מחזור 26: ברצלונה נגד וולנסיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏12/3/10.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור ה-26

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

במחזור האחרון היו לא מעט הפתעות כאשר חלק רחב מקבוצות הצמרת איבדו נקודות. בנוסף, אירופה לא עשתה טוב לקבוצות הספרדיות בשבוע החולף. אתלטיקו ו-וולנסיה סיימו בתוצאות גרועות במשחקי הבית, וכמובן ריאל מדריד שהודחה על-ידי ליון, שוב בשמינית הגמר. השאלה הגדולה היא כיצד תתאושש ריאל מדריד מהמכה הכבדה שספגה ביום רביעי, והתשובות יינתנו ביום ראשון, כשריאל תצא למשחק חוץ נגד ויאדוליד שנמצאת בכושר איום ונורא והיא ירדה אל מתחת לקו האדום. כרגע יש שיוויון נקודות בצמרת, ולברצלונה, שתשחק לפני ריאל מדריד, תיהיה הזמנות לפתוח פער לפחות זמנית, כשתארח בקאמפ-נואו את וולנסיה של אוני אמארי שסיימה גם בליגה את משחקה האחרון בתיקו. בשבועות האחרונים באופן קבוע קיבלנו משחק גם ביום שני, והפעם אתלטיקו מדריד, שחילצה נקודות בסראגוסה ברגע האחרון, תארח את אוססונה שסיימה בתיקו מאופס בביתה עם חטאפה. אבל למה להתחיל מהסוף? - המחזור הנ"ל ייפתח במשחק בין חטאפה למאיורקה, שנמצאת בשיוויון נקודות עם סביליה, ותרצה לעבור אותה לפחות זמנית, עד שהאנדלוסים יישחקו מול דפורטיבו לה קורוניה במשחק האחרון ביום שבת הנוכחי. ויאריאל השמינית בטבלה תארח את חרז ביום ראשון ואם מכאן היא לא תצא עם שלוש נקודות אז מתי כן?

http://img690.imageshack.us/img690/5455/valenciavsbarcelona2243.Xxx

יום שבת:
    חטאפה - מאיורקה (19:00, שידור ישיר ב-5+ LIVE?);
    ספורטינג גיחון - אתלטיק בילבאו(21:00);
    סביליה - דפורטיבו לה קורוניה(23:00);

יום ראשון:
    ויאריאל - חרז(18:00);
    טנריפה - אספניול(18:00);
    אלמרייה - מאלגה(18:00);
    ראסינג סנטאנדר - סראגוסה(18:00);
    וולנסיה - ברצלונה(20:00, שידור ישיר בספורט5+)
    ויאדוליד - ריאל מדריד(22:00, שידור ישיר בספורט5)

יום שני:
    אתלטיקו מדריד - אוססונה(22:00);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

2. riquelme1 Member

למישו יש ספק שריאל תוציא מחר את העצבים על ויאדלויד, ותביס אוהה ברביעייה לפחות?

וידאלויד אין עוד אחת מהקבוצות שהתחלשו העונה, היא לא ניצחה 11 משחקים רצופים.

3. wayne-rooney Member

כן, לי.

4. ValenciaCF Member

אני קונה 2:0

5. Raulito Madridista

אין ספק כי משחקי היום לא נמצאים באור הזרקורים, משעממים משהו.

משחק צמוד צפוי בין חטאפה למאיורקה בקולוסיאום. מצד אחד חטאפה קבוצת בית לא רעה - המאזן הביתי שלה הוא השביעי בטיבו בליגה, ומאיורקה קבוצת חוץ גרועה, אולם אני חושב שאין פערים גדולים בין שתי הקבוצות ומאזן החוץ של מאיורקה חייב להשתפר לאט-לאט. שני המשחקים האחרונים בקולוסיאום בין השתיים האלו סיפקו 11 שערים, מי היה מאמין. חטאפה מציגה, כרגיל, קישור איכותי שכולל את קאסקרו, בואטנג ופארחו מעט מקדימה, וסולדאדו יהיה האיש שבונים עליו בהתקפה. אצל מאיורקה, חבל לי שוארלה הפך לשחקן ספסל העונה(400 דקות ב-8 משחקים) ואני לא בטוח שהוא נופל מקסטרו למשל, שהתרומה הסטטיסטית שלו לא מספיקה. למאיורקה יש הזדמנות לטפס מעל סביליה במידה ותנצח.

