מחזור 29 בליגת העל: באר-שבע מנצחת במושבה; הפועל יורדת שוב מתחת לקו האדום

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏7/4/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/16602257_1240322762689516_4360313771602986995_o.Xxx?oh=7c4da4f282c55b7261b96d49bd32ddd0&oe=59963A18

אז אחרי שבאמצע השבוע התקיימו משחקי חצי גמר גביע המדינה, שבו בני יהודה ומכבי תל אביב העפילו אל הגמר, אנחנו חוזרים לליגת העל שלנו, שכרגיל תחולק למשחקי הפלייאוף העליון והתחתון. בשל ליל הסדר, המשחק המרכזי יתקיים כבר ביום ראשון.

הפלייאוף העליון

המשחק שיפתח את הפלייאוף העליון ויהיה הראשון מבין השלושה, יפגיש את בית"ר ירושלים מול בני סכנין. על היריבות בין שני המועדונים כבר דובר רבות, וכעת יש לשים לב כי ההפרש בין שתי הקבוצות עומד על נקודה אחת בלבד. ניצחון של הקבוצה מהמגזר יעלה אותה אל המקום שכנראה גם יעניק את הכרטיס לאירופה.

שני משחקים נוספים ייתקיימו למחרת ביום ראשון.
    הראשון יפגיש את האלופה, הפועל באר שבע, למול מכבי פתח תקווה. הקבוצה של בכר מגיעה לאחר ניצחון חשוב מאוד על הטוענת לכתר, אך גם היא יודעת שלמרות הפער שצמח, היא חייבת לשפר את מאזנה במשחקי החוץ. מנגד, חניכיו של רפואה ניראים ככאלה שעדיין לא התאימו את עצמם לפלייאוף אליו הצליחו להגיע העונה.

המשחק שיינעל את המחזור, יפגיש את מכבי תל אביב ומכבי חיפה. הצהובים יודעים כי כל איבוד נקודות נוסף עשוי לחרוץ את גורל האליפות, מנגד, מכבי חיפה עדיין חולמת על אירופה ויודעת שהפסד ירחיק אותה מהמשימה.

הפלייאוף התחתון

המפגש הראשון שיחל את משחקי השבת, יפגיש את הפועל חיפה והפועל תל אביב. הקבוצה מעיר הנמל אומנם עם מאמן חדש/ישן על הקווים, לפחות עד לסיום העונה, אך נראה שהרוחות במועדון עדיין סוערות. בכל מקרה, לאור המצב בטבלה, עבור חניכיו של קורצקי המפגש הזה הרבה יותר קריטי. ניצחון הוא בגדר חובה.
    כשעתיים לאחר מכן תארח הפועל רעננה את הפועל אשקלון. הקבוצה של חיים סילבס מגיעה במרחק בהחלט מספק מהקו האדום, בעוד הקבוצה שמולה במצב שונה לגמרי, כשהיא מדורגת במקום האחרון בטבלה בדרך הבטוחה אל ליגת המשנה.

רבע שעה מאוחר יותר תארח בני יהודה את הפועל כפר סבא. קבוצתו של שום את יחזקאל העפילה אל גמר הגביע באמצע השבוע, ויודעת שניצחון בהחלט ייתן למועדון קצת שקט. מנגד, הקבוצה הירוקה מהשרון ירדה אל מתחת לקו האדום ותהיה חייבת לעצור את המפולת.

המשחק האחרון ייתקיים בראשון שם מ.ס את הפועל קרית שמונה. למעשה, שתי הקבוצות הבטיחו כמעט באופן סופי את ההשארות בליגת העל, ורק משבר של ממש עשוי לשנות את התמונה.

רשימת המשחקים המלאה:
    בית"ר ירושלים-בני סכנין, שבת, 20:30.
    מכבי פתח תקווה-הפועל באר שבע, ראשון, 20:10.
    מכבי תל אביב- מכבי חיפה, ראשון, 21:00.

הפועל חיפה-הפועל תל אביב, שבת, 16:00.
    הפועל רעננה-הפועל אשקלון, שבת, 18:00.
    בני יהודה-הפועל כפר סבא, שבת, 18:15.
    מ.ס אשדוד-הפועל קרית שמונה, ראשון, 19:00.

