מחזור 27 בליגת העל: סכנין מנצחת את חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏19/3/10.

1. שלו Guest

לא מבין למה ויקו פתח רק עם בדש בחוד, או שהוא הציב את אייל שן כחלוץ (?) http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx
    בכל מקרה, אני מאמין שננצח באורווה, כי אנחנו חייבים לנצח את כל המשחקים שנשארו לנו עד לסיום העונה כדי לשחק בלפייאוף העליון.
    0-1 לרעננה על בית"ר, בהחלט מפתיע, אם רעננה תמשיך לשחק ככה, אני לא אופתע אם היורשלמים יעצרו היום בלויטה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/3/10
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי מה שדור תיאר הפועל ת"א נחה במחצית השנייה. אולי כבר היו עם הראש במשחק הגביע? כשמשחקים מול קביליו יפו במגרש ניטרלי עם קהל אדום אני לא ממש מקבל את התירוץ הזה. בכל מקרה האדומים ניצחו גם בעשרה שחקנים (על מה בן דיין הורחק?) ומחר מכבי חיפה תצטרך לעשות את העבודה שלה.

חוץ מזה אני בנתיים רואה שבית"ר בפיגור מול רעננה שומכבי ת"א בשניות הסיום מצליחה להוציא תיקו מנתניה. נראה לי ששתי הקבוצות הבכירות חושבות בעיקר על הגבי היות שבליגה אין ממש על מה לשחק.

3. שגיא Guest

הפועל תל אביב יצאה באמת במזל בסופו של דבר, ולו רק בגלל שהפועל חיפה היא קבוצה כלכך מגובלת. במחצית השניה היו להפועל חיפה כמה הזדמנויות מאוד מסוכנות שהוחמצו ברשלנות. רק עדן בן בסט יכל לכבוש היום עוד שני שערים להוציא את השער שכבש בתוספת הזמן. אבל הפועל תל אביב עשתה את שלה בסופו של דבר וזכתה ב3 הנקודות.

ובינתיים אחרי מחצית אחת הפועל רעננה מוליכה על בית"ר שנראית רע. ברק יצחקי לוקח כדור והולך עם הראש בקיר, ברוכיאן, כמו בכל התקופה האחרונה, כלכך מאט את המשחק של בית"ר ולא מדויק שזה לא יאומן, שלא לדבר על הטעות האיומה של אלירן דנין בשער. העובדה שבן יוסף נכנס לא מוסיפה יתרונות לבית"ר במשחק הזה. ברור שהמחצנית השניה תהיה כולה בחלק המגרש של רעננה בנסיונות של בית"ר לחזור למשחק.

4. שלו Guest

1-1 בלויטה. יצחקי 53'.
    כואב לי על רעננה, עמדו טוב מאוד, לא ויתרו על אף כדור בהגנה וניסו לתקוף, בית"ר עלו במחצית השנייה עם רצון לנצח את המשחק ועכשיו נרא כי הם יצליחו.
    דקה 84 באורווה ואנחנו סופגים שער, ממש ממש לא טוב, לא ציפיתי לזה, אנחנו חייבים לתת שער שוויון מהיר ולנסות לנצח בדקות הסיום.
    כשראיתי עכשיו שאחי נצרת מובילה על אשדוד שיפשפתי את העיניים ובדקתי שוב, יפה יפה.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

NoamAsulin - בתחילת המשחק אולי היו 150, כמה דקות אחרי כבר היו סביבות ה-400 אוהדים וזה ביום שקבוצת הנוער שיחקה בקופסא מול ביתר ירושלים. אתה אמור לדעת פרט מהסוג הזה, כי הוא נוגע לקבוצה שאתה אוהד.

אנחנו בלי צל של ספק הקבוצה הכי טיפשה שהייתה בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות. מה עוד צריך לקרות כדי שהשחקנים האלה ילמדו לשמור על יתרון? אני לא מאמין שאני הולך לראות את הפלייאוף העליון מהטלויזיה רק בגלל טמטום שחוזר על עצמו שבוע אחרי שבוע.

