מחזור 31 - הסופר-קלאסיקו!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏9/4/10.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור ה-31

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

הכדורגל הספרדי עוצר נשימה. זה הרגע וזאת השעה - הסופר-קלאסיקו הגדול סוף-סוף בא. והפעם, פרט ליריבות הספורטיבית והפוליטית הארוכת שנים, על הכף מונחת אליפות ספרד, כן, על אף שאחרי המשחק יישארו עוד 21 נקודות בקופה. שנים שלא היה סופר-קלאסיקו בו הקבוצות נושקות זו לזו בטבלה. כדי להיזכר במצב כזה צריך לפשפש עמוק בדפי ההיסטוריה. להזכירכם, ריאל ובארסה בשיוויון נקודות והקבוצה של פלגריני במקום הראשון רק בגלל הפרש שערים עדיף, אבל הפרש שערים כזכור לא משחק תפקיד בסיום העונה אלא רק המפגשים הפנימיים בין השתיים. הלהט והיצרים הפעם יחרגו אפילו מהמסגרת הלא-שפויה שלהם, כשהתבוסה הכואבת בברנבאו אשתקד עדיין מהדהדת בראשם של חלק מהשחקנים...רק נציין שזלאטן וקאקא, שחקנים שהגיעו בקיץ בקול תרועה, עשויים להידחק לשוליים בעקבות פציעות.

תשעה משחקים נוספים ייערכו המחזור, אם כי הם נמצאים בצל הדבר האמיתי. המשחק שינעל את המחזור צפוי להיות המרתק מכל התשעה, כאשר מאיורקה תארח את וולנסיה בקרב על אירופה. הקבוצה של מאנזאנו סיימה בתיקו מול אלמרייה בחוץ ואיבדה את המקום הרביעי. וולנסיה שלישית והיא הביסה בשבוע שעבר את אוססונה. סביליה, שנמצאת באמצע, תתארח אצל מאלגה ותקווה לרשום ניצחון שני ברציפות תחת המאמן החדש. בקבוצה לחוצים להשיג את הכרטיס לצ'מפיונס. אתלטיק בילבאו השישית בטבלה תארח את אלמרייה ו-ויאריאל, שתי נקודות מתחת, שעולה אולי על הדרך הנכונה, לא רוצה לאבד משחק בית נוח על הנייר מול ספורטינג גיחון. במשחק נוסף - אתלטיקו מדריד מתארחת באספניול והיא תקווה לשמור על קשר עין עם המקום השישי.
    סראגוסה לאחרונה משחקת מצויין והניצחון שלה על מאלגה הקפיץ אותה למקום ה-15. הקבוצה תקווה להמשיך לברוח מהתחתית כשהפעם היא יוצאת למשחק חוץ מול אוססונה המדורגת שני מקומות מעליה. עוד בתחתית - חרז שעדיין מאמינה בעצמה למרות פיגור 8 נקודות הפרש מחוף מבטחים, תארח את חטאפה. ראסינג תחפש נקודות בריאזור מול לה קורוניה הבינונית מאוד.

http://realmadrid200708.files.wordpress.com/2008/12/preview2.Xxx

יום שבת:
    מאלגה - סביליה(19:00);
    ויאריאל - ספורטינג גיחון(21:00);
    טנריפה - ויאדוליד(21:00);
    חרז - חטאפה(23:00);
    הסופר-קלאסיקו: ריאל מדריד - ברצלונה (23:00, שידור ישיר בספורט5);

יום ראשון:
    דפורטיבו לה קורוניה - ראסינג סנטאנדר(18:00);
    אוססונה - סראגוסה(18:00);
    אתלטיק בילבאו - אלמרייה(18:00);
    אספניול - אתלטיקו מדריד(20:00);
    מאיורקה - וולנסיה(22:00, שידור ישיר ב-5+ LIVE);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/10
  2. שלו Guest

הנה זה בא... האנדרנלין כבר מורגש עוד מתחילת השבוע ומיום ליום זה רק הולך וגובר, נכון שזה כביכול המשחק על האליפות אבל נותרו לא מעט משחקים עד לסיום העונה שהם לא חשובים פחות מהמשחק הזה. קאקא כנראה לא יהיה כשיר אבל אני מאמין בבחורים שיצליחו להחזיר את היוקרה הספרדית לעיר הבירה. מסי נמצא בכושר מצויין וחובת ההגנה שלנו היא לעצור אותו. רונאלדו אמר בראיון לאתר הרשמי שאת הקלאסיקו הזה - אנחנו מנצחים, נקווה שהמילים שלו יצליחו להשפיע על המציאות. שיהיה מחזור מהנה!

