מחזור 30: באיירן נכנעת לדורטמונד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏10/4/12.

1. aloneli Member

בוא נתחיל מזה ששוב קלופ עשה בית ספר להיינקס והכין את הקבוצה שלו כמו שצריך למשחק.

לבנדובסקי חלוץ מעולה אבל לשים אותו עכשיו באותה שורה עם גומז זה מוגזם.כן ואתה צודק גומז חלוץ גרוע חוץ מלהבקיע "רק" 39 שערים העונה ולתת מספרים שרק מסי ורונלדו יכולים לתת זה באמת חלוץ חלש.איך דודי אומר למכור ומהר.

דווקא אלאבה וגוסטבו עשו עבודה נהדרת על קובה וקאגווה שנעלמו במחצית השנייה.וזה שני שחקנים שמאוד קשה לשמור אותם.

לגבי העניין של סובוטיץ' זאת התנהגות עלובה.אותי אתה לא מכיר ולהגיד שהייתי עושה דבר כזה?בחיים לא.הייתי פשוט הולך לחגוג עם החבר'ה שלי הצלה של אליפות ורובן הוא האחרון שהיה מעניין אותי ברגע כזה הייתי רץ לווידנפלר ואומר לו כל הכבוד זה נראה לי יותר הגיוני.אולי אתה לא כי זה בסדר גם אם הוא היה בועט בו כי יש אדרנלין וזה חלק מהמשחק.פתטיות לשמה מה שהולך פה.

2. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק אתמול הוא למעשה סיפורו של העונה כולה. יותר נכון השער של דורטמונד הוא סיפורה של העונה כולה. בעת בעיטת קרן לדורטמונד, אריאן רובן עומד על הקורה. הכדור מורחק לאיזור ה-16 ורובן במקום לצאת החוצה כמו שכל ילד שרק לומד לשחק את המשחק עושה, ובמקום להשמע להוראות של נוייר והיינקס שלבטח צעקו תוך כדי המשחק לצאת פשוט המשיך לחלום, לבהות בהתקפה של דורטמונד ועל הדרך לנפץ את קו הנבדל ואת הסיכוי האחרון של באיירן לאליפות. לרובן, ניתנה הזדמנות פז להחזיר אך כמובן ההולנדי הכה על חטא פעמיים עם החמצת פנדל והחמצה מסמררת שיער בתוך תוספת הזמן. זה להערכתי מסמל את התרומה של ההולנדי העונה לבאיירן. יותר הורס מאשר בונה. נכון, היו הרבה משחקים בעיקר בשתי העונות הקודמות בהם בלי יכולת הפריצה המרהיבה וכיבושי השערים שלו באיירן לא הייתה מגיעה רחוק כל כך(ואני מדבר בעיקר על עונת ואן חאל הראשונה) אך העונה הזאתי, רובן חלש במיוחד. תירוץ אחד יכול להיות הפציעות החוזרות ונשנות שעובר והעייפות המצטברת והתירוץ השני הוא שרובן ביום חלש מתי שכל הקבוצה ביום חלש. לא ממש תירוץ, כי בסופו של דבר תפקידו של שחקן הכנף ההולנדי הוא גם לתת ערך מוסף למשחק ההתקפה דבר שכמעט ולא ראינו ממנו השנה למעט דריבל פה, דריבל שם. אך בכל זאת רובן יכול לתרץ גם כך. נשאר רק לקוות שהיכולת האפטית של רובן העונה תמשיך היישר ליורו.

