מחזור 33 בליגת העל: כפ"ס נפרדת מליגת העל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/5/08.

1. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/9.Xxx מ.ס אשדוד - מכבי חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx

יום שבת, 19:00
    אצטדיון הי"א, אשדוד

למועדון הספורט של של אשדוד נשאר עוד משחק אחד על מנת להשלים את המשימה בהצלחה - הישארות בליגה. אחרי לא מעט תהפוכות במהלך העונה, הקבוצה מגיעה למחזור האחרון כאשר היא אמנם עדיין בסכנת ירידה, אולם הדברים תלוים רק בעצמה. יוסי מזרחי חזר במיוחד מקפריסין כדי להשאיר את הקבוצה בליגה. לפני המחזור הקודם המצב היה נראה רק כאשר הייתה מתחת לקו האדום. אולם הניצחון 2-1 על סכנין, בתוספת הפסדים של הקבוצות מעליה, הציבו את אשדוד מרחק 2 נקודות מהמקום בו יורדים ליגה. למרות המצב היחסית טוב של הקבוצה, עקב יחס שערים רע, תוצאת תיקו עשויה לא להספיק, במידה ויריבותיה לתחתית ינצחו. לרשותו של מזרחי יעמוד סגל מלא כשרק החלוץ שי הולצמן נמצא בספק למשחק. באשדוד החליטו לפתוח את השערים באצטדיון לכל אדם שרק יחפוץ, בין אם הוא אוהד אשדוד ובין אם לאו, מתוך אמונה שאצטדיון מלא יצור אווירה חיובית ותביא את הקבוצה להישארות בליגה. אחרי זכיית קבוצת הנוער בגביע המדינה, מקווים שגם הקבוצה הבוגרת לא תאכזב.
    במשחק הקודם בין הקבוצות העונה, אשדוד הובסה 3-0 במשחק שנערך בקריית אליעזר. לעומת זאת, הקבוצות נפגשו כבר במחזור השני במשחק בו ניצחה אשדוד 1-0 קטן. באשדוד יקנו את התוצאה גם מחר. מזרחי צפוי להמשיך לתת כרדיט להרכב שניצח במחזור הקודם.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/6/86096.Xxx
    יוסי מזרחי. האם יצליח להשלים את המשימה?

במכבי חיפה רוב הדיבורים במהלך השבוע החולף היו על יניב קטן ועל מעבר אפשרי שלו, אולי לבית"ר ירושלים. קטן נמצא בספק למשחק מחר, כך שיכול להיות מצב שאת המשחק האחרון שלו בחיפה הוא כבר עשה. מי שבוודאות יערוך מחר משחק אחרון במכבי חיפה הוא המאמן רוני לוי שסוגר 5 שנים כמאמן בוגרים, ועוד לא מעט שנים במערכת כשחקן, עוזר מאמן ומאמן נוער. ואם בנוער עסקינן, עושה רושם שלא מעט שחקנים כאלו ישותפו מחר מהצד הירוק. לא פחות מעשרה שחקנים בכירים יחסרו מחר למכבי חיפה. חיפה תחסר את הבלם קרוסה והקשר רנאטו ששוחררו וכנראה לא יחזרו לקבוצה, בנוסף אליהם, צמד השחקנים הדרום אפריקאים, פנטאני ומסיללה יצאו למשחק נבחרתם שיערך ביום ראשון. אליהם יש להוסיף את ניר דוידוביץ' שמחלים מניתוח, גוסטבו בוקולי שעבר ניתוח בקע, עומרי אפק שסובל משבר בערובת העין, ג'ובאני רוסו ירצה חמישה כרטיסים צהובים וישב בחוץ, וגם אלון חרזי פצוע, אולם קיים סיכוי שיישב על הספסל. מה שמסתמן כרגע הוא הרכב מאוד צעיר, כאשר השם המעניין הוא מוחמד גדיר, חלוץ נבחרת הנוער. אם קטן לא יוכל לשחק, צפוי גדיר לפתוח בהרכב, ובכך לעשות הסטוריה כיוון שכבר שיחק העונה גם בנערים וגם בנוער, ויהיה הראשון לשחק בשלוש המחלקות בעונה אחת. רק כדי לסבר את האוזן, הגיל הממוצע של ההרכב המשוער הזה הוא קצת יותר מ21. גם את הספסל יאיישו שחקני קבוצה הנוער.