נערך לאחרונה ב: ‏9/4/10
  3. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל העולם מתעסק בשמחק הגדול הזה ורק לכריסטיאנו השחצן כואב שכולם מתעסקים במסי .
    רונאלדו שחקן גדול בזה אין ספק אבל למה לו להיות כל כך טיפש ולהצהיר הצהרות שהוא יותר טוב ממסי , ומסי לא יתן 4 גולים במשחק הזה וכו' וכו' .
    שילמד משהו ממסי ... קצת צניעות ופחות פוזות ..

ולמשחק עצמו , פיקה ערך אתמול אימון עם הקבוצה ויהיה כנראה כשיר למשחק לעומתו זלאטן עדיין בספק וישאר ככה עד השניות האחרונות של המשחק .

4. שלו Guest

הוא לא אמר שהוא יותר טוב ממסי, הוא בסה"כ אמר שהוא יותר גבוה בנימת גיחוח http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx הנה הראיון המלא אם אתה מעוניין לקרוא: http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/...ar%E2%80%9D.htm
    אני לא רואה בדברים שהוא אמר טיפת שחצנות, הוא אמר שהמשחק לא תלוי רק במסי ובו, יש עוד 20 שחקנים על המגרש חוץ מהם, הוא לא פוחד מברצלונה ורוצה לעדזור לריאל מדריד לנצח את המשחק.

5. Raulito Madridista

פורסמו הסגלים לקראת המשחק.
    הבשורה העיקרית - קאקא ואיברהימוביץ ייראו את הקלאסיקו מהטלוויזיה.

אצל ריאל מדריד, החיסרון המשמעותי הוא כמובן קאקא הברזילאי שלא הצליח להתאמן לאחרונה והקשר הפצוע נותר מחוץ לסגל. דרנטה היה אמור להחלים בזמן אבל חזרתו מתעכבת גם כן והוא מחוץ לעיניינים, כמו גם פפה הפצוע, כמובן. צ'אבי אלונסו וסרחיו ראמוס חוזרים לסגל לאחר שריצו השעייה במשחק מול סנטאנדר.

קסיאס, דודק;
    ראמוס, אלביול, גאראי, ארבלואה, מצלדר;
    דיארה, גאגו, לאס, מרסלו, גראנרו, ואן דר-וארט, גוטי;
    ראול, היגואין, רונאלדו, בנזמה

אצל ברצלונה גם ייעדר שחקן חשוב - זלאטן איברהימוביץ שנפצע בחימום נגד בילבאו. השבדי לא הצליח להדביק את הקצב באימונים. כמוכן, אבידאל שנפצע מול ארסנל לא כשיר גם הוא. פיקה שהיה בסימן שאלה קל - זומן.

http://estaticos04.marca.com/imagenes/2010/04/09/futbol/equipos/barcelona/1270809288_extras_portada_0.Xxx

וואלדז, פינטו;
    פויול, פיקה, צ'יגרינסקי, מיליטו, מארקז, מאקסוול;
    טורה, בוסקטס, קייטה, צ'אבי, אינייסטה;
    ז'פרן, מסי, בוז'אן, הנרי, פדרו

6. Raulito Madridista

ברור כי הקלאסיקו יקח מחר את מרבית תשומת הלב, אבל לפניכן ייערכו ארבעה משחקים. אני אתמקד בשניים.
    ויאריאל מארחת מחר את ספורטינג גיחון במדריגל אחרי שניצחה בשני משחקיה האחרונים ולא ספגה אף שער. במידה והצוללת תנצח, היא תוכל להעפיל, לפחות זמנית, למקום השישי בטבלה, לראשונה העונה. המאמן גארידו אמור להמשיך לתת אמון להרכב הסופר-התקפי שלו מהתקופה האחרונה: שלושה חלוצים(נילמאר, יורנטה ורוסי) וקשר אחורי אחד בלבד. אני אישית לא אוהב את המערך הזה כי מדובר בהפקרות, הרי אי-אפשר לבנות על קצת עזרה של קאני וקצת עזרה של איבאגאזה. צריך לבדוק את המערך הזה לעומק - אולי המגינים למשל לא יוצאים קדימה בכלל, למרות שקאפדוויליה בישל שער יפה בשבוע שעבר. בכל-מקרה, נגד גיחון זה יספיק ואני מאחל לצוללת בהצלחה.
    כמוכן, סביליה יוצאת ל-לה רוסאלדה של מאלגה במטרה לחבר ניצחון שני רצוף עם המאמן החדש אנטוניו אלוורז, ולהרחיק את מאיורקה מהמקום הרביעי. מאלגה מאז הניצחון על ויאריאל לפני ארבעה מחזורים לא הרשימה כל-כך, וסביליה תוכל לשאוב עידוד רב מחזרתו של חסוס נאבאס להרכב. גם סקילאצ'י החלים מפציעה וההגנה תתייצב סוף-סוף.

