מחזור 30: ריאל ובארסה צולחות את המבחן, כך גם אתלטיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏7/4/15.

1. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://3.bp.blogspot.com/-_0Jz71bV5AY/UkpJtz8WIpI/AAAAAAAAAPM/DTFh31UwAUg/s1600/La+Liga+BBVA+Vector+Logo+Xxx+300+dpi.Xxx

מחזור אמצע השבוע נפתח עם ניצחון מרשים של אתלטיקו מול ריאל סוסיאדד 2-0 עם שערים שהגיעו כבר אחרי 10 דקות. כרגע סביליה מובילה 1-0 אצל לבאנטה משער של קווין גאמיירו, ומחר יתנהלו משחקי שתי הראשונות - ריאל ממדריד תתארח אצל ראיו וייקאנו וברצלונה תארח את אלמריה החלשה מהתחתית. הרביעית בטבלה ולנסיה תנסה להתאושש מאיבוד הנקודות מול ויאריאל באצטדיון הקשה של אתלטיק בילבאו.

שלישי:
    אתלטיקו מדריד 2 - ריאל סוסיאדד 0
    23:00 - לבאנטה נגד סביליה.
    23:00 - אייבאר נגד מלאגה.

רביעי:
    21:00 - ברצלונה נגד אלמריה.
    21:00 - דפורטיבו לה קורוניה נגד קורדובה
    23:00 - ראיו וייקאנו נגד ריאל מדריד.
    23:00 - גרנאדה נגד סלטה ויגו.

חמישי:
    21:00 - אתלטיק בילבאו נגד ולנסיה.
    23:00 - אלצ'ה נגד חטאפה.
    23:00 - ויאריאל נגד אספניול.

*/aaa21*/aaa21*/aaa21

Franco אוהב/ת את זה.
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עמי, תן מילה על רייס היום... :)

משחק מעניין בחמישי בבילבאו, ולנסיה מנצחת והמאבק על המקום השלישי ממשיך להיות צמוד צמוד. אם לא, אתלטיקו יכולה להרגיש בנוח לקראת הישורת האחרונה.

מקווה מאוד לא לנחס, דקות ספורות לסיום המשחק ואייבאר בדרך לניצחון ראשון מזה המון זמן.

3. Raulito Madridista

ריאל מדריד - ראיו וייקאנו

בהתאם לשינוי במזג האוויר - יכולים ללכת לים. הקבוצה של פאקו חמז לא תגיע לאירופה ובטח שלא תרד ליגה כי היא פשוט טובה מידי בשביל קרבות התחתית, בטח בתקופה האחרונה. ראיו מדורגת במקום התשיעי בטבלה, דירוג השיא שלה העונה, והיא במרחק ביטחון של לא פחות מ-13 נקודות מהקו האדום. במחזור האחרון ראיו הפגינה אופי מצוין עם רמונטדה לא קלה באייבר, כשאלברטו בואנו ומאנוצ'ו מוחקים שער יתרון של האורחת(2:1 בסיום). זה היה הניצחון השלישי ברציפות של החבר'ה, כשקדמו לו 1:0 טוב על מאלגה החזקה ו-3:1 על גראנדה. המומנטום בכלל נפלא עם 5 נצחונות ב-7 המחזורים האחרונים! בתקופה האחרונה היא קפצה מהמקום ה-15 למקום ה-9.

כשמדברים על ראיו, בלתי-אפשרי לא להזכיר את אלברטו בואנו, הילד שגדל אצלנו בקסטיליה. העונה החלוץ פשוט פורח עם 16 שערים ב-28 משחקים! הוא מדורג במקום הראשון בליגה של 'בני האנוש' להוציא את קרלוס באקה. רק כריסטיאנו, מסי וניימאר מקדימים את החלוץ שכבש רביעייה אדירה נגד לבאנטה לפני חמישה שבועות, כל זה ב-14 דקות בלבד! בסיבוב השני יש לו עשרה שערים, ו-10 זה הציון שקיבל במארקה אחרי הפארטידזו נגד לבאנטה. סיכוי אפסי שהחלוץ יישאר בקבוצה גם בעונה הבאה ובינתיים בתקשורת הפורטוגלית דווח שהוא סגור בפורטו. בינתיים החלוץ התראיין לאתר הרשמי של ראיו ואמר - 'אנחנו מרגישים טוב מאוד בתקופה האחרונה. ראיו משחקת מעולה בבית ואנחנו מאמינים שאפשר לעשות משהו גדול".

