מחזור 27- זה שוב קורה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏7/4/04.

1. MaDot Member

למרות שאני אוהד חיפה ולא הפסדתי משחק בית כבר כמה שנים טובות וגם למשחקי חוץ אני נוסע כמעט תמיד (למרות שהשבת לא מתאפשר לי בגלל סיבות אישיות) אני רואה את הניצחון של בית"ר כמו שרואים גשם שהשמיים שחורים לא יודע למה יש לי הרגשה כזאת רעה לגבי המשחק
    הלוואי שאני טועה וננצח אבל לא יודע מקווה שיהיה טוב

2. Ilan Member

גם לי יש הרגשה לא טובה לגבי המשחק הזה. למען האמת אני דיי בטוח שאוחנה יחגוג על הירוקים היום, במקרה הרע יהיה תיקו.
    אני כבר רואה את זה... נמני נותן את המשחק הכי טוב מאז שהוא חתם במכבי, כל בלם בבית"ר ניהיה נסטה ליום אחד, עופר טלקר חושב שהוא קיפוד ומשחק משחק אחד כמו עופר טלקר מעונת האליפות, שלא נדבר על ארבייטמן שפתאום מפורר רשתות. הכל מתחבר לבית"ר ומכבי מקטינה את הפער.

היום זה המבחן האחרון של מכבי חיפה בדרך לאליפות. אם בטדי מכבי חיפה תיקח את הנקודות, אין לי צל של ספק שהיא תיהיה האלופה.

בלי שום קשר, אשמח אם בית"ר תפסיד - אני רוצה מתח בתחתית. אני לא בטוח אם אני רוצה שבית"ר תירד, כי בסה"כ ליגה בלי בית"ר זה לא אותה הליגה (כמו שליגה בלי הפועל ת"א או מכבי ת"א זאת פשוט לא אותה הליגה. ובליגה המשעממת שלנו מעשיות אוחנה ופני-ג'ל בעיר הקודש גורמות לי לגחך קצת). אם בית"ר תאבד את הנקודות ושאר היריבות יקחו אותם לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שסיר הלחץ בבית"ר יתחיל לפעול ואני לא אתפלא אם אוחנה יקבל רגלים קרות ופשוט יתפטר.

בכל אופן המפתח לניצחון ירוק הוא ג'ובאני רוסו. בעונה שעברה חיפה הפסידו לבית"ר פעמיים כשרוסו שיחק לא טוב (או פשוט לא שיחק). במשחק האחרון כשחיפה ניצחה 4-3 עם השלושער של כהן, רוסו היה פשוט אדיר. בדר"כ רוסו מתעלה ברגעים כאלה, נראה אם כך יהיה גם הפעם.

יאללה מכבי חיפה!

3. Ilan Member

אגב, מי שרוצה להיכנס לאווירה מוזמן להיזכר במשחק הכי טוב (תלוי מאיזה צד מסתכלים על זה) בשנים האחרונות במפגשים של חיפה- בית"ר, ה- 3-4 האגדי של רפי כהן במשחק שיזכר עוד הרבה זמן.

http://maccabi-haifa.nana.co.il/reports/sh...asp?GameID=1858

4. אסף שקד Member

הנה עידכון אחרון לגבי המשחק, פרסמתי אותו אתמול באתר מחנה האוהדים של בית"ר:

היום בשעה 20:30 תשחק בית"ר מול מכבי חיפה; אינדיו כנראה יפתח מחר למרות הפציעה; פדידה ויצחקי בחוד. מאת:אסף שקד.

היום בשעה 20:30 תארח בית"ר ירושלים את המובילה מכבי חיפה. חיפה שרחוקה 8 נקודות מהמקום השני רוצה ניצחון שיקדם אותה לאליפות, ואילו בית"ר מנגד לא תוותר בקלות ותרצה להוכיח שטדי הוא עדיין מבצר, במיוחד כשהקבוצה צריכה את הנקודות במאבקי התחתית.

