מחזור 27- זה שוב קורה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏7/4/04.

1. אורן04 Member

הממממ בני בני...

לדעתך דוידוביץ' ובנאדו שחקנים מאוד בינוניים. קטן וברדה לא חלוצים. באדיר וקייסי לא שווים... אני לא מניח שאתה חושב שאג'יופור, אלבס ועזריה עושים את ההבדל? לפי התיאוריה שלך רק רוסו ועידן טל (אולי) שווים משהו במכבי חיפה. אז איך עם 2 שחקנים בלבד מכבי חיפה לוקחת אליפות ב-11 פור? כובשת הכי הרבה, סופגת הכי פחות...

מוזר מאוד... והרי אינדיו הבלם הכי טוב בארץ, נמני מלך, ארביטמן, יצחקי, מליכסון, דנין ועזו כשרונות מהבולטים בעולם, קורנפיין השוער הכי טוב בארץ, ובכל זאת אתם ניצבים 6 נקודות מעל הקו האדום?...

בני - תתחבר למציאות.

אאאאללללייייפפפפוווותתתת !!!!!

2. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע, פרופ' אורן - באמת שאת השטויות שכתבת שם למעלה והדברים שהכנסת לי לפה אני לא חייב להסביר לך. אני סיימתי מזמן להתווכח איתך, ה"פרשן המקצועי שלנו".

לא מסכים איתך. אם היה לנו קשר אחורי טוב ליד ששון ואיזה מאמן (וואי, הרבה זמן לא היה לנו אחד כזה... ממש מתחילת השנה), אולי היה אפשר לדבר על מושגים שזרים לבית"ר כמו "לחץ" ו"החזקת כדור" - אבל שני שחקנים, כשאחד מהם שוער והשני מחזיק לבדו חומה רעועה שמורכבת בין השאר מטלקר, קאפונה\חרבון ואמסלם - אתה לא באמת מצפה שהקבוצה פתאום תתחיל להתקיף בצרורות את היריבה ולהחזיק בכדור, נכון?

אינדיו לבדו לא יכול לחפות על החסרונות הרבים והעצומים של חבריו להגנה. אינדיו הוא גם לא בלם גדול, אבל הוא פשוט הכי טוב שיש כאן (או במילים אחרות : הפחות גרוע, למרות שזה קיצוני מדי). הקשר בין קורנפיין למשחק ההתקפה של הקבוצה לא קיים, מצטער.

בבקשה אל תיכנס להשוואות בין הגנת בית"ר להגנת חיפה. אתה פשוט לא יכול לנצח בקטע הזה, מצטער.

3. Ilan Member

אבל אני לא מבין למה אתה לא יכול להתייחס לדברים של אורן? הוא צודק. איך זה שקבוצה עם 1.5 שחקנים לטענתך לוקחת אליפות? שלא נדבר על זה שהיא סופגת הכי מעט וכובשת הכי הרבה. רק לשם השוואה היחס שערים של מכבי ת"א הוא 9, של הפועל ב"ש 13. של מכבי חיפה הוא 28. לא שזה הפרש שערים מדהים אבל זה פער אדיר משאר הליגה. שלא נדבר על הפרש 11 הנקודות (!!!) מהמקום השני.

4. אורן04 Member

בטח שסיימת להתווכח איתי, כי אין לך הסברים לתלכיד השטויות שאתה פולט כל יומיים. אתה ילד בן 15 (?) ובהחלט עוד לא מבוגר מספיק לדיון ברמה או למפגש עם המציאות.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נשאר בדעתי. אתה נשאר בדעתך. שוב אנחנו לא מגיעים להסכמה. אולי בפעם הבאה...

ואילן, בחתימה שלך, לא כותבים תחחים אלא תככים.

