מחזור 33 בליגת העל: לוהט בצמרת ובתחתית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏12/4/12.

1. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

שמע אני אוהד קבוצה שהורידו ליגה עוד לפני שהעונה התחילה
    כזו שכולם ציפו שתבוא למשחקים ותחזור עם חמישיות ושישיות ברשת
    כזו שחשבו שתתבזה מול הליגה הזו

אבל למעט משחק אחד בתחילת העונה בו טעות שופט בהרחקה פזיזה בדקה מוקדמת גרמה לקבוצה לקבל 5 מהפועל ת"א אנחנו עוד מעט סוגרים עונה שלמה בה הקבוצה מציגה כדורגל ולא מוותרת לשום קבוצה גם שכבר אין לה מה לשחק

כמו שאני מצפה מהקבוצה שלי להגיע בכל משחק ולהילחם גם אם אין לה על מה לשחק ככה אני מצפה מקבוצות אחרות
    להפועל פ"ת בדיוק כמו לקריית שמונה אין על מה לשחק
    אחד נלחמת על כל כדור וגם אם היא מפסידה זה הפסדים מנימלים אחרי שהיא עומדת שווה מול קבוצות אחרות שלהן יש על מה לשחק
    וקריית שמונה במשחק הראשון שאין לה על מה לשחק מקבלת 5 מקבוצה שלפני שבועיים קיבלה 5 במחצית אחת.
    אז כן, יש לי צפיות מוסריות מק"ש במיוחד שהיא אלופה.

מבחינתי ירדנו ליגה אבל שמרנו על הסמל ועל הכבוד שלנו כמועדון
    ק"ש לקחה אליפות ועשתה את האוהדים שלה גאים אבל ביזתה את עצמה ב90 דקות.

2. Ice Cream חסה

אבל מבחינה ריאלית, זה בלתי אפשרי. קח גם את האוהדים בתור דוגמא: הציפייה מהם שכל משחק הם יבואו ימלאו את היציעים, יכינו תפאורה, יקרעו את הגרון ויקפצו במשך כל המשחק. אבל בתאכל'ס זה מושפע מהרבה פרמטרים של יריבה, המצב בטבלה, השלב של העונה וכו'...

מילת המפתח: רוסיה. בהנחה שסאטורן לא קיבלה שום כסף או טובות הנאה מתחת לשולחן בשביל שהם יילחמו אז מול זניט, אז אם שם יכולים- גם אצלנו בליגה (לא מדבר על קרית שמונה, אלא באופן כללי).

3. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

בשביל השחקנים זה המקצוע שלהם
    הם מקבלים הרבה מאוד כסף בשביל להתאבד על המגרש.
    השחקן צריך להיות מקצוען ולא מעניין אותי מה קורה מסביב, שחקן שלא יבוא להילחם לא ראוי לכסף שהוא מקבל

אתה לא יכול להשוות את זה לאוהדים שבשבילם זה תחביב שעולה להם כסף ולא מכניס.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שזה עדיין לא בטוח במאה אחוז אני חושב שאפשר לומר שנשארנו היום סופית בליגה, ניצחון שישי ברציפות ולמרות שזה נגמר בניצחון מינימאלי באמת שהיה כיף לראות היום את בית"ר עושה מה שהיא רוצה על הדשא ואם לא דודו גורש המצוין אז אנחנו מסיימים את המשחק עם עוד 3-4 שערים לרשת של עכו ואני עוד לא מחשיב את השער החוקי של עמרם שנפסל.

עונה שניה ברציפות שבית"ר מתחילה על הפנים עם מאמן חלש(עונה שעברה אורי והשנה יובל נעים) ואז מגיע באמצע העונה מאמן כדורגל רציני שעושה שינוי מקצה לקצה עם אותו סגל שחקנים שהיה למאמן הקודם ונשאר בליגה תוך כדי שהקבוצה מציגה כדורגל יפה ולנו רק נותר לשאול את עצמנו "מה היה קורה אם רוני לוי היה מתחיל את העונה הקודמת בקבוצה/מה היה קורה אם אלי כהן היה פותח את העונה בבית"ר?" כי הסגל גם העונה וגם בשנה שעברה שווה ללא ספק פלייאוף עליון ומעליבה העובדה שבית"ר ירושלים בליגה של 16 קבוצות לא נמצאת בפלייאוף העליון שנה שניה ברציפות.

5. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/22.Xxx הפועל באר שבע - מכבי פתח תקווה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/10.Xxx

שני, 20:50, אצטדיון "וסרמיל" בבאר שבע

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_55x50/22.Xxx
    רק לפני 24 שעות נראה היה כי הפועל באר שבע תתייצב למשחק החשוב ביותר שלה העונה בעמדת עליונות ברורה: היריבה הייתה עסוקה במחאות על הפחתת 3 הנקודות שנגזרה עליה - אשר גם "סידרה" למארחים פער של 3 נקודות מהקו האדום. אולם, בתוך יום אחד התהפכו היוצרות: עונשה של מכבי פתח תקווה הומתק בבית הדין, מיקום הקבוצות בטבלה חזר לקדמותו (כעת ב"ש ופ"ת חולקות את אותו מספר נקודות) ואם כל זה לא מספיק - הרי שגם בגזרת הנהלת הקבוצה מבירת הנגב נרשמה דרמה לא קטנה, כאשר הבעלים, אלונה ברקת, הודיעה על התפטרותה מההתאחדות בעקבות האירועים האמורים לעיל. על כל פנים, כשבאוזניהם מצלצלים רעשי רקע למיניהם, יקוו חניכיו של גיא לוי לבצע את ה"סוויץ'" בהצלחה ולעלות על הדשא מחר כשמחשבותיהם מוקדשות לכדורגל בלבד (רצוי גם לנצחון במשחק). כדי להשלים את המשימה כהלכה, האדומים יהנו מתמיכתם של כ10,000 באר שבעים נלהבים.
    בהתאם לגודל המעמד ומידת הסיכון הרבה הטמונה במשחק הקרוב, נראה כי גיא לוי אינו מתכוון לבצע שינויים דראסטיים - ויעלה את ההרכב הקבוע שלו. הווה אומר כי בכל הקשור לפן ההתקפי, ימשיכו הבאר שבעים להתבסס בעיקר על הברקותיו של השחקן המוכשר בקבוצה, דיא סבע, וזאת בתקווה שעידו אקסברד ינצלן עד תום.

הרכב משוער: אוהד לויטה; עודד גביש, אבי יחיאל, איבן גארידו, אופיר דוידזאדה; וויליאם סוארס, ננאד קיסו (לוטם זינו), דיא סבע, יוסי שבחון, סיראז' נאסר; עידו אקסברד

http://msc.wcdn.co.il/w/f-466/1203764-18.Xxx
    האיש שיוכל לעשות את ההבדל. דיא סבע

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_55x50/10.Xxx
    מניסיון העבר, נראה כי בעת קיומו של משחק עונה כלשהו בליגת העל, נהוג לקטלג את שני המחנות כ"טובים" נגד "רעים". השנה, לפחות, עושה רושם כי הקבוצה מהמלאבס הינה זו שזכתה למעמד הBAD GUYS (הסיבות ברורות). נקודת הזמן הנוכחית, בה רובם המוחלט של חובבי הכדורגל הישראלי ואמצעי התקשורת מייחלים לנפילתם, מהווה את קו פרשת המים של מכבי פתח תקווה העונה - וכיוון זרימת המים תלוי בעיקר בתוצאת ההתמודדות מול באר שבע. במקרה של נצחון, החניכים של משה סיני יזכו כנראה להישאר בחבל ארץ הפורה (תלוי את מי שואלים) העונה לשם "ליגת העל", אך הפסד יביא אותם בדיוק לכיוון ההפוך - אל אגם הדמעות ואל המדבר הצחיח של הליגה הלאומית. המשחק בוסרמיל הינו, אפוא, ההזדמנות האחרונה של השחקנים הכחולים להיאבק על כבודם. מלחמה אמיתית.
    אם להישאר בקו של דימויים צבאיים, הרי שמכבי פתח תקווה אולי תצא לקרב על חייה - אך היא לא תעשה זאת עם הכלים הטובים ביותר העומדים לרשותה. מאמן הקבוצה, משה סיני, ייאלץ להסתדר ללא נוכחותם של מספר שחקני מפתח, והרי שמות: דני פרדה (הורחק בעקבות התגרה הזכורה לרעה מול הפועל חיפה), אורי אוזן (פרש במפתיע בעקבות פציעה חמורה), קובי גנון (פצוע) ומרוואן קבהא (מוצהב). כמו כן, קיים חשש שגם עומר גולן יצטרף לרשימת הנעדרים, היות שהבלם/חלוץ סחב פציעה במפשעתו לאורך השבוע האחרון. בתוך כך, נראה כי מי שיזכה לקרדיט במשחק הגורלי הזה יהיה דווקא שחקן נוער - גידי קניוק - אשר צפוי לפתוח במקומו של קבהא, בקישור ההתקפי.