אימון יום שישי התנהל באווירת חג, וכמו כל יום שישי פתח אוחנה באימוני ריצה קלה ולאחר מכן עברו השחקנים למשחקוני הטניס הקבועים כמו בכל יום שישי. בסיום האימון עברו השחקנים לאימון הגבהות ונגיחות לשער. שלומי ארבייטמן ואינדיו שנפצעו בתחילת השבוע ערכו אימוני ריצה בלבד ושניהם יהיו בסגל הקבוצה בשבת. בתחילת האימון קיבל אינדיו זריקה וכפי שהדברים נראים כרגע ייתכן ויהיה כשיר לשחק מחר בהרכב.

במקרה שלפני תחילת המשחק אינדיו יחוש ברע, יקפיץ אוחנה את גולן חרמון להרכב.
    אוחנה שהיה מרוצה מהתיקו בשבת שעברה בנתניה, יפתח באותו הרכב שפתח בשבת האחרונה, עם 3 קשרים אחוריים כאשר נימני משחק כקשר התקפי מאחורי החלוץ. בניגוד לשבת הקודמת, בה אוחנה אילתר במחצית ושינה את המערך, הפעם אוחנה בא מוכן וערוך למצב שבו הקבוצה לא תפיק מעצמה את היכולת הדרושה, ושומר לעצמו בצד את האופציה לשינוי מערך. במקרה ואוחנה ירצה לשנות את המערך ולהפוך אותו ליותר התקפי, הוא יכניס את מליקסון למשחק במקום אחד הקשרים האחוריים ויוריד את ברק יצחקי לקישור (או לסירוגין יכניס את ארבייטמן לחוד עם פדידה ויוריד את יצחקי לקישור), בדיוק כמו שעשה בשבת בנתניה כאשר במחצית הוציא קשר אחורי והכניס את ארבייטמן להתקפה.

http://www.beitar.org.il/gh/images/news/09-02.Xxx
    אופיר עזו ואבי נימני, הראשון על הספסל, השני בהרכב

http://www.beitar.org.il/gh/images/news/09-03.Xxx
    אינדיו וארבייטמן עורכים אימוני ריצה- אינדיו בהרכב

בחלק ההגנתי ישחקו אותם שחקנים ששיחקו בשבת שעברה. אינדיו שנפצע באימון ביום שני ולא התאמן במשך כל השבוע עקב פציעה בשרירי הבטן, קיבל היום זריקה שכנראה תכשיר אותו למשחק. סמוך לפתיחת המשחק מחר יקבל אינדיו עוד זריקה, אך כפי שהדברים נראים כרגע, יהיה לו קשה לסיים את 90 הדקות, ואוחנה משאיר לעצמו את האופציה לשלב את גולן חרמון במהלך המשחק. אינדיו שהיה הגורם הראשי לתיקו בנתניה, מהווה בורג חשוב מאוד בהגנה והיכולת הגבוהה שלו העונה הפכה אותו לאחד השחקנים החשובים בקבוצה. אינדיו,שחקן עקשן שלא מוותר כל-כך בקלות, לא נכנע לכאסים ויעשה הכל על מנת לתת מחר את המאה אחוז מעמצמו.
    את חוליית ההגנה ישלימו דוד אמסלם באגף השמאלי, עופר טלקר באגף הימני, וקאפונה כבלם שני לצד אינדיו.

בקישור אוחנה יעלה באותו מערך שפתח בשבת בנתניה, כאשר ימשיך לעלות עם שלושה קשרים אחוריים וקשר התקפי אחד.
    אוחנה יודע שחיפה מגיעה לטדי על מנת לקחת נקודות במירוץ לאליפות ולכן החליט להישאר עם מרכז שדה מעובה והגנתי. מערך זה אומנם לא פעל בצורה טובה בנתניה, אך אוחנה מאמין שמול חיפה ובמיוחד במשחק בית עם תמיכה מהקהל, מערך זה יסתדר ויתן את פירותיו.
    אלי ששון וקלדיירה יתופקדו כקשרים אחוריים, כאשר עידן מליחי ישחק קצת קדימה. במהלך אימוני השבוע תירגל קלדיירה אימוני בעיטות לשער, אימונים שהסתברו כמוצלחים. קלדיירה שידוע בבעיטות החזקות והמדוייקות שלו, ינסה להפתיע במשחק מחר את דוידוביץ'.