קצת על המשחק אתמול: משחק הגנה רפה מאוד של באיירן בחצי הראשון. הקבוצה פשוט פתחה את המשחק בהלם ורק במזל לא ספגה שתיים או שלושה שערים לפני השריקה למחצית. באיירן התקשתה מאוד לפתח משחק התקפה ראוי בעיקר בגלל סגירה מוצלחת של הקישור הדפנסיבי ושחקני האגף(שמלצר פשוט אדיר) של הצהובים, ודורטמונד נראים מאיימים יותר מהתקפה להתקפה. אחרי צפייה אתמול בחצי השני בדרבי של מדריד קשה לי לראות את ההגנה של באיירן עם כל הכבוד לבדשטובר ובואטנג(אגב מה זה ההתגרות המיותרת הזאתי בגרוסקויץ אחרי ההתחזות שלו?) מחזיקה מעמד בברנבאו מול כ. רונאלדו, קאקא, אוזיל, היגוואין, בנזמה צ'אבי אלונסו ושות' גם אם שווני שלנו חוזר להרכב. בחצי השני הדברים נראו כבר יותר טוב מבחינת באיירן. נראה כאילו דורטמונד התעייפה והכניסה של שווני למשחק בהחלט הוסיפה ובאיירן הפכה להיות מסוכנת יותר ומאיימת יותר. יום חלש של גומז שלא עשה אפילו פעולה חיובית אחת בכל המשחק(די ברור אבל היה שאוליץ היה צריך להכנס לשחק לידו ולא במקומו) בתוספת יום חלש של אוליץ שהחליף אותו סירס לגמרי את הסיכוי של באיירן להבקיע. והמשוואה בכדורגל היה מאוד ידועה מי שלא כובש סופג. סך הכל, אי אפשר להגיד שלא מגיע לדורטמונד הניצחון אף על פי שגם תיקו היה יכול להיות משקף בהתמודדות הזאת.

עקב היותי פסימיסט, וגם בגלל שלדעתי אין לנו יותר מדי סיכוי מול ריאל מדריד. אני חושב שאפשר לסכם את כל העונה. את האליפות ידידי לא הפסדנו היום. הפסדנו אותה פעמיים מול מינשנגלאדבך, בהאנובר, מיינץ, פרייבורג ועוד כמה מגרשים בהם חזרנו לבוואריה מתוסכלים. גם דורטמונד לא נתנה עונת שיא אבל בהחלט מגיע לה שאפו ענק על סיבוב שני מרשים. נשאר רק לקוות שאחרי ארבעה הפסדים רצופים לצהובים מהסיגנל אידונה פארק נוכל לנצח אותם בגמר הגביע ואיכשהו לצאת עם טעם טוב לעונה שכזו.

3. Vanitas Member

איפה היית בחודש מרץ הגדול שלכם שהוא כבש ובישל שערי הכרעה? לקח לו זמן לקום מהפציעה אבל הוא די התייצב. עדיין לא היה בשיאו ואולי גם אף פעם לא יחזור לשיאו, צודק, אבל ביחס לאי יציבות של מולר, קרוס ומצצבי הרוח של ריברי - רובן הוא מניה בטוחה שיודעת עדיין לנצח לכם משחקים. לשפוט ע"פ משחק אחד בזמן שרק בחודש וחצי האחרונים הוא היה עיקר התאכלס שלכם בהתקפה, זה זיכרון לקוי ומגמתי.

4. Bensh Member

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/563228_420902591255060_134904013188254_1592366_1461325758_n.Xxx

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/561957_420887494589903_134904013188254_1592353_263049562_n.Xxx

שתי תמונות שוות כמה, אלפיים מילים?

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

5. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

מילה אחת בלבד, אליפות!

6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חוכמה לבוא לקרב איגרוף כשהיריב בא עם יד אחת קשורה. והדברים לא מכוונים כדי להפחית מקלופ (שאין לי שום הערכה אליו).

7. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע כמה משחקים של באיירן בכלל ושל רובן בפרט יצא לך לראות העונה אבל לי יצא לראות את רובם. עם כל הכבוד, לחודש מרץ "הענק" שלו לספק את הסחורה במצב של 5-0 מול באזל או הופנהיים זה לא כמו לספק את הסחורה במצב כזה. שוב פעם, אני לא מוחק את כל התרומה של רובן לבאיירן בשלוש שנים האחרונות ואני לא מוריד מהערך של השחקן. ההשוואה בינו ובין יתר שחקני ההתקפה של באיירן לא הכרחית ומיותרת. אני רק יכול לציין שהתרומה של קרוס, מולר, גומז ואפילו ריברי העונה משמעותית יותר מזאת של רובן גם אם זה לא תמיד מתבטא בשערים ובישולים.

