מחזור 26 בליגת העל: מכבי ת"א מחלצת תיקו מבית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏28/3/08.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביזיון, אני לא מאמין שההרכב שלנו בדקות האחרונות היה 5-5-0 עם מסיקה, גזל, ז'אן ורומן בחוליית הקישור (בנוסף לשבחון), ביזיון.

2. Jack Wilshere Member

אני לא מסוגל לראות את הקבוצה הזו יותר...

אסופה של כל-כך הרבה שחקנים עם אינטילגנציית משחק נמוכה כל-כך לא נראתה מעולם בקרית-שלום. החל מקמאנן הכסיל שמבזבז את כל האנרגיות שלו על ריצות מיותרות וכלה בשיטרית שכל קשר בינו לבין משחק הכדורגל מקרי לחלוטין, ורק מקוצר הזמן אני אפסח על יתר הכסילים.

קבוצה חסרת אופי בצלמו של המאמן, שהוא - למעשה - לא מאמן כדורגל, אלא מורה לחינוך גופני.

אפילו להתגונן היטב - הלחם והחמאה של קבוצות התחתית שנאבקות על הירידה - אנו לא יודעים. בית"ר הגיעו לאינספור מצבים, ורק בנס המשחק הזה הסתיים בתיקו.

קשה לי להבין איך קבוצה לא מסוגלת לחבר יותר משלוש מסירות לאורך משחק שלם. אכן, רודי חדד הוא שחקן פרווה, שבחון בדרך-כלל נעלם ל-89 דקות כל משחק, מסודי עדיין משוכנע שהוא קיפוד ואסוס הוא בכלל חייל בליגיון הזרים הצרפתי - ולא כדורגלן - אבל, וזה העיקר למעשה, קצת כדורגל יש לבחורים האלה, ולכן כל עוד הקבוצה לא מצליחה לחבר שלוש מסירות מדי משחק, הרי שזה רק הוכחה ניצחת לכך שניר לוין הוא לא מאמן כדורגל ראוי. אפילו קרית שמונה עם חסארמה ונוסבאום מצליחה לחבר שלוש מסירות...

הנקודה הזו יקרה מפז.

תעודת עניות לבית"ר ירושלים שמאבדת העונה 4 נקודות מולנו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/3/08
  3. Giallorossi Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. Number 8 Member

למה לעזאזל אתם מצפים? אנחנו קבוצת תחתית לכל דבר! צריך לשמור על כל נקודה בשיניים, לשחק הכי מכוער, שיעבירו עלינו את הביקורת הכי נוראית, אבל העיקר שנסיים עם משהו בכיס. היום עשינו זאת ואני מאושר על כך. חוץ מזה, אתם מתעלמים מהעובדה שבית"ר ירושלים הקבוצה הטובה במדינה עם המגרש הביתי הקשה בארץ, כך שכל קבוצה - אם זו בני יהודה או קריית שמונה תשמח לנקודה במבצר שנקרא טדי. זה לא שהתגוננו באשדוד אלא בטדי, כך שקצת פרופורציות לא יזיקו.

דרך אגב, שמתם לב שניצחנו בשבוע שעבר והשבוע לא הפסדנו? סוג של יציבות, כי לא להפסיד לבית"ר בטדי זה משהו גדול.
    נקודה חשובה שאין כמוה. 4 נקודות מהקו האדום. הפנים לשבוע הבא... נתניה בבלומפילד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/3/08
  5. אלי מתחן Member

משחק מלחמה=בונקר.

בית"ר יכלה לגמור את המשחק אלמלא משחק פשוט עלוב של ברוכיאן וזנדברג. שום שוב פעם איכזב שהתעקש להעלות את אמסלם החלש במקום לשים את קוזוקין (כמה גרוע הוא כבר יכול להיות?).
    היחיד שלא היה מתחת לרמה הרגילה שלו זה בואטנג, וגם הוא לא היה להיט.
    וקאלה כמעט עם פאדיחת העונה במחצית הראשונה...

6. Don Joan Roman Member

בית"ר במשחק לטעמי לא טוב של 80 אחוז מהקבוצה הייתה צריכה לפרק את מכבי ת"א עם רביעיה או חמישיה לתוך הרשת שלה, אני לא יודע מה קרה לרומולו עם ההחמצה שלו בראש(שבתחילת העונה הוא היה נוגח אותו פנימה גם עם כיסוי עיניים) ולזנדברג אחריי הכדור המצויין שזיו השאיר לו אבל זה ברור שהייתה פה התערבות של אלילת המזל ששוב פעם הלכה עם מכבי ת"א שהיא אחת הקבוצות הכי מגעילות ומזליקיות בליגה.

גם אלבארז חסר, גם בואטנג, אלברמן וטל מתחת לרמה הרגילה, רומולו עם החמצות שהוא בד"כ מכניס וברוכיאן עם משחק אנמי, שלא נדבר על זנדברג שממשיך את העונה האיומה בקריירה שלו מבחינה אישית ועדיין יש תחושה ענקית של פספוס מהמשחק הזה כי זה באמת המשחק עם הכי הרבה הזדמנויות שלנו השנה מול מכבי ת"א ודווקא אותו לא ניצחנו.