http://www.beitar.org.il/gh/images/news/09-01.Xxx
    קלדיירה-ינסה להפתיע את דוידוביץ' עם הבעיטות שלו

http://www.beitar.org.il/gh/images/news/09-05.Xxx
    אבי נימני-כובש שער השיויון בנתניה, יחכה היום לחיפה

http://www.beitar.org.il/gh/images/news/09-08.Xxx
    אלי ששון ואבי כהן, ששון מנהל את העניינים על המגרש, כהן מנהל את העניינים מסביב

אלי ששון ממשיך לקבל קרדיט מאוחנה שמאמין בו, ואמר שיעשה הכל במשחק על מנת לגרום אושר לקהל הנפלא שתומך ומלווה את הקבוצה לכל מקום. מעל שלושת הקשרים האחוריים ישחק אבי נימני, שיהווה למעשה כחולייה המקשרת בין הקישור ההגנתי לבין החלוצים.

בחוד אוחנה ממשיך לספסל את שלומי ארבייטמן, וימשיך לשחק עם 2 חלוצי חוד, כאשר פדידה ויצחקי יאיישו את התפקידים הללו.
    פדידה שהציג יכולת גבוהה מאוד באימונים האחרונים מקווה לפרוע את השטרות במשחק ולהבקיע שעבר שיתן לו קרטיד גם למשחקים הבאים. לצידו של פדידיה ישחק יצחקי ששומר על יציבות בהרכב לאורך התקופה האחרונה.
    יצחקי לאורך כל החודשים האחרונים מגלה יכולת רצינית וגבוהה באימונים ובמשחקים, דבר שמתבטא גם על המגרש, ובקבוצה נשמעו מאוד מרוצים מהשחקן שהגיע מהפועל אשקלון בתחילת העונה, ומתגלה כתגלית הכי חמה בשוק וכשחקן עם עתיד גדול.

http://www.beitar.org.il/gh/images/news/09-06.Xxx
    ברק יצחקי מתכונן לבעיטת וולה

http://www.beitar.org.il/gh/images/news/09-07.Xxx
    חנן פדידה מנתר לנגיחה

על הספסל מחר, יהיה לאוחנה אופציות רבות, כאשר בין השאר ישבו על הספסל אופיר עזו, מאור מליקסון, דניאל היידמן, ושלומי ארבייטמן- 4 שחקנים שבשקט יכולים להשתלב בהרכב.
    אוחנה משאיר לעצמו את האופציה לשלב את השחקנים הללו במהלך המשחק כאשר חוץ מהיידמן, כל השאר הם שחקנים בעלי אופי התקפי.
    כפי שהדברים נראו באימונים השבוע, אוחנה ישתמש במליקסון וארבייטמן במהלך המשחק ואת החילוף השלישי ישמור לעצמו (או היידמן, או עזו או חרמון-אם אנדיו יפצע).
    מי שלא יהיו בסגל הקבוצה מחר הם שלושת שחקני הנוער- אבירם ברוכיאן, מור אפרים ועמית בן שושון, אשר ישחקו מחר בבוקר במשחק הנוער מול הפועל פ"ת, ובשל כך לא יוכלו להיכלל בסגל הקבוצה הבוגרת.

http://www.beitar.org.il/gh/images/news/09-04.Xxx
    אבירם ברוכיאן עם החיוך האופייני שלו, היום בבוקר ישחק בנוער מול הפועל פ"ת

http://www.beitar.org.il/gh/images/news/09-09.Xxx
    חנן פדידה מקפיץ כדור ומקווה להקפיץ היום את הקהל הירושלמי

כמו בכל יום שישי, גם לאימון אתמול הגיעו עשרות ילדים עם הוריהם לצפות בשחקנים ולבקש חתימות ותמונות בסיום האימון. בסיום האימון קיימה ההנהלה את אסיפת יום שישי הקבועה והסבירה לשחקנים את החשיבות בניצחון במשחק מחר.

