מחזור 27 בליגת העל: מכבי חיפה מנצחת בדקה ה-95

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏15/3/13.

1. yedidel Member

העונה הזאת מביאה לשיאים את החובבנות והבכיינות של השחקנים והמאמנים הישראליים.

די, חלאס, עם כל הכבוד לקהל, אתם שחקנים שאמורים להיות מקצוענים. התירוץ הזה יכול להתאים למשחק הראשון, לשני, אבל שאתם ממשיכים (כולל המאמן שלכם) למכור אותו לעצמכם שוב ושוב אין שום סיבה שתפסיקו להפסיד.

אותו דבר בהפועל ת"א ששחקניה מפגינים איך בישראל משחקים רק שבא לי.
    לגבי השחקנים של הפועל באר שבע עוד קטונתי מלהבין מה בדיוק מפריע להם במצב רוח.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/13
  2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

האמת שגם לא ממש הבנתי למה הוא מועדף על פני תורג'מן.
    הרי האחרון כבש שלושה שערים בארבעת המשחקים האחרונים ששותף. זה לא מספיק כנראה לבנאדו.

חבל מאוד שידין לא שיחק, והחל כבר את החזרה שלו. הוא בהחלט היה יכול לעזור לנו מול מכבי, בטח בבלומפילד שאני לא רואה אותנו מנצחים שם בשום מצב. בטח לא אם מכבי יכבשו ראשונים.

3. Ice Cream חסה

יום אסל יום באסל. הכישלון הספציפי הזה של כהן לא גורע מהצלחות אחרות. השלם של השריף הוא מה שהמון מאמנים בארץ היו מתקנאים בו.

אבל זה לא לגיטימי מבחינתי לא להגיע בגלל אווירה מסריחה או בגלל מחאות. גם אני יצאתי אתמול בחמש וחצי וחזרתי ב-11 וחצי בלי מיליגרם של חשק והמצב רוח רק ירד מרגע לרדע, אבל זה בדיוק האישיו של להיות אוהד של קבוצה. המורחקים הם גג 100, 100 גזענים שמוטב שלא יהיה בטדי.

אתה לא חזק בשמות ופרצופים, אז אני לא מסכים איתך. גיא ישראלי למשל היה חלק מהגרעין הקשה הרבה לפני שהלה פמיליה הוקמה (2001/2, תראה בקלטות של העונה...).

סדאייב שחקן טוב עם איכויות שעוזרות לנו, וג'אבו זה שחקן שהמאמן (המעולה) שלנו רצה.
    אנחנו לא יוצאים למלחמה נגד איראן שההשלכות שלה יכולות להיות לתאליות, אלא מול 200 אוהדים נבזיים, אבל לא אלימים. כאלה שהמשטרה, ההנהלה ושאר האוהדים יכלו להתגבר עליהם, אם רק שלושת הצדדים היו משתפים פעולה.
    היינו חייבים לנתק את הקשר בין השחקנים, לבין האוהדים הגזענים (אני שוב מזכיר לך שזו עבירה על החוק) - וברור היה לנו שזה יעלה לנו בהפסד לטווח הקצר. בחיים לא צפיתי שנפגע עד כדי כך (שריפת בית וגן, סכנת ירידה, רעידת אדמה 10 בסולם ריכטר בהנהלה הגם ככה רופפת שלנו), אבל גידמאק לא היה צריך לקחת בחשבון שהלה פמיליה יבואו לשרוף את בית וגן, וגם אני ממש הופתעתי לראות שהעמותה מכסתחת את הלה פמיליה ומהקהל (הרוב השפוי, מה שנקרא) באמת בטיפשותי ציפיתי שהוא ילך עם הקבוצה באש ובמים. אבל התבדיתי בפעם המי יודע כמה.

אין לי מושג מה המשקל של בגרויות ועבודות סוף שנה ביב' בתקופה הזו של השנה לעומת מה שיש בהמשך החיים, אבל אתה חושב ששאר 999 האוהדים שהיו אתמול ושתקו הם תיכוניסטים?