הרכב משוער: לירן שטראובר; אסי משיח, שי מימון (עומר גולן), מתן אוחיון, טל מעבי; חגי גולדנברג, סבסטיאן סנסוני, גידי קניוק, נס זמיר; טל בן חיים, ויקטור מרעי

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/4/290324.Xxx
    כשירותו מוטלת בספק. עומר גולן

6. Don Joan Roman Member

משחק מצוין של הקבוצה שלנו, אלמלא רשלנות של אבי ועמית. ויום מעט פחות טוב של גורש זה היה נגמר בחמישיה ראשונה העונה של בית"ר ירושלים, איזה הבדלים אדירים בין אלי כהן לליצן שהיה פה לפניו, משחק מצויין ורק שיהיה לנו מספיק כדי לשמור את הילדים הנפלאים האלה אצלנו גם בעונה הבאה.
    תודה רבה רבה לך אלי כהן על רבע עונה אחרון מדהים מכל הבחינות ורק שיימשך גם בשבועות הבאים כי חשוב לצבור כמה שיותר נקודות.

7. alexshw Member

ריצה מרשימה של בית"ר במאבקי התחתית. שאפו.
    אבל נשאלת השאלה עד כמה אלי כהן מסוגל לייצר המשכיות. אחרי הכל גם בפעם הקודמת הוא הציל את בית"ר מירידה ופוטר עונה אחר כך.
    בסופו של דבר אלי כהן נכשל והתפטר או פוטר מכל מקום בו אימן ב - 13 השנים האחרונות, גם אם הפתיחה הייתה מצוינת.

8. Civil Anti Madridista

כל הליגה מחזיקה אצבעות להפועל ב"ש, צריך לעשות הכל בשביל להוריד את לוזונייה ליגה אפילו שההתאחדות נותנת לה גב ומצילה אותה

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא יודע למה יש לי תחושה שדווקא בגלל שכל המדינה רוצה שבאר שבע תנצח, היא לא תעמוד במשימה.
    לא יודע אם פתח תקווה ינצחו או לא, אבל לא פוסל כאן תיקו.

10. ראיין אדלי Member

קבוצה אחת בעלת היסטוריה ואוהדים כבר איבדנו לצערנו, אסור שנאבד עוד קבוצה כזאת...
    המשחק הכי חשוב שהיה לנו בזמן האחרון, עוד לפני שאני אוהד ב"ש אני אוהד כדורגל נקי, בלי שחיתות, אנחנו פשוט חייבים לנצח ולעזור בירידת הלוזונים לליגה הלאומית.
    -
    הטירוף בבאר שבע לא נפסק!
    הכרטיסים לשערים 5, 2, ו-6 אזלו, נשארו כרטיסים בודדים לשער 3, מה שכבר מבטיח למעלה מ10,000 אוהדים. בערב שער 7 יפתח ונקווה שטירוף מכירת הכרטיסים יימשך ונצליח למלא גם אותו.
    אני אישית מאוד מתרגש ומצפה למשחק, מאוד מקווה שדווקא ברגע שכל המדינה מסתכלת עלינו השחקנים שלנו יתעלו על עצמם... יש לנו שחקנים מוכשרים, אם לא נעשה שטויות ונשחק בריכוז זה אפשרי לצאת עם 3 נקודות, נקווה לראות אותם היום בשיא.. לא רוצה לחשוב על הפסד

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/533347_375361795829757_100000678181539_1182319_1609241644_n.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏16/4/12
  11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה הערות מקצועיות:
    1. נאסר חולה וכניראה יעדר מהמשחק (מעניין לראות מי ישחק במקומו, אני הייתי חושב על גרביץ' למרות שההרגשה שלי היא שגבאי ישחק באגף ואקסברד יפתח בחוד).
    2. גם דיע סבע בספק (שבר ביד).
    אם שניהם אכן יעדרו זאת תהיה מכה קשה לקבוצה שלנו שמסתמכת על משחק האגפים שלה.

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/535200_3685984553329_1386619726_3498384_935157669_n.Xxx

12. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

חסר להפועל באר שבע שהם עושים במכנסיים
    לא רוצה לחשוב על אפשרות שאני עושה את כל הנסיעה הזו לבאר שבע ורואה ניצחון של הצל.

13. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. לטעמי, מוטב לגיא לוי להציב את דובב גבאי באגף. נכונה העובדה שאין מדובר בעמדתו הטבעית, אך לגבאי קיימות מספר מעלות שגם ווינגר אמיתי לא היה מתבייש בהן (בראש ובראשונה - המהירות). בכל אופן, הבנתי שגרביץ' מחזיק בבטן מלאה על המועדון - ולכן, לא בטוח שהוא יוכל להגיע לרמות המוטיבציה הדרושות (מה שמהווה, כמובן, נקודה נוספת לזכות ההחלטה להעלות את גבאי). אחרי הכל, על מנת לנצח התמודדות גורלית שכזו צריך בעיקר הקרבה ונחישות.

2. קשה לי להאמין שפציעה קלה יחסית תגרום לסבע להחמיץ משחק כל כך חשוב. כפי שהיטבת לציין - אם הוא בכל זאת לא יעלה ב11, הרי שמדובר במכה קשה מאוד עבור הבאר שבעים, אשר מפחיתה משמעותית את סיכוייהם לצאת עם ידם על העליונה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/4/12
  14. Raulito Madridista

עם הכדורגל פח שיש פה, עליו חתומות קבוצות הצמרת, והפעם גם האלופה ק"ש הצטרפה לביזיון - העניין האמיתי היה מתרחש בין כה בתחתית, גם בלי התקרית המכוערת בין חטיב ומכבי פ"ת. כל המדינה היום בעד הפועל באר-שבע שבהחלט נעשה לה עוול. מקווה שגיא לוי יכניס לשחקנים קצת תחושה של 'כל העולם נגדינו', בידיוק כמו שסיני יעשה בצד השני. באר-שבע קבוצה טובה יותר לטעמי והיא מארחת את המשחק, אבל זה עלול להיות בעוכריה.
    מדהים איך בית"ר מחברת רצף נצחונות כזה עם אלי כהן, קצב צבירת נקודות שלא היה בבית"ר מאז הדאבל, יכול להיווצר מצב מצחיק שבית"ר תגמור את העונה עם יותר נק' מאשדוד נניח שבמקום ה-8.

ובכל-זאת, קצת לגבי הצמרת: רבים רואים בעין עקומה את האליפות של ק"ש - היעדר הקהל, הכדורגל המנצח אך המשעמם והלא-יפה לעין, מיעוט השערים, הסגל חסר הברק וגם ההתנהגות של שירצקי בסוף הפחיתה את ההערכה כלפיהם. אבל נראה שהרבה חיכו לק"ש בפינה. אני רוצה לחשוב שמדובר בטיפשות, במנטאליות הדפוקה של השחקן הישראלי ולא במשהו מכוון. תוצאה מאוד-מאוד ברוטאלית, אבל נראה שגם סכנין חיכתה להתפוצץ.
    ליבי עם אלישע לוי שכל-כך רצה לפחות הפעם לנצח את עטר בקרב על המקום השני. הוא יעזוב בטעם מר אלא אם כן יביא גביע. נתניה בהחלט שווה מקום שני למרות המעידה מול בני-יהודה.
    הצמרת מאוד צפופה אבל כרגע מכבי מקום 7 וזה פשוט הזוי, הליגה כל-כך פח. גם אשדוד הולכת לים ממזמן והעיקר מסמנים את העונה כהצלחה, זה מוגזם קצת, אלא אם כן שוב, יהיה פיצוי בדמות הגביע.
    על הנייר משחק טוב בבלומפילד בין הפועל לבני-יהודה. זו הייתה החותמת על שולר, משחק שהראה עד כמה אבוטבול חשוב והוא נשק במצבים הנייחים. אני בטוח שאם היה מגיע קהל המשחק היה מסתיים עם שני גולים במקרה הטוב, זה המנטאליות של השחקן הישראלי לשחק טוב כשאין על מה לשחק. בני-יהודה לטעמי לא שווה מקום שני. ומה קרה שאלרואי כהן התחיל להבקיע...

15. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

לייצר המשכיות? הבחור לקח קבוצה מפורקת, קבוצה שלקחה נקודה אחת ב3 משחקים והביא אותה ל10 נק' ממקום שיורד ליגה, 6 משחקים רצוף שניצחנו, קבוצה שמבקיעה סוף כל סוף שערים (ויותר משער ב3 משחקים), קבוצה עם אופי שגם אם נקלעת לפיגור לא מוותרת (בעידן נעים גול וידעת שהסיפור גמור..) ויותר מכל - משחקת כדורגל!

והסגל לא השתנה כלל, כך שאלי כהן, ולא משנה מה יעשה מעתה והלאה אפילו, הצליח בגדול!

מה יהיה עונה הבאה? לצערי, לא הרבה תלוי בו, לפחות מבחינת הרכבת הסגל...