מחזור 26 בליגת העל: חיפה נשארת ירוקה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏10/3/11.

1. Number 8 Member

רן בן שמעון נכשל כישלון בגלל שבנה סגל לא טוב, נכשל בהבאת הבלם הזר(טומאסיץ'), נכשל בהבאת הקשר האחורי הזר(דולי ג'ונסון) ונכשל עם החלוץ יבוריאן. בעמדות הכי חשובות הוא כשל ולכן נכשל במכבי ת"א.

להגיד "נוצר מצב שבלתי אפשרי להצליח" זה רק תירוצים ומתחמקים מהאתגר.

נערך לאחרונה ב: ‏12/3/11
  2. Don Joan Roman Member

על המשחק שלנו אפשר להגיד דבר אחד: סמרטוטי ירושלים
    לא בית"ר אלא סמרטוטי, ובראש הסמרטוטים עידן סמרטוטל ששוב פעם מסתובב סביב עצמו.

3. ertyo Member

נוכל לדעת זאת,רק אחרי שבן שמעון יאמן קבוצה אחרת.
    אי אשפר להפיל הכל עליו מאחר שגם נמיני היה אצלכם מנג'ר או איך שלא יקראו לזה.
    מאיפה אתה יודע שאלה השחקנים שהוא רצה ולא אלה שנמני הביא?
    גם אם כן,כנראה שמה שמתאים לרן בן שמעון זה הקבוצות שבנויות על צעירים כמונו וכמו קרית שמונה,ולא הקבוצות שמפוצצות כסף כמוכם או כמו הפועל ת''א.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

רן בן שמעון נכשל במכבי, הוא בנה קבוצה גרוע, שיחק כדורים ארוכים ושאף אחד לא יגיד אחרת.

הוא האחרון שאני רוצה שיחזור לקבוצה, ביחד עם קלינגר.

מי שנכשל לא צריך לחזור למכבי...גם אם הוא מצליח בקרית שמונה, זה הרבה יותר קל להצליח במועדון שהלחץ שם שואף ל-0 מאשר במועדון שפחות מאליפות וידרשו את ראשך.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/1/182551.Xxx בני יהודה - מכבי נתניה http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/9/182549.Xxx

יום ראשון, ה-13/03/2011. שעה 19:30 בערב. אצטדיון בלומפילד, יפו.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/2/182032.Xxx
    בני יהודה מגיעה למשחק כשהיא מדורגת במקום ה-6 ובמאזנה ישנן 38 נקודות. במחזור החולף ניצחה הקבוצה 2-1 את מועדון ספורט אשדוד של ג'ון גרגורי.
    לפני כחודש וחצי לערך, הודחו הכתומים בצורה מבישה מהמפעל השני בחשיבותו, גביע המדינה. הקבוצה שהדיחה אותם בתוצאה הלא מחמיאה, 4-1, הייתה מכבי נתניה. מאז, עושה רושם שמים רבים עברו בנהר. בני יהודה ניצחה כל דבר שנקלע בדרכה, עד שהביאה את עצמה למצב שהיא נמצאת במקום שממנו מגיעים לפלייאוף העליון. הדיבורים השתנו לגמרי ופתאום ממחשבות על מאבקי הישרדות, הקבוצה לא מתביישת לסמן בשלט רחוק את המקומות שמהם מגיעים לאירופה - אך כדי להגיע לשם, הקבוצה תצטרך להמשיך ולצבור נקודות דווקא מול היריבה שממנה כל הסיפור התחיל.
    היחידי שיעדר מהמשחק הוא עמרי אפק הפצוע. מלבדו, כל הסגל יעמוד לרשותו של דרור קשטן. האמירה 'הרכב מנצח לא מחליפים' תקבל תוקף מבחינתו של המאמן הותיק.