אני אשמח לראות את בילבאו עולה למקום השישי על חשבונה של דפורטיבו לה קורוניה. בבילבאו קודם כל יש את עניין המסורת, והקבוצה הזאת משלבת כדורגל התקפי(מתפרצות מהירות) יחד עם לחימה בלתי-פושרת. דפור מנגד דוגלת בכדורגל אפור והיא מביישת את הקבוצה הנפלאה של תחילת העשור. במידה ובילבאו תנצח ודפור לא תעשה זאת בפיחואן(סיכויים גבוהים) - בילבאו תזנק למקום השישי. גיחון עם תוצאות סבירות לאחרונה.
    סביליה לכאורה הייתה קרובה לצאת עם משהו מהברנבאו, אבל בפועל היא לא עשתה כמעט כלום במהלך המשחק ואין לה יותר מידי ממה לשאוב עידוד. אני מקווה שבמשחק בית נראה את סביליה חוזרת לשחק עם שני חלוצים. לואיס פביאנו לא בסגל אז אני מקווה שקאנוטה ישחק לצידו של נגרדו, למרות שלשחקן ממאלי יש עונה רעה וזה בלשון המעטה. השבוע החשוב של סביליה מתחיל, כאשר אסור לשכוח את הגומלין מול צסק"א מוסקבה אוטוטו. קאפל או פרוטי? - אני מקווה שקאפל, אבל לטעמי דווקא פרוטי ישחק.

נערך לאחרונה ב: ‏13/3/10
  6. Raulito Madridista

http://www.as.com/img/carrusel/escudos/3_dm.Xxx ברצלונה - וולנסיה http://www.as.com/img/carrusel/escudos/20_dm.Xxx

ראשון, 20:00, שידור ישיר בספורט5;
    יישפוט: מוניס פרננדס;

אחרי יותר משלושה חודשים, המקום הראשון אבד לברצלונה בעקבות התיקו נגד אלמרייה בשבוע שעבר(2:2). אומנם ההפרש מריאל מדריד עומד רק על הפרש שערים, אבל בברצלונה לא מוכנים לשמוע על המקום השני, אפילו לא בגלל הפרש שערים, אפילו לא לרגע. בקבוצה מתכוונים לא להוריד את הראש כמובן, אלא להשתמש באיבוד הנקודות הזה כתמרור אזהרה לקראת ההמשך. בברצלונה בטוחים שהתקשורת המדרידאית ניסתה ליצור באז מזוייף סביב הקבוצה וכביכול להציג ירידה ביכולת שלה ולא יותר. לפני שבוע ברצלונה נקלעה למשחק רע ומי שהיה שם בשבילה, כרגיל, זהו ליאו מסי שכבש צמד מצויין(והפך להיות הפ'יצ'יצ'י של העונה הנוכחית עם מספר מטורף של 19 שערים ב-22 משחקים בהם שיחק), בניגוד לזלאטן איברהימוביץ', שלא רק שמשחקו בתקופה האחרונה לא משביע רצון, אלא גם השבדי הורחק בשבוע שעבר באקט מטופש והוא ייעדר מן המשחק הקרוב, לאחר שהערעור של ברצלונה בפני ההתאחדות הספרדית לא התקבל. מסתמן כי גוארדיולה, שהורחק גם הוא נגד אלמרייה ויינהל את המשחק מהיציע דרך טלפונים לעוזרו, מתכנן עשוי צ'אנס להנרי כחלוץ מרכזי, ובמידה וזה יקרה, הצרפתי יחזור לעמדה האהובה עליו לראשונה מאז ימיו הגדולים בארסנל. מצד שני, גם בוז'אן שתמיד מפגין הרבה התלהבות, נלקח כאפשרות ריאלית. שינוי נוסף שיבוצע בהרכב - נראה כי בוסקטס יחליף את טורה שלא הרשים במשחק האחרון, ויחד עם זאת יש רצון לשמור אותו לקראת הגומלין נגד שטוטגארט, אליו בארסה רוצה להגיע לאחר ניצחון בליגה והחזרת המקום הראשון, כמובן. גם את קייטה, ששב לאימונים מלאים, יש כוונה לא לשתף במשחק מחר על אף שיכלל בסגל. מנגד, אריק אבידאל עדיין פצוע ומאקסוול ימשיך לאייש את עמדת המגן השמאלי. בברצלונה כמובן שמחו לראות את התמונות מהברנבאו ביום רביעי הקרוב. ג'רראד פיקה התייחס לכך ואולי פתח במלחמה פסיכולוגית כשאמר:"אנחנו בטוחים כי ההדחה מאירופה תגרום להם לאבד את הראש ולהפסיד עוד נקודות בליגה. אין לי ספק שאנחנו נזכה באליפות והצעד ההתחלתי הוא ניצחון מחר". גם רפא מארקז דיבר על נושא זה ואמר שהקבוצה רוצה לזכות באליפות ולהותיר את ריאל מדריד עונה נוספת ללא שום תואר.