6. Ilan Member

וואלה? לא כתבתי אותה. העתקתי את הקטע הזה. אז יש מצב.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רציני?
    עוז יפרח השנה שיחק 22 פעמים בליגה.
    הסיבה היחידה שהוא לא שיחק הייתה פעם אחת בגלל צהובים, ובשאר הפעמים בגלל פציעות.
    מדובר על השחקן הכי טוב בהפועל באר שבע השנה, בלעדיו, אני בספק עם הינו מגיעים למקום השלישי, לא לדבר על השני.
    הוא זכה ברוב הפעמים השנה בשחקן המצטיין במשחקים של הקבוצה.
    מדובר על שחקן שאחרי הופעה אחת בלבד בליגה שנה שעברה משה סיני אמר שהוא הבלם הבא של הנבחרת והזמין אותו לאולמפית, שם אחרי הופעה אחת הוא מצא מקום של קבע בהרכב.
    לצערי, הוא עבר את הגיל של האולמפית, וגרנט המטומטם מעדיף את בן יוסף עליו בנבחרת.
    הבלם הטוב בארץ, ללא ספק, אחד מהטובים שראיתי בבאר שבע בשנים האחרונות.
    אין הרבה בלמים ששווה לקנות בשבילם כרטיס למשחק, עוז יפרח מיוחד בדורו, רק בשבילו שווה לקנות כרטיב למשחק.
    הבלם הבא של הכדורגל הישראלי(אתם מוזמנים לשאול את בן חיים שאמר כששיחק איתו באולמפית שהוא הבלם הטוב בארץ), עם הוא היה היום במכבי חיפה/מכבי ת"א, תוך שנה שנתיים הוא היה מגיע לאירופה.

ועכשיו לויכוח, האמת היא באמצע.
    אכן לחיפה יש שחקנים טובים, אבל בלי רוסו היא לא לוקחת אליפות, חד וחלק.
    אין שחקן אחר בליגה שיתן לחיפה את ה15 בישולים שלו, ה6 שערים שלו(לפני המחזור הוא היה גם מלך השערים של חיפה), ואת כל התקפות הגולים שהוא בנה.
    נכון, לחיפה יש את זנדברג, שאני תופס ממנו הקשר הישראלי אולי הטוב בארץ(לא מבין איך רוני לוי משאיר אותו על הספסל).
    את דעתי על קטן אמרתי מזמן, חלוץ טוב, אפילו מצוין, שצריך מאמן שיעבוד איתו על הריכוז ואז הוא יממש את הפונטציאל שלו.
    על ברדה אמרתי את דעתי, החלוץ הבא של ישראל, תשימו לב לסטסטיקה של חיפה בלי ברדה ואיתו:
    כשברדה מחוץ למגרש, חיפה כובשים 18 וחוטפים 10.
    כשברדה במגרש, חיפה כובשים 29 וחוטפים 9.
    כשברדה מחוץ למגרש, לחיפה 45% הצלחה.
    כשברדה על המגרש, לחיפה 85% הצלחה.
    מדהים.
    ואני לא מדבר על 5 השערים שלו שכולם היו שערי ניצחון(כולל צמד מופלא מול הפועל פתח תקווה), ועל שני הפדנלים שהוא סחט למכבי חיפה ואחריהם חיפה השתחררו מבחינת כיבוש השערים.
    ושוב, ההבדל בין חיפה לבית"ר הוא מהותי היום.
    עם זאת, אין לי ספק, שעוד שנתיים, כשדור השחקנים של בית"ר יצבור ביטחון, בתקווה שמאמן כמו מלמיליאן או קשטן יאמן אותם, הם בהחלט ירוצו לאליפות.

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע, זה שיש ליפרח פוטנציאל אף אחד לא אומר שלא, אני מחזיק ממנו בלם טוב שיהיה מוכשר מאוד בעתיד גם בנבחרת, אבל הוא צעיר מאוד והניסיון מאוד משפיע, בעיקר במשחקים בינ"ל ויהיה ניתן לראות את זה כשב"ש תהיה באופ"א השנה. להגיד עליו שהוא הבלם הטוב בארץ? נסחפתם.

בקשר למה שאמרת על רוסו, אני לא חושב שמכבי חיפה = רוסו. אני חושב שמכבי חיפה מתבססת על כמה הברקות אישיות של שחקנים מוכשרים ביותר, ואם זה רוסו אז רוסו ואם לא הוא אז יש את קטן וברדה וזנדברג וטל שהבריקו במשחקים חשובים מאוד והביאו את הניצחון. דוגמא היא במשחק מול מכבי ת"א בבלומפילד כשניצחנו 3 - 0 כשרוסו לא היה מעורב, עם 3 הברקות- אחת של זנדברג עם כדור מדהים לבאדיר שכבש באחד על אחד, אחת של בירוק שניצל טעות של שטראובר ואחת של ערן לוי שחטף כדור סמוך למחצית המגרש, הביא פריצה סוחפת באגף, חדר לרחבה סמוך לקו הרוחב והרים כדור ישר לאלבס שכבש את השער היחיד שלו עד עכשיו. זה מראה שגם צעירים מביאים לחיפה נקודות, למרות שזה משחק חד פעמי מהבחינה הזו.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וואו לחיפה יש פער 11 בצמרת.... ממש מרשים, אמאלה אני כל כך מפחד מחיפה הם פשוט דורסים את הליגה....