7. דנידין Member

קאקא הוא יותר חיסרון לריאל מאשר זלאטן לברצלונה (שיש גם המאמנים שהוא לא מתאים לשיטת משחק ואף קצת מקלקל). מעניין אותי מאוד אם הגיע זמן ריאל מדריד, כי זה הרי ברור שמתישהו ריאל מדריד יחזרו ובגדול, אני איש שמאמין במסורת בכדורגל וכל הגדולות חוזרות בסוף (ראינו חלק מזה גם השבוע בליגת האלופות). אני כל כך אוהב לראות את קאקא משחק וכל כך חבל לי שהוא יחסר. את רונלאדו אני לא אוהב וגם אם ריאל תנצח, שאין לי כלל בעיה עם זה, אני מקווה שהוא לא זה שיכבוש. נבלה קטנה בלי דרך ארץ.

8. אלי מתחן Member

קראתי את הכתבה של אמיר אפרת בידיעות לסופ"ש, באמת עושה רושם שהכתבים הישראלים חושבים שבריאל המטרה היא לצאת בשלום מהמשחק. כן אני יודע שאמיר אפרת הוא ליצן שלא יודע מהחיים שלו, זה עדיין לא משנה שבתור אוהד ריאל היום ההרגשה היא שאנחנו איזה פריקים של הטבע בגלל שלא נעודד את ברצלונה.
    בכל מקרה, בלי קאקא יהיה משחק קשה מחר, על כריסטי אני סומך שיבוא במוטיבצית שיא וגם יוכיח. אני עדיין מאמין שהצלחנו במשחק הראשון להוכיח שריאל לא פחות טובה מברצלונה, הטבלה טוענת את אותו דבר ושום תצוגה מול הגנת החמאה של ארסנל לא תשנה את זה. חבל שקאקא ופפה, שניים מהבולטים במשחק הראשון יחסרו, נתנחם בזה שגם זלאטן שכבש את השער יוריד קצת עומס מההגנה.

9. Raulito Madridista

http://www.as.com/img/carrusel/escudos/13_dm.Xxx ריאל מדריד - ברצלונה http://www.as.com/img/carrusel/escudos/3_dm.Xxx

שבת, 23:00, שידור ישיר בספורט5;
    יישפוט: מחוטו גונזאלס;

ספרד עוצרת נשימה וגם אנחנו: ריאל מדריד מארחת את ברצלונה(23:00, שידור ישיר בספורט5) לסופר-קלאסיקו שלא היה כמותו מעולם. הציפיות בשמיים. כל המוסיף גורע.

העונה הספיקה ריאל מדריד לשבור כבר כמה וכמה שיאים. הניצחון האחרון על סנטאנדר בליגה(2:0) היה ה-12 ברציפות, הישג שגם הקבוצה הגדולה ההיא של די-סטפאנו ופושקאש לא הצליחה להשיג. על הדרך השיגה ריאל גם שיא צבירת נקודות, שיא כיבושים ועוד(מאזן מושלם בברנבאו ב-15 משחקי ליגה למשל). הנתונים הללו נחמדים, אבל אין להם שום ערך במידה והקבוצה לא תדע להתעלות על עצמה מחר. הגיע משחק העונה של ריאל מדריד, ובינתיים היא לא בידיוק הבריקה באותם משחקים, כשהשיא היה נגד ליון. ניצחון של ריאל בקלאסיקו יתן לה פוש מטורף בדרך לאליפות(וכמובן נקמה על ה-6-2 המהדהד מהעונה שעברה), והפסד...לא פחות מרעידת אדמה, ובעוצמה חזקה מאוד בסולם ריכטר.