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2010/03/12/futbol/equipos/barcelona/1268414638_0.Xxx
    פיקה מחוייך מהרגיל במהלך האימון. הבלם בטוח שההדחה מאירופה תיפגע בריאל גם בליגה.

ברצלונה - הרכב משוער: וואלדז; אלבס, פיקה, פויול, מאקסוול; בוסקטס, צ'אבי, אינייסטה; מסי, פדרו והנרי(בוז'אן)

שבועיים קשים מאוד עברו על וולנסיה. שלושה משחקים ואפס ניצחונות. התקלה הראשונה הייתה בויסנטה קאלדרון, אז וולנסיה הוליכה מול אתלטיקו אך הובסה 4:1 לבסוף. זה המשיך עם תיקו ביתי מאכזב נגד סנטאנדר, והשיא הגיע ביום חמישי נגד וורדר ברמן(המשחק הראשון של שמינית גמר הליגה האירופית), אז וולנסיה השיגה שוב תיקו, אך הפעם גרוע הרבה יותר, 1:1 במאסטייה והיא תצטרך לעבוד קשה במשחק הגומלין בגרמניה כדי לא לסיים את דרכה באירופה בשלב כה מוקדם. ואם כל זה לא מספיק - יש לה את הקאמפ-נואו על הראש, מגרש בו ספגה עשרה שערים בשנתיים האחרונות ולא הבקיעה אפילו לא שער אחד. וולנסיה מרגישה שהמקום השלישי עלול לחמוק מה מהידיים, וסביליה נושפת בעורפה ולא מרפה. ההתקפה של וולנסיה, לרוב החלק החזק בקבוצה, לא מתפקדת כבר כמה וכמה משחקים וכל השינויים שאמארי מנסה לבצע(והוא ניסה - חואקין במקום פאבלו, זיגיץ בהרכב, דומינגז במקום סילבה ועוד)לא עובדים. אם כבר מדברים על התקפה לא מתפקדת - וולנסיה בצרות לקראת המשחק ביום ראשון - דויד ויאה הוחלף נגד ברמן לאחר שפרק את הכתף, והוא בספק גדול למשחק. ויאה, שלא שיחק במשחק הקודם בין הקבוצות בגלל פציעה, נכלל בסגל למשחק והוא יעבור מבחן כשירות ביום ראשון, ורק אז נדע האם ישחק. אולם לא רק בהתקפה יש לוולנסיה בעיות, אלא גם בחלק ההגנתי, וכאן לא מדובר בכושר רעוע בהכרח, אלא בריבוי היעדרויות ופציעה. אלכסיס נפצע גם הוא במשחק נגד ברמן והוא כנראה לא ישחק. הצעיר ג'ורדי אלבה מילא את תפקידו נהדרת, וכנראה יחליף אותו משום שלאמארי אין ברירה - מרצ'אנה מושעה בעקבות האדום שספג נגד אתלטיקו, דוד נאבארו הורחק נגד סנטאנדר ומאוטיו גמר את העונה. מסתמן כי ברונו, המגן הימני ששב לעניינים אחרי פציעה בת חודש, ישחק כבלם לצידו של דלבארט. באנגה ובראחה ששב מפציעה ושותף נגד ברמן, צפויים לשחק במרכז השדה. ברונו מזהיר את השחקנים לקראת המשחק - "ברצלונה איבדה את ההולכה בטבלה והם יגיעו הרבה יותר רעבים, רעים ונועזים. נצטרך לדחוק אותם מהשער שלנו ולשמור על ריכוז גבוה. הלוואי ויזדמן לי לתרום לצוות כבר במשחק הקרוב".

