מחזור 30: הקרב על אירופה ממשיך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י amirb91, ‏23/3/12.

1. ValenciaCF Member

למה גוייטה במקום אלבס מחזור אחרי מחזור?!?!?!?!

גוייטה; ברונו, ראמי, רואיז, אלבה; טופאל, פארחו; פגהולי, ג'ונאס, פיאטי; סולדאדו.

תחושה של תיקו...

נערך לאחרונה ב: ‏24/3/12
  2. riquelme1 Member

הרכב סביר של אמארי יחסית, רואיז חוזר להרכב אחרי שהזוועתון דאלברט נתן שתי גולים במתנה במשחק הקודם לסארגוסה, גם ריקרדו קוסטה חוזר לספסל במקומו, טופאל ופארחו באמצע, טופאל לדעתי חייב לשחק יותר ועם כל הכבוד שיש לי לאלבדה טופאל כל פעם שפותח הוא טוב והקבוצה נראת טוב, גם פארחו ממשיך לקבל קרדיט בהרכב ובצדק.

ז'ונאס כרגיל יחלטר מאחורי סולדאדו ואולי יתן איזה מסירה או יכבוש אפילו, יש לו שער אחד בליגה וזה לא יאמן לשחקן שהיה מלך השערים בברזיל וכבש בצרורות כל הקריירה שלו, עד שהוא הגיע לקבוצה עם מאמן מטומטם שמסרס אותו.

חטאפה קבוצה חזקה, בטח בבית, קשה מאוד לנצח אותה ולא יהיה קל לולנסיה היום.

3. Raulito Madridista

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2012/03/24/futbol/1332521516_extras_portada_4.Xxx

בדרך לחזור. אחרי האווירה העכורה בימים האחרונים, אפשר וצריך להיות מרוצים ממשחק כזה גם אם ריאל סוסיאדד הייתה היריבה המושלמת כדי לחזור לתלם. אולם, רק כשניקח את כל הקופה במגרש המנחוס בפמפלונה והקבוצה תחזור לתבנית האחראית, המסודרת, המתוחכמת והמנצחת במשחקי החוץ - אפשר יהיה להגיד שהתקופה הפחות טובה מאחורינו וממש להירגע, כרגע עדיין לחוץ. השער המהיר של היגואין היה מאוד חשוב וגם הגדלנו את היתרון. כל החלק הקידמי הבקיע וקאקא אולי לא אבל הוא בישל יפה לרונאלדו את השער המאה בליגה - מזל טוב, תותח. מרוצה בעיקר מהמהלך של אלונסו ובנזמה - גולאסו, לא הרבה שחקנים באירופה עוצרים כדור קרוב לרגל כמו בנזמה. שאהין הסתרק יפה לפני המשחק כנראה ידע שהוא ישחק וסחטיין גם עבור ג'סה\חסה\איך שלא קוראים לו.

(ואם לא היינו במיני-משברון, הייתי אומר שחבל שתמיד אחרי הדקה ה-50 מפסיקים לשחק ולא משנה אם מובילים 3:1 או 5:1. תמיד טוב להבקיע עוד ולא שהיה צריך להתאמץ יותר מידי - אני מחפש אחר השיא).

ובנושא אחר לגמריי: אני זוכר איך דיברנו על ראמוס לפני שש שנים - 'רכישת העשור'. אז וואלה אני מבסוט מואראן, ממש אוהב את הילד הזה. כל-כך צעיר ובכל-זאת כל-כך הרבה ביטחון, נותן שקט בהגנה. שומר כמו שצריך ולא חפיפניק כמו פפה או ראמוס, לא מאבד ריכוז. באמת שאני צופה לו גדולות, ואולי כבר בעונה הבאה יהיה שחקן הרכב, לכו תדעו.

4. riquelme1 Member

לא יאמן הגנת המסננת הזאת של ולנסיה, עוד משחק שהיא סופגת בו 2 שערים, ואנחנו רק בדקה ה-25, ג'ורדי אלבה נותן לפדרו ריוס להגביה בלי שום הפרעה, וגם בגול הראשון של פדרו ריוס אלבה היה השחקן שצריך לשמור עליו.