מחירי הכרטיסים למשחק אחידים לכל חלקי האיצטדיון, כאשר מחיר כרטיס נוער הוא 35 ש"ח, וכרטיס מבוגר 70 ש"ח. כפי שנמסר היום ממשרד הכרטיסים בן-נאים, כל כרטיסי הנוער ליציע המזרחי אצלו ונשארו רק כרטיסי נוער ליציע המערבי.

באיצטדיון היום צפויים להגיע כ-12 אלף אוהדים, כאשר הקבוצה הדפיסה כ-10,000 כרטיסים שיתווספו ל-2000 מנויים והזמנות.
    עד כה נמכרו אצל היריבה מכיב חיפה רק כ-500 כרטיסים והצפייה היא שלא יגיעו יותר מ-1500 אוהדי חיפה למשחק מחר. אוהדי חיפה ישבו בחלק הדרומי של היציע המזרחי.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה כולכם רואים שחור? לא שאני חושב לרגע שננצח בהפרש גדול אבל ניצחון הוא באמת לא בשמים.
    אוחנה, על פי מה שהבנתי, פותח ללא מליקסון וזה מעקר את בית"ר בהתקפה בצורה משמעותית. בהגנה אינדיו פותח גם עם הפציעה שלו ולדעתי זו טעות קריטית. אני לא פיזיוטרפיסט ולא ראיתי את אינדיו ואת הפציעה שלו אבל אני חושב שלעלות עם פציעה בשריר הירך זה כמעט בלתי אפשרי. מילא לעלות עם פציעה באצבע כף הרגל אבל הירך?! אני לא אתפלא אם על אוחנה יכפה חילוף מוקדם שלו בחרמון כשהוא יבין שהוא לא יכול להמשיך. אני מקווה שזה גם יהיה אחרי איזה שער יפה שלנו. בכלל, אני חושב שאם הוא פותח מכבי חיפה צריכה "ללכת על" אינדיו, כמו שעושים בכדורסל לשחקן עם 4 עבירות כי כמו שהכדורסלן יחשוש מהעבירה החמישית, כך גם אינדיו יחשוש מכל מגע פיזי כשהוא פצוע ויכולות ההגנה שלו מוגבלות.
    הימור- 2 - 1 למכבי חיפה אחרי הרבה דקות של לחץ. ברדה ורוסו יכבשו.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרבה פעמים שחקנים פצועים וחולים דווקא מתעלים על עצמם במשחקים,אם אוחנה פותח עם אינדיו כנראה שאינדיו יכול לשחק וזה לא בטוח בכלל שאינדיו יהיה הנקודה החלשה של בית"ר במשחק.
    נכון שאוחנה פותח כנראה ללא מליקסון,אבל יום טוב של נימני וזה מספיק.

ולמה רואים שחור?
    כי בית"ר השיגה 22 מתוך 30 הנקודות שלה בבית וכבשה 14 מתוך 25 השערים שלה בבית
    וכי חיפה פשוט לא טובה נגד בית"ר בטדי מאז ומתמיד.

עידכון מהמשחק בסכנין[קריית אליעזר]
    מתוך ONE
    "בדקה החמישית משך רמיק יז'רסקי בחולצתו של גבריאל לימה, אך השופט אסף קינן לא שלף כרטיס צהוב לחובתו. המשחק היה חלש ביותר ולשתי הקבוצות לא היו הזדמנויות טובות לכיבוש ב-20 הדקות הראשונות. בדקה ה-23 בעט ליאור אסולין בסיבוב מצד שמאל של הרחבה אך אסי רחמים הדף לקרן. כדור הקרן שנהדף אל וואסים עבאס, נבעט לכיוון השער, אך חלף מעט מעל לפינה השמאלית העליונה של המשקוף."

הרכבי הקבוצות:
    סכנין: שגיא שטראוס, נידאל שלאעטה, ארנסט אצ'יטי, בסאם גנאים, מהארן אבו רייא, עבאס סואן, תומר אליהו, וואסים עבאס, סאמר מיעארי, ליאור אסולין, גבריאל לימה.

הפועל ב"ש: אסי רחמים, מירוסלב וייס, עוז יפרח, דדי בן-דיין, סתיו אלימלך, תומר חליבה, דיוגו סיסטון, רמי אליהו, רמיק יז'רסקי, אלון מזרחי, אופיר חיים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/4/04
  7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

נשבע לכם,גוטמן הזה הוציא לי את החשק לכדורגל.

