מחזור 27- זה שוב קורה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏7/4/04.

1. Thierry Henry Member

השופט לא ניצח להם תמשחק..
    פשש הייתי במשחק
    איזה אווירה איזה כיף http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    איזה סבבה היה............

2. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

כפי שאמר ג'ו קול, גל - אינדיו הרבה, הרבה יותר טוב מבנאדו. בן-חיים, בנאדו, גרשון, גדי ברומר וכו' הם פחות או יותר באותה הרמה - חרא של בלמים. אתה בטח תאשים אותי בסובייקטיביות אבל אני מודה שאינדיו בכלל לא בלם ושהאיכויות שלו יותר התקפיות ולכן עדיף שיוצב כקשר - אבל עדיין כבלם הוא יותר טוב מבנאדו.

אתה לא יכול לקחת סטטיסטיקה של קבוצה שלמה ולהשתמש בה כדי לשבח יכולתו של שחקן בודד. מה עוד שלטעמי מדובר גם בהתקפות האיומות בליגת העל שלא מצליחות לאיים על השער ועל סגנון המשחק ההגנתי בליגה.

3. burning soil Member

אני מאמין בקו של קלינגר,אני מאד מעריך את הדרך שבה הוא מתנהל,קלינגר הוא
    המוטיביטור בה הידיעה,הוא הפך שחקנים אפורים,לשחקנים שמצליחים להוביל את מכבי
    והוציא מהם הרבה,תראה כמה אתה מדבר על כך שבית"ר היא הקבוצה הכשרונית ביותר בליגה,
    ולמרות זאת,אוחנה לא מוציא מהשחקנים את המקסימום,אני מנסה להגיד,שצריך להעריך
    את קלינגר על עבודותו,עבודה שמאמנים אחרים לא מצליחים לעשות(אין לי בעיה עם אוחנה,אבל
    מקרה בית"ר זו הדוגמא המובהקת ביותר להמחשה של דבריי),לדעתי
    ללא ספק קלינגר צריך להישאר במכבי,קלינגר סבל השנה מדברים חסרי תקדים
    שלא קורים בקב' כדורגל נורמלית,עם סגל בינוני,בעיות עם הקהל,ושאר בעיות פנימיות,
    מכבי נמצאת במקום השלישי,מרחק נגיעה מהמקום השני,ועדיין בתמונת הגביע.

אני לא מבין את הביקורת כלפי יפת,בהחלט יכול להיות שהוא שפט חלש,אבל בדרך כלל
    הוא שופט באופן טוב ביותר,בית"ר קיבלה פנדל בדקה ה-90 ולא כבשה,בית"ר החמיצה
    מס' מצבים,אני חושב שלא הוגן ונכון להאשים את השופט בהפסד.
    שלא נדבר על פנדל שלא היה על בטורינה,ופנדל שאולי היה צריך להישרק לזכות מכבי
    לאחר נגיעת יד של גפני,אבל אני לא מתלונן,אין מה לעשות,זה קורה,זה חלק מהמשחק.

4. אלי מתחן Member

צודק, אני לוקח את ההאשמות שלי בחזרה. ההפסד היום היה אך ורק בגלל המזל.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני שב בשקט.
    איך אתה ממשיך להגן על האידיוט הזה?
    אתה יודע איפה הוא היה בגול של חיפה?
    ליד הרחבה של חיפה.
    האידיוט עלה ולא ירד.
    צריכים להזכיר לו שהוא בלם, ולא משנה עם הוא מראדונה, פלה או ואן באסטן, ברגע שהוא בלם, הוא קודם כל צריך לעשות את העבודה ההגנתית ואז את העבודה התקפית(וזה שהוא שומע לאוחנה השיכור זה כבר רע).
    העבודה התקפית היא בונס עבור בלם.
    כמה התקפות לפני זה פארירה האידיוט עשה חור עצום בהגנה, ובמזל קורנפיין לקח הצלה ב1 מול 1.
    בנאדו, בן חיים, גרשון, בן יוסף, וכל שאר הבלמים בליגה יותר טובים ממנו(גם הבינונים שבהם).
    מדובר על בלם שכבש שנה שעברה יותר שערים מכמה חלוצים בליגה, אבל לשערו הוא.
    היום הוא הלך לפנדל ביזלזוז, ובהחטאת הפנדל הזה, בהפסד המעצבן הזה, הסימפטיה שלי לבית"ר עברה.
    עם רציתי ששבוע הבא ננצח את בית"ר בסטיל, עכשיו חיבים, אבל חיבים, להביס אותם.
    מצדי שירדו ליגה, הביאו לחיפה את האליפות במו ידיהם, מעכשיו, אין סימפטיה.
    ואתה עוד מגן עליו?
    אמרתי לך בפעם המאה, בתור קשר הוא אולי יהיה סביר, אבל בלם, יותר עדיף לשים את חרבון כבלם, אפילו אז פחות חורים.