הרכבים משוערים:
    מ.ס. אשדוד: סמי אג'יי; ליאור ראובן, יישה ודראן, כריסטיאן גונזאלס, אדיר טובול; יוסי אופיר, ז'אן ז'אק גוסו גוסו, דוד רביבו, משה אוחיון; עידן שריקי ודמיטאר מקרייב.
    מכבי חיפה: יהב יולזרי, אייל משומר, שי מימון, דקל קינן, אלירן דנין, בירם כיאל, מור דהן, ישראל זגורי, ליאור רפאלוב, אושרי גיטה, מוחמד גדיר (יניב קטן)

2. Messinho Member

הנצחון של סכנין זה הנצחון הכי מגעיל ולא מוצדק שנראה בליגה בשנים האחרונות.
    הם בקושי עברו את החצי כל המשחק ועקצו אותנו פעמיים משער ממתפרצת ועוד שער מגעיל ביותר.
    עשינו להם בצפר למרות שעלינו עם ההרכב השלישי... התוצאה לא משקפת את מהלך המשחק..

גועל נפש...

3. Emil Member

אני חייב להגיד שמאד קשה לי עם בית"ר ירושלים. אני לא יודע איך להתייחס ליכולת שלהם מאז שהם סגרו את הסיפור בליגה. איך ייתכן שמועדון שדרס את הליגה בשני הסיבובים הראשונים צבר רק 7 נקודות מ-24 האפשריות בשמונת המחזורים האחרונים? אפשר רק לקוות שחוסר האכפתיות הזה יחזור להתנקם בהם בשלב כלשהו.

היום עוד הפסד, לבני סכנין. בית"ר אמנם חגגה דאבל, אבל את בני סכנין היא לא ניצחה העונה, ואף הפסידה לה פעמיים בטדי. קצת חבל לי על אוהדי בית"ר, שבמשחק הביתי האחרון העונה נאלצו לראות את הקבוצה שלהם מפסידה ליריבה הכי שנואה.
    המשחק הזה קירב מאד את סכנין לגביע אופ"א, אליו היא גם תגיע אם ק"ש לא תנצח בנתניה. משום מה נראה לי שהנתנייתים לא יוותרו על המשחק כ"כ מהר, ואני בהחלט רואה את גנאים עושה סיבוב נוסף באירופה. כל הכבוד לסכנין על העונה היפה שהם עשו.

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/08
  4. שגיא Guest

ובאותה מידה בית"ר יכלה לספוג עוד שלושה שערים בסיום אם אפוסטו לא היה כזה אסטרונאוט. ובית"ר לא הייתה כזו גדולה במשחק שאני ראיתי.

5. Messinho Member

בית"ר שחקה עם הרכב מצחיק... ההרכב של סכנין היה יותר חזק...

6. Alejandro Rodriguez Member

חוסר-האכפתיות וחוסר-המקצועיות של שחקני בית"ר ירושלים הוא לא לעניין. המסיבה שהייתה ערב לפניי המשחק היה לא במקום, אני לא מבין איך יצחק שום, גיורא שפיגל, אלי ארזי ו/או איציק קורנפיין נתנו למהלך הזה אור ירוק. אני תופס מהם אנשים מקוצענים ומה שהם היו חלק ממנו ממש לא מקצועי.
    נקווה שבעונה הבאה ילמדו את הלקחים ויישמו אותם, לטובתם.

בנוגע לסכנין: כל הכבוד לבני סכנין על הניצחון, עונה טובה הייתה להם אך השאלה היא: האם תהיה לזה המשכיות? זו שאלה שרק הזמן יענה עליה.

7. שגיא Guest

אז מה הנקודה שלכם? הפסתם. תלמד להפסיד בכבוד.