הרכב משוער: דלה איינוגבה; דין מורי, אביב חדד, איציק עזוז, כפיר אדרי; קסטוטיס איביסקביצ'יוס, לירוי צעירי, עוז רלי, פדרו גלבן, ננד מרניקוביץ'; פיני בלילי.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2650643/1_gd.Xxx
    הריצה תימשך? הוא יקווה לתשובה חיובית. דרור קשטן.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/1/182041.Xxx
    מכבי נתניה מגיעה למשחק כשהיא מדורגת במקום ה-9 ובמאזנה ישנן 35 נקודות. במחזור החולף סיימה הקבוצה בתיקו 1-1 מול עירוני קריית שמונה של רן בן שמעון.
    בקרב היהלומים קיימת אכזבה גדולה מכך שהקבוצה לא השכילה לנצח את הקבוצה הצפונית בליגה ושמטה יתרון של שער בדקות הסיום, מטעות בלתי מחוייבת של שוער הקבוצה. נצחון היה יכול להכניס את הקבוצה בצורה רצינית למאבק על הפלייאוף העליון. כרגע הקבוצה נמצאת בצומת דרכים. נצחון על הכתומים ואפשר לדבר חזרה על הרצון להשתלב בפלייאוף העליון. תיקו והכל כרגיל. הפסד ושוב פעם מסתכלים לעבר התחתית.
    קובי דג'אני יחזור לאחר שריצה עונש הרחקה במחזור החולף ומי שיפנה בשבילו את מקומו בהרכב הוא מריאנו קפורלה, שאם ימצא כשיר, יתופקד בתור בלם לצידו של לאוניד קרופניק, מה שיגרום לעמרי בן הרוש להיות מוסט לעבר עמדת המגן השמאלי, מה שיגרום לטל מעבי לשחק בקישור האחורי. במידה והבלם הארגנטינאי לא ימצא כשיר, השינוי של קובי דג'אני יהיה היחידי שיבצע ראובן עטר.

הרכב משוער: קרלוס אריאס; לאוניד קרופניק, עמרי בן הרוש, אוראל דגני, טל מעבי; קובי דג'אני, ניר נחום, דלה ימפולסקי, פירס מוגרבי; סרגיי טרטיאק, אחמד סבע.

http://estb.msn.com/i/EB/EF64B571CEA7E4E6CE64B425512E84.Xxx
    בעל הבית חוזר להרכב לאחר ריצוי עונש הרחקה. קובי דג'אני.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק מול עירוני קריית שמונה הראה עד כמה מכבי תל אביב קבוצה לא מחוברת. ברוב הזמן אתה מקבל את הרושם שיש שם קבוצה, שיש נסיון לעשות לחץ, לשחק קבוצתי, אבל בסוף הכל מתברר כאשליה. הקבוצה של רן בן שמעון, מנגד, הראתה איך עושים את זה נכון. כל אחד יודע איפה הוא צריך להיות ואף אחד לא מנסה לכפות את עצמו על המשחק.
    החלק הקדמי של עירוני קריית שמונה פשוט אדיר. אני לא חושב שהייתה קבוצה עם כזה עומס של כשרונות כחול לבן שלא היו לה יומרות לאליפות. כל שחקן שם יכול לעשות פלאים.

נערך לאחרונה ב: ‏13/3/11
  7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק היום מפחיד אותי מאוד. זה לא שאם נפסיד אז זה היה בלתי מתקבל על הדעת, אבל יש איזשהו פחד שהתקופה הטובה שלנו תיגמר מתישהו והיום יש לנו חתיכת מכשול. בני יהודה דוהרת כבר חודש, מאז התבוסה לנו בסיבוב ח' של גביע המדינה והם זוכרים טוב מאוד את התבוסה מולנו והם בטח יבואו נחושים מאוד כדי להחזיר לנו.
    הבשורה הטובה היחידה שגורמת לי למעט שקט נפשי היא שקובי דג'אני חוזר להרכב והלוואי שיזכה להבקיע מול קבוצת נעוריו.

http://up203.siz.co.il/up3/zhzqq1tzmbnx.Xxx

8. alexshw Member

ראיתי מישהו כתב אתמול שרב"ש בנה בק"ש קבוצה בדמותו - תמיד רעבה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

9. Raulito Madridista

אולי למכבי ת"א יש שמות נוצצים לא פחות מהפועל על הנייר - אבל הסגל של הפועל יותר איכותי בפועל. קחו למשל את גל אלברמן שהגיע כהבטחה גדולה אחרי שהחלים מהפציעה - על הנייר הוא שחקן טוב בהרבה משי אבוטבול - אבל בפועל אבוטבול הוא אחד מהמצטיינים של הפועל העונה. קולאוטי הוא נפילה.
    מה שכן - אני לא מסכים עם הביקורת הארסית בנוגע לשטראובר, הוא חילץ תיקו מול הפועל חיפה ועצר כדורים נהדרים מול הפועל פ"ת בסיבוב הראשון ועוד. ממש חוכמה להשוות אותו לאניימה - שוער שלא נראה כמותו בארץ...