בספרד היו כבר כאלו שהסיקו מסקנות מהר. תוצאה לא טובה מחר וגם התואר היחיד שנותר לריאל מדריד העונה, אליפות ספרד - תחמוק גם היא מהידיים, ואז אף-אחד לא יהיה סלחן כלפי פלגריני שלא ימשיך בעונה הבאה. לקראת המשחק הקרוב, המאמן לא משדר לחץ - "ברצלונה קבוצה מצויינת והיא אולי הכי טובה בעולם ביחס לתוצאות שהיא משיגה. אבל ריאל מדריד תמיד מגיעה למשחקים כשהכל תלוי בה. אנחנו לא מפחדים משום דבר ואין לנו סיבה לחשוש ריאל אף פעם לא תיהיה קבוצה מגיבה. אנחנו רוצים מאוד לשמח את כל מי שתמך בנו ברגעים הקשים שחווינו העונה". פלגריני התייחס גם למסי ואמר את המשפט הנדוש הידוע - מסי מצויין, אבל בארסה לא בנויה סביב שחקן אחד והמטרה היא לא לשתק את מסי אלא לשתק את ברצלונה".

ובכל-זאת, סביר להניח שפלגריני כן חשב על דרך כיצד להקשות על מסי, כי הוא יודע שלעניין זה תיהיה השפעה עצומה על המשחק. רובם של פרשני הכדורגל והכותבים כבר ניסו להיכנס למוחו של פלגריני ולמעשה כל כתב הפך כבר את עצמו למאמן עם רזומה עשיר במשחקים מהסוג הזה. בתקשורת שיערו תחילה כי ארבלואה יחזור לעמדתו המקורית כמגן שמאלית, ויהיה זה שיתמקד בשמירה על מסי, כשההערכות אלו מתבססות כמובן על היכולת המצויינת שהפגין ארבלואה לפני שלוש שנים כששמר על מסי בגומלין שמינית גמר ליגת האלופות במדי ליברפול. גם העונה ארבלואה הציג יכולת טובה. הבוקר במארקה הכריזו כי ראמוס הוא האיש המיוחד למשימות מיוחדות. ראמוס כבר שיחק כמגן שמאלי ועשה זאת בהצלחה בקלאסיקו הראשון בשנה שעברה.

לא משנה מי יקבל את האתגר - ברור כי שחקן אחד בלבד לא יספיק. ריאל תצטרך להתגונן כקבוצה. בידיוק מהסיבה הזאת פלגריני משלב בהרכב הראשון את מרסלו כקשר שמאלי שיעשה גם הרבה הגנה. מה שמפתיע הוא שפלגריני, כך לפי ההערכות, יעדיף את פרננדו גאגו במרכז השדה על חשבונו של לאס שמציג ברפרטואר שלו יותר ניידות, פיזיות ומהירות. שותפו במרכז יהיה צ'אבי אלונסו שחוזר לאחר שריצה עונש השעייה כמובן מול סנטאנדר. מי שיבלוט בהיעדרו זהו קאקא שלא החלים עדיין מהפציעה במפשעה. הברזילאי דווקא שיחק היטב במפגש הקודם בין השתיים. כמוכן, התעסקו בספרד בדבריו של גוטי שאמר בראיון לרדיו שזהו הקלאסיקו האחרון שלו. ככל-הנראה הוא יתחיל את המשחק על הספסל. אולי הוא יהיה האס מהספסל...

http://www.realmadrid.co.il/spaw/season0910/barca1_1.Xxx
    ריאל לא יכולה להרשות לעצמה עוד כישלון במשחק מכריע.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קסיאס; ראמוס, גאראי, אלביול, ארבלואה; גאגו, אלונסו, מרסלו, ואן דר-וארט; רונאלדו והיגואין

בשלב הזה של העונה חלק מהקבוצות נמצאות בתהליך שחיקה ומשחקות על אדי הדלק האחרונים, אולם אצל בארסה, על אף הסגל הקצר שלה – אין כך הדבר, להיפך. עושה רושם שרק הקבוצה הריחה את הסופר-קלאסיקו ונכנסה לפורמה, ברגע הכי חשוב של העונה. לא עוד ניצחונות דחוקים, משחקים בהליכה ויכולת בינונית. בארסה חזרה להפגיז כמו בעונה שעברה. היא ניצחה את חמשת משחקי הליגה האחרונים שלה ודילגה בקלות מעל ארסנל אחרי ניצחון 4-1 בגומלין בקאמפ-נואו. בארסה מגיעה לחצי הגמר בפעם השלישית ברציפות, הישג יפה כשלעצמו.