במחצית הראשונה ראובן עטר החליט שוב להמציא את הכדורגל ועלה לשחק בלי חלוץ מטרה. התוצאה הייתה שעברנו את החצי רק כשהעפנו כדורים שהתגלגלו להם בכיף שלהם עד לידיים הבטוחות (או לא כל כך) של לירן שטראובר. מחצית שנייה אחמד סבע נכנס ומכבי נתניה שינתה את פניה. לחצנו, היינו ראשונים לכל כדור ועלינו על מכבי תל אביב בכל מאפיין של המשחק. שומו שמיים, אפילו דלה ימפולסקי התחיל לשחק טוב.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

Raul Madridista, לא יודע באיזה עולם אתה חי, אבל אתה חייב להפסיק עם ההודעות המגוחכות שלך. "אנחנו חייבים לתת שער שוויון מהיר ולנסות לנצח בדקות הסיום"... בחיי.

רוב קבוצות התחתית ניצחו היום, גם הפועל פ"ת שכנראה רצתה יותר וניצחה. הבנתי שאוהד קדוסי החטיא ממצב שאי אפשר להחמיץ.. שוב, אם לא כובשים מפסידים.
    הפלייאוף העליון לא מעניין אותי כך שלא אכפת לי מה הפסדנו ומה המרחק, מה שהכי חשוב ש-700 אדומים היו באורווה ואני מקווה שגם היום נתנו הצגה ביציעים.

7. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

ניצחון של נצרת, ניצחון ראשון בגרין.. היסטוריות במחזור הזה.

מחזור משעמם למדיי, כל הגולים הגיעו בדבוקה אחת, מלבד זה אולי 3 איתותים ב'שבת של כדורגל' בשעה וחצי /:

חבל מאוד שהפסדנו. האורווה היא מגרש נאחס, בלתי אפשרי לשחק שם על הדשא. איזה כיף שאין אורווה בעונה הבאה. מאוד מקווה שהשחקנים לא יקחו קשה, חייב להרים את הראש, אסור לפשל בגרונדמן.
    סחטיין על הניצחון של נצרת ושל עכו, אי אפשר להגיד שזה לא היה צפוי.

אגב לא הסופ"ש של הפנדלים-מכבי פ"ת, אשדוד, ווסטהאם, קריית שמונה - רק 4 קבוצות שהחמיצו פנדל ביומיים הללו. מניח שהיו עוד..לא נעים..

8. Jose Mourinho Member

הבנתי שהגול הגיע כתוצאה מהשמטה מזעזעת של קאלה. רק השבוע הוא התראיין למקומון "ידיעות הנגב" ואמר "הבאתי העונה לפחות 12 נקודות" או משהו כזה. וכמה הוא הפסיד? רק לפני שבועיים המיקום השערורייתי שלו נתן לנגיחה חלשה של יוסי שיבחון להיכנס לרשת, והיום שוב שער מטעות שלו.

אני בכנות לא חושב שהוא צריך להמשיך בעונה הבאה, אין לו יציבות. לדור דוידי מגיע צ'אנס.

9. שלו Guest

ההגנה של פ"ת לא כזאת משהו אתה יודע... מה אמרתי? שאנחנו חייבים לתת שער שיוויון מהיר ולנסות לנצח את המשחק כי אנחנו היינו חייבים את שלושת הנקודות הללו ביחוד כשאשדוד הפסידה את הנקודות בנצרת ויכלנו לעקוף אותם בטבלה. ואני מאמין שיכולנו לנצח את המשחק הזה.