כרגיל, ולנסיה מובילה ומאבדת אותו.

מנטליות בגרוש.

פשוט שערורייה.

5. פריד טאהר Member

הלוו, אני מספר 6

----
    ריאל שומרת על הפרש 6 נקודות
    אלונסו עם הבישול מספר 6 העונה בליגה
    בנזימה עם בישול מספר 6 העונה בליגה
    קאקא עם בישול מספר 6 העונה בליגה
    חדירה גם הוא מצטרף לרשימת ה-6! הוא שותף ל6 שערים העונה (3 שערים ו-3 בישולים) בכל המסגרות

6. xavi6 Member

7. riquelme1 Member

קבוצות צריכות ללמוד מחטאפה איך עושים הגנה, פשוט סגירה כמעט מושלמת שלהם, לשם שינוי אמארי ניהל את המשחק כן טוב, והפעם קשה לי להאשים אותו אבל חטאפה פשוט קבוצה נוקשה וטקטית ברמה גבוה מאוד, ולא סתם היא ניצחה גם ברצלונה העונה ולא ספגה מימנה.

מה נגיד על ולנסיה? למרות המחמאות לחטאפה, ולנסיה כל כך שבלונית שהיא צריכה שער, היא גומרת משחקים רק שהיא כובשת ושהיא סופגת היא מתפרקת מנטלית בקלות, ההתקפה שלה כל כך שקופה וכול הזמן אותם מהלכים.

עוד הפסד לולנסיה, הפער מהמקום הרביעי כבר היה 10 נקודות, וניצחון מחר שלבנאטה או מאלאגה והם באותם נקודות, אותי זה אל מפתיע כי ולנסיה קבוצה עם מנטליות חלשה ולוזרית.

פתיחה פשוט מזעזעת של ולנסיה ל2012, הפער כבר מריאל מדריד הוא 28 נקודות(!), ואנחנו במקום ה30, אם לפני שנתיים הפער היה 28 בסיום העונה ממקום הראשון, ובעונה שעברה היה שיפור של 25 נקודות העונה זה יכול להגיע ל40 נקודות. ולנסיה לא נחלשה העונה, פשוט אמארי מפרק את הקבוצה הזאת שכבר היום הייהת צריכה להבטיח מקום שלישי.

8. סדרו קייטע Member

מהזיכרון, זה משחק עשירי העונה בליגה שולנסיה מובילה ולא מנצחת: ברצלונה פעמיים, מאיורקה פעמיים, חטאפה היום, סוסיאדד בבית, סארגוסה בבית, אוסאסונה, סנטנדר, סביליה בבית.

נתון מזעזע לקבוצת צמרת. ושימו לב, שמחצית המשחקים היו בבית ורובם נגד קבוצות מרכז טבלה ומטה. תוסיפו לזה את המשחקים באירופה בשנתיים האחרונות (למשל נגד שאלקה בשני המשחקים ולברקוזן בחוץ- שלושה הפסדים במשחקים שבהם הם הובילו, היו עדיפים מול קבוצות נחותות מהם ובסוף הפסידו) ותקבלו תמונה די עגומה.

אני חושב שאמארי מאמן טוב מבחינת ידע והוא עשה עבודה לא רעה בתקופה שלו שם. אבל ידע יש להרבה מאמנים ומה שמבדיל את הטובים מהמצוינים הוא היכולת להחדיר בקבוצה מנטליות מנצחת ואת זה כנראה אין לו. הוא גם קצת מגזים עם הרוטציות. ולמה מחליפים שוער ראשון שלוש פעמים בעונה?

עדיין לונסיה יש משחקים הרבה יותר נוחים מללבנטה (כולל יתרון ביתי במפגש הישיר בשבוע הבא) ויחד עם היתרון המקצועי, המקום השלישי צריך להיות שלהם. מזלם שהם מתחרים מול קבוצה כמו לבנטה.