אם שמת לב, את האוהדים ששרקו לקבוצה שלך בוז בסוף המשחק לא עניין מי עלה בהרכב, אלא התוצאה הסופית. והתוצאה הסופית היא שלא ניצחתם את סכנין העונה, עובדה שאתם, האוהדים, כנראה מתקשים לספוג.

8. Emil Member

הרכב בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, יואב זיו, אריק בנאדו, תומר בן יוסף, דוד אמסלם, אבירם ברוכיאן, שמואל קוזקין (שי חדד, 64), עידן ורד (טל משעלי, 78), מיכאל זנדברג, טוטו תמוז, ג'וניור ויזה

זה לא נראה לי כמו הרכב שלישי. בהרכב עלה רק שחקן אחד שלא ראינו עדיין בליגה, עידן ורד, וגם הוא נחשב לכישרון עצום.
    בית"ר עלתה בהרכב חזק מאד שאמור לנצח את בני סכנין. לא חושב שההרכב הוא תירוץ טוב במיוחד להפסד, ואני בטוח שאת הסיבות אפשר למצוא במקום אחר

9. Messinho Member

אני לא מסתיר את זה שהתעצבנתי אבל תסכימו איתי על שני דברים: הם לא היו ראויים לנצחון הזה לפי מה שקרה במגרש ושהתוצאה משקרת. זה כל מה שאמרתי.

10. TariboWest Member

סביר להניח שלא. קבוצות בינוניות שנותנות עונה טובה מתקשות בדרך-כלל לשמור על השחקנים שלהם, וזה מה שקורה לסכנין. כל השחקנים שעליהם מתבססת הקבוצה - בוזגלו, קולמה, ויברויאן - עוזבים יחד עם המאמן. יצטרכו להרכיב קבוצה חדשה הקיץ בסכנין ויהיה להם קשה מאוד למצוא מציאות כמו בוזגלו וקולמה.

Messinho, אין דבר כזה לא ראויים. עם תקציב שנחשב דמי כיס עבור גאידמק, הם ניצחו את ביתר פעמיים ועוד תיקו 2:2. זה איזשהו כתם קטן בעונה המצוינת של ביתר.

11. Messinho Member

כתם קטן? שום דבר לא יהרוס את העונה הנפלאה הזאת.

12. מקסים לנגו Member

צר לי לראות את מצבה העגום של בית"ר בתקופה האחרונה, אז נכון שהתקופה האחרונה מלווה בצלחת האליפות ובעוד "גביע-פנדל" לארון התארים של המועדון אבל העובדה כי מספר ההפסדים עולה והמחזור האחרון מסתיים עם הפסד נוסף - הדבר יקרין על העונה הבאה.

אז תבואו ותגידו שאני מדבר שטויות. עזבו, תדלגו על השלב הזה. קבוצה שמפגינה בינוניות, תמשיך במגמה גם הלאה. בית"ר, יותר מזה, הראתה זלזול כלפי הליגה - אחרת, אי אפשר להסביר את ההפסדים האחרונים של הקבוצה. והזלזול הזה עוד יחזור כבומרנג בשנה הבאה - תהיה לנו אלופה חדשה השונה מבית"ר ירושלים.

13. TariboWest Member

ובגלל זה קוראים לזה "כתם קטן".

14. Messinho Member

זה גם לא כתם קטן.

15. burning soil Member

בית"ר ירושלים אחת מהדאבליסטיות המגעילות שהיו בכדורגל שלנו, טוב שהם לא החליטו גם
    לפתוח רגליים בכל המשחקים שלא היו חשובים מבחינתם מרגע הבטחת האליפות, כי זה דומה
    מאוד לפתיחת רגליים. מעניין מה היה קורה אם קבוצות אחרות היו מעלות הרכבים משניים
    במשחקים החשובים לבית"ר.

אי הספורטיביות הזה בדרך כלל מתנקם בעתיד בקבוצות כמו בית"ר, לקבוצה כזאת לא מגיע
    צ'מפיונס.