מחזור 32 בליגת העל: הכח ר"ג יורדת ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏18/5/07.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת שנתניה משחקת כדורגל יפה. עם המשך בנייה נכונה וזרי טובים נתניה עוד עשויה להיות במאבק על האליפות תוך שנה שנתיים כי דניאל יאמר, הדבר שהוא הכי מביא לנתניה זה רצינות. ועם הקהל הנפלא שלהם, האיצטדיון החדש שיהווה פוש אדיר זה עוד יכול לקרות כמה שזה נשמע לא מציאותי.

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/07
  2. TariboWest Member

מה הקטע עם הפריצות למגרש? הגזימו קצת, מכל דבר עושים חגיגות אליפות...

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

באיחור של כמה שבועות הכח ר"ג מצטרפת להפועל פ"ת כיורדת השנייה לליגה הלאומית. אין ספק שהטבלה כאן שוב לא משקרת, הכח ר"ג לא הראתה כדורגל טוב מדי בשום שלב בעונה חוץ ממשחק פה משחק שם.
    מכבי נתניה ממלאת את הציפיות לפחות שלי ממנה, אין לי ספק שקבוצה כזאת בליגה כזאת יכולה להיות מקום 1-3, אם ראובן עטר היה מתחיל את העונה בנתניה אז נתניה הייתה מאיימת על האליפות כי קבוצה כמו נתניה צריכה מאמן כמו עטר ולא מאמן עם חשיבה הגנתית כמו אלי גוטמן. עכשיו הכל בנתניה זה שאלה של ניהול, את הבסיס להמשיך את ההצלחה יש ומכאן נתניה יכולה לעשות צעד או שתיים קדימה הכל תלוי באיך יאמר ינהל את המועדון ואיזה שינויים נתניה תעשה בקיץ. נתניה קבוצה טובה יותר ממכבי ת"א ואני בטוח שאם העונה הייתה נמשכת עוד 3 שבועות נתניה הייתה מסיימת שנייה, למרות שעדיין יש לה סיכויים.

4. Raulito Madridista

ברכות למכבי נתניה שהצליחה במשימה ותוך כדי משחק טוב מאוד הבטיחה לעצמה מקום בגביע אופ"א אחרי הרבה שנים. הפעם האחרונה שנתניה סיימה בחצי הראשון של הטבלה הייתה בעונת 03\2002, עונה בה נתניה גמרה במקום הרביעי כאשר בסיבוב השלישי הצליחה לנצח את כל שלושת המובילות מעלייה: הפועל ת"א, מכבי חיפה ומכבי ת"א.
    מכבי נתניה התחילה את המשחק טוב מאוד, אופיר חיים הראה קור רוח מול השער. נתניה החמיצה הרבה, אהבתי מאוד את ההתקפה שבסיומה בונדאה בעט וסחט הצלה טוב משוער הכח. בכל מקרה, אחרי בעיטה נהדרת של מנור חסן והצלה של שטראובר, הכח לא ניצלה את הקרן ושלחה יותר מדיי שחקנים למעלה ואיבדה את הראש. נתניה ספגה שער דומה מהפועל ת"א בבלומפילד בסיבוב הראשון, שער שהחל מהוצאת כדור של השוער ונגמר תוך מספר מסירות בשער. השער הזה דיי הרס להכח את התוכניות ואת הביטחון. שכטר הוא היה זה שהכריע את המשחק לטובת נתניה והוא מסר מעולה לטאגה שסיים כמו גדול, עונה גדולה של טאגה.
    במחצית השנייה פרט למהלך המדהים של שכטר, נתניה לא הייתה במשחק ונחלשה. הכח החמיצה מצב אדיר של אבי תקווה ועוד מצבים של שוקי נגר ושחקנים אחרים והצליחה לצמק רק מאוחר מדיי. היא תסיים את העונה כיורדת אבל לפחות היא ירדה בכבוד בניגוד להפועל פ"ת לדוגמא.

