מחזור 31 בליגת העל: בית"ר חוגגת אליפות!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏16/5/08.

1. oFiRzZz Member

איזה סגנית עלובה אנחנו.
    בלי מרין הכל נראה אחרת , חייבים להשאיר אותו בקבוצה .
    מעבי הזה אנטי כדורגל .. הרכב אימים.
    כל הכבוד לביתר על הדאבל - מגיע לכם !
    עכשיו נקווה שלפחות נשמור לעצמנו את המקום השני .

2. אבו Member

לירן צדקת.
    נימני כנראה לא ייכנס היום, הוא התייעץ הרגע עם לוין ונראה שאמר לו שהוא מעדיף להישאר בחוץ.

3. idos87 Member

כשיש לך נשמה ורצולן לנצח בקבוצה זה מה שקורה. מקווה שנעשה את זה 9 ניצחונות.

4. איגור .פ. Member

ברכות לבית"ר על האליפות...

5. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

אני מקווה מאוד שבזכות הניצחון הזה על מכבי פ"ת הבטחנו את ההישארות בליגה באופן סופי. אנחנו רחוקים 5 נק' מאשדוד, שני מחזורים לסיום.

חבל לי שלא ראיתי את הכניסה של נימני בתוספת הזמן.

6. Raulito Madridista

התסריט הטוב ביותר היה מתקיים במידה ונמני היה מבקיע עבור מכבי את שער הניצחון, אבל גם זה בסדר. עם כל הרצון לראות את מכבי מסתבכת בתחתית עד הסוף, אני חייב לומר שרציתי שהוא ייכנס. ראו כמה שהוא התרגש וטובת הקבוצה הייתה חשובה לו יותר מהדקות על הדשא, להן אני בטוח שהוא חיכה הרבה זמן. מגיע לו לקבל אהדה כזו גדולה מהקהל ומגיע לו להיפרד עם ניצחון, במשחק בו מכבי הבטיחה את ההישארות שלה בליגה, דווקא במשחק בינוני מאוד שלה. רודי חדד הפתיע אותי בבישול הפנטסטי שלו. פ"ת יכולה לצאת מאוכזבת. היא פגעה פעמיים בקורה ונקודה הגיעה לה ללא ספק. טל בן חיים מראה ניצוצות של כדורגלן סופר-כשרוני, איך הוא לא קיבל צ'אנסים לפני בואו של ניצן שירזי?

הרצליה במצב קטסטרופלי, אם תשאלו אותי, היא ירדה ליגה. סכנין לעומת זאת עושה צעד חשוב לגביע אופ"א אחרי שני הפסדים שלה. ק"ש נמצאת במומנטום לא טוב. היא ספגה שער דרמטי ממכבי הרצליה בשבוע שעבר, לפניכן היא הפסידה להפועל בבלומפילד במשחק קטסטרופלי, משהו לא טוב עובר על הקבוצה הזאת. למעשה, השתיים שבעקבות נתניה החלו להידרדר מאז שפורסם שצמד המאמנים לא ימשיכו. אשדוד ויוסי מזרחי זה סיפור אהבה גדול, היה ברור שאם מישהו יכול להשאיר אותם בליגה זה אך ורק הוא.

בני-יהודה נתנה משחק מצויין ודירדרה את כפר-סבא עמוק. הלוואי שכפר-סבא תרד. אלי אוחנה בתור מאמן הוא בושה. אם כפר-סבא תאריך לו את החוזה זה ביזיון טוטאלי. חצי הרכב הייתי מחליף שם. אין קישור אחורי ואין הגנה, כל כדור ארוך והם מקבלים שער. אני קראתי בעיתון שבקבוצה באו בטענות ללויטה. הוא ממש לא אשם במצב הקטסטרופלי של הקבוצה הזו, שהפסידה פעם שנייה ברציפות לקבוצת תחתית. מנגד, בני יהודה הגיעה לאינסוף מצבים. משה ביטון עם צמד של חלוץ גדול. אם הוא היה מנצל מצבים יותר טוב הוא ללא ספק היה בקבוצה גדולה יותר. הוא מבין הבודדים שיודעים ליצור לעצמו את המצב, אבל הבעייה שהוא לא יודע לסיים.

התפרקות של נתניה היום הייתה צפוייה. בלי 50% מההגנה שלה(מארין גם הרבה יותר משמעותי מסטרול), בית"ר נהנתה מטיילת. ההתקפה של נתניה חסרת מעוף ויצירתיות, שכטר היה מאוד חסר. טאזאמטה פיספס שני מצבים לבעיטה והעדיף לנסות לעבור במקום זאת. נתניה לא הצליחה לתת אף גול נגד בית"ר והציגה יכולת חלשה בכל המשחקים שלה נגדם. כדי להפוך את הקבוצה למתמודדת על אליפות או להשאיר אותה במקום השני לפחות, מתיאוס יהיה חייב לשדרג את החלק הקדמי של הקבוצה. החלפתו של טוטו תמוז זו פשוט רשעות מצידו של שום. לעומת זאת, הרעיון להכניס את דוד אמסלם היה יפה מאוד. בית"ר מסיימת שבוע גדול.

