מחזור 29: עוד דרבי צבוע לבן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏26/3/10.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור ה-29

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

כבר במחזור הקודם דיברנו על כמה שאנחנו אוהבים את הקצב המטורף של המשחקים, אז עכשיו נעבור לעיקר - המשחקים עצמם. כמובן שהדרבי הגדול של מדריד נמצא במוקד, אבל קודם נתרכז במשחקים האחרים. ביום שבת צפוי משחק מעט צמוד, לפחות על הנייר, כשברצלונה תתארח באונו סטאדי אצל מאיורקה, הרביעית בטבלה, בעלת מאזן בית מרשים במיוחד. במאיורקה מקווים כי בארסה תחשוב כבר על ליגת האלופות ותערוך שינויים בהרכב. כעבור שעתיים תארח סראגוסה, שהפסידה באלמרייה והיא רק 2 נקודות מהקו האדום, את וולנסיה שרשמה שני נצחונות ליגה רצופים והיא בינתיים מבססת את עצמה במקום השלישי. עברנו ליום ראשון - דפור וחטאפה משחקות זו נגד זו בקרב(אולי) על הליגה האירופית, למרות שהשתיים מאוד איכזבו במחזור שעבר. חטאפה תקווה להשאיר את הדרבי מאחוריה ודפור מנגד הפסידה בגיחון. חרז שקיבלה אנרגיות מחודשות אחרי התיקו בפיחואן בדקה האחרונה, תארח את ויאדוליד בקרב תחתית אמיתי, כשהאורחת לא איבדה את האמונה. אחר-כך מגיע משחק שבימים תקינים היה אמור להיות קרב על מקום בליגת האלופות, אולם ויאריאל וסביליה מדשדשות. השתיים מגיעות אחרי תיקו במחזור הקודם ולסביליה בינתיים אין מאמן, אחרי שחימנז סיים את דרכו במועדון. ואז יגיע הדרבי האמיתי - ריאל מדריד מארחת בסנטיאגו ברנבאו את אתלטיקו מדריד, כשהשתיים מגיעות אחרי ניצחונות. ריאל תרצה להמשיך לשמור על המקום הראשון ואילו אתלטיקו שרחוקה חמש נקודות מהמקום השישי, רוצה לעשות לנצח את הדרבי האחרון של שנת 2000, ועל הדרך לעשות צעד נוסף לעבר המקום השישי. זה יהיה דרבי אמיתי, לא כמו משחק הידידות בין חטאפה לריאל אמש, ובהחלט יש למה לחכות.

http://img39.imageshack.us/img39/1262/60136124.Xxx

יום שבת:
    מאלגה - טנריפה(19:00);
    מאיורקה - ברצלונה(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    סראגוסה - וולנסיה(23:00);

יום ראשון:
    דפורטיבו לה קורוניה - חטאפה(18:00);
    אספניול - ספורטינג גיחון(18:00);
    חרז - ויאדוליד(18:00);
    ויאריאל - סביליה(20:00);
    הדרבי: ריאל מדריד - אתלטיקו מדריד(22:00, שידור ישיר בספורט5)

יום ראשון:
    אתלטיק בילבאו - ראסינג סנטאנדר(22:00);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

2. riquelme1 Member

אולי הפעם אתלטי? טיאגו וגארסיה חוזרים לדרבי, חשוב מאוד. נקווה שפראה ימשיך לשבת בספסל, ואולי יהיה לאתלטיקו סיכוי.

דווקא העונה זה נירא שאין הרבה סיכוי, אתלטיקו נראת זוועה במשחקי החוץ בליגה, ריאל חזקה בהרבה משנים קודמות, והמשחק הזה חשוב לה הרבה יותר מאשר לקולצ'ונרוס.

בעונה שעברה זה נגמר 1-1 בברנבאו, ועם לא החמצות מזעזעות של אגוארו אתלטיקו הייתה מנצחת.

לדרבי חוקים משלו. :aaarse:

3. ValenciaCF Member

סגל למשחק מול סרגוסה:
    סזאר ומויה.
    ברונו, לילו, אלקסיס, דלברט ומדורו.
    פרננדש, בראחה, פאבלו, חואקין, מיצ'ל, באנגה, ויסנטה, מאטה, סילבה.
    דומינגז וזיגיץ'.

וייה, מיגל, מרצ'נה, נבארו ומת'יו כמובן לא יכולים לשחק, וייה בגלל 5 צהובים אם אני לא טועה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/3/10
  4. wayne-rooney Member

השאלה זה לא מי תנצח אלא בכמה הפרש שערים ריאל תנצח. הימור שלי: 3.

5. wayne-rooney Member

מעניין אותי לדעת מה חושב מר פלורנטינו, שאמר כאשר נבחר לתפקיד שיש לו חזון לא רק לגבי ריאל אלא לגבי הליגה הספרדית כולה. אני זוכר בדוואות שהוא אמר שהוא הגיע גם בשביל לעזור ולהחזיר את הליגה הספרדית לקדמת הבמה באירופה. כמובן שאני לא מאשים אותו, אבל בנתיים המצב נראה רע מאוד בספרד כאשר יש ליגה של שתי קבוצות ומתחת ליגה אחרת. ולנסיה כזכור היתה על סף פירוק ועל סך מכירת חיסול, אז אני רוצה לחשוב מה היה קורה לו זה באמת היה מתרחש וולנסיה היתה מתפרקת. הפר בין ריאל ובארסלונה לשאר הליגה היה עוד יותר משמעותי.

בנתיים אני חושב שהגיע הזמן שיעשו את מה שעושים באנגליה, וראשי ההתאחדות הספרדית יכוונו לכיוון שיויוניות וכמה שיותר מהר.
    אי אפשר להישאר במצב כזה, משום שלא רק שזה הורס ליגה שלמה שפוטנציאלית אמורה להיות הטובה בעולם, אלא שזה פוגע גם בריאל ובברצלונה שמגיעות למשחקי הליגה כמו שמכבי תל אביב כדורסל מגיעה לארץ - לטיול - וזה מוריד מהרמה הכללית שלהן. אני חושב שאחת הסיבות שריאל הודחה מול ליון היא שהם רגילים למשחקי פח בספרד.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שגם ברצלונה וגם ריאל נמצאות בשיאן, אבל בספרד מצפים שקבוצות כמו אתלטיקו, ולנסיה או סביליה יגיעו למצב שהן גם מאיימות על התואר. כמובן שקבוצות מרכז טבלה חייבות להתחזק אף הן, כי בניגוד לעבר כול משחק חוץ כמעט של הגדולות זה טיול בפארק.

6. REAL MADRID Member

- האינטרס של פלורנטינו צריך להיות אך ורק הצלחתה של ריאל מדריד.

- למיטב ידיעתי, ההבדל המרכזי בין הליגה הספרדית לאנגלית הוא בשל הכסף ממתן זכויות השידור. תקנו אותי אם אני טועה אבל ההסכמים באנגליה עם קולקטיבים בעוד שבספרד כל קבוצה משווקת את עצמה ונוצר מצב שריאל מדריד חותמת על הסכם בשווי מיליארדים בעוד שאת זכויות השידור של חרז גם ערוץ 1 יוכל לקנות בלי לשבור תוכנית חיסכון...

7. wayne-rooney Member

האינטרס של פלורנטינו הוא בוודאי אך ורק הצלחתה של ריאל, אבל אני זוכר בברור שהוא אמר בתחילת העונה כאשר זכה בנשיאות, שהוא מגיע לא רק בשביל להחזיר את ריאל לקדמת הבמה באירופה אלא גם בשביל לעזור ולהחזיר את הליגה בספרדית כולה למקום ה-1 בעולם. אני כמעט בטוח שהוא אמר את זה.
    ואתה צודק לגבי זכויות השידור. דעתי האישית היא שמפה לשם יכולה להגיעה הבלחה של אחת הקבוצות הטובות כמו ולנסיה, אתלטיקו או סביליה ( ויריאל גם היתה כזאת לפני שלוש שנתיים וחצי), אבל למרות שיש להן כסף ולמרות שיש להן מחלקות נוער ושחקנים טובים, אני לא רואה את אחת הקבוצות האלו מצליחה להגיע למעמד דומה לזה של בארסה או ריאל, לא רק לטווח ארוך אלא אפילו לטווח של שנתיים.

אני אתן דוגמה: נניח ואתלטיקו תחזק את העמדות הבעיותיות אצלה בעונה שעברה - קרי ההגנה - ותביא עוד 2-3 שחקנים טובים מאוד לקישור ולהתקפה - יכול מעוד להיות שהם יצליחו לתת פייט בצמרת, אבל בסופו של דבר זה לא יחזיק מעמד יותר משנתיים משום שאין להם אמצעים לבנות קבוצה שתהיה יכולה להתמודד גם בסמגרת של ליגה וגם במסגרת של ליגת אלופות.

