מחזור 31: דרמה גדולה בדרבי האנדלוסי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏12/4/13.

1. סדרו קייטע Member

כמה נקודות לגבי משחקי היום ואתמול:

1. ולנסיה היא הקבוצה הלוזרית ביותר בכדורגל. אפילו שהם עושים מהפך דורטמונדי (פיגור משער דקה 82 ומהפך משני שערים בסיום), הם מצליחים לקבל שער בשניה האחרונה.

מקצועית, אני לא מבין את ההתעקשות של וולורדה על גווארדדו כמגו ימני ופארחו בהרכב. ויקטור רואיז הוא אחד הבלופים הכי גדולים בכדורגל הספרדי- הוא פשוט לא יכול להעביר משחק בלי שטות שתעלה לקבוצה שלו בגול. זה ממש נראה כמו ענין עקרוני אצלו. מצד שני, באנגה גאון וטוב לראות את קנאלס מתחיל לחזור עצמו.

2. שמח בשביל מאלגה על הגול בזמן פציעות. האמת? רק על הקמפיין העצום שהם עשו (הפסידו שני משחקים, שניהם מגולים מאופסייד) ועל העוול שנעשה להם, מגיע להם המקום האלופות, גם אם הם לא הקבוצה הרביעית בטיבה מבחינת איכות הכדורגל שהם מציגים. לאור המשחק שנשארו להם, קשה לי להאמין שהם ישיגו אותו.

3. כאוהד מושבע של כדורגל ספרדי, הדרבי של סביליה הוא אולי המשחק הכי כיפי לצפיה עבורי (בטח שלוקחים בחשבון שאני לא מעורב רגשית ויכול להנות נטו מהמשחק). עם זה, כמו במשחק של דורטמונד-מאלגה, שהדרמה מהונדסת ככה על ידי שיפוט שערורייתי, קשה להלל את המשחק. לא חושב שיש שחקן בליגה הספרדית שנדפק על ידי השופטים באפן קבוע כמו גרי מדל.

4. היה ברור לאורך כל העונה שלה קורניה היא לא קבוצה ששוה ירידת ליגה מבחינת סגל או איכות כדורגל. גם מישהו שהמשחק היחידי שלהם שהוא ראה היה נגד ריאל מדריד בבית, יכל להבין את זה מיד ואני מניח שהדרדרות שלהם הייתה קשורה גם לבעיות מסביב. עם זאת, קבוצה כמו לבנטה לא אמורה להפסיד 4-0 בבית לקבוצת תחתית ואני מקוה שלא נראה העונה את אותה תופעה מעונות האחרונות שבמסגרתה, קבוצות תחתית משיגות אחוזי הצלחה אדירים ברבע האחרון של העונה. לפחות במצב הכלכלי של לה קרוניה אפשר להיות רגועים שאין פה מכירה.

5. טוב לראות את חטאפה מפסידים. שלא יתקרבו אפילו בטעות, למקום שמוביל לליגת האלופות. אם זה היה קורה אני באופן אישי הייתי לוקח את המקום הרביעי של ספרד ונותן אותו לאיטלקים.

נערך לאחרונה ב: ‏14/4/13
  2. סדרו קייטע Member

ריקלמה,

יש לך נטיה להתלבש על שחקנים מסוימים, לא משנה מה הם יעשו. פריירה מגן סולידי. לא קאפו, אבל מתוקף זה שהוא עלה 3-4 מיליון יורו הוא בטח לא יכול להיות "אחת הרכישות הגרועות של ולנסיה בשנים האחרונות". אתה מדבר פה על קבוצה ששילמה 18 מיליון על מנואל פרנדדס ו15 מיליון על פאוור פורווד מוגבל כמו זיגיץ'. לדעתי גם מהקבוצה הנוכחית, פארחו (שישה מיליון), פיאטי (שמונה מיליון) ובטח רואיז (שמונה מיליון) הם רכישות גרועות בהרבה.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סיומת נהדרת שלו, כמו שאני מכיר אותו ובהחלט תקופה טובה מאוד עוברת עליו. חבל לי רק שהוא סגור במונטריי (עד כמה שהבנתי נכון) ושהוא ייאלץ לעזוב בסוף יוני. הוא חייב להשאר בקבוצה ובכדורגל הספרדי, אחרי שהוא התאקלם כ"כ טוב.

לגבי הנבחרת אני לא דואג, הוא לא צריך להיות חלק ממצבת החלוצים כדי לקבל צ'אנס אצל פקרמן.

4. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה לא? העונה הם טובים מאוד לדעתי יחסית לעונות קודמות ויודעת לנצל את המקסימום ברוב שחקניה בסגל, אמנם לא באמת היה לה סיכוי לעלות לליגת האלופות והיא נחותה מכל קבוצה אחרת בחצי העליון של הטבלה אבל זה לא אומר שאסור לה להתקרב לצמרת. אני באופן אישי אשמח לראות אותה מצליחה.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ז'ואו פריירה זה עוד אחד דפוק בראש, כאילו היו חסרים כאלה בוולנסיה. ורביעיית ההגנה נראית ככה: דפוק, דפוק, אפס, קשר התקפי. התוצאה במחזור הזה בהתאם.

