מחזור 32 בפל' התחתון: הפועל ר"ג יורדת ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏26/4/13.

1. Love Is Red Member

אמרתי שמצב כזה יכול לקרות ועדיין אני לא מאמין שזה קרה, באר שבע פתאום מבקיעים שני שערים, בית"ר מפסידה 3-1 (ההגנה הגרועה בליגה).
    המחזור הבא הולך להיות חם יותר מהמחזור האחרון של העונה שעברה.
    מדהים פשוט!
    אגב גם בעונה שעברה שתי יורדות נקבעו במחזור הלפניי האחרון ובמחזור האחרון היורדת השלישית נקבעה.

אגב2 במצב שבו עכו מפסידים או מסיימים בתיקו מול חיפה הם יורדים לדעתי, סכנין ינצחו לדעתי את בית"ר שנראים פשוט רע, ונתניה תנצח את באר שבע כי הם במומנטום מפלצתי.

מעניין מה יקרה שבוע הבא.
    אגב3 איזה עצבון, אם באר שבע היו מנצחים את בית"ר ירושלים עכשיו לבית"ר היו 35 נקודות ובאר שבע הייתה הולכת לחוף הים...

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/13
  2. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

בואו תעשו טובה לאדם מסכן ועייף

מה הסיטואציה שבה כל קבוצה יורדת? מה צריך לקרות בשביל שכל אחת מה6 שמסובכות בתחתית תרד ליגה?

3. Love Is Red Member

סבבה:
    נתחיל מנתניה:
    תיקו של נתניה מול באר שבע מוריד את נתניה במידה ועכו+סכנין משיגות תיקו ומעלה.

נמשיך עם סכנין:
    סכנין יורדת במידה והיא לא משיגה ניצחון מול בית"ר ועכו מנצחת או מסיימת בתיקו ונתניה מנצחת או מסיימת בתיקו (במידה שסכנין מפסידה אז נתניה יכולים לסיים בתיקו וסכנין תרד).

עכו:
    כמו סכנין פחות או יותר אבל רק במידה וסכנין משיגה תוצאה שהיא יותר טובה ממה שעכו משיגה+ניצחון של נתניה יוריד אותם ליגה, כלומר אם נתניה מנצחת וסכנין מסיימת בתיקו ועכו מפסידה, עכו יורדת, אם נתניה מנצחת עכו מסיימת בתיקו וסכנין מנצחת אז עכו יורדת, כל תוצאה אחרת תשאיר את עכו בליגה.

באר שבע+בית"ר:
    פה זה יותר מסובך, במידה ועכו מנצחת (ולא משנה התוצאה) אז בית"ר תרד רק אם סכנין תנצח אותה בהפרש של יותר משער, ובמקביל נתניה תנצח בהפרש של שער בלבד, באר שבע תרד אם הניצחון של נתניה ושל סכנין יהיה אותו דבר...

והפועל חיפה תרד רק במידה והתוצאות הבאות יתרחשו: היא תפסיד לעכו בהפרש של 3 שערים או יותר, נתניה תנצח את באר שבע רק בהפרש של שער אחד, בית"ר תפסיד לסכנין בהפרש של שער אחד, ועכו+סכנין ינצחו.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה(שלמעשה המשחק שלה נגד ב"ש הוא המכריע ביותר ומשפיע על כל התחתית):
    ניצחון והיא נשארת בכל סיטואציה. הפסד לב"ש והיא יורדת ללא קשר לתוצאות האחרות. אם היא מסיימת בתיקו היא תזדקק להפסדים של עכו ו/או סכנין כדי להישאר.

סכנין ועכו:
    תלויות במשחק בנתניה. אם הן מנצחות הם נשארות, תיקו ישאיר אותם רק אם נתניה לא מנצחת כנ"ל הפסד שלהם(ואז לנתניה מספיק רק תיקו כדי להישאר על אחת מהם) לסכנין יש את ההפרש הרע ביותר והיא תרד במקרה של שיוויון נקודות.

בית"ר, הפועל חיפה ובאר שבע:
    תיקו מספיק להם להישארות(מן הסתם שגם ניצחון).
    במידה וכל השלושה מפסידות אז ההישארות תוכרע ע"פ הפרש שערים, בית"ר וב"ש עם אותו הפרש שערים(בית"ר הבקיעה יותר) והפועל חיפה עם הפרש טוב יותר בשער אחד.
    כל אחת מהשלוש תישאר גםא אם תפסיד אם במשחקים המקבילים סכנין/עכו/נתניה לא ינצחו, כלומר נניח, בית"ר מפסידה בסכנין אבל עכו עושה תיקו או מפסידה להפועל חיפה. זה תופס גם לגבי הפועל חיפה והפועל ב"ש שיכולות להפסיד כל עוד בית"ר לא מפסידה לסכנין.

מקווה שהבנת.

5. Love Is Red Member

אל תשכח שלבית"ר יש + על באר שבע והוא השערים שבית"ר כבשה (44) ביחס לשערים שבאר כבשה (29) ובמידה והפרש השערים של הקבוצות שווה אז הפועל באר שבע יורדת (אם סכנין+עכו מנצחות).
    הפועל חיפה במצב הרבה יותר טוב ורק במידה והם מובסים מול עכו וסכנין+נתניה מנצחות הם ירדו.
    הפרש של -9 + יותר שערים מבאר שבע נותן להם פור דיי טוב.

אבל כפי שראינו הכל יכול להיות בליגה ה'שישית' בטיבה בליגה.

ועוד מילה על אשדוד, לא היו חייבים ובכל זאת באו ונתנו את הנשמה והצליחו לסבך את מצב העיניינים עוד יותר, כי במצב שבו סכנין הייתה מנצחת היא הייתה זקוקה לתיקו בלבד, ועכשיו היא תרצה לנצח ומי יודע גם באיזה הפרש כי בכל זאת היריבות בין בית"ר לסכנין יותר גדולה מיריבות ספורטיבית...

6. BugSniper Member

בפועל, ישנה גם אפשרות למשחק בלתי ספורטיבי.

שהפועל חיפה והפועל עכו יסכמו על ניצחון עכואי בהפרש של שער בודד, וכך שתיהן ינצלו.

שבני סכנין ובית"ר ירושלים יסכמו על ניצחון סכנינאי בהפרש של שער בודד, וכך גם הן ינצלו (למרות שסיכום כזה לא נראה אפשרי).

תוצאות אלו ישאירו את ארבע הקבוצות המדוברות בליגה בוודאות.

גם אם לא יהיה סיכום בפועל לתוצאות הללו, ייתכן שיווצר מצב שבו לשתי הקבוצות לא תהיה מוטיבציה לכבוש ושתיהן יגנו בחירוף נפשן על השער ולא יניעו את הכדור לעבר שערה של היריבה.

במקרה ושתי התוצאות המדוברות יתרחשו, אז ההכרעה לגבי היורדת הנוספת תיפול במשחק בין מכבי נתניה להפועל ב"ש. במקרה הזה, הפועל ב"ש תהיה חייבת לצאת מנתניה עם נקודה (ולהוריד אותה ליגה עקב כך), אחרת היא תרד.

כך שאוהדי הפועל ב"ש יכולים להתחיל לחשוש מקונספירציות למיניהן. מקומה של ב"ש רחוק מלהיות מובטח, למרות הניצחון היום..

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/13
  7. yedidel Member

אני לא מבין איך קבוצה במשחק חייה כמו הפועל ר"ג יכולה לספוג גול כמו השער השני.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נוסעים שבוע הבא לנתניה... הכל פתוח, כולן בסכנה.. מחזור אחרון לפנתיאון.

9. Love Is Red Member

וואו אני עוד בשוק, חשבתי שעלול להיווצר מצב כזה אבל זה עדיין לא מתעכל לי, אם סכנין מנצחים את בית"ר בהפרש של יותר משער אחד ובאר שבע מפסידה רק בהפרש של שער ועכו מנצחת את חיפה בהפרש של שער עד שניים בית"ר יורדת, לא נתפס בכלל...

10. Raulito Madridista

אף-אחד לא מופתע מהירידה של הפועל רמת-גן, הכתובת הייתה על הקיר. לאורך כל העונה היא שיחקה את הכדורגל הטוב ביותר מקבוצות התחתית שהיו איתה בקלחת. אבל היא לא עושה מספיק פאולים ולא מקבלת צהובים, מתמזמזת מול השער ולא מנצלת מצבים. הפנדל של זגורי מול מכבי בדקה האחרונה, ההפסד להפועל במחזור הפתיחה למרות רק התקפה אחת שעשינו, המשחקים מול מכבי חיפה וזה דווקא נגד הקבוצות הרציניות. הירידה בכושרו של מנגה והפציעה של זנדברג שניהל טוב את המשחק והוריד עומס מזגורי המצויין - היו בעוכריה. גם אם היא תשוב בעונת 14/15 מישהו צריך לחשוב שם איך בונים קבוצה שלא תנשור מייד.

שאר הקבוצות ממש לא יכולות לחייך. מלחמת עולם בקופסא בין מכבי נתניה להפועל באר-שבע ומשחק ענק בין סכנין לבית"ר. קשה לי לראות את בית"ר יורדת אבל יכול להיווצר מצב מעניין במקרה של ניצחון של נתניה והפסד של בית"ר לסכנין, ואז הפרש השערים במשחקים ייקבע. הולך להיות מחזור מטורף ואני רוצה לראות את נתניה נשארת, היא קבוצה חשובה ואני מחבב את עטר. באר-שבע גם חשובה לליגה. לנתניה בינתיים מגיעות מחמאות על הקאמבק בטדי.