8. Vanitas Member

אם זכור לי נכון, אז הגעתם למשחק השני מול באזל בלחץ אטומי של הדחה מביכה מהאלופות מול קבוצה שאתם לא נוהגים לספור. לא נכנס גול מהיר מספיק והרגישו שהקבוצה שלכם לא הכי מרוכזת בהתחלה. רובן בישל וכבש וזה הוציא את האוויר לשוויצרים. זה היה ריברי וגומז שחגגרו עם שערים בגארבג' טיים.

הוא כבר לא במייטבו, אני מסכים איתך, אבל זה לא שהאחרים כן. גם קרוס יכול להעלם לשלושה משחקים ומולר עדיין לא הגיע העונה. בוא נסכים שהבעיות בבאיירן הן מורכבות יותר מרק רובן והכי נוח למצוא שעיר לעזאזל, אך שמסתכלים על שאר השחקנים מידי משחק, גם לא נופלים מהרגליים בלשון המעטה.

9. l-adam Member

תפסיקו לבכות. איזה יד קשורה בדיוק?
    דורטמונד חסרה את השחקן הכי משמעותי שלה כמעט מפתיחת הסיבוב השני.
    ועדיין, בלי גוצה, דורטמונד איבדה רק 4 נקודות בסביבוב השני.
    לגבי באיירן - הפסדתם 4 פעמים בליגה ב-4 המפגשים האחרונים, יחס שערים של 7-1.
    אני חושב שהנתונים מדברים בעד עצמם.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/531106_386651174702659_106269899407456_1221266_642463213_n.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/4/12
  10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא בישל את הגול לעצמו ואת הגול שהוא הבקיע מי שבישל לו היה, לא אחר מאשר רובן בעצמו.

11. aloneli Member

והכדור של קרוס היה נכנס לבד לרשת ובגול השני הכדור משום מקום עף לרגל של מולר.איך שלא נסתכל על זה לרובן היה חלק לא בלעדי כמו שמנסים להציג אבל משמעותי על הגולים.
    אולי מהמשחקים הבודדים שרובן היה טוב העונה

12. AS R Member

איזו יד קשורה? על מה אתה מדבר?!

ככה זה בכדורגל, תמיד זאת שמסיימת שנייה יוצא לוזרית. אני לא מבין מה זה התירוצים המפגרים האלה, יש אנשים שפשוט לא יכולים לסיים משפט מפרגן לקבוצה שניצחה אותה בלי איזה עקיצה או תירוץ. דורטמונד פשוט טובה יותר מבאירן מינכן בשנתיים האחרונות, אין מה לעשות. נכון, באיירן מגיעה לשלבים מכריעים בליגת האלופות בעוד דורטמונד נכשלה אז הן בליגה האירופית והן בליגת האלופות, אבל ראינו את זה גם במפגשים הישירים בין הקבוצות וגם לאורך הליגה הגרמנית כולה שדורטמונד פשוט טובה יותר, בלי שום אבל ותירוץ של יד קשורה שאני בכלל לא מבין למה הכוונה בו. המשחק הזה ספציפית היה צריך להיות של באיירן והיא הרסה אותו בעצמה, תבואו בטענות לשחקנים שלכם שעשו במכנסיים במשחק האליפות ולא לאף אחד אחר.

ואני מניח שטעית בכתיב כשכתבת שאין לך הערכה לקלופ, או שבאמת מדובר פה על וויכוח אבוד מראש.

נערך לאחרונה ב: ‏13/4/12
  13. aloneli Member

אם אתה לא מבין את הכוונה של המשפט אז למה אתה מגיב לו? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx