מחזור 26 בליגת העל: מכבי חיפה מארחת את מכבי ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏12/3/10.

1. Raulito Madridista

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg921927.Xxx

רביעייה בלי שום ערך. מעולם לא הייתי אדיש כל-כך לניצחון גבוה של הקבוצה שלי. מה לעשות – איבוד הנקודות השלומיאלי בשבוע שעבר עדיין משפיע עליי. סיפור האליפות רחוק מאוד וסביר להניח שחיפה תנצח ביום שני ויישאר סטטוס-קוו בצמרת במחזור הזה. בכל-מקרב, ניצחנו היום 4-0 בלי לעשות כמעט כלום, אפשר היה ללכת הביתה אחרי חצי שעה. כלל לא התאמצנו. בני-יהודה הצליחו לעצור התקפות רק בעזרת עבירות, לעיתים ברוטאליות. הפועל עולה עליה בארבע דרגות. אני לא זוכר שום מצב שלהם חוץ מההזדמנות הגדולה בחצי השני שבה אניימה הוכיח כמה הוא שוער שעשוי פשוט מחומר אחר, לא סתם הקהל מחא כפיים בלי-הפסקה.
    מה שמחמם לי את הלב זה לראות את אביחי ידין, איש המשחק שלי ללא ספק. השער שלו היה נפלא – לא גול כמו שחווינו על בשרינו בשבוע שעבר, אבל בכל-זאת טיל נפלא לרשת. אולי זה הפלוס המזערי היחיד בעזיבת ביבראס – ידין יעבור מעט יותר קדימה ונוכל לנצל את הבעיטות שלו מרחוק. ידין חילץ המון כדורים, גרם להרחקה של שחקן בני-יהודה והכי חשוב – גם בדקה ה-80 שאנחנו מובילים כבר 3-0 – הוא יעשה ספרינט של 40 מטר כדי לרדת לגליץ' ולעצור התקפה מתפרצת. אני בטוח שגוטמן מזיל ריר על הדברים האלה וזה חשוב.
    יש כמה דברים שעדיין מטרידים – בונדר אומנם עבר מידי פעם שחקנים באקט מפתיע – אבל הוא היה חייב לקלקל עם הרמות זוועתיות; זוראב היה לא מספיק טוב ולאלא גם חלש. עדיין אי-אפשר היה לראות גם כלום מצמד שחקני הרכש שהגיעו בינואר, משום שהפועל הורידה הילוך כמובן למרות שהיו עוד מצבי הבקעה, והקרואטי בעיקר כמעט ולא נגע בכדור.
    ודבר אחרון – שי אבוטבול. הוא היה לא רע בדקות ששולב ואני מרוצה שגוטמן נתן לו את הקרדיט. גם הקהל שמח על כך והיה עידוד רב כשהוא קם מהספסל. הפועל צריכה את שי טוב בהמשך העונה כי זוראב תוקע את משחק ההתקפה. לאט לאט צריך לעלות את מינון הדקות של שי, גם אם זה לא יספיק לעונה הנוכחית – צריך לחשוב על העונה הבאה.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"ר מובילה כבר מוקדם מאד במשחק 2-0 ואני שואל את עצמי: "האם השחקנים עשו סבוטאז' כדי להעיף את שום מהקבוצה?".

3. שגיא Guest

האמת זה לא כזה רלוונטי עכשיו.

בית"ר בשבועות האחרונים מממשת את הפוטנציאל שלה ואוגרת הרבה נקודות. אין ספק שהוא מובילה בצדק ועם קצת יותר מזל גם יכלה להוביל בתוצאה כפולה. אשדוד עלתה מאוד מבוהלת מה שגרם לשני השערים. בהמשך השתפרה אבל זה לא ממש הועיל.

התוצאה המפתיעה דווקא מהפועל רמת גן שמוליכה 3-0 על הפועל חיפה שלא מצליחה להשתחרר מהתחתית.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

חמישייה? אנחנו? דיוויד גומז בשער בכורה? דלה ימפולסקי מבקיע? גל גניש בשער בכורה בהופעת בכורה בהרכב? מה הולך פה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

פתאום הצבע חוזר לפנים, פתאום יחס השערים שוב מחייך אלינו ופתאום זה 3 נקודות מהמקום ה-6 הכל כך נחשק. נכון, נותר לנו לוח משחקים קשה מאוד עד סוף הסיבוב, יותר משל היריבות שלנו, אבל אחרי שחילקנו כל כך הרבה נקודות, הגיע הזמן לקחת.