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאותה ליגה, בני, בית"ר ירושלים עם הבלם והשוער הטובים במדינה ספגה 33 שערים לעומת מכבי חיפה שספגה 19, אז בוא נעשה קצת חושבים. מאיזו טענה שלך תאלץ לרדת? שקורנפיין טוב מדוידוביץ' או שאינדיו טוב מבנאדו? הרי לא יתכן שהשוער הטוב ביותר והבלם הטוב ביותר סופגים יותר מרוב קבוצות הליגה, לא כן?

יש אמת בדבריך אבל כשאלבס לא עושה הגנה במשחקים האחרונים ושאג'יפור חלש כמו תמיד, ולא ראית מדוידוביץ' תצוגות שוערות לאחרונה, זה בעיקר בגלל אריק בנאדו.

תגובתך בבקשה

עוד שני דברים- בית"ר לא יכולה לבוא בטענות לא ליפת ולא למזל, רק לעצמה!
    דבר שני- דוידוביץ' שוב עוצר פנדל בטדי לאחר שעשה זאת בהופעת הבכורה שלו בבוגרים מול בית"ר בתיקו 2-2, שאלוי החמיץ קצת את הפנדל, ואת אותה השבת זוכרים מסיבות אחרות לגמרי -4/11/1995 http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/04
  7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מזל?
    תנסה נאיביות.
    בית"ר היתה יותר טובה מחיפה לכל אורך המשחק, ועדיין חיפה הגיעה חוץ מהגול לעוד מצב מצוין מול קורנפיין, והיה ספק לפנדל.
    כלומר, למרות שבית"ר הייתה יותר טובה, היא הייתה יכולה להפסיד 3-0.
    לא מבין למה לפתוח עם פדידה במשחק כזה, שהוא קלאסי לארבייטמן.
    לא יודע למה לפתוח עם מליחי וששון כשמליקסון על הספסל.
    אין שום קשר למזל.
    זה לא כאילו הפנדל נבעט למשקוף, פראירה בעט בעיטה אומללה וחלשה(שגם עם דוידוביץ' היה מזנק לצד השני היה לו זמן לזנק לפינה השנייה ולקחת את הכדור).
    בית"ר הפסידה את המשחק ולא חיפה ניצחה אותו.

נ.ב
    היחיד בהגנת בית"ר שיותר טוב מהמקביל שלו בחיפה זה קורנפיין.
    וגם קורנפיין, שיותר טוב ממנו ביכולת כללית, השנה נמצא בכושר פחות טוב מדוידוביץ'.
    עם כל הכבוד, לבית"ר אחת מההגנות החלשות בליגת העל, עם טלקר, אמסלם(למה לעזאזאל דנין לא פותח?), והחלוץ הברזילאי, סליחה בלם, פארירה.
    אני מוכן להתערב איתכם ששבוע הבא באר שבע כובשת מינימום שני שערים לרשת של בית"ר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/4/04
  8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

וככה הקבוצה נראית, למען האמת. זו היתה טעות (שנבאה בגלל משחקי אגו מפגרים, ורק זה צריך לזכות אותו במכתב פיטורים) לשחרר את נמני ובנין ולשלם להם פיצויים (לא רק פיצויים על משכורות שהיו משולמות ממילא, אלא גם על הוצאת דיבה וכו') ובכך לחסל את המועדון כלכלית. אין למכבי אף שחקן איכותי בסגל מלבד ג'ון פנסטיל - כי קלינגר העיף את נמני ובנין.

