מחזור 26: לברקוזן חיה ובועטת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏12/3/10.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מהומות באיצטדיון האולימפי בברלין אחרי ההפסד אתמול.

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ערן נו באמת, לא אמרנו לך שזה לא שכונת התקווה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

3. eran levy Member

אבל אף פעם לא אמרתי שאני משכונת התקווה, אני בכלל מחולון...

מה שהיה אתמול באצטדיון אחרי ההפסד של הרטה לא היה חמור כל כך כמו שאתם בטח חושבים. מאה איש, אולי מאה חמישים, קפצו מעל הגדר של האוסט קורבה ורצו למגרש. כל השומרים ברחו משם, ואפשר להבין אותם. האוהדים התחילו לבעוט בספסלים ובשלטים, הם לא נגעו באף אחד, הם לא הרביצו לאף אחד, הם רק השתוללו עד שהמשטרה נכנסה למגרש. אז כולם ברחו חזרה ליציע ונגמר הסיפור.
    אוקיי, אז לאלימות אין מקום במגרש והאוהדים משוגעים וחוליגנים ובלה בלה בלה, אבל באותם רגעים, כשאני עמדתי ביציע וראיתי את השחקנים העלובים של הרטה יורדים מהר לחדרי ההלבשה אני רתחתי מזעם. חבורת שחקנים נרפים שלא עומדים בטיפת לחץ, משחקים כדורגל מגעיל ונשברים אחרי שער אחד. גועל נפש מה שהיה במחצית השניה. ישבתי אחרי שער הנצחון של נירנברג ולא ידעתי איך לכבוש את הזעם, והאוהדים הקלו עליי את המלאכה בהשתוללות שלהם, הבנתי אותם לגמרי, וזה כנראה דבר שאף אחד שלא אוהד קבוצה כמו הרטה לא יוכל להבין.
    לא רק שהרטה משחקת כדורגל מגעיל, היא גם לוזרית, וזה הגרוע מכל. אתמול נגמר הסיפור, אין סיכוי שבעולם שהרטה תישאר בליגה. רוב הסיכויים גם שהיא לא תעלה בעונה הבאה חזרה. עד עכשיו אני מרגיש רע מהמשחק אתמול. לא יודע מה עוד לומר.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני בהחלט מזדהה איתך ערן וכואב את כאבך.
    למרות כל הדיעות כאן הרטה היא מועדון מכובד שחייב להיות בבונדסליגה.
    אני לעולם לא אקבל קבוצות כמו בוכום לדוגמא כקבוצת בונדסליגה לגיטימית, קבוצה שב 90 אחוז מהמשחקים שלה האיצטדיון חצי ריק. אבל שוב המערכת של הרטה התרסקה עם העזיבה של דיטר הונס. כמה שהיתה עליו ביקורת, כמה שהקבוצה היתה שקועה בחובות, היה אסור לתת לו ללכת. אחרי זה כדי לזרוק עוד קיסם למדורה לא נתנו לפברה להמשיך לעבוד ופיטרו אותו.

מסכת של טעויות שהתחילה גם בכל תבנית הרכש של הרטה שפרט לראמוס לא השכילה להביא כמעט שחקנים שישפרו אותם, לבטח לא הצליחו למצא ממלאי מקום לשחקני מפתח כמו פנטאליץ', וורונין, סימוניץ' וגם גקאר שבקושי משחק העונה. וככה מוצאים את עצמך עמוק בצרות.

חבל

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

שני דברים.
    הדבר הראשון הוא לגבי ההשתוללות. אני חושב, ערן, שאין אחד כאן שלא מבין איך אתה ושאר אוהדי הרטה מרגישים. אין עונה לאוהד כדורגל שאין בה כמה משחקים שהוא רוצה רק לשבור כל מה שנמצא לידו. אפילו אנו אוהדי באיירן כאלה. האמן לי שאין לי מושג איך השלט של הטלוויזיה לא התרסק על הטלוויזיה (החדשה) אחרי השער הראשון בפירנצה. עם זאת, אין שום מקום למעשים כמו שעשו אוהדי הרטה. גם אם אף אחד לא נפגע בנפש. ראיתי את התמונות ואסור שיקרו דברים כאלה. בשום מצב.