נערך לאחרונה ב: ‏14/3/10
  5. Raulito Madridista

לספוג רביעיות מהפועל ת"א ומכבי חיפה זה עוד נורמלי כי היו עוד קבוצות שקיבלו מהן בראש. אבל לספוג חמישייה ממכבי נתניה, שהגיעה למשחק הזה חסרת ביטחון לחלוטין, ויש לה חלק קידמי בינוני מאוד? - רואים מדוע אחי-נצרת ספגה כבר 60 שערים העונה, מספר בלתי-נתפס. ובכל-זאת - לא היינו צריכים את המשחק הזה כדי לדעת שאחי-נצרת יורדת וודאית לליגה השנייה. בכל-מקרה, אני בטוח שהתוצאות הרעות של גרגורי באחי-נצרת לא יפגעו בו ובעונה הבאה תיקח אותה קבוצה יותר רצינית, לטעמי כן מדובר במאמן לא רע בכלל. נתניה חוזרת למאבק על הפלייאוף העליון, אבל היא תצטרך לשכנע גם נגד יריבות יותר טובות.

בקצב בו בית"ר ירושלים נמצאת, היא תשאיר הרחק מאחור את בני-יהודה הרביעית, שיש לה נקודה אחת יותר מבית"ר בסך-הכל. אמסלם עם ניצחון שלישי ברציפות ומגיע לו כל הכבוד על כך, אם כי המבחן האמיתי יהיה בגביע נגד מכבי תל אביב. בית"ר משחקת עם התלהבות ופותחת משחק שני כבר עם שער מהיר מאוד שמקל את החיים, השחקנים נלחמים הרבה יותר והקבוצה עומדת טקטית יותר טוב. ברוכיאן היה מעורב גם היום בגול והוא מראה סימני חיים. אשדוד הייתה רעה מאוד היום, כל שחקני החלק הקידמי היו חושך, הם נכשלו בפעולות פשוטות. מקרייב ושריקי קיבלו כדורים רחוק מהשער ולכן לא היו יכולים לנצל את היתרון הגדול שאמור להיות להם על גרשון ובן-יוסף בקטע של המהירות והזריזות. לפי איך שהמשחק התפתח - אשדוד צריכה להיות מרוצה שהיא לא ירדה מובסת, וזה גם משהו בהשוואה לאיך שהקבוצה הזאת הייתה מתפרקת בטדי בשנים האחרונות.

כל-כך הרבה דיברו על הדרבי של פ"ת ובסוף קיבלנו 0:0 מאכזב. 6000 האוהדים באורווה(מספר לא שיגרתי בסטנדרטים של השתיים) - עשו את שלהם אבל לא קיבלו תמורה מהשחקנים. אפשר להגיד שמתאים לקבוצות האלו לשחק ככה.

ההפסד של הפועל חיפה הוא פשוט שני צעדים אחורה, הפועל רמת-גן הוליכה בשלב מסויים כבר 3:0 וזו בושה וחרפה מבחינת הקבוצה של שלומי דורה, שמאז המחזורים הראשונים לא מצליחה לחבר שני נצחונות ברציפות. לפי התיאור של השער הראשון של סרג'י איילי, מדובר בגולאסו של ממש וצריך לבדוק את זה. הפועל חיפה הציגה משחק הגנתי מרושל וספגה את השער השני מהר מאוד. אחר-כך היא כבר התקשתה לחזור ושערים מאוחרים של בלו ובן-בסט לא שינו דבר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/3/10
  6. אלי מתחן Member

שצריך אני יכול להחמיא, כל הכבוד לעידן טל, באמת חזר לעצמו.
    זה עוד לא השחקן שהיה בחיפה אבל סוף סוף רואים קצת כדורגל, מסירות מדוייקות, חטיפות כדור, ניהול משחק.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל זמן שבני יהודה לא מראה כלום מול קבוצות רציניות, היא הופכת להיות מיותרת. בטח כקבוצה בצמרת. בכל פעם שמגיע משחק גדול על הנייר ישנה תחושה שאולי הפעם הכתומים יצליחו לגרום לכך שידברו עליהם, אבל תמיד זה נגמר רע מבחינתם. אני חושב שהדבר הגרוע ביותר מבחינת המועדון הוא שמחר אף אחד שם לא יקום מאוכזב יותר מדי, כי לכאורה הפערים גדולים מאוד. על הנייר זה נכון, אבל להפסיד בהפרש של 4 שערים זה משהו שקבוצה כמו בני יהודה לא יכולה להרשות לעצמה, כמו גם לא לקחת שום משחק גדול בעונה שלמה.
    הפועל תל אביב מבחינתה מנצחת משחק שהיה אמור להיות קשה על הנייר ועכשיו תחכה לנפילה מכיוון הירוקים.