הדברים החסרי תקדים שקרו בקבוצה הם לא סתם מקרים שהוא "סבל מהם" אלא מקרים שקרו באשמתו. במחנה האימונים הוא לא הצליח להשתלט על השחקנים שהחלו להקים מחנות. באימונים השחקנים הלכו מכות ללא הפסקה וקלינגר לא עשה דבר עם זה. הבעיות עם הקהל? אם קלינגר היה משאיר את נמני ובנין והקבוצה היתה מתפקדת אני מאמין שלא היתה מחאה. המחאה התחילה לאחר ההדחה נגד ז'ילינה וסילוקם של השחקנים. הסגל הבינוני? שוב, קלינגר בחר להעיף את שחקני המפתח שלו.

מכבי שיחקה רע מאד העונה. היא עפה מול קבוצה זערורית באירופה והמקום השלישי מטעה - בליגה נורמלית מכבי לא היתה מתקרבת למקום הזה. מכבי צריכה לשאוף בליגה כזו חלשה לקחת אליפות.

9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לשני הציטוטים שלך, גל - באמת שאין לי כוח, רשמתי כבר את הסיבות לכך בדיון "השחקן הטוב ביותר בליגה" שאילן פתח, על כמה הלחץ של הקבוצה על היריב משפיע לא פחות ממשחק ההגנה. אין לי כוונה לחזור על הדברים שוב ושוב רק כי אתה לא מסוגל להבין.

אגב, עוז יפרח גם עדיף על בנאדו - כשראיתי את הודעתו של משה נזכרתי בו לפתע.

עדיין חי בעונה שעברה, הא?

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה לא מבין? אני מבין טוב מאוד.
    אל תזבל לי את השכל על לחץ וגורמים משניים, תיכף תגיד לי שבירושלים קר יותר ובגלל זה אתם סופגים יותר.
    את עוז יפרח אני לא יודע מאיפה הבאת לי רק באחרונה הוא נכנס להרכב הראשון ברוטציה עם יניב אלול אז אין לי מושג על מה אתה מדבר. אולי הוא הבלם הטוב ביותר באימונים כי אני ממעט לראות אותו משחק.

אתה אולי לא מוכן להסביר לי אבל אתה אולי לא היחיד בדעתך. אני רק רוצה שמישהו יסביר לי איך עם הבלם והשוער הטובים במדינה ספגה 33 שערים לעומת מכבי חיפה שספגה .19. זה הכל.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אני אאלץ, אחרי הכל, לזבל לך את השכל.

בית"ר ירושלים קבוצה פחות טובה ממכבי חיפה. כשמכבי חיפה משחקת נגד קבוצה כמו למשל מכבי פ"ת (תתעלם מהמפגשים ביניהן העונה... אני מדבר היפוטתית), היא תשלוט במשחק ותכתיב את הקצב - היא תחזיק בכדור יותר ותשמור אותו בחצי של היריב. הכדור יותר זמן אצלה, מה שנותן לה יותר סיכויים להבקיע ומצמצם משמעותית את הסיכויים שהיא תספוג... בית"ר עד היום מלבד משחק בודד מול אחי נצרת לא שלטה העונה במשחק השדה באף משחק. היא תמיד היתה במגננה ומן הסתם, כשהכדור יותר בחצי שלך והקבוצה תוקפת יותר ושולחת את הכדור לתוך הרחבה שלך יותר - אתה גם סופג יותר. זה בטח נשמע לך כמו התפלספות רצינית, אבל זה נכון - לא סתם ריאל מדריד לקחה את ליגת האלופות בלי הגנה מספר פעמים. לא סתם כל קבוצה במקום הראשון בכל ליגה בעולם (בד"כ, יש מקרים באמת יוצאי דופן) היא זו שסופגת פחות מהקבוצה במקום העשירי, נניח. כמות הספיגות של קבוצה לא מסתכמת רק ב"למי יש את הבלמים והשוער הכי טובים".