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2010/03/12/futbol/equipos/valencia/1268392136_0.Xxx
    בוולנסיה מתפללים לשלום הכתף שלו. ויאה מבקש חילוף נגד ברמן.

וולנסיה - הרכב משוער: סזאר; מיגל, ברונו, דלבארט, אלבה; בראחה, באנגה, פאבלו, מאטה, סילבה; ויאה(זיגיץ)

נערך לאחרונה ב: ‏14/3/10
  7. xavi6 Member

שוב פיקה, שוב הפה הגדול. שב בשקט, ילד מפגר, שב בשקט. לא מבין מאיפה השחצנות הזאת שלו. ילד טיפש.

8. Raulito Madridista

אני מאוד מקווה שוולנסיה מחר לא תשמש תפאורה בקאמפ-נואו, אולם קרוב לוודאי שזה כן יקרה. אותם שחקנים שספגו השפלות קשות כמו 4-0 בשנה שעברה ו-6-0 מזוויע שנה לפניכן, משחקים בוולנסיה גם היום ואין סיכוי שזה לא מחלחל להם. וולנסיה תלויה הרבה מאוד במצב רוחו של דויד ויאה וכלל לא בטוח שהוא יישחק. אם כי, הבעייה האמיתית מחר תיהיה ההגנה. מי שצריך לשמור על ליאו מסי הוא ג'ורדי אלבה, ילד צעיר מקבוצת המילואים. הוא היה נהדר נגד ברמן, אבל ברור כי יש הבדל לשחק נגד ברמן במאסטייה, לבין לשחק בקאמפ-נואו - לשחקנים הרבה יותר גדולים ממנו רעדו הרגליים במגרש הזה, והוא עוד צריך לשמור על השחקן אולי הטוב בעולם - משימה כמעט בלתי-אפשרית, למרות שאם מאוטיו היה משחק אז אני מאמין שהוא היה מקשה עליו. יהיה מעניין לראות מחר את ברצלונה משחקת ללא זלאטן. במידה וזה יהיה בוז'אן - תיהיה יותר מהירות, יותר תנועה ואפשרות גם לכדורי עומק טובים. במידה וזה יהיה הנרי אני דווקא אשמח, כי אני סקרן לראות מה הוא מסוגל לנפק מהעמדה במרכז. לטעמי הוא עדיין יכול בדריבל של אחד על אחד להשאיר כל בלם באירופה מאחוריו. וולנסיה תזדקק ליכולת של בראחה ההוא מ-2002 ואני בספק אם אפשר לבנות על זה. להפיל את הכל על באנגה זו אחריות כבדה מידי. אולי אמארי צריך לשקול לשחק גם עם אלבלדה - לעבות את מרכז השדה על חשבון מאטה שאולי מהיר אבל הוא גם משחק בצורה טיפשית בזמן האחרון(הולך עם הראש בקיר). הנוסחה צריכה להיות כזאת - לצמצם רווחים בין שחקני וולנסיה(אולי הדבר החשוב ביותר), ושסילבה יקח את ניהול המשחק וכדורי העומק לויאה. לטעמי חואקין מתאים יותר למשחק כזה מאשר פאבלו הרננדז.

9. AS R Member

אני מניח שאיבוד הנקודות הביתי אתמול הצליח סוף סוף להוכיח להנהלה של סביליה שבשנה הבאה מנולו חימנז לא יהיה המאמן של הקבוצה. פשוט מביש איך שהקבוצה משחקת בתקופתו.

10. riquelme1 Member

אוהד סביליה רשם בטוקבק במארקה משהו נכון: ''מנולו חימנז הוא המאמן הגרוע ביותר בהיסטוריה של הקבוצה''.

מסכים איתו, הבן אדם הרס את הקבוצה הזאת, לא הצליחה לנצח את דפור העלובה בבית, לפני שבוע לא ניצחה את בילבאו בבית, הקבוצה משחקת כדורגל קטסטרופלי והאוהדים לא מפסיקים לשרוק שריקות בוז, הקבוצה מתקשה לכבוש שערים. יום שלישי צ''סקא, וסביליה אפילו לא פיבורטית, אולי רק בגלל שהמשחק בפיחואן.