שיהיה לכולנו מחזור מהנה ורב שערים!

alexshw אוהב/ת את זה.
  2. Raulito Madridista

היתרון היחיד שיש להפועל מחר הוא שאנחנו משחקים מוקדם מהיריבות, עד מתי יימשך כל הטוב הזה? וברצינות, למרות שעשינו את זה והעפלנו מעל הקו האדום לראשונה מאז יציאת מצרים בערך(ברוח חג הפסח) - אני לא שקט. הפועל חיפה קבוצה מוכשרת, היא מגיעה למשחק ללא שום לחץ וקלינגר רוצה לעצור את הבית זונות שהיה שם מה גם שזה עדיין 'אפקט המאמן החדש'. הפועל קבוצה חלשה בכל-זאת עם כל הכבוד לשני הנצחונות האחרונים. הלוואי והיינו באים מחר ומנצלים סמי עופר ריק ברובו, מכתיבים את הקצב ומנצלים את זה שהמשחק יותר חשוב לנו. אני מאוד אתפלא אם נסמן V על משחק שלישי ברציפות ואני חושב שתיקו לא תהיה טרגדיה. חשוב להיזהר ממהראן לאלא, מקווה שעמית ביטון יהיה בכושר טוב יותר לאחרונה. אלטמן שחקן המפתח שלי יחד עם ברשצקי וכשידין מקבל את רייכרט כפרטנר באמצע מרכז השדה שלנו יותר אגרסיבי. כל שער יכול לעשות בלאגן ולהפוך עולמות כך שאני ממש לא שקט. יאללה הפועל!

בנוגע לשאר משחקי מחר:
    - אמנם בית"ר הודחה מהגביע והיא שבוזה אבל סכנין עם סגל חסר לחלוטין ובהתחשב בכך שהמשחק בטדי אני מאמין שבית"ר תנצח.
    - הפועל רעננה מתישה את עצמה לדעת עד שהיא כובשת שער, אני חושב שאשקלון כן תהיה מסוגלת להשיג נקודה וכלום לא גמור שם.
    - בני-יהודה צריכה לעשות את המעבר ממשחק הגביע ולהיות ספורטיבית לגבי היריבות בתחתית. כפר-סבא נראית נוראי, מה שומי אומר?

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לצערנו מכבי חיפה מגיעה עם אותו הרכב של נגרים ועלובים גם למשחק מול מכבי תל אביב, כך שמדובר בניצחון וודאי של הצהובים, לשחקנים שלנו אין ברירה אלא להביא את עצמם סוף סוף למשחק חוץ. סיבוב שלם ניצחנו רק פעם אחת, וגם זה במזל גדול בדקה ה-90, איבדנו נקודות מול קבוצות הרבה יותר עלובות ממכבי פ"ת, כך שברור שאין פה קשר ליריבה, הכל מתחיל ונגמר באיך אנחנו באים למשחק. אם ניראה כמו כל משחקי החוץ עד עכשיו, מכבי פ"ת תנצח פה, אם ניתן יכולת גבוהה, רצון אמיתי ואש בעיניים של השחקנים, שחקני מכבי פ"ת יכולים לתת את משחק חייהם וזה לא יספיק להם. הכל תלוי בנו, שהשחקנים לא ישכחו שעוד מעט יש להם את ההפסד הקבוע בסמי עופר, לכן אסור להגיע עם עוד איבוד נקודות ממשחק חוץ.

4. Drama2 הסמל מעל הכל

שחקני מכבי פ"ת יפתחו עם חגי גולדברג בתור בלם, בלי מיחאי רומן שיודע להחזיק כדור, בלי גידי שיכול לאיים מרחוק, בלי דוסאנטוס שנמצא עם מיטב סוכני רימקס בחיפוש אחר דירה באזור חיוג 04, בלי בלם מחליף בספסל, ועם דור אלו שנמצא בגדר סימן שאלה.
    והכי חשוב, קובי רפואה פותח עם 3 בהגנה אף על פי שהוא לא מאמן שיודע לשחק בשיטה הזו.
    כסף ברצפה

Civil אוהב/ת את זה.
  5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ונאמר אמן. כמו שאמרתי, אין משמעות למי ישחק אצל היריבה, הכל תלוי בשחקנים שלנו. אם יגיעו בגישה הנכונה הנקודות יגיעו לבאר שבע, אם לא, חבל.

דור אלו משחק?