מי שבא לכדורגל רק כשהוא נהנה ורק בשביל הבידור - הוא אוהד הצלחות שלא מוכן לקבל את הקשר הדו-כיווני שאמור להיות בין קבוצה לאוהדים שלה, ובמילה אחת: אפס. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx ב-3 מילים: נפולת של נמושות...
    בעצם אני לא יכול לכעוס על אנשים שלא מוכנים לתת מעצמם, אבל אני כן מרשה לעצמי לכעוס על זה שהאנשים האלה שרים, בזמן שהם נהנים "בזמנים קשים לבי שלך", "גם בתקופות הכי קשות" ו"עד המוות גם אם זה כואב", וקוראים לעצמם אוהדים שרופים, אבל כשמגיע רגע המבחן שבו הם צריכים להצדיק את המילים שלהם, הם משאירים אותי חסר אונים ביציע כמעט לבד. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/firestarter.Xxx
    לא אוהב השוואות בולבולים בין אוהדים, אבל כשאני מוכן להקריב ואוהדים אחרים באים רק בשביל הבידור, אז כנראה שזה כן אומר שאני יותר טוב מהם. שאני אוהד שרוף, מושבע, אדוק וכך הלאה, והם סתם אוהדי הצלחות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/new_let_it_all_out.Xxx. ואם הגענו למצב שבו אוהדים כמוני נחשבים לאוהדים השרופים*, תרבות הכדורגל בישראל, או בבית"ר ירושלים בפרט היא זבל טהור (בעצם זבל טמא). אנחנו (ואני אמשיך להכליל גם את עצמי) זבל שלא ראוי לקבוצה שיש לנו. לא ראוי לשחקנים כמו קובי מויאל ודריו פרננדס שגם כשכלום לא הולך להם הם מתפוצצים על הדשא, ולא ראויים להנהלה שמנסה להלחם בגזענים. אנחנו אוהדי בית"ר ירושלים אוהדים זבל!

* אני לוקח בחשבון שכשאני אגיע לגיל 24 (http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx) אולי גם אני פתאום אחלש... אבל לא חסרים לבית"ר אוהדים בגיל שלי אם אותן צרות כמו שלי בחיים, שהדירו אתמול את רגליהם מטדי.

אחרי כזו עונת שיא אתה מצפה שהוא ירד לליגה הלאומית לקבוצה שמשלמת את המשכורות הכי נמוכות בליגה העונה?

4. קשר שמאלי Member

1. בית''ר לא תרד ליגה
    2. כל עונה אומרים ''בעונה הבאה לבית''ר לא יהיה שקל'' ובלה בלה בלה
    ובסוף בית''ר מעמידה תקציב ראוי
    תהיה בטוח שגם בעונה הבאה יהיה לכם תקציב ראוי

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/13
  5. Ice Cream חסה

1. מה אני אגיד, מהמקלדת שלך לבורא עולם, אם הוא קיים...
    2. כשסטיבן כהן אומר שהוא שקל לחתום בהפועל רמת גן של אלי כהן כי שם הייתה לו הצעה גבוהה יותר, וזה כשיש לה על הנייר תקציב נמוך יותר והכנסה חיצונית נמוכה יותר - מבינים עד כמה עלוב מצבנו ועד כמה כמעט כל אחד מהשחקנים הבכירים שלובשים את החולצה הכי עלובה בליגה (ככה זה כשלא מוצאים ספונסר אחד לראווה, ונראים כמו קבוצה בשנות ה-60...) - הם גברים ואלטרואיסטים. ההצעה שאיינבינדר קיבל מבית"ר ו(בצדק) סירב לה עמדה על 400-450 אלף שקל ברוטו. נטו זה 48%, אין לי כוח לחשב את כל המדרגות אז נגיד 252 אלף שקל נטו, 21 אלף שקל בעונה זה גרושים לשחקן כדורגל.
    2א. כששורה של שחקנים בכירים הולכים לעזוב בלי שנראה מהם שקל (ריקן, מויאל, פרננדס, מגרלשווילי, לוי, סטיבי סי, חדד, בן שושן, בראשי), על שקבורץ וגלאבינה נשאר לנו חודש וחצי לממש את האופציה עליהם לעונה הבאה, אחרת גם אותם מאבדים בחינם, והשחקנים היחידים שמהם אפשר יהיה לרשום הכנסה כלשהי הם הרוש, דסה וקריאף - הקיץ הזה באמת יהיה קשה.
    2ב. מה אתה חושב? כל שנה ברקת יקרע את התחת במקומו של קורנפיין, ייגע וימצא תורמים נדיבים?

חוץ מזה בית"ר כבר 2 קיצים רצופים לא מהווה אלטרנטיבה לשמות החמים ואפילו לא הפושרים של הקיץ, היא שואפת לאפס בחלון ההעברות, אז לא נראה לי שנהווה אלטרנטיבה לאחד כמו זגורי. מ.ס. אשדוד יותר אופציה בשבילו מאיתנו.

6. אלי מתחן Member

מכיר מספיק שמות ופרצופים כדי להגיד לך לא לדבר על דברים שאתה לא מבין בהם.

