מחזור 3 בליגת העל: מכבי ת"א מביסה 0-3 את מ. חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏20/9/13.

1. Civil Anti Madridista

למה שהפועל ב"ש לא תהיה חלק מהמאבק? יש לאלישע קבוצה שיכולה ללכת עד הסוף בעיניי
    תוסיף לזה שהקבוצות הישראליות לא מחזיקות מעמד גם באירופה וגם בליגה, וזאת עובדה מוכחת.
    בשביל להגיע לפלייאוף העליון ב"ש לא צריכה מאמן, אבל כרגע כמובן שעוד מוקדם לדבר כי המבחן שלהם יימדד לאורך זמן

2. Don Joan Roman Member

השופט יכל לא להוציא לו צהוב שני כי זה היה באמצע המגרש, אבל אני לא מבין מה העליהום הגדול על ליאני? שהשחקן המפגר שלו ילמד לא לעשות עבירות מטופשות כאלה

3. ertyo Member

לב''ש יש התקפה לא פחות טובה ממה שיש למכבי ת''א ולדעתי עולה על שלנו,במיוחד עכשיו עם הצירוף של החלוץ ההולנדי.
    יש להם את השחקנים ללכת עד הסוף בצמרת וגם להיאבק על האליפות.
    אמנם במחינה מנטלית זה יהיה להם קשה,אבל יש להם שחקנים שיעשו את ההבדל במשחקים.

4. EuropeGuy Member

משחק מאוד מעניין.
    באופן כללי אני סומך על מרכז ההגנה של מכבי יותר ממה שאני סומך על מרכז ההגנה של מכבי חיפה, אני גם סומך יותר על החלוצים של מכבי יותר ממה שאני סומך על החלוצים של מכבי חיפה, ועדיין, יש למכבי בעיה כשהיא נתקלת בקבוצה שמסוגלת להחזיק כדור ובמיוחד כשהיא יוצאת להתקפות מהירות, וחיפה מסוגלת לצאת מהר מאוד. התחושה שלי לאור רמת המשחק ששני הקבוצות הציגו עד כה שחיפה מנצחת.

אני מקווה שאנדלובו לא יכבוש, כי מבחינתי הוא מסמל את חוסר השאפתנות של מכבי חיפה בהבאות רכש בשנים האחרונות וכל עוד הוא יצליח עלולים להשאיר אותו שם, והרי לא יצא ממנו חלוץ גדול. מצד שני זה הזמן של אבוחצירה ותורג'מן כשיכנס להוכיח שהם לא עציצים. זה גם הזמן של ראיו להראות כיצד הוא מתפקד מול שלישיית מרכז שדה דומיננטי של אלברמן-ראדי וזהבי.

יהיה מעניין לראות האם ישחקו על יואב זיו וכמה הגבהות של משומר יגיעו לכתובת הנכונה. אני מציע לשים לב לקטן, משום מה לא מעריכים את היכולת שלו לראות משחק ולהשפיע אבל אני כמעט בטוח שיהיה לו חלק חשוב מאוד באיך שחיפה תראה מול מכבי, גם אם הוא יהיה קצת איטי.

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

המיקום של העבירה לא משנה, משיכה מאחורה שעוצרת מתפרצת היא צהוב. גם הצהוב הראשון שלו היה על עבירה כזאת על גורדנה ליד הרחבה שלנו. אפילו מקום לשיקול דעת אין פה ומי שחושב שהפועל קיבלה מתנה הוא הזוי.

6. zahipan Member

הוא לא נגע בו, השחקן של הפועל ת"א זרק את עצמו ואז הוא נפל עליו, לא הייתה עבירה בכלל.

7. Love Is Red Member

דווקא מהבחינה המנטלית אני לא דואג במידה ונגיע למאבק על האליפות יש לנו פסיכולוגית ספורט שעזרה לקבוצה בשנתיים האחרונות והגיעה לקראת סוף כל עונה ועזרה מנטלית לקבוצה בימי גיא לוי ולפניי שנה, השנה החליטו להעסיק אותה על בסיס קבוע, ולדעתי האישית אם נגיע למאבק על האליפות לא המנטליות תהיה הבעיה אלא דווקא החיסרון של עוד שחקן בקישור האחורי שאת זה יש לכם ולמכבי תל אביב בשפע כולל בנוער...