הניצחון של בני-יהודה בק"ש הפתיע רבים. ופתאום אם מחר ננצח את רמת-השרון בבלומפילד, תסריט הגיוני לגמריי - הפועל מחזירה את הפער מק"ש ל-5 נק', כמו שהיה לפני הרביעייה של אבוחצירא, ולמרות שיישארו לנו משחקים קשים כמו דרבי שאין לנו סיכוי ומכבי חיפה בקריית-אליעזר - לא בטוח בכלל שק"ש תסיים שלישית, אבל נראה. בני-יהודה מתעוררת מאוחר, כרגיל.

11. South Boy Member

איפה הייתם עונה שלמה אינעל ראבק
    שבוע הבא בנתניה דם על המגרש, ומיותר לציין שזה צו 8 בהול לכל האוהדים.

12. henry1 Member

לא האמנתי שנחזור עם ניצחון מטדי, על אחת כמה וכמה אחרי שער היתרון של ביתר. המשחקים האלה מורדים לנו שנים מהחיים ונשאר רק עוד משחק אחד כזה...

הקבוצה לא שיחקה טוב היום והתבססה על פעולות אינדבידואליות של מוגרבי ושבחון. מגיע להם קרדיט על שני המשחקים האחרונים, אבל העונה הזוועתית של שבחון והחצי עונה זוועתית של מוגרבי ישכחו לגמרי רק כאשר נבטיח את ההישארות. בכל מקרה, אני שמח שהם מופיעים במאני טיים, כי בתור יחידה אחת קשה לנו.

אלמלא הפנדל שניתן לנו, אין לי ספק שהיינו סופגים את השיוויון. ביתר ישבה עלינו, לחצה בלי סוף ולא היה לנו שחקן שיודע להחזיק את הכדור ולהפחית את העומס מההגנה. סבע, שהחליף את צארן החלש מאוד, עשה את שלו ושחרר הרבה אוויר את האוהדים.

כל הכבוד לאוהדים (בין 1500-2000) שנתנו אווירה ביתית בטדי ובהחלט עזרו להביא את הניצחון.
    בשבוע הבא מלחמת עולם בנתניה. לא רצינו שב"ש יבואו כאשר הם נלחמים על החיים שלהם, אבל זה המצב ועם זה נתמודד.

זה הזמן של הקהל שלנו להשאיר את הקבוצה סופית בליגה. 13,000 אוהדים בשבוע הבא יבואו לדחוף את הקבוצה ובתקווה (זה לא יהיה קל בכלל!) לסיים את מסע ההישארות הבלתי רגיל הזה.

13. זכאי Member

אין לי ספק שעכו תנצח בהפרש של שער 1 בקריית אליעזר. כמו ה2-2 בין שוודיה ודנמרק ביורו 2004...
    השאלה אם גם סכנין ובית"ר "יעשו" סיכום דומה. כי היחסים בינהן זה לא היחסים בין שוודיה ודנמרק :), אבל בכל זאת, לא אתפלא מניצחון 1-0 של סכנין.
    אם אני צריך לשים את הכסף כרגע על היורדת, לדעתי זאת תהיה באר שבע. מאחל להם גורל אחר, קבוצה עם קהל נאמן שאני מאוד מעריך

14. Love Is Red Member

באר עוד עלולה להפתיע אותך ואותי ולנצח את נתניה אז אל תוריד אותה כל כך מהר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

בכל בשבת הקרוב כל תוצאה יכולה להתרחש.

15. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

ואוו קראתי אולי 5 פעמים את כל התסריטים האפשריים ואני חייב להגיד שאני עדיין מבולבל
    כנראה שאני אבין מה קורה בכל מצב רק בזמן אמת

בסוף מכל הבלאגן הזה באר שבע תנצח את נתניה והכל ייגמר בשקט
    והאמת? לדעתי הסיכוי שבאר שבע תנצח את המשחק יותר גבוה מהסיכוי של נתניה להוציא נקודה או שלוש

יהיה הכי מצחיק אם יגיע יום שבת כולם במתח על מה שיקרה ובאר שבע תכבוש תוך כמה דקות את הראשון ואפילו את השני והכל ייגמר כאילו כלום לא קרה

אם להסתכל לאורך כל העונה אז לעכו ונתניה מגיע לרדת
    אבל עכו עושה פשוט מסע נפלא ומגיע להם להישאר ( תזכרו איפה הם היו כיובל נעים בא )

גם לבית"ר מגיע לרדת על כל מה שקרה שם מאז שהערבים באו ( ואני לא מאשים דווקא את הקהל )

לסכנין מגיע לרדת בגלל כל ההתנהלות שם למרות שלדעתי הם משחקים את הכדורגל הכי טוב בתחתית ומחמיצים המון ( כמו הפועל רמת גן אז אולי זה רמז ליורדת השנייה )

ואם אני מסתכל בתור אוהד הפועל פ"ת על מי עדיפה לנו? עכו או סכנין.