מרגיז, מעצבן, אבל לא נורא, הפנים ליום רביעי.

נערך לאחרונה ב: ‏31/3/08
  7. FelaKaT Member

זה כמעט ולא קשור להיותי אוהד בית"ר אלא הרבה יותר להיותי אוהד כדורגל. אם אתה לא מבין למה משחקים מסוג זה גורמים להרבה אנשים לברוח מכדורגל ושמח מכך שהצלחת לתסכל אוהד של בית"ר ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx ) לא נותר לי אלא לרחם עליך ולהצטער על כך שיש "אוהדי" כדורגל כמוך.

מתי מכבי עברה את החצי מלבד השער שהיא כבשה? אתה רוצה שאני אביא לך נתונים (למשל:איומים לשער:מכבי 1, בית"ר 12) ? שוב, לא ראינו אותו משחק. מצויינים עלק.

אגב, מצחיק שאוהדי מכבי בוכים על שיפוט אחרי שבוע שעבר.

8. George Best Member

קאלה ליצן, פשוט כך.במשחק מול קבוצה שבעטה פעם אחת לשער(אוקיי, פעם וחצי!) הוא הצליח להשמיט 2 כדורים קריטיים, שאחד מהם היה אמור להסתיים בפנדל לאחר נגיעת יד של גרשון.
    יבריץ' עולה עליו בשתי רמות בשקט, לא נופל ממנו באינסטינקטים, הרבה יותר בטוח ושקט(מוסיף המון ביטחון להגנה) והיציאות שלו לכדורי גובה נהדרות.
    אבל מה לעשות שהוא לא חוגג כמו אדיוט אחרי כל הדיפה פשוטה ומנשק את הסמל(פחח) של הקבוצה לעיני הקהל הביתי ולא מנסה לקנות את אהדת הקהל ע"י ראיונות מבזים בתקשורת.
    אבל מי אני שאתלונן, הלוואי שיבריץ' ימשיך לעשות בשקט בשקט את העבודה.
    נכס!

9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

או שלא ראית את המשחק מול אשדוד, או שאתה מתעקש לשחק אותה ראש קטן. השער של אשדוד לא היה יותר חוקי משער שיובקע עכשיו על ידי יוסי שבחון שיתגנב בלילה לטדי.

גם השימוש שלך בסטטיסטיקה מטעה. מכבי לא הגיעה להזדמנויות נוחות של בעיטה לשער, אבל היא כן בילתה חלק זמן גדול (יחסית למשחק טיפוסי שלנו) במחצית המגרש של בית"ר. במחצית הראשונה בית"ר אמנם הייתה עדיפה, אבל לא בהפרש גדול, בטח לא בהפרש שמצטייר מהסטטיסטיקה.

ג'יאלורוסי, הגישה מאוד משנה. 5-5-0 אסור לאף מאמן לשחק, באף קבוצה, באף מצב, זה נגד כל סיבה שהכדורגל קיים.

10. FelaKaT Member

אני באמת לא משחק אותה ראש קטן- מה לא היה חוקי בשער של אשדוד (ואל תגרום לי להסביר לך למה זמן השריקה של השופט במקרה הזה אינה רלוונטית אם לזה אתה מתכוון).

גם לגבי הפיסקה השנייה שלך אין לי מושג על מה אתה מדבר-אחוזי האחזוקה בכדור בכל השלבים של המחצית הראשונה היו לטובתה של בית"ר, אני לא זוכר יותר מ5 שחקנים של מכבי עוברים את החצי (שפונגין ושטרית כמעט ולא עלו, דן רומן ואסוס נשארו מאחורה קבוע) ולבית"ר היו מספיק הזדמנויות בשביל לגמור את המשחק כבר במחצית הראשונה. בכל מקרה, מכבי מצויינת/טובה/ראויה לא הייתה פה, הרבה יותר קרוב לעלובה.

בדיוק, אתה קלטת את הנקודה. אין לי שום דבר אישי נגד מכבי ת"א, כעסתי/התאכזבתי/התביישתי על/מ שום כשהוא עשה את החילופים עם בן יוסף, בטח כשמדובר בקבוצה שעומדת להיות אלופת המדינה בפעם השנייה, אפילו יוסי מזרחי לא היה עושה דבר כזה (אגב, גם המערך שלו היום סגור ובדיוק בגלל זה אני לא רוצה לראות אותו בעונה הבאה).

נ.ב:אם אתם מתכננים להיות פורום איכותי ולא כמו ONE וואלה, אז משתמשים כמו עודד קטש חייבים לקבל כרטיס טיסה בכיוון אחד מיידית.

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה לא רלוונטית? השחקנים הפסיקו לשחק. ולא רק זה, הרי שהטלוויזיה גם לא השכילה להראות בכלל את האירוע עליו השופט שרק, ככה שאנחנו לא באמת יודעים אם זה היה מוצדק או לא. עזוב, אם אלון חזן בעצמו הודה בפני שחקניו ובפני התקשורת שכך היו הדברים, למה יש פה בכלל ויכוח?