עם עוד שחקן בקישור האחורי אליפות מאבק על האליפות לא היה דבר מופרך כל כך, כי חסר לנו עוד קשר במקרה ואראל ודג'אני יפצעו או יורחקו ובמקרה ואלישע ירצה לשחק במערך של 4-3-3.

מה שבטוח יש לנו סגל טוב שחייב לסיים בפלייאוף העליון.

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

תפס ושיחרר כשקלט מה הוא עושה.

9. oranfu Member

פלייאוף עליון זה המינימום של המינימום מבחינת ב"ש. אני חושב שהם צריכים לשאוף למקום 3.
    מבחינה מנטאלית אני ראיתי איך אלישע מתפקד בחיפה. כשהכל הולך, אז אין בעיה. אבל כשמשהו פתאום חורק הוא מאבד את העשתונות. לא חושב שראיתי מאמן שקורס ככה ברגעי האמת כשמשהו לא הולך לו חלק. הוא ממש נראה לעתים בפאניקה.
    אני יודע שהלחץ בב"ש גדול מאוד, אבל אני לא בטוח שהוא גדול כמו בחיפה (לא מעט בגלל התקשורת) לכן אולי הוא לא יקרוס ככה ברגעי הלחץ.

בקשר למשחק היום, אני לא אופטימי. לא מתרשם ממכבי ת"א, אבל אנחנו באים במומנטום לא טוב, אחרי משחק קשה בחמישי (כן, גם מכבי ת"א שיחקן בחמישי, אבל יש להם כושר גופני עדיף והם גם עושים קצת רוטציה) כשגם המשחקים הבאים שלנו לא פשוטים ומתחיל לחץ.
    אני אמנם מאוד לא רוצה לראות את קטן פותח, אבל דווקא במשחקים נגד מכבי ת"א הוא בד"כ עולה בטירוף ונותן משחקים טובים, לכן אני מקווה שגם היום הוא יתעלה על עצמו ולא יפקיר לנו את מרכז המגרש כמו שקורה בשאר המשחקים. אבל גם אם זה יקרה, אני מתאר לעצמי שלהרבה מצבים לא נגיע, ופשוט לא סומך על אף אחד מהחלוצים שלנו שיבקיע. לכולם זה כבר ברור שאין אמונה גדולה במיוחד בחלוצים שלנו גם בקהל וגם בתקשורת, מה שיגדיל את הלחץ עליהם כן לנצל את המצבים, מה שכמובן עוד יוריד את האפקטיביות שלהם.

הפסד לא יהיה סוף העולם מבחינת הנקודות כמובן, אבל מבחינה מוראלית יהיה מכה קשה מאוד.

נערך לאחרונה ב: ‏23/9/13
  10. Telkiyski Member

אני לא איזה שגיא כהן אבל ממה שראיתי את באר שבע לפני שלושה שבועות בוסרמיל מול הפועל ת"א, לא כזה התרשמתי.
    שמו לנו גול מקרן ועלו ליתרון לא מוצדק וההמשך ידוע.

את המשחק בעכו לא ראיתי אבל גם שם מהתקציר שראיתי, חוץ ממהלך יפה של ברדה ודובב גבאי ב"ש לא עשתה הרבה מהלכים של כדורגל מסודר ושוב נהנתה משער במצב נייח מ40 מטר ועוד גול אדיר של אראל מ25 מטר.

אבל לא נראה שב"ש משחקת כדורגל טוב.

לי זה נראה כמו סוג של בלון שיתפוצץ בסוף, אבל הלוואי שאני טועה.

11. invergado1 Member

לפי דעתי מכבי תל אביב תשלוט היום במשחק באופן דיי ברור. על התוצאה עוד אפשר להתווכח..

שימו לב שמלבד המשחק של מכבי מול באזל בשוויץ, ומלבד ה30 הדקות הראשונות נגד באזל
    בבלומפילד מכבי הראתה עליונות מוחלטת מול כל הקבוצות נגדה שיחקה עד עכשיו בכל שלבי
    המשחק. גיורי ההונגרית, עכו, בני יהודה, ניקוסיה, מכבי שלטה בכל המשחקים!
    חיפה לעומת זאת מול ק"ש (למרות שחיפה ניצחה), ומול אשדוד הייתה בינונית ובשלבים רבים
    נפלה מהיריבה.