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

6. Drama2 הסמל מעל הכל

גם אם תעלו עם הרכב שני תנצחו, זה לא משנה מי משחק אצלכם. אין לנו סיכוי. בטח עם ההרכב שעומד לעלות, אני אומר 1-0/2-0 ונשאר עם קצת מחמאות.
    בנוגע לאלו-
    אם חגי פותח בלם, כמובן. אין מישהו אחר שישחק מגן ימין. ואני אומר את זה בצער, כי אני בטוח שהוא לא יעשה את ההצגות הקבועות שלו נגדכם, וזה דווקא עוזר לנו במיוחד במשחקים כאלו.
    אין מצב שהוא ישכב על הדשא 10 דק' כמו כל משחק מול קבוצה שחזקה מאיתנו על הנייר, ברגע שהוא עובר אלייה עוד חודשיים.
    אבל בסדר, לפחות נשחק כדורגל קצת יותר שוטף. גם ככה אין סיכוי, ישכב על הדשא או לא.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בסיבוב הקודם אלו נשכב חופשי וחטף צעקות . יהיה מעניין איך יגיב. מבחינת הקהל ישפטו אותו רק לחומרה. אם יעשה משהו לא במקום רק יחטוף יותר.
    בכל אופן אני חושב שהוא לא ישחק . אלא אם ממש לא תהיה ברירה.

חובת ההוכחה עליו. שבתאי הוכיח שנה שעברה שהוא ספורטאי אמיתי , בא הוציא נקודות והצטיין בטרנר.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

8. Drama2 הסמל מעל הכל

@לירן הוא ישחק, אני לא חושב שיש שאלה בנושא הזה.
    לגבי איך ישחק, מכיר את שבתאי ומכיר את אלו, בנוגע לשבתאי ומקצוענות אינני מופתע - בדיוק כמו שאינני יהיה מופתע אם אלו יזנוח את כל ההצגות שכבר ראיתם.

9. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

סכנין תשחק היום עם סגל חסר, כאשר עטאא ג'אבר (גמר את העונה) ועלי עותמן הפצועים לא ישחקו.
    אבוקסיס ישתמש במערך של שלושה בלמים, מארון גנטוס שעלה מהנוער ישחק לצד פאס (שחוזר לאחר שנופה מהסגל בשבוע שעבר) וסארי פלאח.
    בחוד, אבוקסיס החליט לספסל את ז'אורז'יניו המאכזב ולפתוח עם סיראז' נסאר במקומו, בעמדת החלוץ ישחק יובל אבידור.

אני אתפלא אם נצא עם נקודות היום מטדי, החסרון של עלי עותמאן במשחק כזה הוא מאוד קריטי, ולצערי אני לא סומך על הקאדר ההתקפי שלנו. יובל אבידור הבקיע בסך הכל בשלושה משחקים העונה, אבל כנראה הוא הועדף על פני שמש כי הוא מתאים יותר למשחק שבו סכנין תתגונן בעיקר ותצא למתפרצות.

10. alexshw Member

מה עטא שוב פצוע אין מצב?

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

חיכיתי לך אלכס.
    כן, קרע במניסקוס. אולי בפעם הראשונה בהיסטוריה, ניתן להגיד ששחר עקץ אותנו ולא ההיפך?

12. alexshw Member

זו העקיצה הכי ידוע בתבל. הכי שקופה. בכל הקריירה שלו במכבי חיפה היא התרסקה בדיוק במחזורים בהם שיחק והתחילה להתייצב יותר כאשר העיפו אותו מההרכב.
    גם בנבחרת הצעירה, בלבול לא זימן אותו והתוצאות השתפרו. שחקן ליגה א'. חסר כל תכונה לקשר מרכזי. כל תכונה.
    גם מאוד שביר. הוא כבר פספס עונה בגלל המיניסקוס והייתה סכנה לקריירה שלו.
    הרבה שחקנים מוכשרים וטובים ממנו לא זכו במכבי חיפה לכזה צ'אנס כמוהו.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני פחות החלטי ממך בנוגע לאיכויות שלו, אפילו אני נוטה לחשוב שהוא שחקן מוכשר.
    אבל, אין ספק שסכנין לא הייתה צריכה לשים את ה-270 אלף דולר שלה על עטאא ג'אבר (הרכישה הראשונה בהיסטוריה של סכנין), אלא על שחקנים אחרים.

14. Drama2 הסמל מעל הכל

3 בלמים וזבידאת פותח מגן ימין ?
    בית"ר יתרון אסיאתי (תיקו אין הימור). #קל

15. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מאמין שזבידאת וונדרסון ישחקו באגפים למעלה, לא ממש בתור מגנים.

מצב נושא:
הנושא נעול.