נכון, כמו שאמרתי, מכבי לא הצליחה להגיע כמעט למצבי הבקעה, אבל היא כן הייתה באיזור הרחבה של בית"ר כמות לא מבוטלת של פעמים. לא עשינו עם זה כלום, רוב הזמן זה נגמר בעוד איבודי כדור, אבל זו עדיין נוכחות באיזור מסוכן. כל זה לא בא להגיד שהיה משחק מאוזן אפילו, רק שה12-1 בבעיטות לא מייצג, הפערים לא היו כאלה גדולים. כי מהנתון הזה משתמע שהדרדלה שבעט טל לידיים של יבריץ' מסוכן יותר מהפאשלה של קאלה, שלא נרשמת בשום נתון סטטיסטי חוץ מקרן\פנדל שלא ניתן לנו ע"י השופט\הקוון (לא ממש בא בטענות אבל, היה בלתי אפשרי לראות את זה).

12. Emil Member

FelaKaT, כנראה שלא הבנת את הכוונה שלי. אני בטח לא מרוצה משיטת המשחק הזו. אתמול היו על המגרש מסיקה, גזל, רומן, מישאלוף, ז'אן וביזארה בו זמנית. לא רק שאני לא רוצה את כל החבר'ה האלה באותו הרכב, אני אשמח גם לא לראות את כולם באותה קבוצה.
    העניין הוא שהשנה אנחנו נלחמים על החיים, והדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות מול בית"ר בטדי בעונה המזוויעה הזו זה להציק ולעצבן ולגרד נקודה בבונקר מגעיל. ואם זו הנקודה שתציל אותנו העונה - עשינו את שלנו בגדול. נשאיר את העקבים והפדלאדות וה4-3-3 לשנה הבאה.
    שאשדוד תשחק איך שבא לה ושהרצליה תשחק איך שבא לה ושיהיה לשתיהן בהצלחה (רצוי על חשבון הפועל). אבל לי כבר מזמן לא אכפת מאיכות המשחק העונה, זו פריבילגיה שאין לנו. המטרה מקדשת את האמצעים.

13. Andrea21 Member

אמנם לא ראיתי את המשחק,רק תקציר נרחב שלו,ולפי התקציר לא קשה להבין שניצלנו בנס,תנו לרומולו וזנדברג את המצבים האלה עוד 10 פעמים,כולם נגמרים ברשת.
    אבל בכל זאת,אני די מאוכזב,לא היינו רחוקים מניצחון,ובינינו,את הגול של בואטנג יבריץ' יכל למנוע,אבל אין מה לבוא אליו בטענות,כמו שבסט אמר,הוא נכס.

הפנים למחזור הבא נגד נתניה,חובה להשיג ניצחון.

כמה מילים על שבחון,שחקן גדול ונכס ענק לקבוצה,בלעדיו אין לי ספק שאנחנו יורדים ליגה,כמו שזוהר אמר בשידור,העונה בלעדיו אין לנו הרבה מה להציע.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"ר ירושלים אמנם עלתה על מכבי תל אביב בכמה דרגות, אבל התחושה האישית שלי הייתה שאם למכבי תל אביב היה חלוץ טוב יותר מיאניק קמאנן, היא הייתה יכולה להוציא יותר מהמשחק הזה.
    אמר פעם מישהו כאן בפורום שהוא לא מסוגל לעבור שחקן גם אם החיים שלו תלויים בכך. למרות שאף פעם לא זכרתי מתי הוא עבר שחקן (מבלי לקחת אותו על מהירות ליד דגל הקרן), החלטתי לבחון את הסוגיה בשני המשחקים האחרונים שערוץ 10 החליט לשדר. זה פשוט נכון. הוא באמת לא מסוגל לעבור שחקן, או ליצור הפתעה במשחק.

15. אלי מתחן Member

רק אני זוכר אותו לוקח כדור חצי מגרש שנה שעברה עם הרצליה בקריית אליעזר?

מכבי בקושי עברו את החצי אתמול, ובצדק, אף אחד לא מצפה מקבוצה שבקושי מנצחת כל קבוצה בליגה לבוא לטדי מול בית"ר בכושר מצויין ולתקוף עם 10 שחקנים.
    אם אתה מחשיב את הפאדיחה של קאלה בתור איזה איום לשער אז אני מבין איך אפשר להגיד שמכבי שיחקה טוב היום, הבעיה היחידה היא שלא היה לה שום קשר למה שקאלה עשה שם, זה לא היה ממהלך קבוצתי או מאיזה התקפה מצויינת.

אפשר להגיד שאני לא מאוכזב מהמשחק היום, יש גבול כמה משחקים רצופים בית"ר מסוגלת לנצח. עדיף שנשבור את הרצף היום וניתן את ההמשך בשבועיים הקרובים כשיש משחקים הרבה יותר חשובים מבחינתי, ההזדמנות להוריד את הפועל בחזרה לאיזור האדום, וכמובן רבע גמר הגביע.