מחזור 30 בליגת העל: סוגרים סיבוב לפני הפלייאוף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏16/3/12.

1. alexshw Member

מכבי חיפה מככבת בסיכום העונה של ואללה:

המאמן המאכזב - אלישע לוי, משום מה אחרי מאבק קשה עם איווניר. פחחח
    בלוף העונה - בוליאט
    השחקן המאכזב - תמיר כהן

בצדק גמור כמובן. אני חושב שבוליאט זה בלוף העשור. בקשר לאכזבת העונה בליגה כולה לדעתי יש תחרות קשה גם מצד גולסה וורד. הייתי בוחר בגולסה.
    בקשר למאמן המאכזב חייב להיות קונצנזוס. אלישע נתן תצוגת אימון הכי גרועה שנראתה במכבי חיפה מזה 30 שנה. אבל אולי כמה ראיונות נוספים בתקשורת ובמקומות אחרים יבחר מאמן אחר.

בקשר לבוליאט - בלוף העשור.

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/12
  2. eran levy Member

אז מה עושים? יושבים בבית וממתינים בסבלנות עד שתרבות הספורט תגיע? מישהו הרי צריך לעשות משהו, תרבות הספורט לא עומדת מחוץ לגבולות ישראל ולא מצליחה לחדור. יש רק גוף אחד שיכול לעשות משהו בנידון, בעצם שניים: ההתאחדות לכדורגל והמועדונים.

הספורט הפופולרי ביותר צריך להיות הספורט הנלמד, ובשביל זה צריך תוכניות ארוכות טווח - כרטיסים בחינם לילדים, פעילות שקשורה לכדורגל (חתימות בקניונים, הסברה בבתי ספר - לאו דווקא על כדורגל, אבל שתבוא מאנשי כדורגל - הוזלת מחירי כרטיסים, יחס טוב בהרבה לקהל שמגיע.

הרי בינינו - היום אין יותר מדי אוהדים "שרופים", כאלה שילכו אחרי הקבוצה באש ובמים. לי יש מנוי, אני מגיע לכל משחק בית, ואני עדיין לא חושב שאני אוהד שרוף. אני פשוט אוהב ללכת לאצטדיוני כדורגל ולראות משחק, ומזלי שהקבוצה שלי משחקת (כרגע) ברמות האלה. פעם לא היו מחירי הכרטיסים למשחקים באנגליה גבוהים כל כך, אבל האצטדיונים עדיין מלאים מפני שתרבות הספורט חזקה יותר מעוד כמה פאונדים. אנשים משקיעים מאות ואלפי פאונד במנוי מפני שזה שווה להם, מפני שהם מקבלים יחס הוגן ומפני שרמת הכדורגל גבוהה לאין ערוך מזו שבארץ.

דחילק, אפילו מערכת כריזה כמו שצריך אין בשום מקום. אפילו כרוז כמו שצריך, כזה שמלהיב את הקהל במקום לדווח ביובש על חילוף או כרטיס צהוב. אין כלום.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דווקא חושב שהרעיון של הכניסה לילדים ונשים הוא חיובי אבל הביצוע היה אומלל.
    ההתאחדות היו צריכים לדרוש מהפועל ת"א שהכניסה למשחק תהיה חינם לנשים וילדים. ככה הכמות שהייתה מגיעה הייתה גדולה יותר והאפקט היה גדול יותר.

4. eran levy Member

כדי שיהיה איזשהו אפקט חינוכי היתה צריכה ההתאחדות:

1. להוציא אוטובוסים שיאספו כמה שיותר ילדים.
    2. לאפשר כניסה חינם.
    3. לערוך את המשחק כמה שעות מוקדם יותר.

אף אחד לא חשב על הדברים האלה. כמובן שלעשרה שקלים אין ערך בארץ וההתאחדות חשבה שזו סיבה מספקת שתשכנע ילדים ואימותיהם להגיע לאצטדיון כדורגל בתשע בערב.

5. אלי מתחן Member

לפחות 2 דברים לא קרו בעונה הזאת. לא סבלנו מחוסר מזל בהחמצות, ולא נדפקנו על ידי שופטים. אני חושב שזה שאנחנו מחמיצים קצת זה גם מעודד, בהנחה שנבקיע מתישהו.

אני מפנה את החלק הזה של ההודעה ליובל נעים. איזה קל זה לכבוש כשיש לך משחק אגפים, אה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/3/12
  6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

איזה סיום דרמתי...
    בית"ר מראה הרבה אופי והופכת את התוצאה עם שער ניצחון בתוך תוספת הזמן של בן שושן. סטיבן כהן עם שער ובישול, שוב, כל חלק יצירתי עובר דרכו.
    בשבוע הבא משחק סופר קשה לבית"ר מול באר שבע, ניצחון שלה בהחלט ייתן לה קצת שקט לשבועות הקרובים. הפסד והיא שוב מסובכת עמוק עמוק.

