מחזור 32 בליגת העל: משחק העונה של מכבי חיפה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏28/4/11.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם הפועל ת"א הייתה מנצחת, הליגה הייתה גמורה. עכשיו הכל פתוח. זה רק 2 יתרון לחיפה, יש להם עוד מספיק מקומות איפה לפשל, איפה לאבד נקודות, ואף אחד לא יופתע אם חיפה תאבד נקודות, אני אפילו לא רואה את חיפה לוקחת את כל 9 הנקודות.. הכל פתוח.

2. הנתנייתי Member

למרות הטעות של השופט אני חושב שאין לנו מה להתלונן היום על תיקו. קרית שמונה הייתה היום טובה יותר, ואנחנו בקושי הצלחנו להחזיק בכדור... היה הרבה מזל בתיקו הזה, ומילים טובות על טרטיאק ועל אריאס. אוי, כמה שפגענו בזרים השנה...

3. Igi Member

ומי שלא קופץ אדום!

איזה כיף, למרות ששום דבר לא סגור זה בהחלט עושה טוב על הלב לדעת שגם בליגת הכדורגל לקחנו את האליפות וגם בליגה הדימיונית הצלחנו לנצח את הפועל, גם אם לא ניקח בסוף על הפער של הנק' שנלקחו.

משחק מושלם היום של אלישע לוי. תוכנית משחק, ניהול משחק והכנת השחקנים שלו היו ללא דופי וראו שזה היה בעצם משחק על הקריירה שלו.
    אמרתי בשבוע שעבר שיש לי פנטזיה שקטן יפתח ויחזור לעצמו יחד עם הקבוצה וזה בדיוק מה שקרה. קטן היה טוב מאד ובכלל כולם היו טובים היום. מסיללה שרף את האגף וחזר להיות המגן האימתני של הליגה, משומר טוב, סיידו ענק, בוקולי ענק עד הפציעה, רפאלוב ענק, דבה עשה מה שצריך וגם בנאדו בהגנה היה נהדר.

כיף לנצח ואני מקווה מאד שהמשחק בשבוע הבא לא יקלקל את מה שעשינו היום.

4. WellNeverDie Member

ההגנה והקישור קצת נבהלו בהתחלה, אז אז התחלנו לשחק כדורגל והפועל הלכה אחורנית.

אני חושב שאני חייב פה התנצלות לקטן יותר מכולם, קטלתי אותו המון. למען האמת, זה הגיע לו - אני עדיין חושב שהוא היה זבל עד עכשיו העונה, מאוד איטי, לא מאיים מספיק על השער, לא עושה תנועה לעומק והמסירה שלו כבר לוקה בחסר. היו כמה רגעים במשחק שראו מסירות לא טובות שלו, ושהוא פשוט עמד או שהלך אחורנית כדי לקבל כדור במקום להכנס לעומק.
    אבל השינוי הגדול אצל הבחור מקרית אתא (אני נתקל בו ברחוב לפעמים) הורגש כי הוא עשה תנועה לעומק, לקח בעיטות ונתן כמה ריצות (וגם רץ אחורנית לעשות הגנה מידי פעם, שיפור גדול). הוא עדיין איטי, הפציעות לקחו את זה ממנו, אבל הוא עשה את שלו היום - סוף סוף השקעה, תנועה ולקח את העניינים לידיים. או שיותר נכון, עזר לרפאלוב לקחת אותם ליידים, כי ליאור היה מעולה היום!
    מה שאני לא מבין זה למה לעלות עם 2 חלוצים ואז לתקוע אחד מהם באגף - תעלה כבר עם ורד, אחד מהטובים שלנו העונה. החלטה מוזרה של אלישע, אבל לא היה מישהו מסוכן בצד שמאל שלהם אז זה לא ממש הורגש (וכך גם משומר, וטוב שכך!)

סיידו, אתה 10 רמות מעל קולמה, אני אוהב אותך! ההבדל בין קודש לחול, בין קוטג' לשאוורמה ובין קוקו לשיער קצוץ. יאיא, היית נהדר, איש המשחק שלי!

ועכשיו אני קצת בהתלהבות, אבל שבוע הבא ת"א בחוץ (בלי שטראוובר זה יותר קשה), ק"ש בבית ואז בני יהודה בבלומפילד. זה לא יצא בתאריף המקולקל משנה שעברה, 15.5, אבל הגיע הזמן לתקן - ואם אפשר לשריין את דודו אהרון.

