מחזור 28 בליגת העל:בית"ר מנצחת את הרצליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏11/4/08.

1. מקסים לנגו Member

מה אסון?! שהכדורגל המוביל בישראל יברח מהפריפריה ויהפוך להיות לעשירים בלבד - ת"א, חיפה, ירושלים, הרצליה, נתניה. אתה מוצא את המכנה המשותף? כדי לראות כדורגל יצטרכו לנסוע כולם ליפו וצפונה. עזוב את זה שבאילת אין כדורגל, על זה איש לא מדבר כבר. ב"ש? אשדוד? קריית גת? אשקלון?
    אתה זוכר? פעם גם שם היה כדורגל מוביל.

2. Giallorossi Member

אני באותה דעה עם King Kenny. מכבי הרצליה קבוצה מיותרת שרוב האוהדים שלה הם משפחות של שחקנים (כלומר שישה מתוך עשרה בערך). לא מוסיפה שום צבע לליגה,"סתם שם". מכבי פ"ת זאת הקבוצה הכי מגעילה בכדורגל הישראלי, אפילו האוהדים המעטים שיש לה הם מעצבנים, ירידה שלה תעשה רק טוב לליגה.
    אני מעדיף שאשדוד תישאר (לא שיש לי זכות להעדיף, הקבוצה שאני אוהד גם בתמונת הירידה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx), כי מבין הקבוצות שמתמודדות העונה נגד הירידה מלבד מכבי והפועל, לה יש את הקהל הכי רחב ורואים את זה במחזורים האחרונים, כשהם מביאים כמות נכבדת של אוהדים למשחקי בית וגם הביאו כמות לא רעה להרצליה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/4/08
  3. King Kenny Member

מה עם ק"ש?

4. Proud Cockerel Member

ק"ש היא מקרה באמת יוצא דופן שמבוסס על פילנטרופיה וציונות אמיתית של איש אחד.

ק"ש היא באמת הדבר הכי טוב שקרה בשנים האחרונות לצפון, וגם לכדורגל הישראלי.

אני מסכים איתך לחלוטין, קינג קני (וגם עם ג'אלורוסי) לגבי הקבוצות שהכי נחוצות בליגה הלאומית (ועדיף הלאה - לארצית...)

ועדיין, מקסים לנגו, מה שונה נתניה מאשדוד ...? מישהו הגדיר פעם בצדק את אשדוד כתמונת הראי הסימטרית לנתניה בהקשר של הכדורגל הישראלי. שתי ערי חצי-פריפריה, שמרוחקות מרחק חצי שעת נסיעה מת"א, קולטות עליה, מתפתחות - תנאים אידיאלים להתפתחות כדורגל מקומי-קהילתי.

מה גם, שאם אשדוד תרד, לא יהיה כדורגל בליגת העל דרומית לכביש ת"א - ירושלים. ולזה יש משמעות חברתית.

חוץ מזה, אני מעריך את בן זקן על ניהולו את מ.ס. אשדוד (מלבד שוד הכרטיסים), ואת חזן כמאמן התקפי מובהק שמקדם כדורגל אטרקטיבי.

5. הרצליה Member

התירוץ הזה כבר מתחיל להימאס עלי קבוצה שאין לה אוהדים, יופי בזה נגמר כל הטיעון המגוחך שלכם.

קבוצה שבעונה שעברה שיחקה את הכדורגל הטוב בליגה פרט לבית"ר ירושלים, קבוצה תחתית שהבקיעה בעונה שעברה 47 שערים.
    קבוצה שהפכה העונה שחקן בית בן 19 לקפטן בליגת העל,הקבוצה ששיחקה את הכדורגל האיכותי ביותר לאורך זמן(!!!!) מבין כל קבוצות התחתית.
    ומה יש לנו מצד שני? קבוצות עם קהל עם מסורת עם הרבה ניסיון שלא שוות יריקה מבחינת איכות המשחק.

לא עושה עלי רושם הקשקוש הזה שמכבי הרצליה לא מוסיפה צבע, לי היא מוסיפה צבע,אחרת לא הייתי מתחבר עליה ובעצם אף אחד לא מתחבר עליה, היא חלק חשוב מאוד בחיים שלי לא משנה מה יקרה ומצדי שאני ישאר לבד ביציע.

ונגיד שנרד אז? אז תקבלו את הכח עמידר רמת גן שעשתה היום צעד ענק לעבר חזרה לליגת העל,בראבו.
    גם אז תבכו אין צבע,אין קהל,אין עניין.
    ב-ו-ל-ש-י-ט, תתחילו לשחק כדורגל נדבר על עניין.

נ.ב Giallorossi,
    70% מאוהדי אשדוד שהגיעו למשחק הגיעו אך ורק בגלל שבן זקן ורביבו דאגו להם לביקור חינם בקניון שבעת הכוכבים הסמוך לאיצטדיון בתוספת משחק מעניין לקינוח, ח-י-נ-ם.
    חודשיים לפני זה במחזור ה-19 הם לא עברו את ה-100.
    תן לי את בן זקן ורביבו בהרצליה תעביר להם את שיימן ותראה תמונה הפוכה, בסדר.
    גם את האנשים שיש פה אדון אריאל מנסה להעיף מפה בכוח, הקבוצה הזו ידעה ימים טובים ביציעים.