מכבי פ"ת של לוזון הפגינה משחק לא רע בכלל היום והייתה טובה יותר מכפר סבא שכרגיל לא הצליחה לשמור על יציבות ואחרי הניצחון על מכבי חיפה הפגינה משחק לא טוב. הבולטים במשחק היו רוזנטל וגולן מצד מכבי פ"ת. הקשר השמנמן הרים מספר כדורים לא רעים וגם בעט בעיטה נהדרת מרחוק. אוהד לויטה נתן תצוגה טובה בשער של כפר סבא שנקודת האור היחידה שלה מהמשחק היא העובדה שהיא שמרה על שער נקי. אני מאחל למכבי פ"ת הפסד בשבוע הבא שהלוזונים ישחררו את גיא לאמן אותנו. לעומת זאת אני מאחל בהצלחה לכפר סבא שתגמור את העונה לפחות במקום השביעי.
    אם מכבי פ"ת הייתה משחקת בשאיפה להבקיע ולשחק התקפי והייתה שולחת שחקנים קדימה, היא הייתה משיגה יותר נקודות.

מכבי חיפה ובני יהודה הפגינו משחק לא טוב. החברה של שירזי היו טובים יותר בהתחלה אבל מכבי חיפה ניצחה בצדק. חצי העונה השנייה של מסודי במכבי חיפה לא עד כדי כך גרועה. לא מובן לי מה רוצים מליאור רפאלוב ולמה הוא היה ביציע היום במידה והוא לא פצוע. לפחות מכבי חיפה מנצחת, מבחינתה שתגמור את העונה הזו כמה שיותר גבוה ורק שבעונה הבאה ייקבלו את ההחלטות הנכונות ויעשו מהלכים נכונים בדרך להחזיר את מכבי חיפה להיות קבוצה גדולה ואימפריה. בלי אירופה על הראש מכבי חיפה תצליח במשימה לדעתי בעונה הבאה, העונה הבאה מבחינת הליגה תיהיה טובה יותר זה בטוח.
    אני מקווה שבני יהודה תנצח במשחק האחרון שלה תחת ניצן שירזי, מאמן מדהים ששיפר את הקבוצה פלאים. הלוואי והוא היה המאמן של הפועל.

מזל טוב להרצליה! איזה גול של אדרי! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/07
  5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי תל אביב- בית"ר ירושלים
    http://www.liga.co.il/leaguespic/1042575124mta.Xxx- http://www.liga.co.il/leaguespic/1151084427beutar.Xxx

ראשון, 20:50
    שופט: מאיר לוי

האלופה הטרייה בית"ר ירושלים מגיע לבלומפילד להתמודד מול סגניתה בטבלה ערב המחזור ולשחק בפעם הראשונה מול קהל אוהדיה כאלופים וגם בפעם האחרונה העונה עקב עונש הרדיוס שימנע מקהל אוהדיה להיכנס למשחק הסיום של העונה מול מכבי נתניה.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/646/322.Xxx
    מכבי רוצים ניצחון יוקרתי וחשוב על האלופה

במכבי ת"א לא הצליחו העונה לנצח את בית"ר ירושלים, אלי כהן יודע שבבית נגד בית"ר שכבר הבטיחה את האליפות מכבי בהחלט יכולים ואולי אפילו צריכים לנצח את בית"ר. מה גם שהמשחק הזה הוא חשוב מאוד עבור מכבי ת"א, אומנם המקום בגביע אופ"א בעונה הבאה מובטח אבל במכבי ת"א רוצים לסיים את העונה במקום השני וזה בהחלט יסמן את העונה כמוצלחת מאוד. במכבי ת"א רוצים לשמח את האוהדים אחרי שקהל בית"ר שמח על האליפות, קהל הפועל ת"א שמח על גביע המדינה, גם קהל מכבי רוצה לשמוח.... הבטחת המקום השני תוך כדי ניצחון יוקרתי על האלופה בהחלט יחמם את הלב של האוהדים הצהובים של ת"א.
    לטובת אלי כהן יעמוד סגל מלא, משה ביטון חוזר מהשעייה ומצפה להמשיך בכושרו של לפני ההשעייה שכבש 2 שערים רצופים, דבר די נדיר עבור משה ביטון החלש של העונה. אבי נימני יהיה כשיר ויפתח בקישור, מישאלוף סובל ממתיחה קלה וייתכן ששירן ייני יתפוס את מקומו בקישור.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x322/760/640.Xxx
    האלופה בחגיגות, רוצים לשמוח מול האוהדים גם במגרש

