מחזור 26 בליגת העל: מכבי ת"א מחלצת תיקו מבית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏28/3/08.

1. Raulito Madridista

המאזן המדהים של גיא לוזון העונה:

http://images.one.co.il/images/d/dmain/361_185/gg800873.Xxx

הפועל ת"א(מחזורים 1-10):
    ניצחון בודד, שלושה תוצאות תיקו ושישה הפסדים (6 נקודות מתוך 30 - 20% הצלחה);
    מכבי פ"ת: (מחזורים 18-26):
    ניצחון בודד, שתי תוצאות תיקו ושישה הפסדים (5 נקודות מתוך 27 - 18.5% הצלחה);
    סה"כ: 19 משחקים, שני נצחונות, חמישה תוצאות תיקו ו12 הפסדים! (11 נקודות מתוך 57 - 19.2% הצלחה)

מכבי פ"ת כבר הרבה זמן משחק רע מאוד, לא מעט אנשים שידברתי איתם מאמינים שהם יירדו ליגה, האמת שגם אני חושב שזה מאוד אפשרי. בניגוד להרצליה, הפועל(לפחות עושים מהלך ומתבנקרים אז או מנצלים טעויות של אחרים), מכבי, אשדוד ובני-יהודה, כל המשחקים שלהם חושך. ללא אוהד כהן הם כבר עמוק מתחת לקו האדום. ולא ברור איך כאשר הקבוצה לא מסוגלת לתת גול, קדוסי עדיין לא משחק.

כמה נקודות הספיקו כדי להישאר בליגה?
    עונת 07\2006 : מכבי הרצליה עם 34 נקודות;
    עונת 06\2005: כפר-סבא עם 34 נקודות;
    עונת 05\2004 : בני סכנין עם 36 נקודות;
    עונת 04\2003: בני סכנין עם 35 נקודות;
    עונת 03\2002: בני יהודה עם 34 נקודות;

אני חושב שהמספרים השנה יהיו צריכים להיות גבוהים יותר, ליד 40.

2. Dimitar Berbatov Member

תענוג לראות את אשדוד, מלבד בית"ר הקבוצה שמשחקת את הכדורגל הכי יפה בליגה. שיתוף הפעולה בין הצמד משה אוחיון את מקרייב נהדר, ממש הבנה עיוורת. בעיקר מרשים אותי משה אוחיון. אני חייב להגיד שכאשר הוא שיחק בליגה השניה בשוויץ (אלוהים יודע איך אף קבוצה בארץ לא קפצה אליו) די זלזלתי בו, אבל מהר מאוד התבדתי. יש לו הכל - מסירות גאוניות, בעיטות חזקה, בעיטות עונשין נהדרות, מבנה גוף חזק, לדעתי בשנה הבאה הוא כבר יהיה בקבוצת צמרת.
    בכל מקרה, כמו שאשדוד משחקת בסיבוב השלישי היא תשאר בליגה, אין לי ספק. מאוד הייתי רוצה לראות את מכבי פ"ת יורדת. כל החזרה הזאת של גיא לוזון והפיטורים של עופר פביאן על פארש, רק חיזקו בי את השנאה למועדון המגעיל הזה. אבל יש לי תחושה שבסוף זאת תהיה הרצליה, הקבוצה הכי נאיבית בליגה ובנוסף איתמר ניצן הנהדר גמר את העונה, מכה קשה מאוד להרצליה.

אגב, ראיתי את המשחק של הפועל כפ"ס -נתניה ונדהמתי לראות שקנפו העילג בהרכב של קבוצה בליגה העל.
    by far החלוץ הכי גרוע בליגה. אני לא חושב שהוא זוכר מתי לאחרונה הוא הבקיע. כל-כך איטי וכבד, שלא לדבר על ההחמצות. רק אתמול הוא קיבל כדור גאוני נוסף מג'יזרמו ישראלביץ' ממש סנטימטר ליד הרגל, רק להושיט אותה, והוא נתקע במקום. אני מוכן להתערב שגם אם הוא היה מגיע לכדור הוא היה מחמיץ.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/3/08
  3. oFiRzZz Member

מי זה היה XD

לא אמרת חח

4. Number 8 Member

תחזרו היום הביתה עם נקודה, אני אהיה הכי מאושר בעולם.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נתונים מעניינים, על פניו גם לי היה נראה שהשנה קבוצות יצטרכו להשיג יותר נקודות כדי להבטיח הישארות, אבל שאני מסתכל על הנתונים ועל הטבלה העכשווית זה לא בטוח ככה. להרצליה יש 26 נקודות, בקופה יש עוד 21 נקודות, לדעתי בדומה לשנים עברו- 34-36 נקודות יספיקו להישארות.
    מה גם שעד לסיום העונה מצפים לכל הקבוצות בתחתית מפגשים לא קלים בכלל נגד כל קבוצות הצמרת.