לפי מה שהבנתי השער היה באשמתו של קאלה שהשמיט כדור ולא שיחק טוב. מכבי נתניה פשוט ביזבזה הזדמנות מצויינת אף היא להיצמד לאשדוד. על רעננה באמת כואב לי, כמה שהם ניסו לשמור על היתרון שלהם במחצית הראשונה... במחצית השנייה הם כאילו לא עלו למעט הנגיחה שלהם שפגעה במשקוף, יצחקי עם שלושער, בית"ר ממשיכה בתקפוה הטובה על חשבונה של רעננה, צפוי...
    שבוע טוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחצית ראשונה מאוד מעצבנת עם שער מהיר לרעננה ועם הנזק האנושי - אלירן דנין שעשה איזה 300 טעויות במשחק ועם תמוז הטיפש שאיבד כל כדור בהתקפה.
    במחצית השניה עידן טל נכנס והמשחק הפך לחד צדדי, טל חוזר לעצמו מאז ששום הלך ונראה כבעל הבית שלנו בקישור.
    הגול הראשון והשני דומים מאוד, טל מכניס כדור מצוין לרחבה ותמוז וגרשון מחמיצים ממצב קורץ ויצחקי מבקיע את הריבאונד.
    שיא אישי חדש ליצחקי - 15 שערי ליגה שזה אחד יותר ממה שהיה לו שנה שעברה וכרגע הוא מקום 9 בטבלת הכובשים בכל הזמנים של בית"ר(52 שערים).
    אם המשחק נגד מכבי היה לפני חודש אז הסיכוים היו נגדנו אבל מאז הדרבי וההגעה של אמסלם הכל השתנה ועם 15 אלף צהובים-שחורים בטדי אנחנו צריכים לעבור את מכבי שנראים בזמן האחרון על הפנים וגם המקום השלישי פתאום בהישג ביד.

11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

איזה משחק לדעתכם יהיה המשחק המרכזי במחזור הבא? כי מבין הרשימה אני לא רואה אף משחק שראוי להכנות כזה. אם כבר אז אשדוד-מכבי ת"א אך לדעתי המפתיעה (אני מניח) צריכים ללכת על הפועל ב"ש-בני יהודה, מחזור על גבול המשעמם.

12. שלו Guest

הטלויזיה בד"כ משדרת את "ארבעת הגדולות", שלושה משחקים בשבת ואת המרכזי. במידה ויש מפגש בין שניים מהארבעה מתפנה מקום לשידור נוסף ואז בוחרים את האטרקטיבי מבין הרשימה, ככה שאת ב"ש - בני יהודה לצערי, לא ישדרו כמשחק המרכזי, אלא לא ישדרו אותו בכלל אלא אם כן יוחלט לוותר על משחק של אחת מהגדולות ולשדר אותנו, מה שלא נראה לי שיקרה... אני חושב שישדרו או את הפועל ת"א נגד עכו או את מכבי חיפה נגד הפועל פ"ת.

13. אלי מתחן Member

אמסלם לא הביא משהו חדש לבית"ר, רק העובדה שהוא לא יצחק שום נותנת לבית"ר את הניצחונות. מעצבן לראות את השחקנים משחקים בלי חשק כשאין קהל ואווירה לוחצת, התנועה ללא כדור במשחקים כאלה מזכירה משחק בשכונה ולא ליגה מקצוענית שמכבדת את עצמה. חוץ מזה, במחצית ראשונה, כמות העצירות שהיו במשחק פשוט בלתי נתפסת, ושלא נדבר על כמות המסירות הלא מדוייקות.

14. yedidel Member

למה אנחנו תמיד מפסידים לקבוצות המגעילות האלה? רק בליגה המסריחה שלנו עם השיפוט הזה קבוצות יכולות לבוא ולשחק משחק שלם של בושידו ומשיכות זמן ועוד לנצח בסוף... גיא צרפתי היה צריך לראות 2 אדומים לפחות במשחק הזה, זה כל כך הזכיר לי את כל המשחקים האלה בלאומית...

לא מובן למה ויקו ויתר על מה ששיפר את הקבוצה מאז שהגיע וחזר לשטות הזאת של שלושה קשרים אחוריים וחלוץ אחד. מה, לא ראינו מספיק שזה לא עובד? איך אפשר לשחק כדורגל שהקישור שלך בנוי מאדמו, יוסי אופיר ואייל שן? אה, שמעתי שגם היה דוד רביבו, רק לי הוא לא היה חסר בשבועיים האחרונים?

בקיצור, מזל שמליקסון חוזר אלינו...