הפועל פ"ת משחקת לטעמי במחזורים האחרונים את הכדורגל הטוב ביותר שלה מזה חמש עונות. כל מתפרצת מנוצלת עד כדי מצב מסוכן מול השער, השחקנים כל הזמן בתנועה - בראבו. אשדוד הייתה פאתטית לחלוטין. אגב, אני מאוד שמח מההצלחה של יובל נעים והוא בהחלט רכש ביטחון גדול גם כשהוא מגדיר את עצמו כאחד המאמנים הבולטים בארץ. אין ספק שהוא עושה עבודה אדירה בקבוצה הזאת.

ומשהו גם על היריבה העירונית - אתמול מכבי פ"ת פשוט שכבה על השער של עכו אבל טל בן-חיים ועומר דאמארי החמיצו שוב ושוב וזה עלה לקבוצה ביוקר. בן-חיים מחמיצן כרוני וחבל כי הוא באמת עובר שחקנים כאילו הם לא קיימים, מבחינה טכנית הוא לא נופל משכטר אבל הוא לא גולר מספיק טוב. למכבי פ"ת יש התקפה קטלנית והיא הייתה יכולה לכבוש מספר רב יותר של שערים לא רק במשחק הספציפי הזה אלא בכל העונה הזאת. מבחינת עכו - יפה שהיא משחקת רע אבל בכל-זאת יודעת לא להפסיד. בכל-מקרה - היא לא תיהיה חלק מהפלייאוף העליון.

"שער השבת" לטעמי היא אחת התוכניות המוצלחות ביותר של ערוץ 5+ LIVE. אני תמיד משתעשע מהבדיחות של פרימו וכמוכן צירפו עכשיו את רוסו 'לקאדר' - תמיד מעניין שם.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

דור מה אתה מסתכל לי על אלברמן, שלא שיחק שנה וחצי ועוד אומר שאבוטבול יותר טוב ממנו...זה כמו שאני ייקח אותך, וייקח את אורי שטרית וישים את שניכם באותה עמדה ואז יקבע שאורי שטרית יותר טוב ממך...

ולהגיד שהסגל של הפועל יותר איכותי זה לא חוכמה כשאתה מביא בקיץ אחד 13 שחקנים בצד אחד ובצד שני כל הסגל רץ ביחד כבר 3 שנים ויודע על עיוור איפה כל אחד נמצא...

תכתוב דברים עם טעם.

11. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

מסכים לגבי שער השבת, אחלה תכנית ורוסו הוא קונטרה נהדרת לפרימו פשוט קרע אותי עם כל העקיצות לעברו במהלך השידור.

12. Raulito Madridista

יש עוד כל-כך הרבה דוגמאות כאלה: ערן זהבי הגיע מרמת-השרון הצנועה ולא עלה הון תועפות כמו בוזגלו אבל אין לי ספק מי שחקן טוב יותר; סבן הגיע למכבי עם הטייטל 'מגן נבחרת' אבל כולם ידעו שמדובר בבלוף ודני בונדר כלל לא נופל ממנו.
    אגב, נפלת 'בפח' של הדוגמא שהבאתי - שכחת שאבוטבול היה פצוע כמעט שנה שלמה? בעונה שעברה הוא שיחק אולי בגביע הטוטו. אגב, אני חושב שלמעלה מחצי שנה זה בהחלט מספיק זמן כדי להיכנס לכושר.
    אם כבר נגעת באורי שטרית(אני משוכנע שאני יכול לתת לו פייט) - הוא נראה טוב יותר מכל המגנים של מכבי ביחד, אבל אני חושב שמכבי עשתה בשכל שויתרה עליו כי הוא היה פצוע לפרק זמן ארוך מידיי ועמד במקום מאז עונת הפריצה שלו.