5. Ariel Member

וואו מכבי חיפה. נתנו את הופעת חיים באמא של המאני-טיים (שזה מפתיע בכל הקשור אליה). שאפו.

נערך לאחרונה ב: ‏1/5/11
  6. WellNeverDie Member

מפתיע? רק בענוה שעברה והעונה הפסדנו במשחקים החשובים. בעונה שלפני כן, ניצחנו את הפועל 1-0 במשחק שהיה אמור להגמר עם חמישיה אילולא אניימה. להוסיף ניצחונות גדולים על זלצבורג במקודמות ואף חזרה מהקרשים אחרי פתיחה אומללה נגד הנגרים של אוקטובה - מכבי חיפה קבוצה עם אופי. וזה היה כך גם בשנים שלפני כן. אל תסתכל רק על העונה וחצי האחרונות (למרות שגם העונה נצחנו משחקים בדקות הסיום).

7. Don Joan Roman Member

האמת קורץ לי לכתוב "לא כל יום חכמון" ולהתגרות באוהדים האדומים אבל החלטתי לפרגן למכבי חיפה על משחק מעולה שהעלים את כל היתרונות היחסיים של האדומים לפניי המשחק, השחקנים בירוק באו ונתנו היום הצגה קודם כל של אופי ונחישות, הם היו קצת בהלם בהתחלה אבל התעשתו וניצלו את כל נקודות התרופה של הפועל בדרך לניצחון מרשים ולשמחתם (ולשמחת אוהד הכדורגל הישראלי שהוא לא מצדד באדומים) השופט היה מאיר לוי והוא לא טעה אפילו פעם אחת היום ואני גם מאוד שמח בשביל עידן ורד שאמנם לא פתח בהרכב אבל נתן את הכל בדקות שהוא שיחק והיה מהטובים בחיפה בדקות שהוא היה על הדשא וגם קיים שוב את מה שהוא הבטיח לאוהדים של מכבי חיפה ולחלק מאוהדי בית"ר ירושלים, עידן ורד אני אוהב אותך, האליפות מגיע לך, תשחט את הפועל!

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

סוף סוף הקבוצה הזאת מגיעה למאני טיים, סוף סוף הקבוצה הזאת שורפת את הדשא, מתפוצצת, ככה צריכה קבוצה לשחק כשהיא נלחמת בבית שלה על החיים שלה. אולי עכשיו מכבי חיפה קצת החזירה מההתרעה שרכשו לה משנים עברו. כמובן שעדיין כלום לא סגור, ושבוע הבא מול מכבי המתאוששת זה לא יהיה משחק קל, גם קרית שמונה ובני יהודה בכלל לא, אבל אני בונה גם על נתניה שבשבוע הבא תדע להקשות גם על הפועל, ואולי לגרום להם לאיבוד נקודות.

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

מהמשחק הראשון שלו אצלנו בגביע הטוטו ראיתי שמדובר בשחקן עם פוטנציאל גדול.
    כמובן שהוא יתן משחקים פחות טובים בהמשך, יאמר לזכותו שהוא עוד צעיר, אך איפה הוא ואיפה הקולומביאני המוגבל? הבדל של שמיים וארץ.

טירוף! משחק מעולה, הופתעתי לטובה. קטן עם מחצית ראשונה לא ממש טובה, למרות הגול, אך השתפר מאוד בשניה. רפאלוב ממשיך ללהטט ברחבות היריב, זו השנה שלו ללא ספק. דבאלשווילי, למרות שכבש, לדעתי צריך לסיים את דרכו בקבוצה בתום העונה (וויאם עמאשה יהיה רכש נפלא).

ניצחון גדול, שלוש נקודות יקרות, אבל כלום עוד לא גמור! אם לא ננצח את מכבי ת"א בבלומפילד, למעשה לא עשינו שום דבר.

10. A. Arshavin Member

איפה אפשר לראות תקציר של המשחק?

11. Number 8 Member

איך שזה נראה כרגע, מכבי ת"א לא הולכת לפתוח רגליים ביום שבת כמו בעונה שעברה. למרות שהמקום השלישי כמעט מובטח, היא תילחם עד הדקה האחרונה ולא תחזור על המעשה כמו אשתקד.