כמובן שהאחראי לריקודים על הדשא זהו ליאו מסי שנמצא בכושר הטוב בקריירה שלו. הארגנטינאי כובש בצרורות בחודש האחרון ומפרק כל יריבה. השיא היה כאמור ביום שלישי, כשכבש רביעייה מדהימה וחגג אחר-כך כשלקח את כדור המשחק לביתו. כיאה ליכולת המדהימה שהציג, מסי קטף מחמאות מכל עבר(ארסן ונגר, שחווה על בשרו את היכולת של מסי, אף תיאר אותו כשחקן שמשחק כמו בפלייסטיישן). תמונותיו התנוססו על פני כל העיתונים, שהתחרו זה בזה על הכותרת היצירתית ביותר בנוגע אליו.

אולם, בקטלוניה היו השבוע גם כאלו שהסתובבו עם פרצוף חמוץ – אריק אבידאל וזלאטן איברהימוביץ, שנפצעו ולא ישתתפו במשחק. המגן הצרפתי חזר בהדרגה לעניינים אחרי שהתאושש מפציעה ארוכה שהכבידה עליו, אולם הוא נפצע במהלך המשחק נגד ארסנל והוחלף במאקסוול, שגם ישחק מחר ויקח על עצמו ג'וב לא פשוט – להצר את צעדיו של כריסטיאנו רונאלדו. בנוגע לשבדי – זלאטן התלונן על כאבים בחימום לפני משחק הליגה מול בילבאו(4:1 לבארסה), וגיבור המשחק הראשון ייעדר דווקא אחרי שנכנס לכושר הבקעה מצויין. פיקה קיבל את הפטור הרפואי והוא יפתח בהרכב. לאחרונה נראה שיא-יא טורה מאבד ממניותיו בברצלונה ולא ברור האם הוא יהיה זה שישלים את מרכז השדה יחד עם צ'אבי ובוסקטס, או שזה יהיה קייטה. אינייסטה שותף נגד ארסנל לדקות בודדות והוא מחוץ לתמונת ההרכב.

גוארדיולה שומר על פאסון לקראת המשחק הקרוב. כבר מספר ימים לפני המשחק הוא הדגיש שהתקשורת מנפחת את חשיבות המשחק, וגם המנצחת, אם תהיה, לא בהכרח תזכה באליפות. "זה משחק חשוב, ונשחק כאילו זה גמר, כי רק ככה ננצח – ריאל מדריד קבוצה מצויינת שנבנתה כדי לזכות באליפות ובליגת האלופות, אבל המשחק הזה לא סוגר את סיפור האליפות", אומר גוארדיולה, שמוסיף – "עד עכשיו הגענו לכל המשחקים הגדולים ואני רוצה שנמשיך להיות אמיצים ומפוקסים. נשחק רק על ניצחון כי אנחנו לא יודעים אחרת". סביר להניח כי גם דבריו של קרוייף, שציין כי במידה ובארסה תגיע למשחק שאננה, היא עלולה להפסיד 6-2, השפיעו על השחקנים והכניסה אותם לפוקוס. על העיתונאים זה בטוח השפיע וקרוייף עזר להם למלא עוד דף בעיתון לקראת המשחק...

http://www.realmadrid.co.il/spaw/season0910/barca2.Xxx
    בארסה רומסת את בילבאו לפני שבוע. בארסה מעלה הילוך לקראת המשחק

ברצלונה - הרכב משוער: וואלדז; אלבס, פויול, פיקה, מאקסוול; בוסקטס, צ'אבי, קייטה(טורה); פדרו, מסי והנרי

חומר למחשבה:

http://www.realmadrid.co.il/spaw/season0910/ronaldo%20vs%20messi.Xxx
    כריסטיאנו רונאלדו VS ליאו מסי

שני פלאי תבל, השחקנים היחידים בעולם שיכולים לשנות משחק לבד, שכל דריבל שלהם מסתיים בבעיטה לשער. המאמנים שוברים את הראש איך לעצור אותם ועדיין לא מצאו תשובה. גם כריסטיאנו רונאלדו צפה בטלוויזיה וראה את מסי כובש רביעייה נגד ארסנל. הוא בטח מלמל לעצמו בלב – גם אני הייתי עושה להגנה הזאת את אותו דבר. רונאלדו עוד זוכר כיצד גם יכולת טובה שלו בגמר ליגת האלופות לא סייעה לקבוצה שלו נגד בארסה. הוא זוכר איך לא היה לו עם מי לשחק באותו רגע, ואיך מסי ניצח אותו לא רק בקרב הזה, אלא גם בסופר-קלאסיקו הראשון כשרונאלדו חזר מפציעה. רונאלדו רוצה להוכיח שהוא הטוב בעולם. הדרך לשם עוברת בקרב עם מסי, ובשביל משחקים כאלה פרז שבר תכנית חסכון כדי להביא אותו.

http://www.realmadrid.co.il/spaw/season0910/casillas%20vs%20valdez.Xxx
    איקר קסיאס VS ויקטור וואלדז
    הם עומדים בין הקורות של הקבוצות הטובות והנוצצות בעולם, נהנים משלל מעריצים, מכסף טוב ומעולם משלהם. אבל איזה הבדל יש ביניהם. וואלדז יודע שהוא תמיד יהיה בצל של איקר, שאין לו סיכוי לתפוס את אפודת השוער בנבחרת ספרד, ולכן הוא מתרכז בהישגים הקבוצתיים הנאים שלו. אבל השוער הקטלוני מציג עונה לא רעה בכלל. אם איקר מתבטל במשך משחקים שלמים, וואלדז בכלל יכול לתפוס תרדמת משום שהקבוצה שלו מחזיקה כל הזמן בכדור. אבל כשצריך אותו, וואלדז בהחלט נמצא שם. כפי שעצר את רונאלדו בקלאסיקו, כפי שעשה בגמר ליגת האלופות אשתקד או מול ארסנל. וואלדז תמיד מגיע למשחקים הגדולים. קסיאס העונה פישל לא אחת – השער השני מול סביליה, היציאה הכושלת מול פאטו וכן מול פארחו לא מזמן. אבל אין אחד במדריד שלא סומך על סאן איקר.

http://www.realmadrid.co.il/spaw/season0910/ramos%20vs%20puyol.Xxx
    סרחיו ראמוס VS קרלס פויול
    בהתחלה חשבו שראמוס יהיה היורש של פויול בנבחרת ספרד. אולם ראמוס פתר את עמדת המגן הימני וכך נבחרת ספרד יכולה ליהנות משניהם. לא משנה אם ישחק כמגן או כבלם, ראמוס יצטרך לעשות עבודה של שניים בקלאסיקו. אחרי הפציעה הטראגית של פפה, ראמוס נשאר שחקן ההגנה היחיד היציב בקבוצה והאחריות עליו כבדה פי 2. בשנה שעברה הוא היה בין ראשונים שקרסו בסופר-קלאסיקו, ובגלל הטעויות הקריטיות בהגנה, מי זכר בכלל שהוא רשם שער ובישול – הספק יפה מאוד למגן. מהצד השני, פויול קירטע בשנה שעברה אבל לישורת האחרונה הגיע כמו גדול. הוא היה פנטסטי בגמר ליגת האלופות, הציג משחק הגנה נהדר בקלאסיקו והשיא היה השער בנגיחה שהפך פיגור מול ריאל לעמדת יתרון. פויול תמיד יביא לב ונשמה. בקאמפ-נואו הוא עצר את היגואין ברגע האחרון ומנע מבארסה מצב לא נעים.

http://www.realmadrid.co.il/spaw/season0910/alonso%20vs%20xavi.Xxx
    צ'אבי אלונסו VS צ'אבי הרננדז
    שמם הפרטי זהה וכך גם תפקידם על המגרש. חוכמת המשחק, קור-הרוח, אחוז המסירות המדויקות והאיזון שהם מביאים למשחק של שתי הקבוצות זה דבר שאין תו תחליף. צ'אבי שידרג את משחקו והפך משחקן שלא מאבד כדורים לשחקן שהורג הגנות עם מסירות מעולות(המסירה לאלבס נגד מאלגה היא אחת מיני רבות, ובארסה ניצחה את המשחק הזה שהלך לה קשה בזכות צ'אבי). אלונסו מגיע למשחק בפורמה טובה אף הוא. בדרבי נגד אתלטיקו הוא היה בעל הבית. כבש שער שני תוך שלושה מחזורים והשיא היה הבישול הנפלא לארבלואה. הכדורים הארוכים של אלונסו, אם יגיעו לשחקן המתאים – רונאלדו למשל, יכולים להיות נשק מעולה עבור ריאל מדריד שתתקשה להניע כדור מול המכונה של בארסה.

קצת היסטוריה

את המספרים על משחקי הקלאסיקו מאז ומעולם פירסמנו כבר יותר מידי פעמים. אז נעבור לפרק העכשווי - העשור האחרון. תשעה משחקים נערכו בין השתיים בברנבאו והמאזן נוטה לטובת ריאל מדריד על חודו של ניצחון אחד. ריאל ניצחה ארבעה משחקים, ברצלונה ניצחה שלושה ושניים הסתיימו בתיקו.