ביתר ירושלים מנצחת כבר פעם שלישית ברציפות ואני חושב שבמוקדם או במאוחר היא גם תגיע למקום הרביעי. חבל מאוד שהשחקנים מראים רק עכשיו שהם יודעים לשחק כדורגל, כי זה משקף בצורה הבוטה ביותר עד כמה הכדורגלן הישראלי עצל ולא ביקורתי מספיק כלפי עצמו. מועדון ספורט אשדוד עדיין לא אמרה את המילה האחרונה וצריך לקרות משהו יוצא דופן (והלוואי שיקרה) כדי שהיא לא תהיה בפלייאוף העליון.

הפועל רמת גן ממשיכה בתקופה הטובה ואני שמח מאוד, כי זו הוכחה שלא תמיד החלפת מאמן היא הפתרון. יובל נעים הציע את התפטרותו, ירון קוריס דחה אותה, השחקנים עשו אחד ועוד אחד והבינו שמבחינת הבעלים הם האחראים למצב וכולם לקחו את עצמם בידיים. בינתיים הקבוצה צוברת נקודות בקצב משביע רצון ואם תמשיך כך, היא כנראה תישאר בליגה. חבל רק שזה בא על חשבונה של הפועל חיפה, שאני מאוד מעריך וחושב שהיא נורא חיונית לכדורגל שלנו.

וחבל לי מאוד שהפועל לא הצליחה לנצח בדרבי של פתח תקווה. זה גם היה עוזר לנו וגם היה משפר את מצבם של הכחולים, שאני מאוד מעריך, בטבלה.

8. שלו Guest

עם כל החמישייה של נתניה על נצרת, זה שמגיעים 800 אוהדים למגרש, זו בושה והכדורגל שלנו מפסיד המון.

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/22.Xxx הפועל באר שבע - בני סכנין http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/17.Xxx

ראשון, 19:30
    שופט: זיו אדלר

הפועל באר שבע ובני סכנין ייפגשו מחר למשחק מאוד מעניין בווסרמיל, 2 הקבוצות נמצאות מבחינה מקצועית במגמות קצת שונות, בטבלה רק 3 נקודות מפרידות ביניהן ובמועדונים מסמנים את הפלייאוף העליון עדיין כמטרה בליגה, למרות שכפי שזה נראה כרגע יהיה לקבוצות די קשה להשיג את המקום השישי, 2 הקבוצות קרוב לוודאי יחפשו את הניצחון, יהיה מעניין.

הפועל באר שבע מגיעה למשחק בתקופה לא טובה מבחינת תוצאות, באר שבע ניצחה לאחרונה לפני 4 מחזורים, את מכבי נתניה בבית, מאז הקבוצה הפסידה ועשתה 2 תוצאות תיקו. אבל ללא ספק שאת האנשים מסביב למועדון פחות ופחות מעניינות התוצאות, המטרה העיקרית של אנשי באר שבע היא לנסות ולגרום לאלונה ברקת להישאר בכל זאת בקבוצה, ואחרי התצוגת עידוד הנפלאה של כ-2000 אוהדים נגד מכבי ת"א בבלומפילד מכוונים האוהדים להמשיך באותו קו, ולהקדיש גם את המשחק הקרוב לאלונה ברקת, כמובן שהאוהדים מאוד מקווים לראות ניצחון אחרי לא מעט זמן,ואם לא ... אז הפלייאוף התחתון כבר ממש ממש קרוב. בבאר שבע יודעים שסכנין התייצבה לאחרונה ונמצאת בתקופה טובה, למרות ההפסד האחרון למכבי פ"ת, והאדומים יודעים שבשביל לנצח הקבוצה תצטרך להיות מרוכזת בהגנה ויצירתית בהתקפה. דבר שלא יהיה פשוט עקב העובדה שמאור מליקסון פצוע ולא ישחק, באר שבע של העונה תלוייה מאוד במאור מליקסון, ובלעדיו הדברים נראים תקועים והרבה פחות זורמים, את מקומו צפוי לתפוס גיל בלומשטיין שמקבל צ'אנס אחרי לא מעט מחזורים שבקושי ראה דשא, לבלומשטיין יש הרבה מה להוכיח אחרי שעד כה לא ראו ממנו שום דבר מיוחד.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1171427/DSC_0446_wa.Xxx
    לאוהדים באדום חשוב יותר לנצח במאבק על הישארותה בקבוצה. אלונה ברקת.