8. riquelme1 Member

אין ספק שמשהו חייב להשתנות, המצב הזה ילך ויחמיר, ריאל מדריד וברצלונה מקבלות מזכויות שידור קרוב ל200 מיליון יורו בעונה, בעוד הקבוצה השלישיית שמקבלת מזכויות שידור היא ולנסיה שמקבלת משהו כמו 50 מיליון יורו, ואתלטיקו מדריד הרביעית מקבל 44 מיליון יורו, סביליה רק 30. שלא נדבר על קבוצות תחתית כמו טנריפה או חרז שמקבלות פחות מ10 מיליון יורו.

קודם כל זה חייב להיות כמו באנגליה, וגם באיטליה כבר הבינו אתזה, הכמויים צריכים להיות הרבה יותר שיוונים, שלא נדבר שברצלונה וריאל עושות הרבה מאוד כסף לא רק בגלל זכויות שידור אלא ממכירת חולצות, ספונסרים וכו' וכו'.

המצב הכלכלי בספרד נמצא בשפל גדול מאוד, עם לפני שנתיים שלוש, אתלטיקו מדריד הוציאה למעלה מ80 מיליון יורו בחלוץ העברות, ו-ולנסיה הוציאה סכומים עצומים רק לדוגמא:

זיגיץ'- 19 מיליון יורו
    מנואל פרננדש- 18 מיליון יורו
    אבר באנגה- 25 מיליון יורו
    אריזמנדי- 12 מיליון
    חואקין- 25 מיליון

ולנסיה הוציאה קרוב ל100 מיליון יורו בשנתיים, וחוץ מבאנגה שהוא באמת כרגע מצליח, כל הרכש הזה היה זבל אחד גדול, למרות שכמובן אנ לא פוסל את זיגיץ' ופרננדש שהם שחקנים מעולים, וגם חואקין שפורח העונה.

בקיץ הנוכחי הקבוצה שהוציאה הכי הרבה כסף שהיא לא בארסה, היא סביליה, שהוציאה בסה''כ 25 מיליון יורו, סכום מגוכח. סביליה עשתה העונה בליגת האלופות קרוב ל50 מיליון יורו, ובשביל הליגה היא חייבת להפעיל גם בעונה לליגת האלופות בשביל להכניס עוד כסף לכיס.

9. REAL MADRID Member

מאיפה לאתלטיקו יש את הכסף לרכוש שחקנים שבאמת יוכלו לתת פייט לטווח הארוך לריאל ולברצלונה?. אני מדגיש "שחקנים" ולא שחקן בודד.

איזה סיבה יש לשחקן טופ-קלאס להגיע לקבוצה בספרד שהיא לא ריאל מדריד או ברצלונה?.

10. שלו Guest

הדרבי האמיתי הגיע! פשוט כמו נגד חטאפה זה לא יהיה, אבל את הנקודות אנחנו חייבים. גראי סובל ממתיחה בשריר ולא ישחק. אני ממש מקווה שראמוס וצ'אבי יקבלו את הצהובים שלהם נגד אתלטיקו ולא יסתכנו במשחק נגד סנטאנדר שיכול להוביל להשעייה שלהם מהסופר קלאסיקו. ההרכב שלי: קסיאס; ארבלואה, אלביול, ראמוס, מרסלו; גוטי, אלונסו, גראנרו, ואן דר-וארט; רונאלדו , היגוואין. מחזור מהנה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏26/3/10
  11. riquelme1 Member

גם לאתלטיקו וגם לולנסיה יש שחקנים טופ קלאס בסגל, וגם כסף לא חסר למרות שכרגע המצב הכלכלי הוא רע וסרזו לא מפסיק לבכות שאין כסף. בשביל כסף אתלטיקו וגם ולנסיה יכולות להביא כמעט כל שחקן בעולם, תשאל את מנצ'סטר סיטי.

כמו שאמרתי, זה חייב להתחיל קודם בזכוית השידור שצריכות להיות יותר שיווניות, שקבוצה כמו חרז לא תשאיל מקבוצות השניות של סביליה למשל חצי מהסגל שלה.

12. REAL MADRID Member

שחקני הטופ קלאס שבסגלים שלהן הם כאלה שהפכו לטופ קלאס לאחר שהגיעו למועדון. אני לא רואה את אתלטיקו או ולנסיה מציאות סכומים של מעל ל-30 מיליון יורו על שחקן מסוים וכתוצאה ישירה מכך אף שחקן לא יגיע אליהן.