כנראה בשביל לא להשתעמם, בראיו הציגו מטרה חדשה לקראת המשחקים שנותרו - להגיע ל-50 נקודות כמו בעונת 2012/13 ולשבור את הישג השיא של הקבוצה - המקום השמיני. בואנו דיבר על משחקי הבית, אבל הסטט' לא מגבה אותו, מה שנקרא. ראיו עם מאזן שלילי בוייאקס(6 נצחונות מול 8 הפסדים), עם כל הכבוד למשחק המעולה נגד ויאריאל לפני חודש. בכלל, ראיו הפסידה הרבה משחקים העונה - 15, כמות של קבוצה שיורדת ליגה, אבל היא גם ניצחה 12. חלק משחקני המפתח שלא ציינו הם הקשר קקוטה, המנוע ששיחק בכל המשחקים העונה(5 שערים ו-6 בישולים). החלוץ לאו בפטיסטאו שממעט לכבוש בסיבוב השני - ייעדר בשל פציעה כמו גם הקשר ראול באנה שסיים את המשחק מול אייבר עם פציעה. מוחמד פטאטו יהיה שותפו של טרהורס באמצע.

פאקו חמז נשאל ע"י כתבת ה-AS ברוב טיפשותה האם יש אפשרות שה-9:1 יחזור, וענה תשובה מעניינת - 'ומה יקרה אם אנחנו ננצח?. אני רוצה לגרום לכמה שיותר בעיות לריאל מדריד ולדחוק אותה לפינה. התוצאה לא חשובה לי. אף-אחד לא אוהב להפסיד, אבל אני ממש לא חושב על זה עכשיו'. ובמילים אחרות - ראיו תגיע לתקוף, תשחק את המשחק שלה, תחשוב שהיא ברצלונה. פאקו מגדיר את המשחק הזה כפרס עבור הקבוצה שיכולה להתכונן בראש שקט כשאין עליה לחץ, וואלה נכון. "תוצאה כזו לא חוזרת כל יום. זה שילוב של קבוצה אחת מלאת תשוקה ויום טוב, ויריבה ביום רע. אני רוצה להיות שלם עם המשחק של הקבוצה שלי, לדעת שעשינו הכל ואם נפסיד - נברך את מדריד". על בואנו אמר המאמן - "הוא הרבה יותר משחקן מעולה. הוא מציג מספרים שאף-אחד לא עשה בראיו". המאמן הוסיף שהבלם זה-קסטרו שסבל מאי-נוחות בכתף כן ישחק.

http://realmadrid.co.il/images/rayo-away2.Xxx

בואנו בריבוע. אתם יודעים ממי צריך להיזכר מחר.

ראיו וייקאנו - הרכב משוער: כריסטיאן אלברז; טיטו, אמייה, זה-קסטרו, נאצ'ו; אמבארבה, טרהוראס, פטאו, קאקוטה, מאנוצ'ו; אלברטו בואנו.

תשעה דברים שאפשר לעשות ב-90 דקות:

- להריץ 6 משחקים בפרוו; לראות 3 פרקים של רמזור; לתת אימון רציני בחדר כושר; לנסוע לקרובי משפחה בצפון, אם אין-פקקים; ללכת לים לתפוס צבע, קצר אך איכותי; טוב, האמת שהתעייפתי, נגיע לעיקר - להבקיע 9 שערים! זה לא קורה כל יום. היה, נגמר, ממשיכים הלאה.

סטטוס אלופת אירופה::

מבצע '30 הנקודות' אמנם החל בצורה מוצלחת מהמצופה עם התשיעייה המטורפת נגד גראנדה ששברה כמה שיאים(גם של ריאל, וגם של כריסטיאנו) - אבל לא ממש עזרה לריאל להתקרב למקום הראשון, וכמו שאמר קרלו לאחר המשחק - 'הייתי מעדיף לנצח 1:0 בכל תשעת המשחקים הנותרים'. ריאל מדריד קיבלה בחזרה את הביטחון ובשבוע העמוס שמצפה לה, הכולל עוד שני משחקי ליגה - היא חייבת להמשיך לנצח. "הכל תלוי בברצלונה", אמר אנצ'לוטי במסיבת העיתונאים(הוסיף שהוא לא בטוח שגם אם ננצח הכל נהיה אלופים) וממש לא גילה את אמריקה. בכל-מקרה, התקשורת מתעסקת במשהו אחר: 'הסודוקו של אנצ'לוטי'. צרות של עשירים בריאל מדריד, האמנם?