בית"ר ירושלים עם כן תעלה למגרש במטרה לנצח למרות שהאליפות כבר בכיס, שחקני בית"ר רוצים לשמח את קהל אוהדיה תוך כדי הצגת ניצחון על היריבה מתל אביב. בית"ר ירושלים מתרגלים אט אט להיותם אלופים ורוצים לסיים את העונה הזאת בצורה הכי משכנעת שיש, דבר אולי שישנה במעט את הדיעה הלא ממש חיובית שיש על האליפות של בית"ר. יוסי מזרחי כנראה במשחקו האחרון מול האוהדים של בית"ר ירצה לסיים עם ניצחון את הפרק הנוכחי שלוו עם אוהדי בית"ר.
    אבל לבית"ר יהיה לא פשוט, בהגנה תומר בן יוסף ושמעון גרשון פצועים ולא ישחקו. דוד אמסלם יפתח כבלם ורוני גפני ישחק כמגן שמאלי. בקישור גם אבירם ברוכיאן ודרק בואטנג לא צפויים לשחק עקב פציעות וצריך להוסיף לכך שאלברמן יחסר עקב השעייה. קובי מויאל וז'וז'ה רמאליו צפויים לפתוח בקישור האחורי כאשר בואטנג ישב בכל זאת על הספסל. עוד שחקן שככל הנראה לא ישחק הוא טוטו תמוז שיקבל מנוחה עקב העומס הרב שיש עליו בתקופה האחרונה. ברק יצחקי ועמית בן שושן צפויים לפתוח בחוד. שחקן שאמור לשוב לסגל אחרי פציעה ארוכה הוא עומרי אפק והוא צפוי להשתלב תוך כדי המשחק.

הרכבים משוערים:
    מכבי ת"א: טברטקו קאלה, יובל שפונגין, מילאן מרטינוביץ', אבי יחיאל, אורי שטרית, דיאן איליץ', שירן ייני (מושיקו מישאלוף), יוסי שבחון (ג'ובאני רוסו), אבי נמני, עומר פרץ ומשה ביטון.
    בית"ר ירושלים: איציק קורנפיין, יואב זיו, אריק בנאדו, דוד אמסלם, רוני גפני, ז'וז'ה רמאליו, קובי מויאל (דרק בואטנג), מילובן מירוסביץ', מיכאל זנדברג, ברק יצחקי, עמית בן שושן.

