מחזור 33 בליגת העל: מכבי ת"א מחכה למכבי חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/4/10.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני מקווה שקאלה ישאר, יש לו עוד מה לתת, ודור דוידי נראה רע מאוד. אבל לא נראה לי, החילוף הזה הרי נועד כדי להיפרד מקאלה.
    המשחק הזה לא עניין יותר מדי, הפסדנו רק בגלל החילוף בשער, דור דוידי חילק 2 מתנות למכבי פ"ת ואלונה ברקת הפסידה 200,000 שקלים, העיקר שהעונה נגמרה, החודש האחרון היה מאוס ומיותר.

2. Don Joan Roman Member

אני מקווה שאם קאלה לא יישאר בבאר שבע שהוא ימשיך לשחק בארץ, שוער נהדר ובן אדם מדהים.

"קאלה תודה, קאלה תודה, רק בזכותך יש חגיגה!"

3. Raulito Madridista

חבל שבאר-שבע מסיימת את העונה בטעם מר עם תבוסה ביתית, 4-1 למכבי פ"ת(לקהל שדחף את הקבוצה בווסרמיל כל העונה ועמד בציפיות - הגיע שגם השחקנים יעמדו אפילו בחלק הקטן מהציפיות שהיו בקיץ, גם אם חלקן מוגזמות), אבל התבוסה ההיא משקפת לא מעט משחקים של הקבוצה. אם נודה באמת - הן תחת עזורי והן תחת ויקו חדד - הקבוצה שיחקה כדורגל מביש. נקודות אור העונה בקושי היום - המגן השמאלי הצעיר מידי פעם, מליקסון וזהו פחות או יותר. ברק בדש כבש אתמול שער גדול והיה לו עוד צמד משכנע נגד אשדוד ופה ושם הוא מראה שלנגוח הוא יודע ולעיתים הוא מוציא פצצות מהרגל, אבל מול השער לרוב הוא מחמיץ ומרוב האיטיות שלו אי-אפשר לתת לו כדור עומק, כך שזו בעייה. אני מאוד מקווה שבאר-שבע תשאיר את קאלה אצלה. לטעמי עדיף שהשוער השני לא יקבל את אפודת ההרכב הראשון כבר בעונה הבאה - שישתפשף עוד קצת. ואני לא אומר את זה על סמך היכולת הבינונית אמש. אם הוא יקבל את הצ'אנס ויפול - לבאר-שבע לא תיהיה דרך חזרה. עדיף להשאיר את קאלה ובמידה והקרואטי יהיה בינוני - יהיה אפשר ללכת על האופצייה האחרת. מעבר ליכולת המקצועית(למרות שביצע גם טעויות - קאלה בגדול הביא העונה כמה נקודות לבאר-שבע), מדובר בשחקן שמוסיף הרבה עניין.

אי-אפשר להיות אדיש לגבי המשחק היום בבלומפילד - זה משחק שעשוי להכריע את האליפות במידה מסויימת. למרות שאוהדי מכבי מתים לחבל בסיכויי האליפות של הפועל - אני אהיה מאוד מופתע אם מכבי תפתח רגליים היום. בהחלט יש סיכוי שחיפה תנצח כי היא קבוצה טובה יותר והיא מזייפת כבר תקופה ארוכה ולא יכול להיות שכל-כך הרבה משחקים ברצף היא תציג יכולת גרועה, אבל יהיה קל לזהות האם חיפה מנצחת בגלל מזל או עדיפות, לבין וויתור של שחקני מכבי שמחפשים את הכרטיס לאירופה והמטרה של הצהובים היא להשיג את הכרטיס כמה שיותר מהר. בחיפה רוצים לשדר רוגע ושחר הודיע שאלישע לוי ימשיך וזה כן נותן לו ביטחון. כפי שאוהדי חיפה כבר הלינו - לטעמי הוויתור על רפאלוב מיותר וגולסה היה צריך להישאר כקלף על הספסל ולא להיפך. מה שכן, חיפה חוזרת למערך של שני חלוצים וזה מעניין. במכבי, החלק ההתקפי טוב אבל עצוב לראות את טומאסיץ כקשר אחורי. אז מה אם ישראלביץ פצוע - אין אופציות טובות יותר?; מכבי בהגנה תישען על ראלדס כרגיל ובהתקפה אני מייחל ליכולת טובה של בוזגלו גם נגד קבוצה גדולה. הוא ומאיוקה יכולים לעשות צרות וגם כחלון אולי יפתיע אם חיפה לא תשים לב אליו. לטעמי חיפה מנצחת בגול או שניים, על אף שבקבוצה כן לחוצים לקראת המשחק. קטן צריך לקחת מנהיגות ולא לברוח.

נערך לאחרונה ב: ‏3/5/10
  4. שגיא Guest

אלישע מפתיע בסוף ומרכיב את רפאלוב בהרכב על חשבון גולסה. אני חושב שזוהי החלטה נכונה שלו. במצבת השחקנים הנוכחים, הרכב של מכבי חיפה שלא כולל את רפאלוב או גאדיר הוא הרכב בלי משחק אגף. שניהם שחקני האגף היחידים שלנו. אם גולסה היה פותח אז המשחק היה משוחק רובו ככולו במרכז המגרש, עם רפאלוב ומסיללה בצד שמאל, יש אפשרות תקיפה נוספת.