הדבר השני. מצבה של הרטה. אז לירן הזכיר כמה טעויות וכמה שמות ואני חושב שלירן קצת עושה הנחה להרטה. הבעיות בסגל התחילו עוד הרבה לפני. רק רשימה קצרה מהראש של שחקנים שגדלו בהרטה ושנתנו להם ללכת בשנתיים, שלוש ארבע האחרונות. מאליק פאתחי, אשקן דז'גה, האחים בואטנג, אלכסנדר מאדלונג, כריסטופר שורך ואפילו סליהוביץ' ובאשטורק. אז נכון שאף אחד מהם זה לא ריברי או אוזיל ובכל זאת עם היו משאירים חלק מהם במקום להביא כל מיני פלופים מבחוץ (למשל וורונין - אפילו שנתן תפוקה נחשב בעיני פלופ, כי לקח כסף של שניים שלושה אחרים שהיום עוד היו יכולים להיות שם עם הכסף הזה) הכל היה נראה אחרת. נכון, הקבוצה כנראה לא היתה מתמודדת על האליפות אבל לפחות בונה לאט לאט משהו.

6. eran levy Member

אסור שיקרו דברים כאלה אבל הם קורים, וברור לך שזה לא קרה בגלל שהרטה נכנסה לפיגור במשחק בשלב שמינית גמר ליגת האלופות. יש צרות של עשירים, והרטה לא שייכת למועדון הזה.
    באותם רגעים, כשהאוהדים פרצו למגרש, לא התעסקתי במחשבה על אסור לעשות ואסור להתנהג - באותם רגעים הבנתי אותם. בדרך שלהם הם לא יכלו לסבול יותר את הבושה, העצבים שלהם היו יותר רופפים משלי והם פרצו למגרש.
    עד עכשיו קשה לי להתנער מתחושת הגועל שחוויתי מהמשחק של הרטה אתמול וממש לא מעניין אותי לגנות אותם, בצורה קיצונית מה שקרה התאים לתמונה הכללית. אז אני לא הייתי פורץ למגרש ולא הופך לאדם אלים בשום מצב, אבל תאמין לי שעמוק בתוכי רציתי לפרק את הכיסא מולי בבעיטות מרוב עצבים. האוהדים שפרצו למגרש הם לא כוס התה שלי, רחוק מכך, אבל אני די בטוח שהתחושות שלהם ושלי היו זהות.

הרטה ברלין לא עשתה כלום שנתיים. הקבוצה מהעונה שעברה היתה מועדת לפירוק בעונה הזו וזה מה שקרה. מיכאל פריץ ניסה להוכיח את כוחו ואת יכולתו אבל באמת שבלי דיטר הונס הדברים נראים אחרת, למרות שגם הוא לא תרם לקבוצה בעניין שחקני הבית. היום אין אפילו שחקן בית אחד אפילו על הספסל. פרידריך הוא היחיד שיכול להתקרב להגדרה הזו אחרי שמונה שנים בהרטה, אבל פרידריך הוא הסמל של הדעיכה. השחקן שרצה להוכיח, דרך הצלת הרטה, שיש לו מקום בנבחרת למונדיאל, הוכיח בדיוק את ההפך - שאין על מי לסמוך, שהטעויות שלו בהגנה מפרקות את הקבוצה. על פונקל אין לי מה לומר, יש לו חלק גדול בהתפרקות של הרטה. אתמול חזרה הרטה למצב בו היתה בתחילת הסיבוב השני ועם הרמה של אמצע הסיבוב הראשון. חמש עשרה נקודות בעשרים ושישה משחקים זו בושה. אין בלבי רחמים על הקבוצה בנקודה זו. מגיע להרטה לרדת ליגה. כשהמבקרים את הרטה דיברו על הכדורגל המגעיל שלה ניסיתי להראות את הדברים מנקודת מבט אחרת. עכשיו כבר באמת שאין טעם, עכשיו הם צודקים.

