם כי אין בליגת העל שחקנים מושלמים.
    בקבוצה הגדולה שלנו היו לנו שני שחקני קו (טוני ובוזגלו) שלא עשו בכלל הגנה אבל זה פחות הורגש כי ידענו להסתיר את זה.
    ניג׳ל דווקא דוגמא קלאסית לשחקן כזה. הוא העלה במשקל והכושר הגופני שלו לקוי ולכן הוא רץ פחות, אבל כל הדברים הטובים שלנו התחילו היום ממנו. אז אפשר להתמקד במרחק שעשה או בהחלטות הרעות במחצית השנייה כשכבר לא הגיע לו חמצן לראש, או שאפשר לדבר על הבישול המצוין ושתי הפריצות שלו שבסיומם שלח כדור לאגף ומשם הוכנסו הכדורים לאוחנה וקבהא שנשארו לבד.

ואני אמשיך להגיד, שאוהד שאחרי 3 אליפויות מטנף כמוך הוא אוהד הצלחות. יש דרך להעביר ביקורת, לא מעט מהשחקנים בסגל ובהרכב היום היו חלק מהאליפויות שלנו ולפחות מהאליפות האחרונה ויש דרך להעביר ביקורת גם בתקופות ובעונות פחות טובות.

4. קשר שמאלי Member

אגב למה ויטור הוחלף, נפצע שוב?

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, גם ניג׳ל ואוחנה יצאו בגלל שלא השלימו הרבה זמן 90 דקות.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  6. South Boy Member

מי אתה בכלל שזה יעניין אותי מה אתה אומר? אז אני אוהד הצלחות, שיהיה.
    לא ראיתי מעולם תעמולן כמוך, יוזף גבלס וביבי נתניהו יכולים לקחת ממך שיעורי ערב. מתי פעם בחיים שלך אתה תצטט הודעה שלי ותנסה לענות עליה בצורה עניינית מבלי לערב בהם משפטים אוטופיים כמו "עם יותר ריכוז אנחנו גומרים את המשחק במחצית הראשונה"? מתי תתחיל לדבר עובדות ולא תירוצים?
    עם יותר ריכוז אנחנו גומרים את המשחק היום, ומול בני יהודה במושבה, ומול אשדוד בי"א ובעוד המון משחקים אבל הפסדנו את כל המשחקים האלה, כי יש כאן בעיה של חוסן מנטלי נמוך בצורה לא נורמלית לצד יכולת רעה שנמשכת כבר כמה? 33 מחזורים? אבל העיקר שרק חסר קצת ריכוז. תמיד אתה בא לכאן ואומר "אם היה כך וכך אז היינו מנצחים", אבל אף פעם אין את הדבר הזה שחסר.
    כשאני שם על כף המאזניים שחקן שאפילו תעמולן כמוך מודה שהכושר הגופני שלו לקוי והוא רץ פחות לעומת בישול אחד ושתי פריצות (וכמובן שלא הזכרת בכלל את כל ההתקפות שהוא חירב בגלל הכבדות, קבלת ההחלטות הנוראית שלו והנגיעה הראשונה הגרועה שלו בכדור) זה פשוט לא מספיק כדי שאפשר יהיה לדבר על הדברים החיוביים המעטים שהוא עשה אל מול כל המגרעות שלו. הוא פשוט נטל שלא תורם במאקרו שום דבר כמו 99 אחוז מהסגל הזה, אם היה לי כוח הייתי מתייחס לשחקן שחקן כי לא רק האסלביינק הוא הבעיה של הקבוצה.
    גם לבוזגלו היו מגרעות ואפילו לטוני היו אבל הם פיצו על זה בכל כך הרבה דברים אחרים שפשוט אי אפשר היה לבקר אותם, כשמישהו בסגל הנוכחי יתקרב ליחס יתרונות-מגרעות שהשניים האלה הציגו על הדשא אתה לא תשמע ממני "טינופים".
    יש לך בעיה קשה, אתה חי בבועה משל עצמך והיא מונעת מכל טיפת היגיון להיכנס לך לקופסה, אני מודה לאלוהים שהמקום היחיד שבו אני צריך לסבול את ההטרלות שלך זה רק כאן וגם זה רק כי אתה מצטט אותי כל הזמן, אתה יכול להישאר בתוך הבועה הזאת כמה שתרצה אבל אני בטוח שלא מתכוון להיות מנותק כמוך, ה"טינופים" האלה הם האמת העצובה שאסור להתעלם ממנה מתוך תקווה שאולי דברים ישתנו.

קשר ימני ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  7. Melikson24 Member

אם ביבי נכנס לפורום תוך דקה הוא מפטר את אוריך ונותן שיחה למשה.
    לא יכול שמיולי אנחנו נראים אותו דבר, היו עשרות הרכבים שונים ועדיין התוצאה היא אותה תוצאה והתירוצים אותם תירוצים.