9. Keyser Söze Member

10. xavi6 Member

אז תכניס לשם מרפק של ראמוס\דריכה של פפה\נבדל של אוססונה\12 פנדלים שלא נשרקו לברסה. לבחירתך, יש הרבה אופציות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי רק את המחצית השניה של ריאל וזה היה גארבג' טיים, נראה כאילו המשחק הזה שיחרר המון לחץ מהמנדרילים והחזיר אותם חזרה למסלול הניצחונות..לא יהיה להם קל בשבוע הבא בריינו דה נבארה

ההגנה של ולנסיה פשוט מסננת, אם היו לובשים אדום לבן הייתי בטוח זה פאבלו וזה קאסטרו בהגנה שלהם, פשוט בושה מה שקורה להגנה שלהם שכל רבע מצב הופך לגול לזכות היריבה

מעניין אותי מה היית אומר אם היו עושים כתבה בסוף העונה ומגלים כי ברצלונה הקבוצה השניה שטעו נגדה הכי הרבה בליגה ורק לבאנטה שירדה ליגה טעו נגדה יותר ( כמו שקרה לאתלטיקו) מה אז היית חושב על טעויות שיפוט.. אני פשוט מסתכל על ההודעות של ריאל/ברצלונה ופשוט נגנב, אתם הקבוצות שמקבלות הכי הרבה טעויות שיפוט לטובתכם ואתם עוד מעיזים להתלונן, באמת מסקרן אותי לראות איך הייתם מתמודדים במצב שלנו אם זה היה קורה לאחת מהקבוצות שלכם (שבסיום כל עונה מגלים כי אתלטיקו אחת הקבוצות שסבלה הכי הרבה מטעויות שיפוט לאורך עונה ושרק היורדות טעו נגדם יותר) אצלכם זה מתקזז ולא מבין על מה אתם בוכים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx

12. סדרו קייטע Member

צר לי, אבל הדברים שאתה כותב הם לא נכונים ברמה העובדתית. היסטורית, בכל העולם הקבוצות הגדולות מקבלות יותר שיריקות לטובתן מאשר נגדן כך שבעונה נורמלית סביר שהיה אמת בדברים שלך.

לא הפעם. בעונה הזאת ספציפית, השופטים מתעליים בברצלונה ועוזרים לריאל על בסיס שבועי (ראה ההודעה שלי בתרד' המחזור הקודם). לא להכיר בזה זה פשוט לא להיות מודע לעובדות.

קח למשל את ההפסד לאוסאסונה.

גול באופסייד: http://fcbarcelona-al.net/wp-content/uploa.../02/Hile-21.Xxx

גול חוקי של ברצלונה שנפסל: http://i5.photobucket.com/albums/y191/kamm...29003762221.Xxx

אותו דבר קרה בהפסד השני, נגד חטאפה (גול חוקי שנפסל).

גם במשחקים שברצלונה ניצחה, השופטים טועים נגדה בלי חשבון: שלושה פנדלים שלא ניתנו נגד גיחון, שני פנדלים נגד גראנדה, הרחקה הזויה היום. אלו עובדות. יודע משהו? אפילו שריקות שהן לא טעויות מוחלטות (ההרחקה של פיקה נגד גיחון, הפנדלים לגרנאדה), הן מסוג שריקות ה50-50 שריאל מעולם לא מקבלת: 10-0 יחס פנדלים העונה, למרות שרק בחמשת משחקי החוץ האחרונים ליריבות היו שישה פנדלים של מאה אחוז.

קל מאד לקחת משחק ספציפי (אחד נגד אתלטיקו) מתוך 30 וממנו לנסות ליצור רושם שהשיפוט עוזר לברצלונה כמו לריאל. כאוהד אתלטיקו, אפשר להבין גם למה כאוב לך מאד על המשחק המסוים הזה. בפועל, זה עיוות ענק של המציאות. רק בחמשת משחקי החוץ האחרונים שלהם, ריאל הרוויחו 9-12 נקודות על טעויות שיפוט. ייחד עם טעויות קודמות וטעויות לרעת ברצלונה (כולל קיזוז עם המשחק נגד אתלטיקו), תגלה שריאל הרוויחה כמעט 20 נקודות על טעויות שיפוט לטובת האינטרסים שלה. תוסיף לזה החלטות על השולחן הירוק (למשל ההחלטה לא להרחיק את פפה אחרי הדריכה המכוונת על מסי, אבל כן לבטל לראמוס את האדום) ותגלה מצב מאד מאד בעייתי וחשוד.