קראתי את המגילה שכתבת, מלבד האהבה העצמית (שאני מציע שתשמור אותה למקלחת לא לפורום), אני מוצא כמות אדירה של שטויות. לא כולם אוהדים שרופים ולא כולם טוענים להיות כאלה. אני בגיל שלך הייתי מתעסק בזה כל היום, עם בגרויות (היית מאמין שאתה לא הראשון בהיסטוריה?) וכל השאר על הראש. אני לא נכנס לשיקולים של אנשים האם ללכת או לא, אני אגיד לך שכדורגל זה בידור, אולי אתה ואבי לוזון לא הפנמתם את זה עדיין, אבל הקהל לא שבוי, הוא אמנם הרבה יותר נאמן מקהל של סופרפארם או טויס אר אס, אבל הוא לא יוציא כסף כדי לראות זבל.
    מי שחשב אחרת הוא או מנותק מהמציאות או סתם שקרן.

שוב פעם, דיונים על כדורגל - פורום אייסוקר, אהבה עצמית - מקלחת.

האישור שלך האם אוהדים ראויים או לא לא באמת מעניין אף אחד

7. Ice Cream חסה

כתבת בסגנון דוחה, נתייחס לדברים הרלוונטיים:

אז למה הם שרים את זה? צריך לעמוד מאחורי המילים שלך, או פשוט להבין שיש הסכם בלתי כתוב בין אוהד לקבוצה שלו...

נכון, עניין של סדרי עדיפויות. כנראה שבית"ר לא נמצאת בראשם. זה לגיטימי, אבל עדיין מכעיס שאני ועוד בודדים מוצאים, ואחרים לא. וזה לא שהם לא מצאו את הזמן לבית"ר במשחק מול הפועל בטדי...

יש לנו אי הסכמה עקרונית.
    באים למגרשים לא רק כדי לראות כדורגל, אלא גם בין היתר כדי לעודד ולתמוך בקבוצה שלך. בגלל זה גם הלקוחות של קבוצת כדורגל שרים לקבוצה שהם איתה בזמנים קשים, ולקוחות של טויז אר אס יכולים ללכת למאמא יוקרו אם משהו לא ימצא חן בעינם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/3/13
  8. אלי מתחן Member

אם גרמתי לך להפסיק להלל את עצמך עשיתי את שלי.
    ההסכם בלתי כתוב קיים כמו שקיים ההסכם עם היונים שהן זזות שאנחנו מגיעים עם האוטו ואנחנו לא עושים עניין מהחרא שלהן עם הפסלים. בקיצור, גיבוב שטויות.
    המועדון בשום שלב לא התנהג כאילו הוא חייב לי משהו, למה אני חייב לו משהו בלי תנאים? אפילו את ההיסטוריה הם שומרים בחדר צדדי רחוק מהאוהדים. אני לא חשוד בחברות בלה-פמיליה ואני סולד מהדרך שבה המועדון מתנהל מאז הנצחון על הפועל ת"א, אין שום סיבה בעולם שהתמיכה שלי או של כל אוהד אחר תהיה ללא תנאים.
    אתה בטוח לא טוב יותר מאנשים שעוקבים אחרי המועדון יותר שנים ממה שאתה חי.

9. Raulito Madridista

רק 1800 אוהדי בית"ר הטריחו את עצמם אתמול לטדי במשחק קרב תחתית סופר-חשוב, כלומר עשירית מתכולת האצטדיון. איפה כל האוהדים הטובים של בית"ר?

בית"ר עם משחק שמיני ברציפות ללא ניצחון, המאזן עומד על 6 הפסדים ושתי תוצאות תיקו והפער מהקו האדום הוא שש נקודות בלבד. בית"ר לא תרד ואני בטוח שהאוהדים יחזרו, גם הגזעניים, כשאיום ירידת הליגה יהיה רציני אפילו יותר(אם בית"ר תסתבך באשדוד בשבוע הבא, למשל), אבל המשחקים האלה שהיו אמורים להיות גארבץ'-טיים במקרה הרע הפכו לסיוט, בית"ר לא מתפקדת. אתמול בית"ר לא עשתה כלום במחצית השנייה. להפסיד לאחרונה בטבלה, קבוצה חסרת ביטחון גם כן, במשחק בית במצב כזה - מראה עד כמה בית"ר בפאניקה.
    הפועל רמת-גן כבשה אתמול גול ברמה מעל הליגה. מהלך קבוצתי למופת. הפועל ת"א לדוגמא לא שיחקה כדורגל כזה אפילו לא עשר דקות כל העונה. הכדור הולך מרגל לרגל בדיוק מקסימלי, טיימינג נכון וכל שחקן מקבל החלטות בצורה טובה. התנועה של זנדברג לעומק הייתה פנטסטית והוא הביא מהניסיון שלו. זנדברג פתח את המשחק טוב ונחלש וגם החמיץ מצב קורץ אבל זה התברר כלא-חשוב. רמת-גן משחקת טוב יותר מכל קבוצות התחתית אבל היא קצת רכה מידי, נטולת מסורת וקהל אוהדים, ומגרש ביתי. לא חותם שהיא לא תרד..