וזה מזכיר לי את המשחק האחרון בקרית אליעזר שנה שעברה, אמנם העונה כבר הייתה דיי גמורה,
    אבל מכבי באה לשם כמעט עם הרכב שני, שלטה ללא עוררין, בתקופה שחיפה כבר הייתה במומנטום,
    בסוף העונה. קיצור מכבי שלטה לגמרי, הובילה 2-0 ואז פתאם משום מקום תוך שתי דקות חיפה השוותה.

לפי דעתי מכבי תל אביב חזקה יותר מחיפה והיום יראו את זה.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שאתה צודק ולא נשכח שהם נהנו מהגרלה טוב, הרכב שני של בית"ר והמשחק גם לא התקיים בטדי, הפועל ת"א מאוד לא מחוברת והקבוצת פח של יובל המבולבל. אבל בינתיים הם השיגו את הנקודות והשקט להמשך הדרך, מכאן להביא יכולת טובה יהיה הרבה יותר נוח כי עם הסגל שיש לב"ש(בעיקר בחלק הקדמי) השקט של אלונה והתמיכה של הקהל הם יכולים בכיף לעשות עונה טובה מאוד, אני לא רואה סרט שהם לא מסיימים בפלייאוף עליון, משם כל מקום יחשב להצלחה.

בקשר למשחק של היום, אני מאוד מקווה שנראה משחק פתוח ומהנה למרות שקשה להאמין, על הנייר זה באמת נראה שבנאדו וסוסה "יסגרו מראש" על תיקו. בנאדו אחרי 2 הפסדים רצופים ירצה לעצור את הסחף ויחשוש מהפסד שלישי ברציפות שיפתח פער של 6 נקודות, וסוסה במשחק חוץ קשה כבר במחזור השלישי יספתק גם הוא בנקודה שתשאיר מעט מאחור את חיפה.

13. alexshw Member

מעולם מכבי חיפה לא סוגרת על תיקו במשחק ליגה בקריה. אוי ואבוי למאמן הקבוצה שיעשה זאת.
    תיקו גרוע לירוקים.

14. EuropeGuy Member

המפגשים מול באזל הם האינדיקציה הטובה ביותר לגבי מה קורה למכבי כשהיא נתקלת בקבוצה עם יציאות מהירות קדימה. כל עוד לבאזל היה על מה לשחק, מכבי התבטלה כמעט לחלוטין. קצב המשחק של מכבי לטעמי לא מספיק מהיר והיא עלולה להיענש על כך מול היציאות המהירות של מכבי חיפה. למען האמת למעט דור מיכה היצירתי וערן זהבי, אם יקום על הרגל הנכונה, אני לא רואה שחקן שאמור לעשות יותר מדי בעיות להגנת חיפה. אני מניח שמכבי נערכת לתרגיל החיתוך של עזרא ויהיה מעניין לראות את המאצ' אפ של ייני ההגנתי מול עזרא ההתקפי.

15. invergado1 Member

המפגשים מול באזל הם לא אינדקציה לשום דבר, מה גם שמכבי לגמרי לא התבטלה מולה במחצית השניה בשוויץ (כשהיה לבאזל ועוד איך על מה לשחק). המשחקים האלה לא אינדקציה כי באזל קבוצה מהרמות הגבוהות ומכבי לא. מה כבר אפשר לעשות נגד קבוצה שמנצחת את צ'לסי של מוריניו אצלו בבית?

ובקשר למשחק של היום אני חושב שגם זהבי, גם יצחקי, גם בן חיים, גם דור מיכה, כל אלה שחקנים שיכולים בהברקה אחת לעשות את ההבדל מול כל קבוצה. לעומת זאת בחיפה - חוץ מחן עזרא וראיוס, לא רואה אף אחד שמסוגל ' להבריק '.

שוב, הדעה שלי שמכבי תשלוט לחלוטין בקצב המשחק. אבל חבל על ההערכות האלה, בקרוב נדע את התשובות..