האמת שבארסה הייתה ראויה לניצחון נוסף, זה היה במפגש בין השתיים בעונת 012000, אז השופט פסל שער חוקי לגמריי של ריבאלדו ברגע האחרון וגזל מבארסה ניצחון. המשחק הסתיים ב-2:2 כאשר ראול וריבאלדו כבשו צמדים כל אחד. ריאל הובילה פעמיים אך בארסה, קבוצה פחות טובה באותה עונה בלשון המעטה, ידעה להפגין אופי ולהשוות.

גם לפני חמש שנים נערך הסופר-קלאסיקו בידיוק בעשרה באפריל, אז ניצחה ריאל מדריד בברנבאו 4:2 במשחק אטרקטיבי מאוד. זיזו ורונאלדו העלו את ריאל ליתרון אולם אטו צימק. ראול כבש סמוך לשריקה להפסקה אחרי כדור רוחב של רוברטו קרלוס ובפתיחת המחצית השנייה בקהאם המצויין בישל לאואן את הרביעי. רונאלדיניו צימק בבעיטה חופשית נהדרת לחיבורים. הניצחון לא עזר לריאל ובארסה זכתה באליפוץ(05\2004)

את המשחק מהעונה שעברה אף אוהד כדורגל לא ישכח. ברצלונה הגיעה למדריד ורמסה 6:2 את ריאל ורשמה שבוע ענק בדרך לטרבל. שנה לפניכן המצב היה הפוך, אז ניצחה ריאל 4:1 במשחק מצויין כשהרגע הזכור מכולם היה 'הפאסיו' - המזדרון המפורסם שנאלצו שחקני בארסה לעשות לשחקני ריאל, שהבטיחה את האליפות בידיוק ברגע המתאים. ראול, רובן, היגואין ו-ואן ניסטלרוי כבשו לריאל באותו משחק והנרי צימק בשער יפה במהלך אמצע המחצית השנייה.

בסה"כ המפגשים בשנות ה-2000 יש לבארסה יתרון, בזכות שלושה נצחונות רצופים שלה על ריאל מדריד במפגשים האחרונים. בארסה ניצחה ב-7 משחקים(4 בקאמפ-נואו ו-3 בברנבאו) וריאל מדריד ניצחה ב-6(4 בברנבאו ושניים בקאמפ-נואו). שני מפגשים בלבד הסתיימו בלא שערים בקלאסיקו אך שניהם היו בקאמפ-נואו(שנתיים ברצף, בין 2001 ל-2003).

10. דנידין Member

http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P090410/s.0.0904.70.2.9.Xxx

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מה להגיד לפני משחק שכזה. זה לא משנה באיזה כושר מגיעות הקבוצות ולפעמים זה גם לא משנה איך הן נראות על המגרש. כל קבוצה נותנת כל מה שיש לה ומקווה שהמזל יהיה בצד שלה.
    השיטה בספרד מביאה למצב שהמשחק הזה כנראה יכריע את האליפות. לקבוצה שתפסיד יהיה מעט מאוד זמן לתקן.

רק שהלבנים לא יצהלו אחרי המשחק. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

12. Raulito Madridista

יש כאלה שסופרים את הדקות כבר מלפני חודש. אני אישית התחלתי את שלב ההתרגשות והפרפרים בבטן רק אתמול בלילה, כשכתבתי על המשחק באתר. יכול להיות שהכל עניין של פחד ופסימיות. אני לא אדם אופטימי, בכל-מקרה, אבל אין ספק שהמומנטום המצויין של ברצלונה שיצאה מהנמנום, בתוספת לתבוסה המחפירה בשנה שעברה(לדעתי זה עדיין מהדהד בראש של השחקנים ואני מקווה שהם לא יעלו למגרש בפחד) הוסיפו לתחושה הלא-טובה שלי לקראת המשחק בערב ואני משתדל שלא לפתח ציפיות. אני חושב שברצלונה תנצח הערב ותעשה צעד גדול לאליפות.

