מחזור 32: שאלקה מנצחים בבירה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏23/4/10.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני לא יכול להסביר לך את הבצורת ההתקפית של ברג, אני כן יכול להגיד שלכל התוהו ובוהו ששורר בהמבורג אחראי המאמן לבדיה.

מה שכן ברג לא מקבל הזדמנויות במיוחד אחרי הצירוף של רוד.
    יש להם את פטריץ' וגררו ובנוסף את רוד וכולם מקבלים עדיפות על פני ברג שלדעתי יושאל בעונה הבאה כי עם טורון יש גם אופציה נוספת...

2. eran levy Member

ליברפול - מקום 7.
    המבורג - מקום 7.
    פולהאם - מקום 11.
    אתלטיקו מדריד - מקום 11.

דווקא מכל הקבוצות בחצי גמר הליגה האירופית מיקומה בליגה של המבורג ממש מעולה...
    זו לא חוכמה גדולה להגיע לחצי גמר הליגה האירופית, והעובדות מדברות בעד עצמן - מפעל לקבוצות בינוניות שאין להן שום דבר אחר להילחם עליו. בגלל זה לא צריך להיות מופתעים שהמבורג חטפה חמישיה מול הופנהיים, כי אם המבורג היתה בחצי גמר ליגת האלופות, לדוגמא, זה לא היה קורה.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ערן, אמנם זו לא ליגת האלופות אבל "מפעל לקבוצות בינוניות" זו הגזמה לדעתי. בדרך לחצי ליברפול העיפה את אלופת פורטוגל שבדרך, שמצידה העיפה את אלופת צרפת שבדרך. עוד עפו בשלבי ההצלבה אלופת יוון, מקום 3 בספרד ומקום 6 באיטליה...צריך לפרגן לאלו שהעפילו לחצי במקום לנסות לזלזל בהישג והיריבות שהן היו צריכות לעבור.

ובכל המשחקים שראיתי, אותן קבוצות שעפו עלו בהרכבים החזקים ולא שמרו כוחות למשהו אחר שיש להאבק עליו.

4. cazzo Il Capocuoco

יש סיכוי שהמבורג בכלל עם הראש באירופה כבר הרבה זמן, לא?

5. C-J Member

נצחון סופר חשוב של פרייבורג היום מול האלופה היוצאת וולפסבורג שמציב אותה 3 נקודות מעל המקום המוביל למבחנים.

לא נהיה רשעים אם נקבע שהרטה בלרין ירדה סופית.
    מעליה 3 קבוצות שנלחמות על חייהן: האנובר של המנוח אנקה, בוכום שתצא למינכן למשחק שהגיע מבחינתה הכי לא בזמן, ונירנברג שאותי היא מפתיעה לרעה ככל שמתקרבים לסוף.

הקרב על המקום השלישי שמוביל למבחני הצ'מפיונס חובק 3 קבוצות: ורדר ברמן המנוסה, לברקוזן המתדרדרת ודורטמונד הדוהרת. המומנטום כרגע ברגליה של דורטמונד.

באיירן מאכלסת כרגע את המקום הראשון רק בזכות יחס שערים עדיף - 13 כאלה. מתוכם היא חייבת 9 (!) להאנובר שזיכתה את באיירן ב 7 שערי זכות וחייבה את שאלקה ב 2 שערים נטו.

שבועיים נותרו. 2 משחקים. 2 שבתות. שעה אחידה.
    לא לבעלי לב חלש!

6. eran levy Member

אני האחרון שיזלזל במפעל הזה. אני בעד המפעל והדבר שחורה לי ביותר הוא הזלזול הלעתים מובנה של קבוצות ישראליות במפעל. אם ליברפול והמבורג מייחסות חשיבות על למפעל כנ"ל, מי אנחנו שנזלזל בו? אבל אם בוחנים את השורה התחתונה - חצי גמר ליגת האלופות מול חצי גמר אירופית - מגלים בראשון קבוצות שמתמודדות במאבק צמוד על האליפות בארצן (וליון שמצליחה במפעל יותר מאשר ריאל מדריד, למשל, בשנים האחרונות) ובשני קבוצות שסיימו את הליגה בארצן. גם כאן הכל כנראה מתחיל ונגמר בכסף, כי לקבוצות שרצות בטופ של שני מפעלים יש גם כסף להחזיק סגל רחב. אין בי טיפת התנשאות מעל ליברפול והמבורג, גם לא מעל פולהאם ואתלטיקו, אבל אם נדרג את הטובות, בינוניות ורעות בכל ליגה (והרי זה קורה גם בליגות הטובות בעולם) אפשר די בקלות לשייך את פיינליסטיות הליגה האירופית לקטגוריית הבינוניות, לא ראש לשועלים ולא זנב לאריות.

7. riquelme1 Member

בהחלט, כ''נל אתלטיקו מדריד. אבל אני מסכים עם הרוב פה, להמבורג יש סגל נפלא, וזה גם הסיבה שהיא עלתה לחצי גמר, היא קיבלה יריבות די נוחות וניצחה אותם בעיקר בגלל היכולת של השחקנים שלה, לא קבוצתיות ומשחק מסודר, ועם הגנה די נרפית, כמו ה3-0 לאוסטרלים, ההפסד להפועל ת''א, ההפסד לאנדרלכט. יש בקבוצה הזאת פוטנציאל אדיר, אבל כנראה שהבעיה היא באמת אצל המאממן.

8. C-J Member

כנראה שלאבאדיה גומר את הסיפור שלו בהמבורג אחרי ההשפלה 5:1 בהופנהיים. מסתמן שהם יחזיקו אותו עוד 3 משחקים שנותרו וייפרדו.

ואני מרחיק ואומר שלאבאדיה גם גמר את הסיפור שלו מבחינת קבוצות צמרת. די מזכיר את תומאס דול (זוכרים?!).

9. C-J Member

המבורג לא מסוגלת לסבול את לאבאדיה ל 3 המשחקים הנותרים, והיא מפטרת אותו.

10. Bayern Straße nach sechs

עושה בשכל. להגיע מהליגה לאירופה כבר לא אפשרי מבחינתה.
    אז לפחות צריך לזכות (בבית!) בליגה האירופית. הזוכים מקבלים כרטיס חופשי לא? או שזה רק באלופות?

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מעט מדי ומאוחר מדי.

במידה והמבורג זוכה היא חייבת להיות במפעל לדעתי, אני רק מקווה שזה לא יהיה על חשבון אחת הקבוצות שמעליה בטבלה (כמו אז עם ליברפול אחרי הזכיה שלה באלופות)... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/4/10
  12. Dimitar Berbatov Member

ליברפול אמנם השתחלה לליגת האלופות לאחר הזכיה למרות שסיימה במקום החמישי, אבל הקבוצה שמעליה, אברטון, קיבלה גם היא כרטיס לליגת האלופות (נעצרה על-ידי ויאריאל, שהגיעה מרחק נגיעה מפריס, בסיבוב השלישי). אני חושב שזה תקף גם לליגה האירופית וגרמניה תרוויח נציגה נוספת.

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/10
  13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא, אחרי שליברפול נכנסה כנציגה אנגלית חמישית דנו בדבר וביטלו את זה. פעם הבאה זה יהיה על חשבון נציגה של אותה מדינה.