6. Raulito Madridista

מבחינת הטבלה או הסיכוי להגיע לגביע אופ"א, שום תוצאה מחר לא תשנה כלום למכבי ת"א, אבל למרות זאת, לטעמי המשחק מחר חשוב, שהקבוצה תראה שהיא מסוגלת לנצח את האלופה בית"ר ירושלים ושהיא תחתום את המקום השני ותשיג אותו בקלאסה. אני מאוד מקווה שנקבל משחק עם הרבה שערים, העונה לא קיבלנו דבר כזה משתי הקבוצות הללו במפגשים ביניהן. בשנה שעברה אני זוכר משחק 3-2 עם מהפכים נהדרים.
    בבית"ר ירושלים הרכב חסר מאוד בחלק ההגנתי, אך אמסלם יעשה את העבודה בעמדת הבלם, לטעמי שם הוא עדיף מאשר כמגן. גפני ייקבל הזדמנות להראות שהוא שווה משהו. עומרי אפק ישולב אחרי המון זמן שלא שיחק עקב פציעה, הוא התחיל את העונה לא רע למרות ששיחק כמגן בחלק הקדמי הוא תרם.
    אני מקווה לראות את קובי מויאל הצעיר במרכז המגרש, הוא כישרון גדול. ברק יצחקי הנהדר מקבל מקום בהרכב בצדק, עמית בן שושן שלא עשה העונה כמעט כלום ואני לא מחזיק ממנו כל-כך, פותח גם הוא, נראה אם יש לו מה להציע.
    החסרון של אלברמן בבית"ר אולי ישפיע דווקא, הוא השחקן היותר חד בבית"ר של השבועות האחרונים, כאשר בואטנג קצת ירד ביכולת.
    שבחון ונמני שמשחקים יהיו מסוכנים כרגיל. שבחון העונה השתפר מאוד ככל שהעונה התקדמה ובעונה הבאה מכבי תרוויח מהשחקן הזה יותר. אני לא מבין למה עומר פרץ, אחת מאכזבות העונה, פותח בהרכב. אולי עדיף את נמני על חשבונו ולשחק עם רוסו נמני ושבחון כקשרים התקפיים.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מילה על החגיגות של אוהדי נתניה על כר הדשא שכללו את המדורה המטופשת הזאת- גועל נפש.

איזה אוהדים טיפשים אלוהים. אם איזה ילד היה נדחף שם לתוך המדורה מי היה אשם? עוד פעם המשטרה? אוהדים טיפשים.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא הקהל היה בסדר גמור. הוא חיכה עד שהמשטרה תפתח את השערים ולא ניסה לעשות דברים מסוכנים.
    מבחינה מקצועית, זה לא היה משחק גדול שלנו. שיחקנו טוב, הגענו למצבים, אבל גם אפשרנו להכח עמידר רמת גן להגיע למצבי הבקעה. איתי שכטר ודלה ימפולסקי יכלו להראות עד כמה הם כשרוניים והיו להם כמה מהלכים יפים מאוד, ביחד ולחוד. אמיר טגה התחיל ללכת אחד על אחד וברוב המקרים דווקא הצליח. התלהבתי מאוד לראות אותו מנסה. ההגנה שלנו הייתה טובה, אבל גם לא ביום גדול. הכ חעמידר רמת גן הצליחה להגיע ליותר מדי מצבים.
    יאללה, אירופה.

9. Number 8 Member

נתחיל בכך שמכבי ת"א תסיים העונה במקומות 2-3(הכי חשוב לפני הפועל ת"א) ואם מכבי תנצח מחר את בית"ר ירושלים היא תבטיח את המקום השני.
    בכל מקרה, חייבים לנצח מחר את בית"ר. במשחק שפתח את העונה הפסדנו בבית ובסיבוב השני סיימנו עם תיקו מביש ללא שערים לאחר בונקר של מכבי לאורך כל המשחק, ועכשיו חייבים להחזיר את הכבוד, לשמח את האוהדים וכמובן לנצח לפני הדרבי.

עדיין לא הבנת? עומר פרץ קומבינטור! אם ויקי פרץ לא היה עוזר מאמן במכבי, בספק עם עומר היה בכלל על הספסל של מכבי. שחקן חלש בעונה חלשה. אכזבה גדולה ממנו העונה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/5/07
  10. הרצליה Member

סיימנו את זה כמו שצריך, ניצחנו היום ללא ספק בצדק.
    מחצית ראשונה גרועה של שתי הקבוצות אבל במחצית השנייה הרצליה חוזרת להיות ההרצליה של המשחקים נגד הכח והפועל תל אביב, יופי של כדורגל ולא מעט החמצות אבל בסוף זה הגיע.

זהו זה, עשינו את זה!