נערך לאחרונה ב: ‏15/3/10
  7. Cup of Tea Liverpool, UK

לברקוזן-המבורג:
    אני אעקוב אחרי דניס אאוגו הצעיר, שחקן מצויין ממה ששמעתי. אתלט וטכני.

וכמובן שתמיד טוב לראות את הופייה משחק. אגדה.

8. דנידין Member

יופי, ההגנה של המבורג מפורקת. ניצחון של לברקוזן היום ואנחנו והם כמעט ומבטיחים מקום באלופות לעונה הבאה.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

רוזנר, עזוב את בוכום, העיקר ששנה הבאה נקבל את לאוטרן ואולי גם את פאולי בחזרה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

בנתיים אני צופה במשחק די טוב ובעיקר בשל ניהול המשחק של הייניקס, לברקוזן מניעים כדור ממש נפלא. להמבורג חסר לא רק מאמן, אלא אף פעם לא האמנתי שאפשר לחבר את אוסף השחקנים שהביאו מכל עבר. בשביל לבנות קבוצה לאליפות צריך יותר מרק להביא הרבה שחקנים מוכשרים. עכשיו גם המקום לגביע אירופה בסכנה מבחינתם, רק נקודה מברמן.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

פאולי?!
    חסר לך עבריינות בליגה? יש הייפ גדול סביב הקבוצה הזאת, ולמען האמתי לי מספיקה קבוצה אחת מהמבורג.

בכל אופן להמבורג יש בעיה בהגנה, נכון?
    שיש לך שוער מעולה כמו רוסט ושחקני הגנה כמו: מתייסן, רונזהאל, בואטנג, אווגו וגם דמל וקישור אחורי שכולל את ירולים ואת זה רוברטו שגם רינקון הצעיר מעולה נשאלת השאלה למה?
    ללבדיה הפיתרונות!

אז כן, אתה צודק, מכלול של כוכבים לא יכול לעבוד כמו שרואים אין ספור פעמים במדריד (ריאל או אתלטיקו), אבל המבורג?
    אלייה ורוד נגיד ומי עוד?
    יש להם הרבה שחקנים סולידים, אבל כוכבים ממש לא.
    הבעיה היא לבדיה, המבורג יכלה להיות חזק בתמונת האליפות ללא החובבן שמאמן אותם, זה הבעיה סלע ותפסיק להגן על מאמנים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

שבוע הבא, באיירן אצל פרנקפורט הלא יציבה, לברקוזן במוקש גדול אצל דורטמונד ושאלקה אצל המבורג.
    זה בהחלט יכול להיות ובמידה מסויימת גם חייב להיות המחזור של באיירן, הם רק צריכים לנצח, השאר יעשו את העבודה בשבילהם.
    שימו לב אגב בתחתית, קלן ובוכום מידרדרות למאבק ההישרדות ויהיו חייבות להתחיל לאגור נ"ק. גם גלדבך שם קולאוטי מוחלף כבר במחצית, עדיין לא ניצלה. הולך להיות גם שם לוהט.
    ברמו מאידך חזק מאד במאבק על המקום לליגת אירופה (מבלי להתחשב בגביע).

שבוע טוב

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

רק ללירן צריך לכתוב 30 פעם כל דבר עד שהוא יקרא באמת מה כותבים לו ויפנים. אני לא אמרתי דבר חיובי אחד על לבאדיה מאז הקמתו של הפורום, תחפור טוב טוב ותנסה למצוא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    מה שכן, מסע הרכש המופרע בכל מיני עמדות ושחקנים ששונים כל כך אחד מהשני היה נראה כאילו הם קבוצה שלא חושבת כלל על העתיד. זה נראה כמו סלט בלי שום קשר לעומד על הקווים עוד לפני שריקת הפתיחה של העונה. לפחות בעייני זה נראה כך, ברשותך.

נערך לאחרונה ב: ‏15/3/10