12. לא מצאתי כינוי Member

מסקנותיי מהמחזור :

כמה טוב לראות את בית"ר משחקת ככה, גם אם זה בפלייאוף התחתון - זה רק מוכיח לי שנקלענו למצב הזה בכורח הנסיבות ובאמת מיקומנו לא שמה.
    אני מבסוט לראות את קובי מויאל, כבר מעל חודש הוא שומר על יציבות, ושהוא ליד אייבינדבר ומקבל קצת חופש יצירתי להיו תהקשר 50-50 אנחנו רואים ממנו דברים שלא הייתי מצפה ממנו בחיים, הוא לדעתי שחקן החודש של בית"ר.
    יבואה, אך יבואה...... מה לא נאמר עליו? כמה שאתמול הוא הראה שהוא עדיין יודע לרוץ, ונתן משחק סביר לחלוטין - מקומו לא איתנו. לא יודע מה גרם לאחד מהסקוררים הכי טובים בישראל להראות העונה איך שהוא נראה, אבל הוא חייב להחתך בעונה הבאה. כנ"ל לגבי גונזאלס, שמאז שרוני לוי הגיע ביחד עם בן יוסף לצידו הפך לבלם יציב ושקט - פשוט שחקן שונה מהשחקן שהיה עם מלמיליאן. עם כל ההערכה שלי לכריסטיאן, והכבוד שאני רוחש לו על התנהגותו בינואר שבו הוא עמד בסימן שאלה, ולמרות זה התנהג כמו ג'נטלמן - לדעתי כדי שבית"ר תעשה את השידרוג אנחנו ראויים לבלם יותר טוב, צעיר, ורעב להצלחה ממנו.
    עידן טל - חי על גלי ההצלחה מפעם. נשבר כבר מלראות את התקשורת מלקקת לו, את כולם מחמיאים לו שהוא משחק כמו ילד בן 17 - תעקבו אחריו פעם משחק שלם ותספרו את איבודי הכדור שלו ותבינו על מה אני מדבר.

מאוד מקווה שהמצב בקרוב מאוד יתבהר ונעמיד לפחות קבוצה נורמלית בשנה הבאה, שלפחות תתמודד על העפלה לפלייאוף עליון, יותר מזה - אין לי כל כך הרבה ציפיות בתחשב במצב כרגע.

לגבי שאר הקבוצות....

מכבי תל אביב בלי בוזגלו ועטר זה פשוט לא קבוצה! כל פעם אני טוען את זה בפני חבריי אוהדי מכבי, וגם עכשיו אמשיך לטעון - במידה והם יעזבו בעונה הבאה המצב של מכבי יהיה בכי רע. הם פשוט עושים למכבי ת"א את כל המשחק, רק להסתכל על הסטטיסטיקה של שניהם כדי להבין שהם הגורם לרוב שערי מכבי ת"א העונה, ושכל הקשקשנים והפרשנים ימשיכו להתלונן על חוסר יציבות של בוזגלו - הוא האלמנט מס' 2 העונה במכבי ת"א אחרי אלירן עטר שלא איכזב. עם חיזוק שקול, שפוי ונורמלי מכבי יוכלו אולי בעונה הבאה לעשות משהו. הייתי מעיף הביתה את זיו, גפני, מדוניאין, סידיבה, קולואטי, סבן, סטרול והרשימה עוד ארוכה. צריך לעשות סדר בקבוצה הזאת ולבנות את הקבוצה על הבסיס של השחקנים שעוד נתנו העונה כמה משחקים טובים. גם לדור מלול מגיע צ'אנס חוזר - הוא שחקן אדיר, ולדעתי אם יתנו לו לשחק כמה משחקים ברצף והוא יקבל את הביטחון התרומה שלו למכבי לא תהיה פחותה מאשר של הצמד בוזגלו את עטר.

כמה כיף היה לצפות בבלוף שקוראים לו הפועל ת"א מתגלה. מכבי חיפה קבוצה ב2 רמות מעליהם, עם כל העובי של הספסל של הפועל ת"א ברגעי האמת הוא מתגלה כלא יותר מאשר שמות. אלישע לוי שיחק אותה שעלה עם קטן במשחק הזה וזה רק בגלל דבר אחד - ניסיון במאני טיים. עידן ורד שאותו אני מאוד אוהב מימיו בבית"ר הוא שחקן מוכשר, ויש הטוענים שאפילו עולה כיום על כושרו מיניב קטן. דבר אחד אין לו כמו יניב קטן - ניסיון. במשחקים כאלו הרבה מאוד ממה שמדבר זה הנסיון. כל כך היה כיף לראות את מכבי חיפה עושה להפועל ת"א את מה שהיא עשתה לה, חצי מדינת ישראל איתכם! אז רק בשבוע הבא שמכבי ת"א יפתחו רגליים (זה מה שרוצים חצי מהאוהדים של מכבי), יתנו לחיפה את המשחק - ואני אהיה הרבה יותר מאושר. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