העונה ריאל מדריד עושה עבודה טובה מאוד בליגה, אין ספק. אולם הליגה מאוד חלשה ואסור להתעלם מכך. ובמשחקי האמת עדיין לא הבאנו שום דבר ולכן אני מאוד מזלזל במספרים שהקבוצה השיגה לעת-עתה. אם זה ההדחה המתסכלת נגד ליון, כאשר בשני המשחקים האלה הצגנו אולי 20 דקות של כדורגל, או ההפסד בקאמפ-נואו בסיבוב הקודם שם שיחקנו טוב אבל היה חסר לנו משהו ובכל-זאת יצאנו בלי כלום, וגם צמד המשחקים נגד מילאן הבינונית שהצליחה לנצח אותנו במקדש. ושהיא פגשה קבוצה רצינית - יונייטד למשל - היא קיבלה בראש.

יש כמה דברים שברצלונה עושה טוב יותר מריאל מדריד, ואני מתכוון בפן הקבוצה, ואחד מהם זה הלחץ על הכדור, דבר שיכול להתברר כקריטי. בארסה גם מגנה כקבוצה הרבה יותר טוב מריאל, ואם אנחנו לא נדע להגן כקבוצה - לא משנה מי יעמוד מול מסי - ארבלואה או ראמוס - הוא ישאיר אותם מאחור כי הוא אוכל לארוחת בוקר כל שחקן הגנה באירופה כרגע פרט לבודדים. אני חושש מאוד שבארסה תעשה לנו משולשים ותדרוס אותנו לא בהכרח בתוצאה אלא במה שיתפתח על כר הדשא. יש לנו חרא של הגנה, פשוט ככה. אלביול וגאראי מתאימים לקבוצות מרכז טבלה ומטה בספרד. גם פדרו יכול לעשות לנו בושות.

בנוגע להגנה אין יותר מידי אפשרויות, אבל הקישור צריך לכלול בתוכו שחקנים אחרים, ובא לי לתת בוקס לפלגריני על ההרכב המסתמן, הוא פשוט עיוור והתקשורת תעשה לו מחר את המוות. גאגו נתן 45 דקות טובות נגד חטאפה וזהו. לעזאזל, איך אפשר לפתוח במשחק כזה בלי לאס? - הוא מהיר, הוא חזק, הוא דורס, יש לו כושר גופני אדיר והוא מכסה שטחים רבים. הקישור שלנו פרווה גם בהתקפה. שילוב של גוטי היה עושה אותי הרבה יותר מאושר. כי הוא פשוט יודע לתת את כדורי העומק החכמים.

על המצ'אפ בין רונאלדו למסי דיברו כבר הרבה. רונאלדו אולי מפרגן למסי כלפי חוץ, אבל אני בטוח שהוא נחוש להוכיח שהוא לא נופל ממנו. זה רגע האמת שלו. בשביל זה הביאו אותו. אם רונאלדו ישדר לשחקנים האחרים חוסר אונים - זאת תיהיה דרך ללא מוצא.

אגב, אף ניצחון היום לא יהווה אפילו דבר המזכיר נקמה בהשוואה למה שקרה בעונה שעברה. ברור כי העצב אחרי כישלון כמעט תמיד גובר על האופורייה שאחרי הצלחה, אבל בכל-זאת. מה שהיה בברנבאו בשנה שעברה זו תוצאה של פלייסטיישן.

מיותר לציין שאין לי בעייה לזייף היום בתמורה לזכייה באליפות. העניין הוא שהדברים קשורים זה בזה, ולכן אני לא רוצה לחתום על תיקו למשל. אנחנו צריכים בעצמינו להפיל את בארסה. מצחיק לחשוב שבברנבאו היא תנצח למשל וכמה מחזורים אחר-כך היא תיפול דווקא במדריגל או בפיחואן. ריאל צריכה בכוחות עצמה לגרש את בארסה מהמירוץ ואני בספק אם אנחנו מסוגלים לכך. לא יודע מה יהיה היום, אבל בטוח שבשעה 1 בלילה או כמה דקות אחר-כך או שיהיה שחור או שיהיה לבן. אין באמצע. או שנוגעים בכוכבים או שמתרסקים מצוק.

13. Bensh Member

משחק על עונה שלמה.

14. קרלס פויול5 Member

רונאלדו לא תמיד מפרגן למסי, אפשר לראות כמה ציטוטים שלו העונה, ביניהם שהוא הוצג בריאל, "אני שווה 94 מיליון יורו", באמצע העונה "אני השחקן הכי טוב בעולם" לפני כמה שבועות "יש לי הרבה יותרונות על מסי, אני גבוה יותר, חזק יותר, מהיר יותר(באמת? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx )" רק עכשיו לפני הקלאסיקו הוא התחיל לפרגן, כחלק ממלחמה פסיכולוגית

15. REAL MADRID Member

כן, מהיר יותר