מילה על מגראשוילי, תענוג לראות אותו משחק, גם במחצית השנייה הוא לא מפסיק לתמוך בהתקפה, נמרץ מאוד, בדרך כלל עושה גם את הפעולה הנכונה. איך אלישע שרף אותו עונה שלמה אף אחד לא יודע.

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/12
  7. אלי מתחן Member

כשהוא הרס לבית"ר שני משחקים היה די ברור למה חיפה נפטרו ממנו.

8. Love Is Red Member

על פניו המשחק של באר שבע מול חיפה עדיף על פניי משחק מול בית"ר שכרגע נמצאת בכושר הכי טוב מבין קבוצות התחתית.

אבל גם הפועל חיפה בכושר טוב ובכלל הולך להיות מאוד קשה להשאר בליגה הזאת.

ואגב מכבי פתח תקווה לא אמרה את מילתה האחרונה ניצחון שלה על בית"ר יפתח את התחתית בצורה הזויה (ונניח וגם רמת השרון תפסיד הו הו הו!).

9. alexshw Member

שי, כשאתה מסתכל על מגרשווילי אתה מבין שאלישע לא התכוון לכך שלטאלב תהיה תחרות אמיתית על החולצה. עוד מהלך "גאוני" בבניית הסגל.

חיים מגן נוראי.

10. Bensh Member

אנחנו נגד מכבי פ"ת

עמית מלך

שבוע טוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בעזרת השם, אמן ואמן, שבית"ר תתקע למכבי פ"ת שלישייה ותכניס אותה למרה שחורה. אין שום ספק, שליגת העל תקבל מכה עם בית"ר ירושלים/באר שבע ואפילו הפועל חיפה ירדו ליגה, ירידה של מכבי פ"ת רק תעשה לכולם טוב, אוי כמה שאני מתפלל לזה.

12. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

שמעתי כרגע מאוהד בית"ר שלפי הנהלת הקבוצה המשחק בין בית"ר למכבי פ"ת אמור להיערך בטדי עם סגירה של היציע המזרחי אבל עם קהל.

ההתאחדות מיהרה להודיע לקבוצה שהמשחק ייערך עם קהל אבל לא בטדי
    מעניין אם בית"ר הייתה משחקת נגד קבוצה אחרת זה גם היה ככה.

13. Don Joan Roman Member

יבדקו את הנושא מחר ויודיעו.
    לפי מה שאני יודע אנחנו נארח בטדי את הלוזונים ובראש הזהב את עכו בכל מקרה שלא יהיה זה משחק מפתח תוצאה טובה שם תוציא אותנו כמעט סופית ממאבקי התחתית הפסד ונחזור 4 צעדים אחורה.

14. Ice Cream חסה

כבר 2 משחקים הוא מעולה- הוא נמרץ, הוא תומך בהתקפה ובהגנה לא היו לו בעיות. במשחקים הראשונים היו לו טעויות חמורות בהגנה, אבל אני חושב שיש עניין של קשיי הסתגלות והבנה של הדרישות של ה"מאמן", בטח אם באמצע עונה. זוכרים את גונזאלס למשל?

ובכלל, אין בישראל מגנים טובים. מגרלשווילי יותר טוב ממה שראיתי מריקן לאורך כל העונה (עכשיו הוא השתפר פלאות) או ברק משה.

15. Don Joan Roman Member

מגרלשווילי נתן משחק מצויין, ואת הקרדיט אני זוקף לטובת אלי כהן ששיפר את כל משחק ההגנה בצורה מדהימה, הגולים שאנחנו סופגים זה נטו בגלל טעויות טיפשיות של שחקנים ספציפים ולא מבעיות בעמידה ההגנתית, בניגוד גמור למה שראינו אצל מוריניו הישראלי שם הטעויות של השחקנים נבעו מהאנדרלמוסיה האדירה שהתנהלה באימונים ובמגרש, מספיק לראות את אבי ריקן שאצל מר לא נעים היה אולי השחקן הכי חלש בארץ והכי מושמץ בבית"ר בלי ספק בכלל ואצל אלי כהן הוא נותן משחקים טובים מאוד בכל מערכי הקבוצה.
    עוד שינוי זה שאצל לא נעים המגנים לא היו עולים ואם הם כן היו עולים הוא היה צורח עליהם שיחזרו להגנה, אצל אלי כהן המגנים עולים גם עולים ולא רק עולים אלא גם כובשים(אבי) ומבשלים(מגרלשווילי).