6. Dimitar Berbatov Member

הסיבה לעלייה בכמות הצופים שמגיעים למשחקים של אשדוד היא בגלל הוזלת הכרטיסים, ועל זה מגיע לג'קי בן זקן כל הכבוד. לא שבעת כוכבים ולא בטיח.

גם אני מקווה שמכבי פ"ת והרצליה ירדו, למרות שאני בטוח שזה לא יקרה. הפיטורים של עופר פביאן על שום דבר והמינוי של גיא לוזון רק כמה שבועות אחרי שעזב את הפועל רק הגביר את השנאה שלי למועדון הזה. בשנים האחרונות לפחות הקבוצה הזאת הראתה כדורגל יפה, עכשיו אפילו לא זה.
    לגבי הרצליה, היא בהחלט קבוצה חביבה שמשחקת כדורגל התקפי, אבל היא לא מוסיפה כלום לליגה. לא צבע, לא קהל, עוד קבוצת נדנדה ולא יותר מזה.

7. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אתם פשוט מצחיקים סליחה על הביטוי. הרי מצב הכדורגל כל כך טוב כאן שמכבי פ"ת ומכבי הרצליה מזיקות עם חוסר הקהל שלהן.

תתעוררו, תפסיקו להסתכל כמו צופים של שנתיים בליגת העל. קבוצות כמו מכבי פ"ת, מכבי הרצליה, הכח, ראשון לציון וכו', קבוצות קטנות ללא הרבה קהל שתמיד היה ויעברו כאן. אז בעוד שנה הרצליה לא אבל הכח כן, ואם לא הכח אז איזה קבוצה אחרת תתפוס איזה כמה עונות טובות. כן, אז אתם רוצים שהפועל פ"ת, חיפה וב"ש יהיו בליגת העל כי יש להן קהל ולהרצליה ומכבי פ"ת לא - אבל מה לעשות, זה לא תופס, ותמיד קבוצות כאלה יהיו בליגת העל. יבואו וילכו (הרצליה זה לא קבוצה שתתקע יתד יותר מכמה שנים בליגת העל, כמובן).

הבעיה היא שלכם היא עיוורות מוחלטת. אתם מעדיפים קהל על כדורגל ? תבואו ותגידו לי מכבי הרצליה משחקת כדורגל מגעיל ולא ראוי, גם ללא קהל ואין לה זכות קיום - ואני אגיד לכם שאני אולי לא מסכים אבל מקבל ביותר את מה שאתם אומרים. אבל מכבי הרצליה בלי הקהל משחקת כדורגל התקפי, אטראקטיבי וצבעוני יותר מהרבה קבוצות "גדולות". על שנה שעברה לא נדבר (בחלקה הקבוצה האטראקטיבית ביותר במדינה אחרי בית"ר - לא איכותית ולא טובה - אבל אטרקטאיבית בצורה יוצאת דופן. ממוצע שערים הגבוה ביותר בליגה ), וגם השנה, הרצליה התקפית משאר הקבוצות שאיתה. אני נזהר לא להשתמש ב"טובה" כי בוודאי שחלק ירימו גבה (ובצדק!) אבל על מידת האטרקטיביות שלה אין מה לעורר. אז אתם מעדיפים כדורגל מגעיל עם קהל מאשר כדורגל קצת יותר התקפי ואטרקטיבי אבל עם פחות קהל ? אז שיבושם לכם. יהיה לכם הרבה אוהדים - ואז תתבכיינו שאין פה כדורגל.

תפסיקו להיות יפה נפש. מכבי הרצליה ומכבי פ"ת (לא השנה, אבל במשך כל השנים האחרונות קבוצה נהדרת עם חלק התקפי פנטסטי) הן לא הבעיה של הליגה. הבעיה של הליגה הן קבוצות כמו מכבי ת"א והפועל ת"א - שעם קהל גדול וכסף ענק נראות כמו ליגה ג'. אין ספק שיש הצדקה לקיומן של קבוצות כאלה (ועוד, כפ"X, ק"ש, סכנין, ועוד ) על פני קבוצות כמו הרצליה - אבל דחילק, תנסו להסתכל על הכדורגל ולא רק על הקהל. בשניהם הוא בטח לא מלהיב, אבל תשימו לב מאיפה הקהל יוצא יותר מרוצה מהכרטיס שהוא קנה - ומאיפה לא.