המשחק שלנו מחר נגד מכבי חיפה לפרוטוקול בלבד. אני לא מאמין שנרד ליגה, צברנו מספיק נקודות. השחקנים יגיעו שבורים ועייפים אחרי גמר הגביע ואני צופה משחק חלש מאוד, כי גם מכבי חיפה לא בפורמה והיא לא זוכרת מתי היא ניצחה בדקה האחרונה. הקבוצה של רוני לוי למעשה פיספסה הזדמנות להיכנס למאבק על גביע אופ"א, כאשר לא ניצלה את התקופה הרעה של ק"ש וגם של סכנין. חבל שמשחק בין שתי הקבוצות האלו, שפעם היה נקרא 'משחק עונה', היום לא מעניין אף-אחד. אני הייתי נותן צ'אנס לשחקני הספסל להוכיח מה הם שווים. עידן סרור, נאתכו, אולי אפילו אומיט גונזאלס. ג'וניור תוקע לנו את המשחק ולמרות העונה הרעה שלו, אף חלוץ לא קיבל קרדיט במקומו(ארבייטמן לא נחשב, משום שאני רוצה שנשחק עם שני חלוצים). בכל-זאת, שיהיה בהצלחה.

7. שגיא Guest

מכבי תל אביב עם הניצחון הזה הבטיחה את ההישארות שלה. גם הפועל תל אביב כבר די בטוח בליגה והתל אביבית השלישית עשתה היום צעד חשוב בדרך להישארותה גם כן. מה שנמצאת במצב אימים היא הרצליה שתרד, ואליה תצטרף אחת מהשלוש שמעליה - מכבי פתח תקווה, הפועל כפר סבא ובני יהודה. מבחינת מומנטום קשה לראות את הזהובים יורדים, וכך מאוד לראות את כפר סבא יורדים. אבל כנראה שהיורדות (לפחות אחת) תוכרע רק במחזור האחרון.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסופו של דבר השגתי אישור מיוחד לצאת הבייתה כדי שאני אוכל לראות את המשחק. למרות התוצאה, אני לא מתחרט. אני רוצה לראות את מכבי נתניה בכל מצב, גם אם חוטפים עשירייה.

אין לי מושג למה בכלל האמנתי שעוד ניתן יהיה לפתוח את המאבק על האליפות. הרי הקבוצה לא הצליחה להתעלות באף משחק גדול ומשמעותי העונה. הכדור היחידי שהלך למסגרת של טברטקו קאלה היה כשאמיה טגה בעט והכדור פגע בשמעון גרשון, מה שגרם לו לשנות כיוון.

אלי גוטמן הראה השנה לא פעם לכדורגל הישראלי שהדרך היחידה למנוע מבית"ר ירושלים לרוץ, היא למנוע את הכדור משחקני מרכז השדה שלה. במשך שנה שלמה כל המאמנים ניסו הכל, וזאת השיטה היחידה שהצליחה. ראובן עטר החליט שכמו ביתר המשחקים מול האלופה, כל מה שנעשה יהיה לרדוף אחרי גל אלברמן ודרק בואטנג. הרעיון הזה הביא למצב שבכל התקפה או גל אלברמן, או דרק בואטנג, לקחו את הכדור על החצי והתקדמו עד לרחבה שלנו, מבלי להיתקל בהתנגדות. שם הם יכלו לבחור אם למסור, לבעוט או לעבור. 90 דקות להתגונן בשיטה הזאת מול האלופה, זה כבד מדי, אפילו כשמדברים על הגנת מכבי נתניה.

מה שביאס אותי יותר מכל, היו החילופים. לא היה לנו שום דבר למכור, מלבד מהלכים אישיים. משום מה, ראובן עטר החליט להוציא את דלה ימפולסקי ואוקוצ'ה, בזמן שטל מעבי ופרנסיס קיויו נשארו על המגרש.

בית"ר ירושלים - מזל טוב. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

היכן אשדוד בכל התמונה?

10. Emil Member

אוף איזה משחק נוראי. הרגעים האחרונים, כשפ"ת הדביקה כדור שני לקורה וכמעט השוותה ל2-2, היו מהמפחידים ביותר. כ"כ רצינו שאבי ייכנס ויחגוג ניצחון. כמה חבל שלא הבטחנו ניצחון מוקדם, שנימני יוכל לשחק 5-10 דקות, אבל לא נורא. לוין ונימני עשו בשכל, ואבי קיבל את האהבה והכבוד שמגיעים לו.