לראשונה מאז חודש נובמבר, כל 'התותחים' כשירים - קרוס, מודריץ', איסקו שחוזר אחרי השעייה(צהובים), חאמס(12 שערים ו-12 בישולים העונה - תפוקה נאה), בייל, כריסטיאנו ובנזמה. אז מי יצטרך לפנות את מקומו? אנצ'לוטי ניסה 'להרגיע' ואמר שאיסקו או חאמס לא חייבים לבוא אחד על חשבון השני. "הם יכולים לשחק ביחד ועשו זאת מצוין בעבר. גם אחד השחקנים מהשלישייה הקדמית יכול לנוח. אני מאוד שמח שיש לי את שניהם בקבוצה". אנצ'לוטי שלח אולי רמז קל לגבי הבאות כשסיפר שבייל סובל מחבלה ברגל שמאל והוא בספק למשחק, ואנחנו מעריכים שאנצ'לוטי לא ירצה לסכן אותו. איסקו כנראה יהיה זה שיפתח על הספסל, בדיוק כמו אלבארו ארבלואה אותו יחליף דני קרבחאל. כמובן שפפה עדיין פצוע והוא עושה מאמצים גדולים כדי לשחק בדרבי. למקרה שהיה לכם ספק, איקר יפתח מחר בין הקורות ואנצ'לוטי גילה שקיילור ישחק נגד אייבר.

אפרופו איסקו, הקשר נבחר לשחקן המצטיין של ריאל מדריד בחודשים פברואר-מרץ ע"י ארגון 'שחקן-5 כוכבים', כלומר בחירה של האוהדים דרך הרשתות החברתיות כמו פייסבוק ועוד. איסקו נבחר לשחקן המצטיין אגב גם בחודשים אוקטובר ודצמבר. הקשר הודה לכולם על הבחירה ואמר שזה מוכיח שהוא באמת משחק טוב - "השנה בהחלט התקדמתי, צמחתי בתור שחקן. פיתחתי עבודה ומחויבות שאולי הייתה שם קודם במינון נמוך יותר". איסקו סיכם בשורת מחץ וביקש מהאוהדים את תמיכתם לקראת השלבים המכריעים של העונה - "יש לנו עוד שני תארים חשובים להילחם עליהם. ריאל מדריד צריכה בכל שנה להילחם על כל התארים. אנחנו ניתן הכל כדי לזכות". עוד כאלה שזכו בפרס, אם זה מעניין אתכם - כריסטיאנו(ספטמבר), בנזמה(נובמבר), וחאמס(ינואר).

לשווא, כנראה, אנצ'לוטי ביקש את אותה דריכות וטירוף שהייתה נגד גראנדה. מצד שני, המאמן מחמיא לראיו ומדבר בצורה מעניינת על היריבה - "אני דווקא אוהב שהיריבות מסתגרות נגדנו, זה אומר שאנחנו שולטים בכדור כמעט כל הזמן. ראיו מציגה סגנון אחר לחלוטין, היא אוהבת להכתיב את הקצב, בעיקר בבית ומחפשת לתקוף, היא לא תתגונן". אנצ'לוטי מבין את התסכול של שחקני הספסל ואמר שזה לא פשוט עבורם לעלות, הוא אומר שאולי הם ציפו ליותר דקות אבל במשחקים האחרונים ריאל לא הייתה בעמדת ניצחון ברורה. בטח לא במשחקי החוץ, למשל. ריאל הפסידה ב-3 מארבעת משחקי החוץ האחרונים שלה בליגה. היא ניצחה רק את אלצ'ה, והפסידה מנגד בדרבי(הובסה), לא כבשה בבילבאו והפסידה את הקלאסיקו. ריאל כבר לא קבוצת החוץ הטובה ביותר.

http://realmadrid.co.il/images/rayo-away1.Xxx

מחר נסתפק ב-1:0.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קסיאס; קרבחאל, ראמוס, ואראן, מרסלו; קרוס, מודריץ', חאמס; גארת' בייל(איסקו) , כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

היסטוריה ומפגשי עבר::

המשחק בוייאקס בעונה שעברה היה 'הטסט' הראשון של אנחל די-מאריה כחלק משלישיית הקישור המרכזי. גארת' בייל וכריסטיאנו פתחו כרגיל באגפים והפורטוגלי הלם בראיו כבר אחרי שלוש דקות. הוא קיבל את הכדור באגף, עבר בקלילות את גאבלז שלו וגילגל לרשת. בייל עשה חיים בצד ימין ובישל לבנזמה את השער השני בדקה ה-31, ועם פתיחת המחצית השנייה בייל שוב כיכב עם עבודה נהדרת וכדור רוחב לכריסטיאנו שדחק לרשת, 3:0 קל. אלא שאז ריאל החלה לעשות שטויות וג'ונתן ויירה כבש שני פנדלים בדקות 53' ו-56' והגביר את דפיקות הלב. בסיום זה נגמר ב-3:2 דחוק, הנה התקציר לפניכם. האמת, שריאל מגיעה לוייקאס אף-פעם לא משעמם, ו-3:2 חזרה על עצמה לא פחות מ-4 פעמים.