הביטונים, אלו, שיימן, תורג'מן, אוחיון, טאהא, אלחמיד, ויטור, צדק. כמה שמות עברו לנו בהגנה ועדיין יש טעויות של נערים א' וההגנה מסננת. חטפנו כמות שערים עצומה ומסתבר שגם ויטור לא מצליח להושיע אותנו ממשחק הגנה מזעזע.
    קבהא, אוגו, טאפוקו, איינבינדר, אוחנה, יוספי, סאבו. ועדיין אנחנו לא מצליחים להעביר 5 פסים ברצף או לנהל משחק מבלי שמליקסון יורד עד למרכז ההגנה.
    סבע, האסלביינק, בן בסט, עזרא, אוחנה, זריהן. ועדיין ההתקפה מפוזרת, השחקנים רחוקים ובמקרה הטוב היו לנו 5-6 שערים כל העונה שהיו כתוצאה של התקפה מתוכננת ולא יכולת אישית.

לעצום את העיניים זה הדבר הכי נורא במצבנו הנוכחי. אוי ואבוי אם במועדון לא מתכננים לערוף ראשים ולעשות שינוי דרסטי, גם בצוות המקצועי שרץ ביחד 3 שנים ויש הרגשת מיצוי.
    ולא, זה לא חייב להיות כרוך בלהגדיל את התקציב ל120 מיליון ובגלאקטיקוס חדש. רוצה להאמין שבכר מספיק יצירתי כדי להסתדר גם בלי כסף גדול.

קשר ימני ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  8. Drama2 הסמל מעל הכל

אחרי תצוגה כמו של לויטה, תדמיינו שרז רחמים היה מחכה על הספסל במקום הרוש.

מכירים את המשפט "תתפלאו מה תצליחו לעשות כשתראו את המוות מול העיניים" ? אז שחקני מכבי חיפה ושנת חוזה.
    ואם להיות רציני, דווקא היה משהו שלא ראיתי הרבה זמן במכבי חיפה, משחק קבוצתי וגם אווירה קבוצתית טובה. היה ניכר לעין (ועוד דרך הטלוויזיה).

9. Morientes Member

מעניין אם הפועל באר שבע תוכל לחזור להיות קבוצה טובה בעונה הבאה, אני עדיין חושב שיש להם מאמן טוב סגל שחקנים טוב(ביחס לליגה) ובעלים שלא מפחדת להכניס יד לכיס

10. קשר ימני Member

איפה פרגוסון שיגיד שאם רק היו יכולים להתחרות תקציבית בתל אביב היו מביאים מסיר מחסומים.
    49% הצלחה.

11. עידן444 Member

זה ממש לא היה רק ויטור.
    ולא רק רצועות.
    אני זוכר שבשחב כלשהו דיברו על זה שההרכב של ב״ש שונה לגמרי מההרכב החזק שלקח אליפות שנה קודם.
    מברדה התעלמת כמובן.
    ואי אפשר להשוות הרגשה של מילימטר מחלום שאפילו לא העזת לחלום(להיות בליגת האלופות) לבין מה שקרה לכם נגד הנורבגים.

אבל יודע מה?
    יש לי תחושה שהדיון הזה גם לא קשור וגם לא הולך לשום מקום.

איביץ ענק. לקח אליפות עם קבוצה מועמדת לירידה ובכר לקח 3 אליפויות שכולם צפו ברגע שהוחתם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/19
  12. yedidel Member

שהקבוצה כולה רצה פחות מ100 קמ אפשר לחפש תירוצים עד מחר. זה מתחיל שם

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב שאפשר לחסום כאן בפורום אנשים שלא ראוים לתגובה, ככה אוכל להימנע מהדברים הלא ראוים שלך בעתיד.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  14. Butragueño מנהלים

משחק שהתפתח בצורה מאוגד קיצונית. עד דקה 26 - משחק שקול, חיפה מחזיקה קצת יותר בכדור, מנסה יותר, אבל שום איון רציני.
    מהדקה ה-26 ועד הדקה ה-44, שליטה מוחלטת של באר-שבע.
    באופן מאוד לא אופייני, הצלחנו להשוות מהתקפה אחת טובה ומשם הצלחנו לנצל את המומנטום באופן מושלם.

אפק ושפיגלר ממשיכים לבלבל את המוח על "בלבול קופא במקום, חייב לעשות חילוף". מצד אחד זה אולי חכמה בדיעבד, אבל לא צריך תמיד להחליף ולשנות הכל כשלא הולך. לפעמים צריך לחכות לרגע המתאים שהמצב יתהפך.

פלקושצ'נקו אתמול עלה כביכול על חשבון לביא, דבר שאני מקווה שלא יקרה יותר. לביא השחקן הכי חשוב שלנו העונה, גרזן מאחורה, אי אפשר להחליף אותו בשחקן מרגרינה כמו מקסים. למרות שאני עדין לא תופס מאבו פאני, היה צריך לפתוח איתו.

וייסמן נתן עוד משחק "חוזה חדש" מצידו. צריכים להתחיל לעבוד על שועה, לפני שיתפתח לנו פה עוד אלירן עטר, אבל מהכיוון הלא חיובי.

15. קשר ימני Member

?????? ???? ???? ????? ??? ????? ???