באשר למשחק, נתחיל ברע: ארז מסיקה. שחקן כל כך כושל, כל כך מעיק, שילך כבר. פשוט נוראי. פס טוב אחד לא חיבר היום, וגם את האשמה על השער שספגנו אני מטיל עליו. כמה כואב שיש לנו כזה שחקן בהרכב הקבוצה.
    כל החלק ההתקפי הפותח היה חלש מאד היום, קמנאן מסודי ובמיוחד יוסי שיבחון, שהוחלף בצדק. חדד ודור מלול הכניסו המון רוח ותנופה ונתנו לנו כמה דקות טובות שלא ניפקו שער. בסופו של דבר מבצע פנטסטי של רודי, שהראה מה הוא מסוגל, הוביל לשער הניצחון.

חמש מהקו, ואפשר להרגיש בטוחים לדעתי. צריך לסגור את הסיפור בשבוע הבא מול כפ"ס ולהראות להם את הכיוון ללאומית. והכי חשוב, שהמשחק האחרון יהיה לפרוטוקול בלבד...

8 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

סוף כל סוף סכנין חוזרת למסלול הניצחונות, הדרך לאירופה סלולה, בתקווה שלא ניפשל !

פורצה סכנין !

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני יהודה הוכיחה שהיא ראויה להישאר בליגה. בהתחלה טענו שהם באים משוחררים, לאחר מכן טענו שהם יודעים לשחק שהם מגיעים בעמדת נחיתות, אך הפעם הם הצליחו לנצח כשהם באו עדיפים. ולמרות זאת, זה לא שווה כמו הקהל הכתום. רק שימשיכו ככה.
    משה ביטון (בשנה הבאה יהלום, יחד עם אלירן עטר, בעזרת השם) ממשיך להוכיח שהוא יודע לשחק כדורגל, כשיש לידו שחקני התקפה נוספים שהוא יכול לשתף וליצור איתם דברים.

13. Mr.Eko Member

וואו כמה שהלחץ היה נוראי בסיום.... מייד אמרתי לעצמי לאחר השער של ז'אן שתגיע כבר הדקה ה-85,ניתן את הכבוד האחרון לאבי ונצבור עוד נקודות חשובות. משחק באמת לא טוב,שיטת המשחק של לוין פשוט הגעילה אותי אבל כבר רגילים לזה מה לעשות.... מייד אחרי הדקה ה-40 הבנתי שמכל הפדלאות בקבוצה רודי הוא היחיד שבאמת מסוגל לבצע שינוי וכמה פיללתי שלוין יכניס אותו. 5 הדקות האחרונות היו המלחיצות ביותר עבורי העונה הזו.... המחווה לאבי בסוף הייתה באמת מרגשת,ככה צריך לכבד סמל.
    תודה לאחד הגדולים ביותר אי פעם בכדורגל הישראלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/5/08
  14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה יופי לראות את שחקני בית"ר בשיתוף הפעולה עם הקהל .

15. Giallorossi Member

"8 זה בדם, אבי נמני במכבי לעולם"

הדקות לאחר השער של קאמאנן עד לחגיגות אחרי המשחק עם קפטן 8 צהוב הרגישו כאילו ניצחנו 5-0 בדרבי. לא יהיה יותר שחקן כמו נמני, בחיים לא יהיה עוד שחקן עם חיבור כזה עם הקהל. מדהים. הדקות האלו היו המרגשות ביותר שחוויתי כאוהד ביציע.

המשחק היום הוא בין שלושת המשחקים החלשים ביותר של מכבי עונה, פשוט לא יאומן שניצחנו.
    ארז מסיקה הוא הכדורגלן הכי אפס, זבל, גרוע ומטומטם שקיים. אין לו מקום בקבוצת ליגה שלישית באנדורה. ה'שחקן' הזה יכל להוריד את מכבי ליגה בגלל השטויות שלו. בן שמעון צריך להעיף אותו על טיל (נתניה רצתה אותו, לא? הוא יכול להשתלב מצויין במושבה המכבית שם) בשנייה שהוא יוכרז כמאמן מכבי. ביסרה הוכיח סופית שאין לו מקום בעונה הבאה, וזאת למרות המשחקים הטובים שלו כשהגיע. העלויות שלו עולות בהרבה על האיכיות שלו ואין לו מקום בקבוצה עם שאיפות.

קמאנן צריך להישאר עונה הבאה. במצב של אחד על אחד מול השוער הוא אף פעם לא מחטיא. שנים שלא היה במכבי חלוץ זר שכובש כל כך הרבה, ועם קישור טוב הוא בהחלט יכול לכבוש מעל ל15 שערים בעונה. גם מישאלוף (אחרון המכביסטים) צריך להישאר, לפחות כבלם שלישי, הוא מכפה על המון טעיות שנעשות על ידי שני הגאונים באגפים ומקריב למען הקבוצה יותר מכל שחקן אחר. רודי חדד עם משחקו הטוב ביותר בסיבוב השלישי מאז הדרבי, שער הנצחון רשום על שמו אחרי מבצע גדול.

אסור לתת למאיר לוי לשפוט את מכבי יותר, אין מצב שההחלטות שלו נעשות בצורה אוביקטיבית. אבל אפילו השריקות שלו לא מצליחות להעיב על השמחה עכשיו.

יאללה, לעונה הבאה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/08