6. סדרו קייטע Member

לא ראיתי את המשחק, אבל עובדתית זו פעם שביעית ברציפות שאתלטיק בילבאו מפסידים לריאל בהפרש של לפחות שלושה שערים. וזה במשחק ביתי שהיה הרבה יותר חשוב להם מלריאל (למרות שההרכב של ריאל היה חזק מאד מלבד חסרונו של אוזיל). לא בדקתי, אבל בטוח שאין קבוצה בליגה שיש לה רצף של הפסדים לריאל בהפרש כזה, להוציא את אתטליקו אני לא חושב שיש עוד קבוצה שלא הוציאה נקודה מריאל בשבעה משחקים רצופים בשנים האחרונות. קבוצה קטנה כמו אוסאסונה כל שנה עושה להם את המוות ואפילו קבוצה מביכה כמו סארגוסה עושה מולם תוצאה טובה מידי פעם.

נכון שחלק מהמשחקים לא היו תחת ביאלסה, אבל יחסית למאמן שידוע בהכנות הדקדקניות שלו ליריבה, מדהים שכל משחק שלו מול ריאל נראה אותו דבר. כל המאמנים בספרד הבינו מזמן איך צריך לשחק מול ריאל (לתת להם לשלוט בכדור, העיקר לקחת מהם את המתפרצות) ורק הוא בשלו.

נ.ב

שימו לב ששתי הקבוצות שיש להן את היריבות הגדולה ביותר עם ריאל (יחד עם ברצלונה) הן אלו שיש להן את המאזן הגרוע ביותר מולה. קצת מוזר.

7. skyday20 Member

יש קבוצה כזאת,'שהשלימה' את ההישג בשנים האחרונות. 10 משחקי ליגה ראיו, לא לקחו נקודה מהבלאנקוס.
    http://www.granadaclubdefutbol.net/wp-content/uploads/2010/10/Bukaneros_Rayo_Vallecano_vallekas_homer_rayista_1024x768.Xxx

8. סדרו קייטע Member

כן, אבל אצל ראיו רק ארבעה משחקים היו בשנים האחרונות. אני לא מתכוון לרצפים של עשרה משחקים שמתפרסים על פני עשר שנים.

9. Raulito Madridista

נכון, זה רצף קצת מוזר שקשה להסביר באופן כללי, על התקופתיות. מצד שני, את הרצף של ריאל בריאזור - 20 שנה ללא ניצחון, כן אפשר להסביר? ברצלונה וסביליה? וכן-הלאה. בילבאו העונה קבוצה פח, כלומר סגל שחקנים לא רע שחווה משבר ונותן אולי 50% יכולת. במשחק הנוכחי קרו כל הדברים שלא הותירו לה סיכוי - הגול המהיר של כריסטיאנו, וריאל מדריד בדרך-כלל לא מסתבכת אחרי שער מהיר. מול מאלגה, בטיס, סביליה ודורוטמונד באלופות נניח - היא הייתה צריכה לרדוף וזה קשה לה. שנית, היא הפסידה לשחקן בעל יכולת שיא, והיא לא הקבוצה האחרונה שתפסיד לכריסטיאנו שהגיע במצב-רוח טוב. בילבאו לא יודעת לשחק אחרת...

לאספניול אגב גם היה רצף כזה עם פוצ'טינו, עד שבא אגירה והגיע השוד בברנבאו בדקה האחרונה העונה(2:2).

קצת על המשחק אתמול מהצד של ריאל: סאן רונאלדו. רונאלדו פתח בצורה חדה והמשיך בצורה חדה עוד יותר, ולאתלטיק בילבאו, בטח העונה - לא היה סיכוי. בגדול: כדורגל טוב, חבל שראיתי רק חלקים בגלל התוכנה, המחשב, ודברים נוספים. ראמוס סולידי בתור מגן, הקישור רך על הנייר אבל בסדר - ולעזאזל עם די-מאריה, תבעט כמו בן-אדם, כמה זמן היה לו. רונאלדו עם 50 שערים בכל המסגרות, פנומן אמיתי. אגב, הנתונים על הבעיטות החופשיות קצת מפתיעים אותי, פיגו נניח היה בועט עונשין מעולה ואני סבור שגם הוא מתקרב לאיזור ה-15 שערים בבעיטות חופשיות. הנגיעה האחרונה של רונאלדו בבישול הייתה גאונית והסיומת של היגואין - כמו שצריך: חזק, חד, מדויק, בטוח - גולים של גונזו. הצהוב של אלונסו הגיע בטיימינג טוב.
    עוד עשור כזה פורה בסאן-ממס( 05/06, 06/07, 07/08, 08/09, 10/11, 11/12, 12/13) - יהיה לנו מאזן חיובי במגרש הארור הזה, נהפוך את היוצרות.
    בתקשורת מדברים על כך שדייגו לופז מרגיש קצת את הלחץ של הציבור שרוצה לראות את קסיאס חוזר לעמוד בין הקורות, אבל הוא משיב ביכולת מעולה ונשאר קונצנזוס אצל מוריניו. קסיאס שערך את הופעת הבכורה שלו במגרש הזה בספטמבר 99' קיווה שגם הפעם הסאן-ממס יאיר לו פנים - אבל לא הפעם.

ובכל-זאת, רצוי לא לאבד פרופורציות לגבי המשחק, ולמה? אפקט השער המהיר; בילבאו שיחקה בשיטה שנוחה לנו, היא לא יודעת אחרת; ובגדול זה היה עוד ניצחון רונאלדו, גם אם המאמץ הקבוצתי היה חביב הפעם. לא היה שחקן שהתקרב אליו יותר מידי ביכולת.

10. Civil Anti Madridista

לא ראיתי את המשחק אבל קראתי שהיה קצת בלאגן בין כריסטיאנו למיגל סאן חוזה, מה קרה שם?

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

רק שלא יישארו בסוף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx שכחתי מהמשחק ופתאום אני רואה שמאיורקה ניצחו עמוק בתוספת הזמן את סלטה ויגו.