חיפה אפסים שהפער הוא לא 30 נקודות, חיפה צריכה להגיד תודה שהליגה כל כך גרועה. חיפה בפער 11 כי מכבי ת"א, הפועל ת"א ובאר שבע מפסידות כל מחזור בתורה כל קבוצה. מכבי חיפה קבוצה חלשה אבל למזלה היא הקבוצה ההכי פחות חלשה ובגלל זה היא תיקח אליפות. מכבי ת"א, הפועל ת"א, באר שבע ואפילו נתניה של השנה שעברה היו לוקחות אליפות העונה.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מסכים.
    בלי רוסו חיפה לא הייתה זוכה באליפות.
    חיפה היא לא קבוצת הבית הטובה ביותר בליגה ולא קבוצת החוץ הטוב בליגה, ובכל זאת היא מוליכה את הטבלה בפער מבטיח.
    זה אומר בשבילי הכל.

11. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא,בכלל לא נסחפנו.
    עוז יפרח הוא הבלם מספר אחד , פשוט מתעלמים ממנו אף אחד לא עוקב אחריו,גרנט מתעלם ממנו. אני בטוח שהוא הרבה יותר טוב מתומר בן יוסף שהוזמן לנבחרת.
    הוא יכול להיות מחליף ראוי לבנאדו המזדקן.

לך היום לעיתון ידיעות אחרונות,תסתכל כמה קיבל ליאור אסולין (אני יחסוך לך מאמץ,הוא קיבל ציון 1 ) וכל זה בגלל שעוז יפרח ניטרל אותו.

עוז יפרח,נראה חצי אוגבונה,אבל במשחק הגביע מול הפועל תל אביב בגביע הוא העלים אותו לגמרי.
    לא חסר הרבה דוגמאות העונה שעוז יפרח העלים את חלוצי היריבה,שאל את פרוחננקובס מה צריך לעשות כדי להפטר מעוז יפרח...

12. אלי מתחן Member

הסיבה העיקרית לאליפות של חיפה היא עידן טל ורוסו שנותנים כנראה את העונה הטובה ביותר שלהם בקריירה. בלי כל אחד מהם לחוד, חיפה הייתה היום איפה שמכבי ת"א וב"ש נמצאות ובלי שתיהם היא הייתה היום מרכז טבלה.
    רק תשימו לב שהדיון מתפתח על איזה קבוצה היא הגרועה ביותר.

13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן טל, רוסו וזנדברג הם השחקנים היחידים שאני תופס מהם בחיפה (וגם שלושתם חלאות לא קטנות). כל השאר גרוטאות. ההבדל הוא שפשוט שאר השחקנים בליגה עוד יותר גרוטאות.

כלומר, באדיר גרוע, אבל סולי צמח פשוט יותר גרוע. הבנת?

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אוהדי חיפה באמת חושבים שבלי רוסו הם היו לוקחים אליפות? לא קראתי מישהו אומר את זה אבל אני רוצה לראות מישהו אומר את זה. נצחק עליו עד מחר.

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אגיד לכם למה אתם חושבים ככה, אתם חושבים שאם רוסו לא היה במכבי חיפה הם היו משחקים עם עשרה שחקנים? לא, ממש לא, היו מביאים במקומו זר תותח אחר ואפילו צעיר יותר, אל תעשו מרוסו יותר ממה שהוא, הוא שחקן מצוין במונחים של הליגה הישראלית והוא סייע מאוד למכבי חיפה ב- 3 העונות שלו אבל לא משהו שאין לו תחליף. אחרי שהוא יעזוב כולנו נדע אם צדקנו או טעינו, לטוב או לרע.