10. Ice Cream חסה

לדבריו של מיסטר ג'ו קול - האווירה חרא, והם מוחים נגד ההתנהלות של ההנהלה בראשות ארקדי גידמאק ואיציק קורנפיין. אף אחד לא רוצה לבוא לראות את בית"ר אם זה לא מספק לו את הבידור. יא אללה בקיצור אין לבית"ר אוהדים אמיתיים שהם טובים! יש את הגרעין הקשה שעסוק במחאות וקללות ויש גלורי האנטרס שלא מוכנים (וזכותם, כמובן) שלא רוצים לבוא בתקופות קשות. טפיי!

אלעד, קודם כל, מה הפשר של זה?
    דבר שני - אתה גם לא חייב שום דבר למדינה שלך כל עוד היא לא מספקת אותך, ושאין לה מה להתפלא אם כשהיא במצב חרא אז כולם יעזבו אותה. אבל היטיב יצחק רבין לכנות את היורדים נפולת של נמושות. זה בדיוק מה שאני חושב על מי שלא מגיע לטדי בזמנים קשים כשהקבוצה צריכה אותו, ולא מתגייס לצדה...
    חוץ מסיפוק יש, או אמורים להיות עוד ערכים בעולם שהם חלק מאהבה של אנשים לקבוצת כדורגל, למדינה שבה הם נולדו או לאמא שלהם, אלף בית של אהבה זה גם לתת בלי תנאים*, לא כך?

* אני שונא קיטש, אבל זה בערך מה שאמרו עוד 2 אוהדים ותיקים אתמול באיזור שאני יושב בו...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/3/13
  11. אלי מתחן Member

מדינה וקבוצת כדורגל אלה דברים שונים, המשקל של בית"ר בחיים של 90% מהאוהדים היא שולית. משפחה, עבודה, לימודים קודמים לזה, כי מה לעשות שבית"ר לא תשים לך אוכל על השולחן ובית"ר לא תדאג לך כשתצטרך.
    מי שזה לא מתקיים אצלו אלו בדיוק קורנפיין וחברי הלה-פמיליה, ולכן הם היחידים שנשארו במלחמה הזאת.
    גם הסורים שבורחים למחנות פליטים בירדן ותורכיה לא אכפת להם מהמדינה שלהם? או שהם פשוט רוצים שהבלאגן יעבור והם יוכלו לחזור לחיים נורמלים?
    המאבק על המוסלמים הוא לא המאבק שלי, הוא אף פעם לא היה המאבק שלי. בית"ר יכלה לנצח בו אם גאידמק לא היה זורק זין על הקבוצה, אם קורנפיין לא היה צבוע וטיפש ואם השחקנים לא היו חדלי אישים. עכשיו שינקו את הבלאגן שלהם.
    זה שטויות, אומרים גם עד המוות בית"ר, ברור שכל מי שאומר את זה יתן את החיים שלו בשביל הקבוצה.

12. Ice Cream חסה

עד המוות בית"ר זה סתם ביטוי לזה שאתה עם בית"ר עד סוף ימיך, כשמישהו ישים לך אקדח ברקה ויאמר לך להפסיק להיות אוהד בית"ר, אז נפתח דיון על זה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx.

לאיזו קטגוריה שייכת המדינה שקבוצה לא שייכת אליה? לאלה שידאגו לך כשתצטרך? או שאתה חושב שאם אתה תבגוד במשפחה שלך בזמנים קשים לא תוכל למצוא מישהו חלופי שיהיה שם כשתצטרך? יש כן איזשהם נורמות וערכים שבגינן אנשים צריכים לתת גם בלי לדרוש משהו בתמורה עבור המשפחה או המדינה, או החברה. חוץ מזה, קלישאתי כמה שזה נשמע - אבל כשאתה נותן זה גם חוזר אליך, אם אתה לא מרגיש שמה שהקבוצה נתנה לך רק לפני 7 שנים, כשעמית שמש עצר פנדל של ביבראס נאתכו, ועד לרגע לפני 4 שנים כשעשרת אלפים ירוקים שרק לפני 5 דקות הדליקו אבוקה התרוקנו מהיציעים תוך שנייה - זה משהו שאפשר לתת עליו 100 ואפילו 200 ימי חסד לזמנים קשים...

