מחזור 30 ליגת העל: בני יהודה ונתניה בפליאוף העליון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏15/4/11.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

Don Joan Roman - גם הפועל תל אביב ניצחה את מכבי חיפה והירוקים בכל זאת נמצאים מעליהם בטבלה ולא רק בגלל יחס שערים כמו במקרה של הפועל באר שבע וביתר ירושלים. אני חושב שזה לא נכון להסתכל על כך בצורה הזו, כי יכול לקרות מצב שבו לקבוצה א' יש יתרונות יחסיים על קבוצה ב', אבל לא מול יתר הקבוצות.

2. Don Joan Roman Member

זה לא אותו הדבר בכלל, אם לב"ש היו יותר נקודות מאיתנו לא הייתי מציין את התוצאות בין הקבוצות.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/1/182551.Xxx בני יהודה- מכבי פתח תקווה http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/6/182556.Xxx

תאריך: 17.4.11
    אצטדיון: רמת גן
    שופט: מאיר לוי
    שעה: 20:45

אז במקביל למפגש בין מכבי נתניה למכבי חיפה, שעשוי לקבוע האם קבוצתו של עטר אכן תהיה בפלייאוף העליון, נפגשות להן שתי קבוצות שונות עם מטרה זהה- להפוך את העונה הזאת למוצלחת במיוחד ולסיים במקום ממנו מעפילים אל הפלייאוף העליון.
    שתי הקבוצות נפגשו גם במחזור ה 15, כאשר מכבי פתח תקווה פשוט השפילה את הכתומים של קשטן 3:0. אז, קראו האוהדים הכתומים למאמן הוותיק להתפטר, היום הוא מועמד למאמן העונה.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/2/182032.Xxx
    הכתומים מגיעים מהמקום החמישי בטבלה, כאשר במאזנם 45 נקודות. במחזור החולף ניצחה הקבוצה 1:0 ממש בדקה האחרונה את הפועל תל אביב, כאשר הייתה עדיפה מהירבה לאורך מרבית דקות המשחק. בכלל, הקבוצה של קשטן בכושר נפלא ונראה שבסיבוב השני סוף סוף קורה משהו טוב בשכונה.
    ע"פ האימון המסכם שקיימה היום הקבוצה נראה כי המאמן דרור קשטן צפוי לתת את הקרדיט להרכב שפתח בניצחון על הפועל תל אביב, למעט שינוי אחד. החלוץ פיני בלילי, שלא פתח בניצחון על האדומים בגלל צבירת כרטיסים צהובים, ישוב לחוד הקבוצה וישחק לצידו של ננאד מרינקוביץ, שהציג יכולת טובה מול הפועל ת"א. מי שצפוי לרדת לספסל הוא הקשר הצעיר בן צעירי.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2815275/21_gd.Xxx
    בלילי. אחרי העידרות של שבוע חוזר להרכב.

הרכב משוער: דלה איינוגבה; איציק עזוז, דין מורי, אביב חדד, כפיר אדרי; לירוי צעירי, קסטוטיס איביסקביצ'יוס, שלו מנשה, פדרו גלבאן; ננאד מרינקוביץ', פיני בלילי.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/3/182033.Xxx
    מכבי פתח תקווה מדורגת במקום השמיני בטבלה ובמאזנה 42 נקודות, 3 פחות מבני יהודה, שמולה היא תאבק. הכחולים מגיעים אחרי שבמחזור הקודם סיימו מול מכבי תל אביב בתיקו 2, לאחר שכבר הוליכו 2:1. בסיום אותו המשחק הושמעה ביקורת רבה כלפי שופט המשחק שלטענתם עשה הכל כדי שמכבי לא תפסיד.
    בפן המקצועי, דוד, שלא תרגל את ההרכב למשחק על מנת לשמור על הדריכות של שחקניו לקראת מחר, ישיב את אלירן דנין, שלא שיחק מול מכבי ת"א בגלל צבירת כרטיסים צהובים, להרכב הראשון במקומו של קובי גנון המורחק. שאר החלק ההגנתי צפוי להשאר אותו דבר מהמשחק האחרון. בחלק הקדמי, למרות שהחלוץ עומר גולן סבל במהלך השבוע מפציעה קלה, הערב באימון המסכם הוא ערך אימון מלא והוא צפוי לפתוח בהרכב.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2734198/IMG_9355_gs.Xxx
    דנין. אחרי שריצה עונש הרחקה שב להרכב.

