מחזור 32 בפלייאוף העליון: בית"ר מובסת בנתניה; ב"ש מגדילה את הפער ל-5 נק'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏27/4/18.

1. Ajax Amsterdam Member

קבוצה שהיא אלופה בשנתיים האחרונות יכולה לפעמים לעשות שלטים כאלו אחרי כל כך הרבה שירים של באר שבע לא תרד

2. Telkiyski Member

תעשו טובה, תפסיקו עם השלטים האלה.

3. עידן444 Member

מכבי חיפה והפועל ת״א לא רלוונטים ושונאים את היריבות המשמעותיות שלכם מאז שהפכתם להפועל ברקת.
    בקיצור, לא ״מאהבת מרדכי״ ה״אידיליה״ הזו.
    השלט אתמול היה שלט מתנשא. חד וחלק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  4. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל הוא צודק, הפועל ב"ש מחליטה מתי זה נגמר אם זה לטובתה או לרעתה :p

5. Telkiyski Member

גם אוהדי ביטר פעם באו לחגוג אליפות על הפועל בלבומפילד ועשו על האש מחוץ לבלומפילד ואז תלו לנו שלט "הייתם כשטיח אדום לרגלינו".

זה נגמר בזה שהם אכלו שלישייה עם הצ'יפ של טלקיסקי.
    האמת שזה היה בדיוק לפני עשור.

השחצנות הזו (יעינ "מכביזם") היא לא משהו שמאפיין את אוהדי מכבי, ביטר או באר שבע.
    זה פשוט טבע האדם/האדם הישראלי.

בקיצור אין שום דבר טוב בשלטים כאלה.

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון, לפעמים ולרוב כשגל ההצלחה מגיע אתה חושב שאתה הכי טוב בעולם ושוכח שהכדור הוא עגול.

שנתיים היו אצלנו צנועים, תמיד באנו קטנים, השנה משהו השתבש אצל כולם בייחוד שאנחנו חלשים השנה חלק חושבים שעדיין אנחנו מעל הליגה.

גלץ אוהב/ת את זה.
  7. Raulito Madridista

אני לא יודע אם באר-שבע ראויה לזכות באליפות. מה שבטוח: לא מגיע לה לזכות בתואר הזה בהליכה, אלא בדם, יזע ודמעות, ואני לא פוסל הכרעה במחזור האחרון. אמנם זה לא כמו בכדורסל אבל גם מאמן כדורגל מקבל המון החלטות לפני ובמהלך משחק - באיזה הרכב לפתוח, האם להחליף שחקן אחרי רבע-שעה חלשה או לא, מי עומד בתור ועוד. ברק בכר כמעט תמיד פוגע בינגו, ואתמול לא. תוהו-ובוהו במשחק של באר-שבע, לא התקרבה אפילו לכבוש שער בזמן שנותר ממה שראיתי אבל בני-יהודה נפלה מהרגליים ולכן לא עקצה. וזה מפתיע, על גלי המומנטום, עם סגל התקפי מאוד משובח וכמעט בלי פציעות.

עזבו לגבי שלטים, חשבתי על זה בעבר, אני מעדיף אוהדים שבטוחים במאה אחוז בקבוצה שלהם ואפילו קצת שחצניים, צריך לחלום וליהנות מהרגע, אני מתחרט אפילו שלא הלכתי רחוק יותר עם זה בדאבל של הפועל, לכו תדעו מתי ההצלחה תיגמר, מאשר אוהדים שלפני כל משחק באים בגישה של 'אוכלים אותה'. לאוהד מותר להיות שחצן ובעננים ולהתגרות, השחקנים הם אלה שצריכים לעשות את ההפרדה.

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ככל שאתה שחצן ויהיר יותר כך גם הנפילה כואבת יותר, ברגע שהאהדה שלך והגאווה שלך בקבוצה אותה אתה אוהד תלויה בתוצאות ובהצלחות אתה רוב הסיכויים לא תהיה שם בזמנים הקשים או בסתם תקופות אפורות וגם לא תעריך באמת הצלחות בזמן אמת. בגלל זה היציעים בארץ ריקים כאשר הקבוצה לא מצליחה ומתמלאים בקלות כאשר יש ריגוש של משחק גדול כמו משחק אליפות/הישארות או גמר גביע. אין כאן תרבות אהדה אמיתית.

* כתבתי בכלליות ולא כיוונתי אלייך או לקבוצה ספציפית, זה תופס לגבי כל הקבוצות בארץ.

9. Telkiyski Member

זה מזכיר לי את ימי טרום המיצ'ייה שלכל דרבי אוהדי מכבי היו מכינים איזה שלט אחר על איך הם הולכים לנצח ותמיד זה היה נגמר בהפסד שלהם.