בני סכנין מגיעה לאחר הפסד ביתי למכבי פ"ת 4-3, משחק שבו לאנשי סכנין היו טענות קשות כלפי השופט. למרות ההפסד, סכנין עדיין קרובה לקבוצות שמעליה וניצחון בבאר שבע ישפר מאוד את מצבה של הקבוצה ויוציא אותה בהעמדה בפלייאוף התחתון בו היא נמצאת כרגע. בסכנין מקווים שההפסדים למכבי פ"ת והפועל ת"א לא יעצור את המומנטום שנוצר שם בשבועות האחרונים, בסכנין יודעים שבבאר שבע כרגע לא הולך מבחינה מקצועית, וללא מאור מליקסון סכנין בהחלט יכולה לסמן 3 נקודות ולשאוף לשם.
    בסכנין כבר כמעט שכחו שהם היו לא מעט זמן עמוק בבוץ בתחתית, מרקו בלבול הגיע, הביא שחקני חיזוק שעושים את ההבדל וסכנין נראית אחרת לחלוטין, הפלייאוף העליון עדיין קצת רחוק, והמטרה העיקרית היא לא להיות בפלייאוף התחתון, וניצחון בבאר שבע יכול מאוד לעזור לדבר.
    מרקו בלבול יצטרך להסתדר ללא לירון זרקו שסובל מאבנים בכליות ומושבת, חוץ ממנו לא צפויים להיות שינויים כאשר ההתלבטות היחידה של בלבול היא בחוד בין ג'אקו עראפת לאחמד קאסום, כאשר הנטייה היא ללכת על עראפת.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/02022009/2233231/4_gd.Xxx
    רוצה להתרחק מהפלייאוף התחתון ואולי להתקרב לפלייאוף העליון. מרקו בלבול.

הרכבים משוערים:
    הפועל באר שבע: טברטקו קאלה, נדב קידר, דנילו מוריירה, וויליאם סוארס, אופיר דוידזאדה, אייל שן, יוסי אופיר (משה אסולין), גיל בלומשטיין (חנן פדידה), אביתר אילוז, אוהד קדוסי וברק בדש.
    בני סכנין: מאיר כהן, עלא אבו סאלח, טל חן, פטי יא יא, מהראן אבו ריא, חיים בנון, חאלד חלאילה, סרג'יו קאדו, נסטיה צ'ה, לירן כהן וג'אקו ערפאת (אחמד קסום).

* הסיקור הוכן בידי המשתמש לירן.

נערך לאחרונה ב: ‏14/3/10
  10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה ניצחון קליל, משחק אימון נגד קבוצה שהייתה ממוקמת מעלינו לפני המשחק, יכל להיות בקלות 4 או 5 אם בן-שושן לא היה אנוכי ויצחקי לא היה מחמיץ ברשלנות.
    כל הקבוצה שיחקה טוב וסוף-סוף תמוז כבש ונקווה שנקבל אותו בחזרה לקראת המשחק בגביע נגד מכבי.
    אחרי 3 נצחונות רצופים יש לנו 3 משחקים מאוד קלים על הנייר - רעננה(ח) נצרת(ב) הפועל ר"ג(ח) ואיכשהו אני מרגיש שתהיה מעידה, מקווה מאוד שלא.
    כולם רואים עכשיו כמה שום השפיע על הקבוצה לרעה, אמסלם פשוט מצליח להטריף את השחקנים לפני המשחק וה-20 דקות הראשונות היום היו אדירות.
    רק דבר אחד מפריע לי אצל דוד וזה החילופים המאוחרים, למה ברוכיאן שממילא סוחב פציעה בברך צריך לשחק 80 דקות ולמה שהקבוצה הולכת אחורה הוא לא עושה חילוף כדי להעיר את המשחק, נקווה שהוא ילמד בהמשך.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/Images/Packages/10818/557_372/_MG_1244.Xxx
    http://images.one.co.il/Images/Packages/10818/557_372/_MG_1170.Xxx