הרכב משוער: רובי לבקוביץ', אורי אוזן, ג'ו ביזארה, ניצן דמארי, אלירן דנין, יוסי אופיר, רועי בקל, מיכאל זנדברג, טל בן חיים, עומר דמארי, עומר גולן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/4/11
  4. Raulito Madridista

בית"ר עשתה ניצחון גדול אבל איפה היא הייתה רוב העונה הזאת? כשהיא כשלה שוב ושוב נגד הקבוצות המצחיקות בליגה כמו התיקו עם הפועל רמת-גן שבוע אחרי הניצחון על הפועל ת"א בטדי, ההפסד מול סכנין בדוחא, ההפסד באשקלון...בסופו של דבר בית"ר במקום לו היא ראויה העונה וזה לא משנה שנגד הגדולות היא שיחקה יותר טוב - מה לעשות שבליגה יש יותר קבוצות קטנות נגדן בית"ר צריכה לשחק עם מוטיבצייה, מאשר קבוצות צמרת...
    השבוע מכבי לא מכרה את המשחק כמו למכבי חיפה למשל בעונה שעברה - סתם מדובר ב-11 סמרטוטים שלא יודעים לשחק כדורגל. מכבי יכולה להפסיד את כל משחקי הפלייאוף העליון אולי למעט הדרבי שם הם יזכרו לעשות כמה גליצ'ים.
    קלינגר לא יגיד זאת אבל אני בטוח שהייתה לו שמחה קטנה לאיד אתמול. הרי מאז שהוא עזב מכבי לא התקרבה לשום דבר.

שמחתי על ההפסד של הפועל פ"ת רק בגלל הניהול הכושל והבעיטה החוצה שקיבל יובל נעים. חנן ממן עם שער חכם מאוד משאיר את הפועל חיפה בתמונת הפלייאוף העליון. בצד של הפועל פ"ת - שתי בעיטות חופשיות ממש אדירות של גיא דיין וגיא צרפתי - אני בכלל לא חושב שקאלה אשם בניגוד למה שכתוב בתקשורת. חבל שהפועל חיפה לא שיחקה כל העונה כמו אתמול - היו לה התקפות ממש יפות, משחק מסירות נאה כשכל השחקנים בתנועה.

הפועל אשקלון ממש נראתה אתמול כמו ברצלונה וזו הביקורת הכי קשה שאשדוד יכולה לספוג. גרגורי באמת מביך והניסיון של ג'קי בן-זקן העונה הוא כישלון חרוץ. אשדוד ניצחה משחק אחד בלבד בסיבוב השני והיא הפכה לקבוצה סתמית, אף-אחד לא יבכה אם היא תרד. יש מס' שחקנים שם שקבוצות הליגה ישמחו לקבל - ניר ביטון, משה אוחיון, שריקי ומקרייב - כל השאר לא שווים כלום. רק יבוריאן לא מבקיע בתקופה הטובה הזאת של אשקלון ועצוב לראות את השחקן הזה. כשהוא הגיע לארץ הוא לא היה כזה שמן ואיטי.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ברור שיש כאן אשמה של גרגורי על איך שהקבוצה הזאת ניראית ומשחקת, אבל אני מתקשה להאשים אותו לגמרי כי האשמה כאן לא פחות גדולה משל בן זקן. כל השחקנים שציינת הם שחקנים מצויינים, אין בכלל ספק, אבל הם כולם בחלק ההתקפי של הקבוצה. ההגנה? היה שם שחקן אחד שהיה ברמה מספקת, ואיתו גם אשדוד השיגה את מירב הנקודות, ובן זקן בלי לחשבו פעמיים שחרור אותו לבלגיה. היה ברור שההגנה של אשדוד תהיה מפוררת, ובכל זאת הוא עזב ותחליף הולם לא הגיע. משם ההדרדרות הייתה רק עניין של זמן.

בנוגע למשחק הערב, אולי לא ציינו זאת בסיקור אבל אלה למעשה שתי הקבוצות בעלות הכושר הטוב ביותר בליגה. נתניה לא הפסידה כבר 9 משחקי ליגה רצופים, למעשה מאז ההפסד להפועל תל אביב. הירוקים, מאז הפסד לאותה הפועל בדיוק, כבר עם 6 ניצחונות ליגה רצופים. כמובן שאני מצפה לניצחון מהקבוצה שלי, אבל בגלל הקיזוז המטופש במצד של תיקו ובמצב של ניצחון ההפרש מהפועל יהיה זהה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/4/11
  6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עמי, הוא אידיוט מוחלט, לשאלתך.