15. Raulito Madridista

עם כל הכבוד לשער השיוויון של ישראלביץ' עמוק בתוספת הזמן - מכבי הייתה צריכה להיראות הרבה יותר טוב במשחק הזה וגם לנצח אותו. היא כבשה שער מהיר מאוד שהיה אמור לתת לה ביטחון, מוראל ומוטיבצייה גבוהה, אולם מכבי נרדמה מעט לאחר-מכן ונתניה חזרה למשחק. כאשר רוב הפרטנרים שלו בהתקפה היו גרועים - בוזגלו הוכיח שהוא צריך להיות באנקר בהרכב עד לסיום העונה. למכבי יש בעייה בהגנה, אבל לא בהרכב עצמו, אלא בתיאום - הם כל פעם כושלים ביציאה לנבדל והם שילמו על כך השנה בספיגה של הרבה שערים. בנוגע למכבי נתניה - אחמד סבע מבקיע כשהוא משחק, לטעמי מקומו בהרכב על חשבונו של דיוויד גומז. דבר אחרון - הקבוצה הזאת לא יודעת לשמור על יתרון ולא ברור למה שוב ושוב היא כושלת במשימה הזאת.

ברק יצחקי כבש גם אתמול שלושער, הוא העלה את מאזנו ל-15 גולים והוא בסוף יעבור גם את איתי שכטר, אבל בואו נודה באמת - נגד הקבוצות הגדולות הוא לא היה שם בשביל בית"ר, והוא היה אחד מהבולטים ב'שביתה האיטלקית' כלפי יצחק שום. בית"ר הציגה אתמול מחצית ראשונה גרועה, אבל עלתה רגועה לחצי השני על אף הפיגור, התחילה לשחק כדורגל וכמובן שזה עבד. קצת לחץ הופעל על רעננה ושחקני ההגנה שלה כשלו. לבית"ר עדיין יש כח הרתעה על פני קבוצות מסויימות. החזרה הגנרלית של הקבוצה של אמסלם לקראת הגביע, הייתה טובה מאוד.

אני מופתע מהניצחון של בני-יהודה על מכבי פ"ת. הייתי בטוח שהכתומים יגיעו שפופים וייאבדו את המקום הרביעי, אבל הם הצליחו לכבוש שני שערים במחצית השנייה וניצחו בצדק אחרי משחק מצויין. משה ביטון וצעירי כבשו שערים יפים, ולטעמי הראשון צריך לקבל צ'אנס בהרכב - אולי מערך של שני חלוצים יביא לריענון חדש במשחק ההתקפה של בני-יהודה.

ההפסד של הפועל באר-שבע החזיר אותה שני צעדים אחורה, וכמה חבל מבחינתה. הפסד כזה מזכיר את התקופה של גיא עזורי ולא את באר-שבע החדשה של ויקו חדד. קאלה השנה מתנדנד בין משחקים נהדרים לבין ביצועים מחרידים, אבל כל שוער היה מתקשה לתפקד עם הגנה כזאת. בהחלט מעניין האם הנהלת הקבוצה תאריך לו את החוזה לקראת העונה הבאה או שלא. זו אחת השאלות המרכזיות בבאר-שבע הקיץ. בכל-מקרה, באר-שבע ספגה שער מאוחר(82), היא הייתה צריכה להיראות הרבה יותר טוב ולהבקיע לפניכן. חבל שבאר-שבע לא ניצלה את ההפסד של אשדוד כדי לעקוף אותה בטבלה.

אם כבר דיברנו על הקבוצה מעיר הנמל - הפסד כזה מתאים לאשדוד של השנים הקודמות. השנה חשבנו שיש שינוי בקבוצה. אף קבוצה אחרת מהפלייאוף העליון לא הייתה משמיטה נקודות נגד אחי-נצרת וחבל מאוד עבורה. אשדוד לא שיחקה אתמול יותר טוב מאחי-נצרת, היה משחק שווה כוחות וכנראה השחקנים לא התאמצו מספיק, הם חשבו שהנקודות ביד. אשדוד היא גם מחמיצת פנדלים סידרתית. אני רוצה שאחי-נצרת תישאר בליגה רק אם גרגורי ימשיך לאמן אותה, אבל אני לא בטוח שהנקודות אתמול יעזרו לה, אולי זה היה מאוחר מידי, וגם קרוב לוודאי שגרגורי לא ימשיך בקבוצה בעונה הבאה.