שבוע טוב! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏1/5/11
  13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, אולי לא ציינו זאת כאן, אבל צריך גם להגיד מילה טובה בעניין הזה.
    סוף סוף קיבלנו שופט שיודע לשלוט במשחק, להרגיע כשצריך, לאיים כשצריך, קרוב מאוד לכל אירוע. מלבד אולי נגיעת יד של תמוז באחד מהמצבים של הפועל, לא זכורות לי טעויות שיפוט במשחק הזה. להעביר את המשחק הקשה ביותר העונה, עם שני צהובים, שאחד מהם גם היה על משיכת זמן, מבלי שיהיו עבירות משמעותיות במשחק הזה, זה דבר לא פשוט.
    שאפו על כך.

14. shlomydavid מנהלים

:aaa021:

15. Raulito Madridista

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/3/225953.Xxx

שיר פרידה. היה לי ברור שנפסיד את המשחק. כשפתחנו מעולה בחמש הדקות הראשונות הופתעתי. ככל שהמשחק התקדם - מכבי חיפה השתלטה על המגרש והשער שלה היה רק שאלה של זמן. יותר מאשר אני מאוכזב מהיכולת - אני מאוכזב מהלב והנשמה. בנאדו, קטן, רפאלוב, חמד, בוקולי ואפילו סיידו יא-יא שהוא שחקן זר(היה נהדר אמש) - נתנו מאתיים אחוז בעוד אצל הפועל כולם שמו פס וחשבו שאפשר לגנוב עוד ניצחון אחרי משחק גרוע.
    המשחק של הפועל מסתכם בשני אנשים: הראשון הוא גילי ורמוט שזכה(בציניות כמובן) לביקורות קשות שבוע אחרי שבוע, ואתמול נתן מחצית פנטסטית שלצערי הרב החברים שלו לא ידעו להפיק מזה כלום. ורמוט עבר שחקנים על הקו כמו בימים הטובים, לא הפסיק להתפנות כדי לקבל את הכדור וגם סיפק כמה מסירות גדולות. אבל תמוז וסהר הראו אתמול שעם כל הכבוד לכל הגולים שהם כבשו - הם לא חלוצים מספיק טובים לאליפות, כשצריכים שהם יסחבו ברגע האמת הם פשוט לא שם. שני שחקנים עם מעט מאוד איי.קיו, שיתוף-הפעולה ביניהם לא קיים. האיש השני הוא אלי גוטמן. הביא לנו דאבל, מה לא...ההתנהלות שלו לפני המשחק הייתה שערורייתית. החיסרון של ידין פגע בהפועל שהפסידה בכל מאבק באמצע - אבל ההרכב מעבר לכך היה הזוי. בונדר היה נוראי והעדפתו על פני קנדה כבר הראתה שהכיוון הוא תיקו. בן-דיין היה גרוע לא פחות וגם שיבחון לא שיחק המון זמן אז האם זה הרגע המתאים לתת לו את חולצת ההרכב? לאלא רק עכשיו חזר מפציעה והוא זה שצריך להציל את המולדת, הוא החילוף הראשון? איפה סלים, אלרואי, אפילו ויקטור מרעי...
    התחושה היא קשה אחרי המשחק אבל נתאושש כשתתחיל העונה הבאה. ההרגשה היא של סוף, סיום העידן של הפועל הגדולה, 2008-2011. דאבל חלומי, מקום ראשון בליגה האירופית, השתתפות ראויה בליגת האלופות, נצחונות גדולים בדרבים, בקריית-אליעזר, בטדי, שבירת מנחוסים כמו מכבי פ"ת ומ.ס אשדוד, תצוגות כדורגל נהדרות - הכל חווינו בשנתיים-שלוש האלה. ועכשיו זה נגמר.

הברק לא מכה פעמיים - מכבי חיפה לא תאבד שוב את האליפות ברגע האחרון, היא תזכה בכתר ובצדק.
    ברכות למכבי חיפה על זכייתה באליפות.