קחו למשל את עונת 2002/03 כשריאל התארחה בראיו. רונאלדו כבש בדקה ה-15 אחרי בישול של פיגו, אזקוליטה השווה בבעיטה נפלאה (27'), רוברטו קרלוס העלה את ריאל שוב ליתרון עם בעיטה חופשית בדקה ה-57, אבל חוליו אלברז השווה רבע שעה לסיום. בדקה ה-90 התוצאה הייתה 2:2, ואז לואיס פיגו הגדול סובב כדור חופשי נפלא לרשת. 3:2 דרמטי לריאל מדריד בסיום. נחזור אחורה לעונת 1999/00, גם אז ריאל חזרה הביתה עם כל הקופה ובתוצאה האהובה עלינו. אז זו הייתה דרמה גדולה לא פחות בשילוב רמונטדה. ראיו הובילה כבר 2:0 במחצית אבל מוריינטס והיירו(פנדל) דאגו להשוות. המלך ראול דאג לנצח את המשחק בדקה ה-85. אותו ניצחון פתח רצף יפה של 6 נצחונות של ריאל מדריד בוייקאס, כשאתם בטח זוכרים את הגול המבריק של כריסטיאנו בעקב בעונת מוריניו(11/12), 1:0 קטן-גדול מה שנקרא, וצבע החולצה? אדום.

ועכשיו לרקורד המלא בוייאקס - 15 משחקים בלבד נערכו 'בדרבי הקטן' של מדריד כשראיו היא המארחת. המאזן המלא: 11 נצחונות לריאל מדריד(73%), תיקו אחד(7%) ו-3 נצחונות לראיו(20%), יחס שערים 30-16 לטובת ריאל מדריד, שהפסידה לראיו במשחק הראשון בין השתיים בחוץ, 3:2 בעונת 77/78(התוצאה אגב חזרה על עצמה 4 פעמים, לשני הצדדים יחד). הניצחון הכי גדול של ריאל בראיו היה מאניטה יפה(5:1) דווקא בעונת 95/96 החשוכה - אמויסקה פתח, סנדרו הוסיף וגם היירו כבש צמד וקיקה סאנצ'ז פלורס כבש את החמישי. בעונת 2001/02, עונה עלובה בה ריאל הפסידה בעשרה משחקי חוץ(!) - ניצחנו 3:0 את ראיו עם שער מהיר של מוריינטס וצמד של ראול. המאזן בכל משחקי הליגה (5:1 לריאל בסיבוב הקודם) - 31 משחקים: 24 נצחונות לריאל(77%), 3 תוצאות תיקו(10%) ו-4 נצחונות לראיו(13%), יחס שערים 86-32.

Franco אוהב/ת את זה.
  4. Civil Anti Madridista

קסיאס השאיר את הראש של ריאל מעל המים, ראיו הייתה עדיפה במשך 70 דקות.

Franco אוהב/ת את זה.
  5. Raulito Madridista

בשנה שעברה הובלנו 3:0 בוייקאס והיו דפיקות לב מיותרות לקראת הסיום, אבל אתם תסלחו לי שאני בשלב הסיכומים.

מבחינתי המשחק הזה רק 'דוחה את הקץ', נמאס לי מהמנטאליות המחורבנת של הקבוצה הזו. האופי נשאר איי-שם באוקטובר אחרי המהפך בקלאסיקו. עולים לכר הדשא בזלזול וחושבים שהשמש זורחת להם מהתחת, בקושי בעטנו לשער. הפרצופים המיואשים האלה גם ממש מעצבנים. אחרי הצהוב ההזוי של רונאלדו לפחות היינו בתחושת ה-'כל העולם נגדנו', זכר לימי מוריניו, והתחלנו לשחק כדורגל. בדקות האלה המאמן צריך להרגיע, אבל אנצ'לוטי ימשיך ללעוס את המסטיק. אגב, כנראה שככה רוב העוזרי מאמנים, אבל מוזר לי לראות את היירו סתם לבוש בחליפה 'יס-מן' כזה, בטח בתור הקפטן אולי הכי גדול בהיסטוריה של המועדון הזה.