8. הרצליה Member

אני מציע שתצפו בתקציר המשחק של הרצליה מול אשדוד ותציצו לעבר יציעי אוהדי אשדוד לאחר השער השני של ג'יוואבה(בעצם אין לכם מה להציץ המצלמה תעשה את העבודה).
    אלה באמת נראים לכם אוהדים אמיתיים או כאלה שסתם הגיעו להעביר שבת קיצית אחר הצהריים בביקור נחמד בהרצליה וברגע שנגמר העניין חזרו לעיסוקם.
    כמה נשארו שם אחרי השער השני 20% ממי שהיה שם?

ובעצם אני בכלל שם לב שאני נגרר לויכוח טיפשי על כמות קהל, זה לא מעניין אותי בעייני אין לזה שום השפעה רוצים שנרד? סבבה אני מאחל להפועל ולבני יהודה לרדת, סגרנו את הסיפור.

הלוואי ונמשיך להגעיל את ליגת העל הגועלית גם ככה עוד שנים רבות.
    שלא נוסיף צבע,שלא נוסיף עניין שנגעיל אותכם עם שני אוהדים וחצי ביציעים.
    שבת שלום.

9. Proud Cockerel Member

זה, וגם העובדה הפשוטה שבאשדוד יש פונציאל רב לקהל אוהדים גדול לכדורגל.

רק מה, זהו קהל קשה יום ברובו. תוריד לו את מחירי הכרטיסים - ותראה איך יש שם נהירה למגרשים.

מגיע לעיר כמו אשדוד (ולסביבתה - כולל אשקלון) שתהיה לה נציגה בליגת העל.

לגבי הרצליה - הדבר היחידי שעומד בכל זאת לזכות הרצליה, זה המסורת והעבר שלה. בכל זאת זהו אחד המועדונים הותיקים בארץ. נוסד עוד ב- 1932, לפני בית"ר ירושלים, לפני מכבי נתניה, בטח לפני כל האשדודיות והקרית שמונתיות למיניהן...

ועדיין, יש לדעתי לאשדוד (ולקרית שמונה) הצדקה גדולה הרבה יותר להישארותן בליגת העל.

10. שגיא Guest

מבלי להיכנס יותר מידי למי כן ראוי או לא ראוי לליגת העל. הטיעון של הפכנו ילד בן 19 לקפטן המועדון הוא לא תירוץ שבזכותו, כביכול, מגיע לכם להיות בליגת העל. להיפך אפילו, זה אולי מראה את אוזלת היד שלכם מול שאר הקבוצות, מפני שאין לכם אלטנטיבות טובות יותר.

ושלא תבין אותי לא נכון, אני דווקא די מסמפט את הקבוצה מהשרון, אבל מבחינתי היא תמיד תהיה בצילה של כפר סבא באיזור הזה.

בשורה התחתונה, אני חושב שכולם יסכימו פה אחד על מכבי פתח תקווה, ולא רק בגלל העובדה שפשוט אין מי שיקום ויתנגד

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. AVISEY Member

האיצטדיון של אשדוד פשוט מגעיל ! הייתי בו עשרות פעמיים ופשוט לא נעים שם . זה גם אחת מהסיבות שהקהל של אשדוד לא בא .ויש מלא קהל אוהדים של אשדוד את זה כבר ראינו .ולא רק המגרש באשדוד אלא בכל הארץ חוץ מבלומפילד וטדי .

12. Proud Cockerel Member

אם כבר מדברים על צבע, אז אם תוריד מליגת העל את האדום - אחד משלושת צבעי היסוד שמרכיבים אותה (השנים האחרים הם צהוב וירוק) - עם מה תשאר ...?

עם ליגה חיוורת, נטולת צבע, וחסרת אחד משלושת צבעי היסוד ...

13. Proud Cockerel Member

באמת מוזר...

איך זה, פורום אייסוקר, אחד מאושיות הכדורגל המרכזיות בארץ, ואין פה אף נציג למשפחת לוזון לרפואה ...?

אפילו לא איזה "דוד לוזון" קטן...? משהו...? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

מוזר.

וטוב שכך.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק בית מול הפועל תל אביב. נשמע כמו המתכון המושלם לשעמומון כמו שרק שתי הקבוצות האלה מסוגלות לנפק. הפעם, לשם שינוי, המקום השני של מכבי נתניה נמצא ממש בסכנה וכל ההתעסקות בגביע המדינה ובעונה הבאה בטח לא מוסיפה לנו.
    מבחינתינו, זה ניסוי הכלים האחרון לקראת מעמד החצי גמר. אנחנו חייבים לצלוח אותו.
    הלוואי ושניר גואטה, דלה ימפולסקי ויחיאל צגאי יפתחו במשחק הזה. יש לנו בהתקפה לא מעט שחקנים שלא יוכלו ליטול חלק במשחק וכולי תקווה לראות כמה שיותר כשרונות בהרכב.

אם רק תאמינו! http://www.super3.gr/forum/public_html/yabbfiles/Smilies/ari_ole.Xxx

15. הרצליה Member

זה בסדר נשאר עם סכנין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx.

ממש לא, כפיר אדרי,עומר בוקסנבוים לדוגמא הם אלטרנטיבה מספיק ראוייה.