במכבי יושבים עכשיו ולא מבינים איך הם ויתרו על רן בן-שמעון כל-כך מהר. הוא בהחלט מתאים לקבוצה גדולה וכל מה שבמכבי היו צריכים לעשות זה לתת לו קצת יותר משמונה מחזורים כדי לבחון אותו...כמה שאוהבים במכבי להגיד "בונקרניר" רק תחתיו מכבי כבשה בעונה אחת שני שערים בממוצע למשחק - בעונת האליפות. מכבי פשוט מועדון בלי סבלנות, העוצמה הורגת אותם מבפנים.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/1.Xxxהפועל חיפה- מכבי חיפהhttp://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx

תאריך: מחר, ה 14.3.11
    איצטדיון: קרית אליעזר
    שופט: איתן תבריזי
    שעה: 20:45

דרבי. כן כן שוב דרבי חיפאי. אז בפעם השנייה העונה שתי החיפאיות נפגשות, הפעם האדומים הם שמארחים. גם בדרבי הזה, כמו קודמיו, הירוקים הם אלה שפייבוריטים, אבל אל תטעו, גם במפגשים הקודמים הירוקים הם אלה שהגיעו כעדיפים, התוצאה? האדומים חוגגים. אז לאחר שקרית אליעזר שוב צפוי להתמלא עד אפס מקום, מצפה לנו משחק שמעבר להיותו דרבי,הוא יכול להכריע האם הירוקים ישובו אל פסגת ליגת העל או האם האדומים ימשיכו בתקופה המצויינת בה הם נמצאים ויתקרבו צעד נוסף אל עבר הפלייאוף העליון.

מפגשים קודמים:
    עונה שעברה, ה28.12.2009, מחזור 15, האדומים מארחים את הירוקים, דרבי שנצבע ירוק לאחר שעבר ניצחון של איל גולסה בדקה ה 33.
    עונה שעברה, ה 10.4.09, מחזור 30, הפעם הירוקים הם אלה שמארחים, כשהם מגיעים בידיעה כי כל נקודה חשובה במאבק הצמוד מול הפועל תל אביב, האדומים מתגוננים 90 דקות ומחלצים תיקו 0:0. האדומים צהלו, הירוקים בעיקר התייאשו.
    העונה, 22.11.10, מחזור 11, הירוקים הם אלה ששוב מארחים. שוב מגיעים פייבוריטים, ושוב, כמו במפגש בעונה החולפת, האוהדים יוצאים מאוכזבים, עוד דרבי שמסתיים בתיקו מבלי שערים.

קצת סטטיסטיקה:
    אז מחר בקרית אליעזר ייתקיים הדרבי ה 85 בין שתי הקבוצות.
    מכבי ניצחה ב-38 משחקים, 23 הסתיימו בהפסד ירוק וכמות זהה ללא הכרעה. הפרש השערים נוטה כמובן לזכות המכבים שכבשו 126 שערים מול 90 שספגו.
    מכבי מגיעה על תקן אורחת ועד לסיום המשחק תרחף מעל המשחק העובדה שמאז 1995 הפועל לא מצליחה לנצח את מכבי כאשר האדום מארח.
    מאז אותו 1:2 של ראובן עטר ושות' שניצלו עד תום הרכב טלאים של מכבי, חלפו 16 שנים ומכבי ניצחה בשמונה משחקים ושלושה סיימה בתיקו. באותן שנים (הפועל שהתה שבע שנים בליגה הלאומית בעשור האחרון) חיפה כבשה 19 שערים וספגה 3 בלבד.
    אם נוסיף לכך את 19 השנים בהן הפועל לא ניצחה את מכבי בכלל (1976-1995) נקבל ניצחון ביתי אחד של הפועל ב-35 שנים!

שחקנים שעברו בין שני המועדונים:
    כשמדברים על ספיגה, לא מיותר להזכיר שמכבי חיפה מספקת להפועל את שחקני ה"שפיץ" שלה ובארבע השנים האחרונות, מלכי הקבוצה אצל יואב כץ הם יוצאי מחלקת הנוער של...מכבי. כשהם מגיעים למתחם בקריית-חיים, האוהדים המעטים של הפועל מבקשים לגרשם במקלות- אחרי שהם כובשים ומצילים את קבוצתם מירידות נוספות לליגה השנייה, הרוחות נרגעות.
    תרומת מכבי להפועל מכרעת. בארבע השנים האחרונות, כל מלכי השערים הגיעו ממכבי. אשתקד ערן לוי (11), לפני שנתיים שוב ערן לוי (13), בעונת 07/08 בן-בסט (13) וקודם לכן יוסי ג'אנח (10 שערים בעונת 05/06), ראובן עטר (21 שהוא שיא מועדון בהפועל) ואיתי מרדכי בעונת 92/93 (10).