11. Don Joan Roman Member

אז מחר אנחנו נוסעים בבלומפילד לסיים איפה שהתחלנו את העונה שבה חזרנו חזרה לקדמת הבמה ולאליפות ראשונה בשנות האלפיים, בלי חמישה-שישה שחקני סגל אבל עם עומרי אפק שחוזר מפציעה וישולב כנראה במשחק, נקווה שהיכולת תהיה טובה כמו שהצגנו מול מכבי בסיבוב השני ושהתוצאה תהיה לפחות כמו בסיבוב הראשון כדי שנוכל להמשיך ולחגוג את האליפות שלנו, המשחק הוא בכלל לא לפרוטוקול בלבד משום שיש בו הרבה יוקרה והרבה גאווה לאוהדים ולשחקנים שרוצים לתת נחת לאוהדיהן, אני שומע על שחקנים במכבי שאומרים כי הם "רוצים להראות לבית"ר מה שהם יודעים", אני באמת מקווה שתנסו להראות לנו דרך משחק התקפי ולא דרך בונקר כמו בסיבוב שעבר, דבר אחד בטוח: גם אם מכבי תנצח את המשחק הזה זה לא ימחוק את העובדה שהראנו עליהם עליונות במשחקים הקובעים.

ד"א משהו שלא קשור למשחק, מעניין האם ההתאחדות תעמיד את מכבי נתניה לדין.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

על זה שאוהדי מכבי נתניה חיכו כמו בני אדם מתורבתים עד שיפתחו להם את השערים, או על זה שלא שלחנו כמה אוהדים למחלקת טיפול נמרץ? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

13. FelaKaT Member

על זה שעברתם על חוק. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

14. Don Joan Roman Member

לא אמרת שפריצה לכר הדשא זו עבירה על חוק? ומה עם המדורה על הדשא? ומה עם זה שאחת מהפראמדיקיות נפצעה והועברה לטיפול בביה"ח? ומה עם 2 הבחורים שאיבדו את ההכרה למספר שעות?

אני כעיקרון לא בעד להעמיד קבוצות לדין על פריצת אוהדים למגרש אבל אם את בית"ר הזמינו לועדת משמעת, גם את מכבי נתניה צריכים להזמין לוועדת משמעת.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בואו אני אסביר לכם משהו, חמודים. אוהדי מכבי נתניה חיכו 20 דקות בצורה תרבותית (זה ההפך מאיך שאוהדי בית"ר ירושלים מתנהגים) עד שהמשטרה תפתח לנו את השערים. אנחנו לא פרצנו למגרש, אלא נכנסנו אליו בצורה תרבותית, ככה שלא עברנו על שום חוק.
    בקשר למדורה, מה לא תקין כאן? המשטרה כבר לא הייתה במגרש, נשארו השחקנים עם הקהל. האוהדים הסתכלו על המנויים שלהם, ראו שהכל מנוקוו וגילו שאין יותר משחקים בקופסא לעונה הנוכחית, ההנהלה הבינה את אותו הדבר וככה נוצרה לה מדורה עליזה. שימו לב איזה יופי, הייתה מדורה, לא הייתה משטרה ולא היו נפגעים כתוצאה מהמדורה.
    שני הבחורים שאיבדו את ההכרה, חטפו מכות משוטרים, מה שקורה בכל משחק, גם בכאלה שבהם לא מתבצעת ירידה לכר הדשא.
    כל התקשורת מלאה בתשבוחות לקהל של מכבי נתניה. זה מגיע לנו ביושר. הוכחנו שאוהדי כדורגל מסוגלים להיות מתורבתים ואני מקווה מאוד ששיפרנו את התדמית שלנו בקרב האנשים שחושבים שהמשחק הזה מסתכם ב-22 מפגרים שרצים אחרי כדור, אחרי שאתם עשיתם כל מאמץ אפשרי להרוס אותה.

אם יש אוהד כדורגל שלא מסוגל להבדיל בין המקרים, שיעשה אבחון אצל מישהו מקצועי.