13. wayne-rooney Member

ולנסיה הצליחה ברכש עם באנגה, שלדעתי שווה היום הרבה יותר מ-25 מיליון. גם חואקין נותן סוף סוף עונה סבירה פלוס.

ריאל מדריד, המצב שאתה מדבר עליו לא היה לפני -3 שנים למשל. צריך לזכור ששחקן כמו חואקין למשל, חוזר ע"י צ'לסי אך בחר לעבור לולנסיה. זאת אומרת, שולנסיה לפני המשבר הכלכלי שלה, היתה קבוצה בעלת אמצעים ברמה הכי גבוהה בעולם. גם אתלטיקו רכשה שחקנים כמו אגוארו, פורלאן וסימאו בסכומי עתק. הייתי מצפה מקבוצה כמו סביליה שמכרה שחקנים בסכומים מטורפים כמו רייס, ראמוס, בפאטיסטה ואלבס, לבזבז הרבה מאוד כסף בשביל לעשות את הצעד הנוסף. במקום זאת, הם קנו הרבה זבל בשנים האחרונות. תקנו אותי אם אני טועה, אבל ארונה קונה, זוקורה, קופי רומריק והמגן הימני שהחליף את אלבס ( ההוא שהגיע מאיטליה, שכחתי את השם) עלו להם כ"א בסביבות ה10-12 מיליון אירו. כך שבסכום הזה היו יכולים להביא שני סופרסטארים שהיו הופכים את הקבוצה הזאת להרבה יותר טובה(בהנחה שהיה להם גם מאמן נורמלי) בסופו של דבר, פרט לברסלונה וריאל, יש בליגה כמה קבוצות שחסר להם הגרוש ללירה. השאלה היא האם הם מסוגלים להביא את אותו גרוש.

14. riquelme1 Member

סביליה הגיעה לאן שהגיעה(2 זכיות גביע אופ''א, קבוצת צמרת\ליגת אלופות לגיטמית), לא בגלל שהוציאה סכומיים מטורפים, אלא בגלל ניהול מצויין, עבודה מצויינת עם הצעירים, ורכשה שחקנים בגרושים שהגיעו לסכומים של 30-40 מיליון יורו כמו אלבס, באפטיסטה שנכמר בהמון כסף, אדריאנו.

בנוסף היא עשתה רכישות טובות כמו, קאנוטה, פביאנו, מרסקה, פאולסן, אסקודה ובנתה סביבם וביחד עם הצעירים נאבאס שעם השנים הפך לכוכב הבכיר של הקבוצה, קאפל, רייס וראמוס שנמכרו.

הרכישות בשנתיים האחרונות של סביליה הם בהחלט כשלון טוטאלי, הם מכרו את פאולסן, אלבס, קייטה, מרסקה שהיו בעצם הבסיס להצלחה של סביליה, והביאו במקומם גלמים כמו רומריץ', דושר, קונה, וגם נגרדו למרות שאני עדין מאמין בו, ומאמין שהמצב של הקבוצה פוגע בו הרבה יותר מימה מאשר הוא שחקן בינוני.

סביליה הוא בין המועדנים היחידים בספרד שנמצא במצב כלכלי מעולה, בגלל הניהול המצויין של דל-נידו וכל מכירות השחקנים, את אלבס דל-נידו התעקש לא למכור ורק התעקשותו של השחקן גרמה בסופו של דבר לשחירור שלו. מהכסף שהקבוצה עשתה העונה בצ'מפיונס, אני מאמין שסביליה בעונה הבאה עם מאמן חדש תוכל לבנות קבוצה טובה, כי בסיס טוב עדיין יש.

עוד דוגמא, קבוצה כמו סארגוסה למשל, לפני שירדה ליגה היו בא שחקנים כמו דייגו מיליטו, איימאר, ד'אלסנדרו, אוורטון(הגיע בתור כוכב מגרמנה), הקבוצה הוציאה על איימאר 12 מיליון יורו והייתה קבוצה לגיטמית בליגה, היום הם שוקעים בבינוניות.

נערך לאחרונה ב: ‏27/3/10
  15. REAL MADRID Member

רוני, במצב הכלכלי בספרד כיום, כאשר המחירים של שחקנים מתייקרים יותר ויותר וצמד הגדולות אך ממשיכות להגדיל את הפער שלהן משאר הליגה - התשובה לפי דעתי היא לא. הגלגל לא יחזור מעצמו 3 שנים אחורה, רק צעד דרסטי יצליח להחזיר את התחרויות לליגה.