6. Giallorossi Member

יותר נבדל מזה אין.

7. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

תודה לאל, זה סוף סוף נגמר. אני דיי בטוח שאם המשחק הזה היה ממשיך, שערות לא היו נשארות לי על הראש.

הצלחנו להוציא נקודה מטדי, זה כבר עדיף על כלום במצב הנוכחי, אבל אני בכל זאת מאוכזב מכך שלא השכלנו לשמור על היתרון שבקושי הצלחנו להשיג במצבים הבודדים שהגענו אליהם במהלך המשחק.

הלאה לנתניה.

8. FelaKaT Member

חבל שאין 3 יורדות השנה. מכבי פ"ת, מכבי ת"א והפועל ת"א הן יותר מראויות לרדת ליגה השנה. מכבי בכלל לא באה לשחק, יבריץ' מהשנייה הראשונה בזבז זמן. יש להם הרבה מה ללמוד מאשדוד והרצליה. מכבי היא פשוט בושה לכדורגל.

אחד המשחקים הטובים של בית"ר השנה ואם ויסה לא היה נכנס זה היה גם נגמר בניצחון.

9. George Best Member

אם מכבי הייתה נותנת עוד עשרה משחקים כאלה בטדי, היא הייתה מפסידה בתשעה מהם,
    בית"ר עם לקט החמצות מזעזע,
    אבל עדיין השער שכבשה היה מנבדל וגם ספק פנדל מנגיעת יד של גרשון מקפחת אותנו,
    נקודה חשובה מאוד להמשך הדרך, ממש בונוס, כל הכבוד לשחקנים על נחישות ומלחמה גדולה.

10. Dimitar Berbatov Member

מה אתה רוצה ממכבי? תהיה בטוח שגם אם אשדוד היתה מגיעה לטדי, היא היתה משחקת באותה צורה כמו שמכבי שיחקה היום. מכבי שיחקה כמו שקבוצת תחתית שחייבת נקודות צריכה לשחק. לצופף את המרכז, לנסות למנוע את הנעת הכדור המהירה של בית"ר (מה שלא ממש הלך לה) ולצאת למתפרצות עם שבחון, קמאנן וחדד המסוכנים. בסוף המשחק הם כבר היום עייפים ושיחקו בונקר, אבל זה טבעי.

שליטה מוחלטת שלנו. אני לא זוכר הרבה זמן החמצה כמו זאת של זנדברג, החמצת השנה (והיו הרבה החמצות גדולות השנה). בכלל, המשחק הזה היה צריך להגמר עם 4 חתיכות ברשת של יבריץ'. רומולו ביום רע מאוד, לא מתאים לו להחמיץ כאלה מצבים, יכל לסיים את המשחק עם צמד לפחות.
    וכמה כיף לראות את ברוכיאן פורח ככה. תמיד ידעתי שיש לילד איכויות מדהימות, אבל השנה הוא סוף סוף לוקח מנהיגות, לא בורח מהכדור, לא פוחד להיכנס לעימותים פיזים והרבה יותר דינמי. היום הוא ממש ניהל את המשחק מאגף ימין.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/3/08
  11. Giallorossi Member

לא ציפיתי לא יותר מזה.
    השופט הרג את המשחק בשני מקרים עיקריים: בנגיעת היד הברורה ברחבה של גרשון שהוא התעלם, ובנבדל הברור שהיה בגול של הכורדים. וחוץ משני מקרים אלו, המון שריקות מיותרות הלכו לטובת בית"ר. דוגמא הכי טובה היא החילוץ כדור הנקי של רודי מטל, שחיים יעקב בחר לשרוק.