תוסיף לכך את העובדה שאין לנו מגן שמאלי, מגן ימני וחסר לנו בלם שני (קאפונה מראה יותר ויותר שהוא רכש כושל ממשחק למשחק), מה עוד שלקורנפיין היו כמה שגיאות העונה - ובית"ר ספגה 12 שערים יותר ממכבי חיפה. לא אומר כלום על בלם או שוער כאינדיבידואלים.

אתה יודע מה, מ.ס אשדוד כבשה יותר שערים מבית"ר - אורן ניסים חלוץ טוב יותר מארביטמן?

12. LiverpoolFan Member

חיפה זקוקה ל-2 ניצחונות ותיקו סיכוי גדול שאם חיפה תנצח את אשדוד ואת נתניה בחוץ בשני המישחקים הקרובים היא תיהיה אלופה...
    למכבי ת"א יש את פ"ת במשחק הקרוב וכבר שם היא אמורה ליפול בקיצור מזל טוב לכמבי חיפה אלופת ישראל 20 http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_multi.Xxx 03-2004

13. אלי מתחן Member

ממתי הגנה מתחילה בהגנה?

14. burning soil Member

משחקי אגו? מה למאמן לקנא בשחקן? שיחרור נמני ובנין לא קרה סתם,
    אני רוצה להזכיר שמכבי לא תיפקדה בחלק מהמשחקים עם נמני,ועשתה
    סדרת נצחונות בלעדיו.
    ובכלל,מכבי הפכה לאפורה,לא רק בגלל שיחרור נמני,דגו נפצע ועדיין לא חזר
    לעצמו,עובד ירד בכושרו,וגולדברג היה סקורר גדול מאדורנו.

הדברים החסרי תקדים שקרו בקבוצה הם לא סתם מקרים שהוא "סבל מהם" אלא מקרים שקרו באשמתו. במחנה האימונים הוא לא הצליח להשתלט על השחקנים שהחלו להקים מחנות. באימונים השחקנים הלכו מכות ללא הפסקה וקלינגר לא עשה דבר עם זה. הבעיות עם הקהל? אם קלינגר היה משאיר את נמני ובנין והקבוצה היתה מתפקדת אני מאמין שלא היתה מחאה. המחאה התחילה לאחר ההדחה נגד ז'ילינה וסילוקם של השחקנים. הסגל הבינוני? שוב, קלינגר בחר להעיף את שחקני המפתח שלו.

לא עשה דבר? קלינגר עשה כמיטב יכולתו-הישעה וזרק שחקנים(מה עוד הוא
    יכול לעשות?),אבל הוא בסך הכל מאמן,אתה לא חושב שלשחקנים צריך להיות רסן? כנראה שבעיית המחנאות היתה עמוקה מכפי שנדמה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/4/04
  15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע בני, אמרת דברים נכונים אבל קודם כל שני השחקנים המעולים והמנוסים האלה לא משרים ביטחון על ההגנה ועל כל הקבוצה ולכן המשחק של בית"ר ברוב הזמן בחצי שלה, הרי ההגנה משרה חוסר ביטחון על הקבוצה, ושני המנהיגים שלה הם שני השחקנים הטובים בארץ בעמדותיהם, כך אתה אומר, ולכן אוחנה משחק עם קישור אחורי מעובה, והמשחק לא תוקף מספיק. בית"ר מזמינה בכך קבוצות לתקוף אותה.
    אם ההגנה הייתה משרה ביטחון על שאר הקבוצה, המשחק היה תוקפני יותר, וזה אחד החסרונות המרכזיים של הגנת בית"ר ירושלים ושני העומדים בראשה, עליהם אנחנו מדברים.

ובקשר לטענות שלך על חיסרון במגן שמאלי ימני ובלם שני, אני חושב שעל מכבי חיפה אתה יכול להגיד את זה הכי טוב. קייסי עושה הגנה השנה? אג'יפור בלם? אין לו קורדינציה ועזריה עדיין ילד, ראית מה נימני עשה לו היום.