ביום שבו קורנפיין וגידמאק יפתחו במצוד על אוהדים אני לא אאשים אף אחד שיעבור לשער 5, וביום שבו הם ירדפו אוהדים חפים מפשע (אוהדים שיוצאים במרי אלים הם לא בדיוק כאלה...) - אני אהיה שותף להקמתה ותמיכתה של בית"ר בית וגן, בלי נדר.

אני האחרון שאכפת לו מזה שבקבוצה לא היו מוסלמים, מה שבכלל לא נכון עובדתית, אבל יש חוק ויש השלכות שלאו דווקא קשורות לחוק אבל יכולות להיות קשות מאוד (תחקיר עיתונאי שחושף את זה שבית"ר טרפדה העברה של שני שחקנים מוסלמים בגלל דתם, למשל). אני לא חושב שהבאה של שחקני חיזוק שהמאמן רצה זה זריקת זין, אלא אם אתה מתעקש לראות את זה ככה ולהאמין לראשי הלה פמיליה או אופירה אסייג. את ההאשמות שיש לך כלפי קורנפיין בכל הפרשה הזו אני אשמח לקרוא, ואני לא לוקח את האשמה מהשחקנים ומאלי כהן (אבל לוקח אותה בפרופורציות) - אבל גם לאוהדים הגזעניםש יצרו את הכאוס הזה (שעם עורך דין טוב, הוא כל כולו פלילי מבסיסו), וגם אלה שמוחים נגד ארקדי, קורנפיין, כהן וכל מי שזז כי הם לא רוצים להתעמת עם הלה פמיליה/ לצאת גזענים - יוצרים רעש מיותר בתקופה שצריך להרגיע רוחות, בדיוק כמו אלי כהן ד"א. אבל גם לאוהדים הרגילים, אם יש כאלה, אלה שהיו מול הפועל בטדי, והיו גם מול בני יהודה ב-26.1 - שבהתחלה עמדו בצד ולא עשו כלום (ואני ביניהם, עד היום לא עושה כלום), והיום בכלל מדירים את רגליהם מטדי כשהתוצאות לא טובות והאווירה לא משהו.
    תסלח לי על הדמגוגיה וההשוואה הלא הכי טובה, אבל כשהרוב הדומם לא עושה כלום, מיעוט קיצוני והרסני מקבל יותר כוח, כמו שהיה בשואה.

13. אלי מתחן Member

גאידמק רוצה לעזוב כי מקללים אותו, אחרי שהוא גרם לכאוס, תגיד לי מה זה אם לא זריקת זין?
    ומה עם כל השנים שהוא החזיק במועדון וטרפד כל אחד שרצה לקנות, כשבמקביל לא השקיע כלום והשאיר אותנו כל עונה עם החוזים המופרכים של ארזי ושקלאר כשאנחנו אוספים שקל לשקל בשביל לפתוח את העונה? זה סתם זריקת ביצים?
    זה שהלה-פמיליה לא בסדר לא הופך את זה למאבק שלי, להשארה או להעפה שלהם.
    מה שיפה זה שאתה לוקח הקבלות בצורה הכי מילולית מצד אחד (הרי קורנפיין לא טובח באוהדים כמו המשטר הסורי) ומנגד משתמש בכאלה באותה צורה בדיוק ומצפה שאני אבין את ההקשר (הנאצים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx ).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/3/13
  14. Prometheus Member

וואו פשוט רמות חדשות של בכיינות

נגדנו בני יהודה בזבזו לא פחות זמן מולכם, וגם נגדנו שחקנים שלהם נשכבו על הדשא ו"נפצעו"

ההבדל הוא שבמשחק שלנו השופט הוסיף 4 דקות ואצלכם 5 (בצדק, הפציעה של חדד באמת הייתה ארוכה יחסית)
    אלא מה? ברק לוי השוער שלנו נפצע עוד לפני תוספת הזמן והפציעה שלו ארכה 4 דקות. אחרי השיוויון הוא שוב נפל ונזקק לטיפול במשך דקה. אחר כך שחקן של בני יהודה נפצע גם הוא ובזבז עוד דקה.

תתעסק בקבוצה שלך במקום לפזול לעבר מכבי כל הזמן.

15. alexshw Member

השופט היה צריך להוסיף במשחק שלנו 10 דקות.