10. Raulito Madridista

זה דיון מורכב ויפה, דיברתי בתור אחד עם דיסוננס - הרי ריאל מדריד, הקבוצה שלי בחו"ל, והפועל ת"א, הקבוצה שלי בארץ - הן לא בדיוק דומות. אומרים שריאל זה ביחד עם מכבי ועוד ועוד ועוד. אבל מה הכוונה 'הנפילה תהיה כואבת', אם אני בתור אוהד התרברבתי לפני הקלאסיקו הנוכחי אליו טסתי וכתבתי שלמרות הפער בצמרת אז אנחנו קבוצה טובה יותר וצריך לנצח ולהראות את זה, וקיבלתי 3 בראש - הרי ברור שזו לא אשמתי. גם אף-אחד לא התגרו בי כי ידעו עד כמה זה חשוב לי, אני לא עליתי בברנבאו ופילסתי מזדרון לראקיטיץ' כמו קובאצאיץ'.
    כמובן שאסור להיות מנותק מהמציאות, לא חשבתי שהפועל פייבוריטית לנצח את שאלקה בצ'מפיונס בגרמניה ותגיע לרבע גמר ליגת האלופות, אבל במשחקים צמודים, במומנטום טוב ועוד ועוד ועוד, כן להאמין בקבוצה. מן הסתם המומנטום של הקבוצה משפיע על האמונה. אפשר לעוף בטירוף בנצחונות ולהבין שבתקופות הלא טובות גם כן צריך להיות שם בשביל הקבוצה למרות שאני והפועל בליגה הלאומית זה סיפור מורכב.

11. Telkiyski Member

דווקא את שאלקה בארץ היינו צריכים לנצח אבל נוייר תפס יום.

12. Ajax Amsterdam Member

אני חושב שהאוהדים שלנו באים צנועים כמעט לכל משחק ותמיד מכבדים את היריבה,לפעמים צריך להפגין כח, כי לי לפעמים נמאס מעיניין העמה,הקבוצה שלי אלופת המדינה וחלק מזה מידי פעם הוא להגיד שאתה הכי טוב ולעורר פחד ביריבה.

שחצנות זה תכונה שאף אחד לא אוהב,אבל אני כן מרגיש שאני צריך לתת ביטחון לקבוצה שלי אחרי כל המשברים ולהגיד להם:תראו אחרי כל העונה הזאת למרות הכל אתם חזק חזק בקרב על האליפות.

ולגבי המשחק הקרוב נגד ביתר,הולך להיות קרב לוהט,גם אחרי המשחק הזה שום דבר לא סגור.
    ובתור אוהד באר שבע תמיד חשוב להשאר אופטימי :)

13. Raulito Madridista

אפשר לחלק את זה לשניים: במגרש תמיד צריך להיות טירוף, להפגין אמונה, ביטחון, עוצמה, לתת את הגרון. אבל זה ברור לכולם. אני מדבר גם 'בשיחות חולין' עם חברים - וואטספ, פייסבוק, במשרד בעבודה, בלימודים. תמיד להפגין ביטחון בקבוצה שלך, להאמין שהיא תנצח. שוב, אני חושב שלא משנה כמה אני אהיה שחצן(לאו דווקא אני, מדבר על אוהד באופן כללי) - אני לא יכול להשפיע על התוצאה בשום צורה. יכול לספר על ריאל מדריד - הייתי משוכנע שנקבל בראש מבאיירן הטרבליסטית והתוצאה הייתה 4:0 לנו. מנגד, הייתי משוכנע שננצח בקאמפ-נואו ונעבור את יובה(2014/15) - והפסדנו, והודחנו.

אוהדי הפועל בכדורגל די מאמינים בנאחס וכאלה ומנסים לשמור על צניעות מן הסתם והקהל ממש אוסר לצעוק 'נווו' או כמו קשטן קלאסי - להרים ידיים ולחגוג לפני שהכדור ברשת במאה אחוז..

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  14. גלץ Member

יש להיות גאה ובטוח בקבוצה שלך ויש להרים את האף ולהתנשא כלפי קבוצות אחרות.
    תמיד אעריך את הראשון וארגיש בוז לשני.
    מה שכן רוב אוהדי באר שבע כאן הם המקרה הראשון לשמחתי :)

אני כאוהד נתניה מרגיש גאווה ענקית בקבוצה שלי לא משנה כמה אנשים מסוימים ינסו להוריד אותנו.
    אנחנו עושים עונה נהדרת וכל קבוצה כבר מכבדת אותנו. אין ספק שתיקנו את הרושם של לפני שנתיים ובגדול.

נערך לאחרונה ב: ‏29/4/18
  15. הרצליה Member

והגאווה הענקית הזאת כבר גרמה לך להגיע למגרש?