5 נקודות מ-24 האחרונות - רק הפועל רמת גן הוציאה פחות

הנצחונות שלו הם רק על קבוצות 12-16 בטבלה.

שלושה וחצי חודשים בלי ניצחון בית.

אין יותר מה להגיד. נמני לעומתו זה מוריניו.

7. yakov_y YNWA

כבר שנים שאין קבוצה שאני מפחד ממנה יותר ממכבי חיפה, לא משנה באיזה תקופה היא, מי משחק שם ומי מאמן שם, מכבי חיפה היא סיוט בשבילי.
    קשה לי להאמין שמכבי נתניה תעלה היום לפלייאוף העליון. הלוואי ואני טועה אבל אני מציאותי, אפילו אם נשיג נקודה זה לא בטוח יספיק, קשה לי לראות אותנו מנצחים היום, במיוחד כשאנחנו עולים בלי עומרי בן הרוש וחן עזרא, במקומם ייעלו טל מעבי ודלה ימפולסקי, איזה פחד.
    בכל מקרה, אגיע היום לקופסא בלי תקווה אמיתית לעלייה לפלייאוף העליון.

אגב, ניצחון של מכבי נתניה היום והיא תהיה במרחק של 2 נקודות בלבד מהמקום השלישי המוביל לאירופה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

בשבילך אצבע את השמים
    בשבילך אחצה גם את הים
    כל עוד את איתי נתניה
    מצידי שימותו כולם

נערך לאחרונה ב: ‏17/4/11
  8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מה אתה כל כך מפחד ממכבי חיפה?
    הפסקתי לספור את מספר הפעמים שהפסדנו שם, בתקופה האחרונה ניצחנו שם פעם אחת מתוך חמשת הפעמים האחרונות שביקרנו שם, וגם זה היה כבר שני מחזורים לסיום העונה שרק לחיפה היה על מה לשחק. אם יש מגרש שאני, כאוהד חיפה, מפחד ממנו זה הקופסא.

9. שגיא Guest

הקיזוז שיגיע מיד לאחר המשחק בהחלט עצוב, אבל נוכח הקיזוז הזה, אני מקווה מאוד שנראה את חיפה משחקת התקפתי מתחילת המשחק. אין כל הבדל בין תיקו להפסד, ולכן צריך לראות רק ניצחון מהרגע הראשון. בסך הכל אני מרוצה ממהרכב. זה טוב שורד פותח במקום גאדיר שהיה מאוד חלש, וטוב שיניב קטן עדיין על הספסל ולא מקבל את חולצת ההרכב סתם ככה. יש הרבה אופציות התקפיות על הספסל למרות שאני מקווה שבכלל לא נזדקק להם.

עקב אכילס היום עשוי להיות ההגנה. למעשה כבר במשחק הקודם פיליאבסקי ובנאדו היו חלשים מהרגיל בתקופה האחרונה והערב יהיה זה מיימון שלא משחק הרבה ויצטרך לעשות את העבודה.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו מגיעים למשחק עם אותן המחשבות שמלוות אותנו כבר למעלה מחודש - שזה המשחק החשוב ביותר העונה, שאסור לנו למעוד במשחק הזה, שיש לנו מטרות שאנחנו צריכים לעמוד בהן. רק שהפעם זה שונה מבכל המשחקים הקודמים. הפעם מדובר במוליכת הטבלה. בקבוצה שגם ביום בינוני שלה יכולה לנצח אותנו, אם לא נצליח להביא את היכולת שלנו לידי ביטוי.
    המשחק היום לא ישפיע רק על הפלייאוף שניקח בו חלק, אלא גם על מצב הרוח שנגיע איתו ביום רביעי למפגש מול מועדון ספורט אשדוד ברבע גמר גביע המדינה. אנחנו חייבים להגיע למשחק עם בטחון ואמונה שאנחנו יכולים להגיע רחוק במפעל ומול מכבי חיפה זה המבחן המושלם שדרכו נוכל לאמוד את כוחנו.