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/2/182042.Xxx
    הפועל חיפה מגיעה מהמקום השמיני בטבלה כאשר במאזנה 37 נקודות. במחזור הקודם ניצחו האדומים 2:0 את באר שבע במגרשה הביתי, ניצחון אשר החדיר הרבה מאוד אמונה בחניכיו של שירזי, שאפשר להתברג העונה בפלייאוף העליון. בכלל האדומים מגיעים בתקופה לא רעה בכלל כאשר לא הפסידו בארבעת משחקי הליגה האחרונים.
    בנוגע להרכב, אושרי רואש ערך גם היום אימון מלא, ויפתח בהרכב לצידו של יוסי דורה בקישור. גולן חרמון שהחלים מפציעה יחזור להרכב לצידו של סבטי ליפניה במרכז ההגנה. בחלק הקדמי אמורים לפתוח סאשה סטויאנוביץ', אסי בלדוט, חנן ממן ועדן בן בסט. גל אראל הפצוע לא יהיה בסגל.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2569497/9_gd.Xxx
    חרמון. חוזר למרכז ההגנה של האדומים.

הרכב משוער: דרשלר קאלה, עומר ורד, סביטי ליפניה, גולן חרמון, אייל טרטצקי, יוסי דורה, אושרי רואש, סאשה סטויאנוביץ', (אמיר אבו ניל), אסי בלדוט, חנן ממן ועדן בן בסט.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/7/182037.Xxx
    הירוקים מגיעים מהמקום השני בפסגה, ומאזנם 57 נקודות, נקודה פחות מלמוליכה הפועל תל אביב. במחזור הקודם ניצחה חיפה בקושי בקושי 3:2, את הפועל רמת גן, הקבוצה החלשה בליגה. לא מעט שריקות בוז נשמעו מצד הקהל שמאוד לא אהב את היכולת שהפגינו השחקנים על המגרש. הירוקים יודעים כי ניצחון יחזיר אותם אל הפסגה, ויקרב אותם אל המטרה הנוכחית- לסיים את הטבלה בפסגה, מה שיאפשר לארח בפלייאוף את האלופה, הפועל תל אביב.
    בנוגע להרכב, נראה כי אלישע לוי כבר גיבש את ההרכב שיפתח כאשר ההתלבטות היחידה היא מי מבין השלושה - תומר חמד, עידן ורד או מוחמד גדיר יעלה ב-11. בהגנה אין שינויים לעומת ההרכב שפתח מול הפועל ר"ג. בחוד השינוי הבולט הוא חזרתו להרכב של ולדימיר דבאלשווילי, שהחלים מפציעה. יאיא סיידו וגוסטבו בוקולי ישחקו בקישור האחורי, מה שאומר שג'ון קולמה, יישב על הספסל משחק שני ברציפות.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/094/683.Xxx
    דבאלשווילי. חוזר להרכב אחרי פציעה ארוכה.

הרכב משוער: ניר דוידוביץ', אייל משומר, אנדרי פיליאבסקי, אריק בנאדו, טאלב טוואטחה, גוסטבו בוקולי, יאיא סיידו, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, ולדימיר דבאלשווילי ותומר חמד (מוחמד גדיר, עידן ורד).

14. alexshw Member

לדעתי גם ארמלי שיחק בהפועל חיפה בשלהי הקריירה וכמובן איתן אהרוני וליאור רוזנטל.
    אנטמן התחיל בהפועל חיפה, שיחק כמה עונות טובות במכבי חיפה ואחר כך שוב שיחק בצד האדום בעונה האחרונה בקריירה שלו.

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

יופי גם ג'ובאני רוסו ואוואט.
    בכוונה הבאתי תמצית מכל אלו שבאו, כדי לשמור עד כמה שאפשר על הרלוונטיות של התקופה האחרונה.
    חבל שמתוך כתיבה כל כך גדולה דווקא על זה היה לך מה להעיר.