כבר אמרתי בקיץ שזוקרה הוא רכש גרוע, הבן אדם יותר אפור מפאולו אסונסאו בכל הנוגע להתקפה, אבל הוא רחוק מלהיות הבעיות של סביליה, נגרדו הוא אכזבה עצומה בעיניי, אני מודה שבתחילת העונה היה לי ציפיות רבות מימנו ודווקא כן החזקתי מימנו, אחרי 26 מחזורים בהם כבש רק 6 שערים בלמעלה מ1500 דקות משחק(השחקן השלישי ששיחק הכי הרבה העונה), ופתח בהרכב ב20 משחקים, הוא כבש רק 7 שערים, אולי הקבוצה אפורה מדי שמתקשה להגיע למצבים, אבל ציפתי יותר מנגרדו.

גם למנולו חימנז, וההרכבים ההזויים שלו לעיתיים אשם במצב, והוא חייב ללכת הביתה, הפך את סביליה בשנתיים ממועדון שמדגדג את בארסה וריאל, למועדון שהולך יותר בדרך של דפורטיבו, הפך אותה מקבוצה אטרקטיבית שכיף לראות, לקבוצה אפורה ונוקשה. הרמון סאנצ'ס פיחואן היה עד לפני שנתיים איצדיון שקבוצות היו חוטפות בראש רבייעיות, היום זה עוד משחק חוץ.

11. Raulito Madridista

אם אתם שואלים אותי - פלגריני קיבל בראש מהתקשורת הרבה יותר משאר השחקנים, שנעטפו בצמר גפן משום מה. עברה בי מחשבה בראש שקאקא לא פצוע באלף אחוז ובמידה והיה משחק חשוב הוא כן היה משחק, ואולי הוא מנסה לברוח ולהירגע - אבל המחשבה הזאת מוגזמת. בכל-מקרה, השחקנים צריכים להשאיר מאחור את ההדחה. בואו נראה שבקבוצה יודעים לדבר גם על כר הדשא ולא רק לברבר בתקשורת. מעניין לראות את השילוב בין אלונסו-גוטי-ואן דר וארט, שלושה שחקנים מאוד טכנים ואלגנטיים, אולם חסר לי קצת רוע. אני נוהג לומר שאני לא מזלזל ביריבה שממול, וריאל מדריד מוכיחה שיש משחקים שהיא פשוט נתקעת - אולם ויאדוליד לא ניצחה כבר עשרה מחזורים ברצף - אף ניצחון בשנת 2010, ואסור להתעלם מכך. ויאדוליד תגיע עם הרבה מרץ ומוטיבצייה כי היריבה היא ריאל מדריד וכי היא משחקת לנגד עיני הקהל שלה - אבל היא פשוט קבוצה גרועה. מה שכן - לא ניצחנו בויאדוליד בשני המשחקים האחרונים, שזכורים לרעה. הכי חשוב לי שהיגואין ישכח מההחמצות נגד ליון ושהחיוך יישאר על זיו פניו. ניצחון הוא בגדר חובה, אין מה להוסיף.

12. wayne-rooney Member

לסביליה אין אמצע. ראנטו גרוע השנה, זוקורה זה היה צפוי שהוא ייכשל כי הוא נכשל גם בטוטנהם.
    גם המחליפים גרועים, רומריץ' היה כישלון מהרגע שנגע בכדור, דושר שחקן גמור. רק פאזיו בזמן האחרון נראה כמו קשר אחורי סולידי למרות שהוא במקור בלם. שנה הבאה חימנז צריך ללכת הביתה, כי הוא נכשל, וחייבים לחזק את הקבוצה הזאת בלפחות שני קשרי אמצע טובים. חסר לסביליה את ה"צ'אבי" או "הבאנגה".

לגבי נגראדו הוא מאכזב, אבל איפה לואיש פאבינו ואיפה קאנוטה. כול החלוצים של סביליה לא פוגעים כבר שנה שניה ברציפות.
    לואיש פאבינו מבחינתי הוא אחד החלוצים הכי טובים בעולם, אבל כבר שנתיים שהוא לא מגיע לליגה בעיקר בגלל פציעות. מעניין לדעת מתי הוא שיחק שני משחקים רצופים בליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/3/10
  13. xavi6 Member

איך אפשר בכלל לשים את צ'אבי ובנגה באותה שורה לעזאזל, איך...

14. wayne-rooney Member

צ'אבי הוא הקשר לדעתי הכי טוב ב-20 שנים אחרונות.

15. אלי מתחן Member

אתה עשית את זה עכשיו