נערך לאחרונה ב: ‏25/3/12
  13. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מתייחס לזה, כי כמו ששמת טעויות שקורות נגדכם אני יכול לשים טעויות שקורות לטובתכם, הקבוצות הגדולות הטעויות שיפוט מתקזזות אצלם, לא אצלנו... רק מי שראה חלק גדול מהמשחקים של אתלטיקו בשנים האחרונות, או שקורא את סיכומי העונה בעיתונות הספרדית יכול להבין על מה אני מדבר...

ובגלל זה אני לא מבין לעזאזל איך אתם יכולים להתלונן על שיפוט, במקרה שלנו השופטים טועים לטובתנו משחק אחד לעונה ובשאר המשחקים עושים החלטות נוראיות, תחזור ותציג לי עובדות כשתראה לי שאתה הקבוצה השניה בליגה שטעו הכי הרבה נגדה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

14. סדרו קייטע Member

כמעט 20 נקודות שריאל הרוויחו במאבק מול ברצלונה זה ההגדרה שלך לקיזוז?

כמו שכבר כתבתי לך, זה אולי נכון לעונות אחרות, לא לעונה הנוכחית.

לגבי אתלטיקו: אני זוכר משחק אחד לפחות (נגד ויאריאל בבית) שהשיפוט מאד עזר לכם. יכול להיות שלאורך עונה היו טעויות נגדכם מאשר לטובתכם. זה בטח לא סותר את הטענות האחרות.

15. Zizou10 Member

http://observadorglobal.com/adjuntos/146709.Xxx

אופטימיות זהירה.

זה היה כנראה המשחק הטוב ביותר העונה של שני השחקנים בתמונה בצוותא. לא זכור לי מתי בפעם האחרונה כאשר שניהם במגרש מהדקה הראשונה הקבוצה הייתה נראית טוב כמו היום, היום זה עבד יופי כולל פרגון הדדי בין השניים וגם חילופי מקומות בכל החלק הקידמי, אבל לא פחות תרמה לכך סוסיאדד - הרימה לריאל מדריד להנחתה, פשוט כך. טוב זה לא יכל להיות עבורם בכזה מערך נסוג, לרגע לא היה להם צ'אנס וגם השער היה מקרי מאד ולא נבע מהתקפה מרשימה במיוחד, אנמיים מאד.

מעל כולם לדעתי בלט היום בנזמה, מעורב בהרבה מהלכים, מסוכן מאד ועם זאת מחפש את שאר השחקנים בקבוצה - בישול נאה ושני שערים מרהיבים, במיוחד הראשון כולל השתלטות טובה מאד כמו שציינו פה וטאץ' נהדר בפיניש. היגוואין גם היה טוב אבל עם התקדמות המשחק לדעתי הלך יותר מדי עם הראש בקיר, ובכל זאת גול ושער נותן סיבה לחייך ולהיות אופטימי, השער הראשון שלו ושל הקבוצה שחרר את הקבוצה לגמרי לשחק חופשי ופתוח.

להגנה לא היה כמעט עבודה היום, ראיתי שהרבה משתמשים מתייחסים לוראן ובהחלט אפשר להיות אופטימיים אבל יש לו עוד קצת לאן להתפתח, העיקר שלא יאבד את הראש ואז בהחלט ריאל מדריד הרוויחה פה בלם מדהים לכמה שנים טובות. משהו בו במבנה הגוף והתנועות מזכיר קצת נשכחות ואת היירו של פעם, מקווה שיום אחד אני אוכל להזכיר אותם גם מבחינת היכולת והתארים באותו משפט.

מרסלו מאד טכני והוא גם תורם המון להתקפה, כל כדור שאצלו גם אם לא מגיע נח או שהוא בעמדה בעייתית הוא כמעט תמיד מצליח להשתחרר וזה תמיד נחמד לראות שחקן טכני על שטח קטן, לעיתים רחוקות הוא חוטא וכבר מגזים קצת אבל זה די נסלח, ללא ספק אם ישפר עוד את משחק ההגנה - יהיה מגן שמאלי כנראה מושלם. גם אצלו אני די אופטימי לגבי גרף ההתקדמות שהוא ממשיך לעשות.