הנהלת הקבוצה החליטה להרים את המחירים וחבל מאוד שכמו במשחק הפתיחה מול ביתר ירושלים היא משדרת לאוהדי שתי הקבוצות "אנחנו רוצים לעשות עליכם קופה". מילא, במחזור הפתיחה, כשהעתיד לא היה ברור (ועזבו את זה שאנחנו תמיד מפשלים כשהמגרש מלא), אבל למה במשחק שיכול לקבוע באיזה פלייאוף הקבוצה תשחק? לא עדיף לרצות בהגעתו של הקהל ואז לקבוצה תהיה אפשרות לעשות כסף מהמפגשים בפלייאוף העליון?
    בלי קשר, נבצר ממני להגיע היום לקופסא וקשה לי להאמין שתהיה תפנית של הרגע האחרון, למרות שאי אפשר לדעת. כבר היו תפניות מפתיעות יותר בעבר בכל מה שקשור להגעה לקופסא.

הלב דופק עם כל שנייה שעוברת. שיהיה בהצלחה.

http://up203.siz.co.il/up3/zhzqq1tzmbnx.Xxx

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה מתסכל לראות את שטראובר הליצן מוכר אותנו נגד הקבוצה הבאה שלו(נראה לי בסיבוב השני הוא שומר על רצף יציב של גול עליו בכל משחק) אבל בתאכלס פליאוף אמצעי או פליאוף תחתון זה לא ממש משנה כי העונה הזאת כישלון, מה גם שאנחנו מקבלים עם תחילת הפלייאוף שני משחקי בית שבהם אנחנו אמורים לסגור את הסיפור נגד הפועל ר"ג והפועל פ"ת ככה שאפשר כבר להתחיל את העונה הבאה, למרות שאני לא מאמין יש סיכוי להוריד את סכנין בדוחא במחזור האחרון אבל עם איך שאני מכיר את בית"ר אנחנו נראה את סכנין חוגגים הישארות מולנו.

קובי מויאל בשני המשחקים האחרונים תענוג ובכלל סיבוב שני מצוין שלו, גם דסה נתו משחק טוב שני ברציפות בשבת, בן-לולו ממשיך להוכיח למה הוא צריך לשחק בעונה הבאה באיזה הפועל הרצליה חלוץ פח כמו יבואה.

לפחות אנחנו האוהדים נקבל 3 משחקי בית לעומת 1 שהיה לנו במקרה של פליאוף אמצעי.

ההבדל לא כזה משנה רק חבל שקבוצה חלשה כמו ב"ש נמצאת מעלינו, ממילא את עונת 10/11 צריך למחוק וללמוד מהטעויות.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם מישהו רוצה לדעת מה ההישג הגדול באמת של רוני לוי!

מאמן מאז המחזור ה-18 בדיוק כמו איווניר, אבל לאיווניר יש סגל טוב (כן למרות שטראובר ו-2 מגנים זבל) ולרוני לוי יש סגל פח אשפה (למרות ברוכיאן שושן ומויאל).

והתוצאות?

בית"ר 19 נק' עם מאזן שערים 8-9
    מכבי 18 נק' עם מאזן שערים 21-20

אכן היתה בחירה נכונה ללכת עם המכביסט חסר המושג...

אהה ורוני לוי וחבורת הפח האלה ניצחו את הפועל, מה שהפח האמיתי, איווניר, לא עשה. אם היינו עם איווניר חודש-חודש וחצי יותר מוקדם היינו בפלייאוף האמצעי במקרה הטוב. איווניר על הקווים ב-2010/11 = היאבקות בתחתית.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

איך אפשר להשוות בכלל בין לוי לאיווניר?המאמן הכי טוב בארץ ביחד עם גוטמן לצד אפס שלא יודע טקטיקה מהי.

בלי קשר עכשיו לאיווניר,אם רוני לוי באמת יהנה מתקציב נורמלי שגאידמק יתן ויבנה בבית"ר קבוצה יש סיכוי לא רע שבית"ר תאבק בצמרת בעונה הבאה כי רוני לוי הוא גאון והמאמן הכי טוב של בית"ר בעשור האחרון.

14. Don Joan Roman Member

אפשר לומר שרוני לוי הציל את העונה של בית"ר, אם היינו נשארים עם אורי על הקווים היינו בבעיה קשה, הוא ייצב את ההגנה בצורה מדהימה ובהתקפה לא היה לו יותר מדיי מה לעשות, על העבודה הנהדרת שלו תעיד העובדה שמאז בואו בית"ר ספגה 6 שערים ב12 משחקים, פחות מכל קבוצה אחרת בליגה וזה עם שחקנים כמו ליאור ראובן וגונזאלס.

15. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

מחצית ראשונה גרועה שלנו, מעבר איטי מאוד מהגנה להתקפה, חייבים להשתפר.