בפעם השלישית מתוך שלושה משחקים העונה נראנו לא רע מול בית"ר (במשחק הזה בעיקר במחצית הראשונה), לכן קצת מאכזב שמשלושתם יצאנו רק עם 2 נקודות בסה"כ. במחצית הראשונה היינו מצויינים. רודי חדד עם אחד המשחקים הכי טובים שלו העונה. מבחינת יכולת אישית אין הרבה שחקנים בארץ שעדיפים עליו, אבל יכולת הבעיטה שלו חלשה יחסית. במחצית השנייה, לאחר שהוא יצא וניר לוין ירד לבונקר, משחק ההתקפה שלנו נעלם לחלוטין, וזה רק מראה כמה שהוא חשוב בשביל מכבי. יוסי שבחון שוב מראה את היכולת המדהימה שלו לא לעשות כלום רוב המשחק אבל עדיין לכבוש. קאמנאן שוב עם משחק גרוע, בפעם השלישית ברציפות, אפילו לא מתאמץ. דן רומן שוב מפתיע לטובה עם משחק טוב במרכז המגרש, אין ספק שמכל השחקנים האנמים שלנו הוא הראוי מכולם לשחק ליד אסוס.

לחוליית ההגנה מגיע שאפו על משחק נפלא: יבריץ', שפונגין, ביזארה ואפילו שטרית. אבל מעל כולם, כל הכבוד למושיקו מישאלוף על משחק מדהים, אין שום שחקן במכבי שמקריב ונלחם יותר ממנו בשביל הקבוצה, ממש רחמתי עליו בשלוש הפצצות שהוא זינק לעברן. חבל מאוד שדור מלול לא נכנס במחצית השנייה.

נערך לאחרונה ב: ‏31/3/08
  12. FelaKaT Member

כן, כבר שמעתי את הסיפורים על המלחמה של מכבי. גם בשנה שעברה היא נלחמה נגד הירידה? מילא לנסות לצאת למתפרצות, אבל חוץ מ2 התקפות היא לא עשתה שום דבר חוץ מלהרחיק כדורים ולבזבז זמן.

אני לא יודע מה אשדוד הייתה עושה בטדי (בביקור הקודם שלה המצב היה שונה והיא לא הייתה בבונקר כמו של מכבי היום), אבל מאז ינואר היא מגיעה לכל מגרש לשחק כדורגל בלי קשר למצב שלה. תצפה במשחק של שבוע שעבר (להזכיר לך, המצב של אשדוד היה גרוע יותר משל מכבי היום, היא שיחקה בבלומפילד). גם את הרצליה צריך לציין לטובה, היא מנסה לשחק כדורגל מאז ומתמיד ועשתה את זה גם בטדי לא פעם ולא פעמיים.

Giallorossi, נראה לי ראית את המשחק של ריאל במקום את המשחק של מכבי. מצויינים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

13. Giallorossi Member

felakat, "מצויינים" על המחצית הראשונה, שבה לא נפלנו מכם.

14. Emil Member

FelaKaT - אם הצלחנו כ"כ לתסכל את אוהדי בית"ר, אני יצאתי מאד מרוצה מהמשחק

מכבי כרגיל שיחקה מגעיל, אין ספק, והחילופים של לוין הצביעו על פחדנות יתר. בכל מקרה, לא ציפיתי לשום דבר אחר ואני מרוצה מהנקודה. מבחינתי זו נקודה בונוס.
    חדד היה מצויין, שבחון כרגיל במקום הנכון בזמן הנכון ומושיקו נתן את המלחמה. שאר הקבוצה לא עשתה דברים ראויים לציון.

אנחנו במרחק של יותר ממשחק מהקו האדום ואני מרוצה. הלאה. שבוע הבא נתניה בבלומפילד.

וכמובן, התהייה השבועית
    עד מתי שופטי ליגת העל?

15. Dimitar Berbatov Member

להשוות משחק חוץ נגד מכבי ת"א למשחק חוץ נגד בית"ר ירושלים זה מטופש. כל קבוצה שמגיעה לטדי מגיעה כדי להוציא נקודה, והדרך לא בדיוק משנה לה. בטח ובטח כאשר היא עוד לא הבטיחה מקומה בליגה בשנה הבאה ונאבקת בתחתית. זה נכון שאשדוד משחקת כדורגל יפה בכל מגרש, אבל אפשר לחשוב נגד מי היא שיחקה - התל-אביביות, הפועל כפ"ס, מכבי פ"ת ובני הסכנין השבעה. בטדי היא היתה משחקת מסוגר.
    האמת שהרצליה הקבוצה היחידה שבאמת מגיעה לטדי כדי לשחק כדורגל, ומגיעה לה על זה ח"ח.