מקווה שהשילוב של שני חלוצים בחוד יעשה את שלו, אם לא נכבוש במחצית הראשונה, קשה לי להאמין שנוכל לנצח את המשחק.

5. wings Member

גולסה חייב היה לפתוח במקום לדו. הוא המנוע של הקבוצה.

6. riquelme1 Member

נו טוב, 2-0 חיפה, חיפה לא תאבד נקודות, מה כבר אפשר לצפות ממכבי העלובים האלה.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא מכור, אבל לאף אחד במכבי זה כנראה לא ממש מפריע. פשוט עלוב.

8. Raulito Madridista

אומנם טישיירה חזר להרכב של חיפה ומן הסתם ההגנה שלה תיראה הרבה יותר טוב, וגם אי-אפשר להגיד שמכבי פותחת רגליים - אבל באמת, אם זה היה משחק חשוב - ככה הקבוצה הייתה נראית?; מכבי נותנת לחיפה יותר מידי שטחים והשער השני היה שאלה של זמן. אני לא אתפלא אם חיפה תבקיע עוד שער. מכבי פשוט מתבטלת. שטראובר אשם קצת בשער הנחמד של רפאלוב מבעיטה חופשית, אבל קודם לכן הוא מנע מספר שערים כך שאין לי טענות אליו. מאיוקה מתמהמה ברחבה במקום לבעוט, בוזגלו חלש מאוד ומשיבחון אני לא מצפה לדבר. צריך גם לתת קרדיט לחיפה שמשחקת טוב מאוד והניצחון שלה היום מקרב אותה משמעותית לאליפות, כי הסיכויים שהפועל תנצח עוד דרבי וגם בטדי - שואפים לאפס. חיפה מזכירה את הקבוצה התוססת של תחילת השנה עם מעבר מהיר מהגנה להתקפה. השער הראשון היה נפלא והנה חיפה מרוויחה סוף-סוף משהו מהמגן הימני שלה - עותמאן יודע להרים כדור כמו שצריך בניגוד למשומר.
    כדי להשיג אליפות גדולה צריך לעשות דברים גדולים. הפועל לא תקבל מתנות מאף אחת כנראה. אני אשתדל להישאר הפועל.
    בכל-מקרה, התצוגה היום לא מוסיפה כבוד למועדון המפואר ביותר מאז קום המדינה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/5/10
  9. Igi Member

כמו שאמרתי, ל-2 הקבוצות אין מה לסמוך על מכבי ת"א או בית"ר, אחרי היום אפשר לראות שאולי לחיפה יש תקווה קטנה מבחינת הפרש השערים שכן השחקנים 'יתאבדו' הרבה יותר נגד הפועל. כמו בעונת קלינגר את נמני, יש לי הרגשה שגם הפעם האליפות תוכרע על ההפרש.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

פתיחת רגליים אין, אבל לי אין הרגשה שמכבי ת"א הולכת ממש עד הסוף. ברור לי שבשבוע הבא העניין הזה יהיה קצת שונה. בסה"כ מכבי חיפה נראית כאילו אין עליה לחץ, היא משחקת טוב ואילולא שטראובר המצב היה הרבה יותר גרוע לאדומים...

בסופו של דבר אני רוצה להאמין שבוזגלו לא פותח רגליים כי אחרת הוא מקבל מכות מאביו, אבל במצב שנוצר אני לא יכול להתחייב ששחקני מכבי נותנים הכל. קצת עצוב, אבל אני ראיתי העונה את אותו דבר בהולנד ואתמול באיטליה...

11. SeRgInHo Member

+1.

יש למישהו ספק שבשבוע הבא השחקנים יתאבדו על כל כדור אבוד?
    אם היה אפשר לספור את כמות הקילומטראז' שהשחקנים של מכבי עברו במחצית הזאת, לא היו מגיעים לקילומטר אחד גם כולם ביחד. איכס.
    כמה שהליגה הזאת עלובה ופתטית. הלוואי והפועל בסוף יקחו אליפות.

12. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

יורדים ביתרון טוב להפסקה, חבל שהשער השני נכבש כתוצאה מבעיטת עונשין שלא היתה אמורה להשרק לאחר הצגה של רפאלוב, אך הקבוצה הטובה ביותר במגרש מוליכה ובצדק.

13. Igi Member

אבי רצון פתטי כהרגלו, מילא שהיה מסביר את עצמו בצורה הגיונית. ד"א, עמית הורסקי אוהד הפועל, נכון?

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחצית ראשונה מצוינת של מכבי חיפה, התוצאה יכלה להיות גבוהה יותר ואם דווקא שלומי ארבייטמן היה יותר מרוכז אז מכבי חיפה מסיימת את המחצית עם 3-4 חתיכות ברשת של מכבי אבל אם זה יימשך ככה אז זה יקרה במחצית השניה ואת ההפרש שערים אני מניח שמכבי חיפה תסגור את סיפור הפרש השערים נגד ההגנה החלשה של בית"ר, השער הראשון היה פשוט נפלא, הרמה שלא תצא למשומר מהרגל גם עוד 20 שנה ומיקום מצוין של שלומי.

מישהו צריך לסתום לאבי רצון את הפה.

Igi

עמית הורסקי אמר באיזשהי כתבה שכילד הוא אהד את מכבי חיפה וגם היה בגמר הזכור של 89 ביציע של הירוקים כמובן.

נערך לאחרונה ב: ‏4/5/10
  15. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

שאלת ברצינות? מכבי חיפה.