לפני שאנשים כבר קונים חולצות של דנילו שאני בטוח שהוא שחקן-שחקן - קרבחאל עם אחלה בישול, יופי של פריצה של הילד. חוץ מפאק קטן במסירה האחרונה יש לו הכל. והוא כל-כך צעיר. אני מאמין בו ברגע האמת יותר מהרבה שחקנים בקבוצה.

הופעה סבירה+ לראמוס בחלק האחורי, הרגיע קצת בדקות הפחות טובות, אני אוהב את הכדורגל של חאמס למרות שהוא קצת מסורבל לדעתי וגם איקר עם הדיפה אחת טובה מאוד.

מודריץ' באמת היה חלש מאוד אבל אני לא רוקד לפי החליל של שגיא. מה שכן, אחרי השער השני אפשר כבר היה להחליף אותו, רצוי אפילו.

סטטוס אייבר:
    חאמס מושעה, כריסטיאנו מושעה(אפשר לערער על הצהוב) וגם טוני קרוס מושעה. הגרמני לפחות יקבל מנוחה סוף-סוף.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ראיו אלופת ספרד בלקבל מחמאות במשחקים שהיא מפסידה...

rivaldo אוהב/ת את זה.
  7. Bon Argumentum Ad Hóminem

הגיע לראיו לפחות תיקו רק על הגישה שעלו איתה למשחק. באו לשחק כדורגל.

לפעמים חוסר המשמעת והיעדר שמץ של טקטיקה/דרך בקבוצות של אנצ'לוטי מפתיעות אפילו בסטנדרטים שלו.

8. Doritoz FCBJ - RMCF

לא ראיתי את המשחק, אבל לפי התוצאה ומה שאומרים פה, ראיו נתנה הופעה טובה למרות ההפסד, זה לא מפתיע כי תמיד בוואייקס אנחנו מתקשים, שזה ההפך מהברנבאו ששם בד''כ זה קונצרט, זה קצת כמו עם בילבאו שבבנבאו אנחנו בד''כ מפרקים ובסאן ממס זה סיפור אחר לגמרי. ובלי קשר לזה ראיו העונה מקבלת המון מחמאות על ההופעות שלה בעיקר מול הגדולות למרות ההפסדים להם כי בסוף זה עניין של פערי איכות, ובזה אין תחרות לשתי הראשונות.

9. Raulito Madridista

ולנסיה סופגת שער שיוויון מאוחר מאדוריז ומסיימת רק ב-1:1 בסאן-ממס. תוסיפו לזה את התיקו המאופס נגד ויאריאל במאסטייה במחזור הקודם ותראו שהקבוצה די תקועה. לא מזמן ולנסיה עקפה את אתלטיקו והעפילה למקום השלישי אך כעת גם המקום הרביעי בסכנה כשסביליה נושפת בעורפה עם נקודה אחת פחות. ולנסיה עוד צריכה להתארח בברנבאו ובקאמפ-נואו בניגוד לסביליה שתארח את שתי הגדולות. מה שכן, ולנסיה השיגה בפתיחת העונה וגם בסיבוב השני את אותו מס' הנקודות ב-11 המחזורים הראשונים - 24 נק'.

בכל-מקרה, הרגע העצוב של המשחק:

http://estaticos04.marca.com/imagenes/2015/04/09/futbol/equipos/athletic/1428603391_extras_mosaico_noticia_1_0.Xxx

איקר מוניאין הפצוע צופה בחבריו מהיציע. הקשר ייעדר חצי שנה עד שבעה חודשים מהמגרשים בגלל פציעה נוראית. שחקני בילבאו עלו עם חולצות 'Ánimo Muni' כמיטב המסורת.

בילבאו צברה 19 נקודות בלבד בחצי הראשון של העונה!(5 נצחונות, 4 תוצאות תיקו ו-10 הפסדים) וכעת יש לה 40 שזה כבר שיפור(ניצחה את ריאל בסאן-ממס כזכור ורשמה שני הפסדים בלבד) , אבל עדיין זו עונה מבוזבזת מן הסתם. אפשר ללכת לים.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ולנסיה לא כזו תקועה, השיפוט הגרוע הכל כך נפוץ בליגה הספרדית פגע בה אתמול, כמו גם טעות קשה של אורבאן שדווקא היה די טוב ברוב המשחק מול בילבאו שכמעט ובכלל לא סיכנה את השער.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

האדום הישיר לאוטמנדי - שהגיע ראשון לכדור...

הגול של בילבאו - אולי אני לא בקיא עד הסוף בחוקה, אבל נראה לי שזה נבדל על סמך מקרים דומים אחרים