בחיים שלי לא קרה מצב שהיה משחק של הפועל באר שבע ולא היה אכפת לי כמו עכשיו,שלא היה מעניין אותי כמה כמה כמו עכשיו.

היו ימים שהיו משחקים של ב"ש הייתי מחפש בנרות ברדיו (אז שהיו שידרוים,אצלנו ברדיו דרום היה שידור ישיר שלם של המשחק) , מתעדכן כל שנייה באינטרנט,שואל את האנשים שכן נסעו למשחק כמה כמה מתעדכן איתם כל רגע,אבל עכשיו,פשוט לא מעניין אותי,המאמן הוציא לי את החשק מהקבוצה הזו.

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם כבר מדברים על שידור, 0-0 במחצית בין סכנין וב"ש (איפה המשחק בסוף?).
    השידור הוא בבלוג TV של תפוז, הלינק הוא בצד ימין בצבע צהוב כתום כזה, ואז תכנסו לבלוג של tal16 אם אני זוכר נכון. תהנו עד כמה שאפשר, מדובר בסאונד בלבד בלי ויז'ואל.

9. אסף שקד Member

לאינדיו אין בכלל פציעה בירך, הפציעה שלו היא בכלל בשרירי הבטן, חוץ מזה הוא קיבל זריקה לפני האימון אתמול ויקבל גם היום.
    אוחנה אמר לי אתמול שלפי איך שזה נראה לו אינדיו לא יהיה כשיר למשחק מלא, אך את המשחק הוא יפתח איתו.

בקשר למליקסון, אז מליקסון אומנם לא עולה בהרכב אך הוא בוודאות ישולב במהלך המשחק.

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

קבוצתו של גוטמן משחקת ומשעממת כבר קרוב לשעה.

ובפתח תקווה,כבר 1-0 אחרי 4 דקות. למכבי המקומית , רוביל סרסור כובש.

נערך לאחרונה ב: ‏10/4/04
  11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה קורה לי השבוע, קודם קטן מושעה ולא בנאדו, אחר כך הפציעה של אינדיו היא בירך ולא בבטן... ומה שמוזר זה שזה אחרי שכבר רשמתי את זה נכון. לעטיה יש פציעה בירך לא?

בכל מקרה, הדברים שלי עומדים בעינם לגבי הסיכון שבשילוב שחקן פצוע.
    עידכון: 1-0 מפתיע למכבי פ"ת על הפועל ת"א כבר בדקה ה- 4! רוביל סרסור שפתח במקום עומר גולן בחוד כובש בנגיחה מקרן. שער הנגיחה השני בסך הכל שהפועל ת"א סופגת העונה.

12. MaDot Member

הבועל השוו ל1:1
    ב"ש עלו ל1:0 משער של מזרחי

ואני מתחיל לקבל פרפרים לקראת טדי
    שיהיה בהצלחה!

13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראו כמה אירוני זה...
    בשכונת התקווה מזרחי משווה את השיא.
    בקרית אליעזר הוא שובר את השיא.

דווקא במגרשים שהוא גדל,וכיכב הוא עשה את הבלתי יאומן.

14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

10 דקות לסיום ,כדור חופשי מ20 מטרים למכבי פ"ת,טועמה ותקווה ליד הכדור. טועמה מסובב נפלא לרשת של אלימלך,שער ניצחון של אקס הפועל על קבוצתו לשעבר.

http://wmh.walla.co.il/archive/103684-4.Xxx

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממשיכים עם הקשרים
    טועמה כובש על קבוצתו לשעבר
    מזרחי כובש במגרשים שהוא גדל והתפתח בהם..[הוא אמר את זה דרך אגב...]

ובלי קשר...מכבי כרגע בפיגור 1-0 מפנדל של בטורינה
    הבנתי שהמזל הרע של דגו ממשיך עם החמצת פנדל שלו.

בהפועל..כנפו ממשיך להבקיע ולאט לאט מתחיל להראות מה הוא שווה.