יחי ההבדל הקטן :aaarofl:

12. idos87 Member

לפני המשחק של בני יהודה נגד הפועל ת"א חשבתי שיש סיכוי להפתעה מצדם של הכתומים. לפני המשחק בשבת, דיברו בשכונה כך שעלהם רום צילנצח את הפעול ת"א ולהראות שבני יהודה יכולים להוות יריב ראוי ולהוכיח שיש עוד קבוצה טובה בת"א. במשחק עצמו הדברים נראו אחרת לגמרי. רק קבוצה אחת הייתה על המגרש. הפועל עשו מה שהם רוצים ובני יהודה רק צפו בהם מהצד.
    בשבוע הבא בני יהודה מארחת את מכבי פ"ת בבית. אם במשחק הזה היא לא תוציא ניצחון כנראה שהמקום ה-4,שעד עכשיו היה די בכיס של בני יהודה, כבר לא יהיה שלהם.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

על זה אני בדיוק מדבר. אתה באמת חושב שהכל היה תלוי בשום? אמסלמם שם בדיוק את אותם השחקנים על המגרש ופתאום הקבוצה מציגה כדורגל טוב. הוא יודע 'להטריף' את השחקנים ושום לא. אני אף פעם לא מבין איך מאמן 'מטריף' שחקנים. שום לא דיבר עברית? אמסלם מבטיח אחרי כל ניצחון להביא זונות? על מה מדברים פה? אדם, הבעיה לא היתה שום אלא השחקנים שלדעתי רצו להפטר מהמאמן שלהם. בגלל ההתנהגות הזאת אתם אולי לא במרוץ לאליפות, אותי זה לא היה משמח, אבל זה אני.

14. נועם אסולין Member

עזוב אתה לא יכל להגיד שאין שינוי רציני.
    אני לא חושב שהשחקנים עשו דווקא, אמסלם הביא רוח חדשה למועדון.
    נכון אי אפשר לומר שאמסלם מאמן יותר גדול משום אבל הוא הביא איתו משהו אחר לבית"ר ורואים את זה במשחקים, משהו שלא היה עם שום.

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יצחק שום עזב את בית"ר במקום ה-7 אחרי 6 משחקים ללא ניצחון, עם סגל השחקנים שיש בבית"ר זה פשוט לא מתקבל.
    בית"ר ירושלים לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד בצורה כזאת למועדונים בסדר גודל של אשדוד, נתניה והפועל חיפה שבחוץ עשו לנו פורפרות.
    בית"ר ירושלים לא יכולה להרשות לעצמה להיות מובסת בבית 3-0 ע"י מכבי חיפה, זה דברים שאי אפשר לקבל.
    לשחקנים יש אשמה והם כבר קיבלו על הראש אבל אי אפשר להחליף 22 שחקנים, יותר קל להחליף מאמן ובטח כזה שפוגע בקבוצה.
    אפילו עידן טל שהיה הסנגור של שום כבר לא יכל לראות אותו ותראה מאז שהוא הלך איך הוא פורח, תראה את ברוכיאן עם זריקות בברך יורד לגליצ'ים, יצחקי רץ בכל חלקי המגרש ובנאדו וגרשון נראים יציבים.
    שום חירב עונה שיכלה להיות יפה עם שילוב של הצעירים, אפשר להבין שבית"ר של העונה זאת לא קבוצה לאליפות אבל לפחות להיות בצמרת ולא קבוצת אמצע טבלה.
    ברוכיאן, יצחקי, בן-שושן, תמוז, ורד, בנאדו, גרשון, טל, בן-יוסף, הרוש, ריקן, ויסה, דנין, מויאל, עזריאל זה שחקנים למקום 7?
    כרגע אנחנו עם אמסלם כדי להציל את הכבוד של העונה עם מקום 4 או אולי שלישי(עם 9 נקודות במשחקים הבאים הקלים והקיזוז יש סיכוי) וכמובן הגביע שאנחנו נרצה להגיע בו כמה שיותר גבוה.
    כמובן שהרבה יותר כיף לחפש דברים רעים שזה קשור לבית"ר אבל אני שמח שאין יותר שום.