קדירה גם נתן משחק סביר פלוס לטעמי, כולל בישול נהדר בנגיעה לבנזמה, בו ביטל ארבעה שחקני סוסיאדד ללא עצירת כדור. אני בעיקר מבסוט שהוא נהיה קצת יותר עקבי ממשחק למשחק ושומר על יכולת די טובה, אני מניח שאלונסו תורם לכך לא מעט, אבל הציוות ביניהם מתחיל להראות כמשהו שיכול להיות לעבוד טוב להרבה משחקים. הכדורים הארוכים של אלונסו הם תאווה לעיניים, ובכלל השחקן הזה מדהים, רק היום יצא לי לחשוב שבשלילי הקבוצה תצטרך להסתדר בלעדיו ויהיה מעניין איך זה יראה, מה שבטוח החסרון שלו לבטח יורגש.

רונאלדו היה היום קצת פחות בפוקוס ועדיין המנטרה נשארת זהה, יום בינוני והוא מבקיע צמד, אם קצת יותר חדות ליד השער (וגם הוא יודע את זה) היה בשקט יכול לסיים את המשחק עם ארבעה-חמישה כיבושים, מצב אחד טוב ברגל שמאל, עוד מצב שיצא לו דרדלה בשמאל, ונגיחה זוועתית משהו שביום רגיל הייתה לה כתובת אחת. עדיין, השחקן הזה ענק בזכות היכולת שלו להיות מסוכן כמעט בכל פרמטר במגרש, ראש, רגל ימין, רגל שמאל, אחד על אחד, מסירה - זה לא משנה, הוא פשוט מעולה בכל תחום וזה גדולה רצינית להיות אחד כזה (ואת זה אני אומר כאחד שלא נמנה על אוהדיו הגדולים), מקווה שהשערים שהוא החסיר היום יגיעו בשלישי.

קאקא עם משחק טיפוסי משהו ולא מתבלט, אבל מסירה אחת ענקית לרונאלדו, איזה ראיית משחק יש לשחקן הזה, זה לא ייאמן. לא דומיננטי מספיק במשחק וצריך להיות קצת יותר מעורב אבל בהחלט גם משחק סביר עבורו, יהיה מעניין לראות אם הוא יקבל קרדיט בGSP ביום שלישי או שהוא ישוב לספסל. אני לפחות-מקווה שיפתח.

שאהין סוף סוף קיבל צ'אנס וגם הראה קצת כדורגל בזמן המועט שהיה לו, לא רוצה להיות נחרץ כי לא ראיתי אותו משחק מספיק אבל אם לא בריאל אני בטוח שהוא יהיה שחקן שיעשה שמות באירופה, יש לו המון פוטנציאל והוא מאד צעיר, עדיין גם היום יש לו מה להציע. אני רק מקווה שזה לא משחק חד-פעמי כזה וייבוש נוסף, צריך לקבל דקות בהדרגה, בהחלט בתור מחליף, ואם יוכיח את עצמו, בהחלט מקומו ראוי יהיה להרכב.

אני מודאג קצת לגבי מצב הצהובים בליגה, רונאלדו ואלונסו רחוקים צהוב אחד מהשעייה כמוהם גם קונטראו וזה שאנחנו עם הפנים לקראת שלושה משחקים סופר חשובים מול קבוצות חזקות חלקם במגרשים קשים. גם ראמוס נדמה לי במרחק צהוב או שניים מהשעייה נוספת (איבדתי את החישוב עם הביטול של הצהוב הראשון מול ויאריאל).

בשורה התחתונה, הקבוצה חזרה לנצח והפער נותר בעינו וזה מה שחשוב. מחזור הבא יהיה מלחמת עולם בפמפלונה ועל מנת לנצח את אוססונה נצטרך לירוק דם על המגרש, אם הקבוצה תנצח שם- אני חושב שזה בהחלט יהווה חותם לעונה הזאת ולדרך של הקבוצה לתואר, אבל עוד חזון למועד.