מחזור 26: באיירן שוב דורסת, שאלקה מביסה את לאוטרן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏16/3/12.

1. dudi Member

נדב באיירן מתעצמת כי קרוס ענק ענק, ומולר מצטרף לגומז ולאגפים בצורה מושלמת(10 הוא לא היה לאחרונה זה אני בטוח), בתוספת ריברי שהכושר שלו יכול לעשות את ההבדל השנה, ובטח שלא נשכח את המוציא לפועל האדיר הזה שלנו.

2. Der Rotbart Member

אני מסכים איתך לגבי התפקוד הנהדר של כל האחרים אבל בתור מי שטען שהמקל בגלגלים של הקבוצה הוא רובן והפתרון היחיד הוא לספסל אותו אפשר לצפות לקצת פירגון.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

פירגון על מה?

אם הבנאדם לא היה גרוע צריך לפרגן לו? אם הבנאדם לא הרס את המשחק (ואף פעם לא טענתי שהוא הרס איזה משחק) צריך לפרגן לו?
    אני מאוד מקווה שכשאתה חושב על זה אתה לא באמת עונה בחיוב אל איזה משתי השאלות האלה.

4. Vanitas Member

ומי הכריע ב 2 המהלכים הראשונים את באזל? רובן. כולם נראים טוב מאוד ולכולם לקח זמן להכנס לכושר כזה מפחיד. לכולם מגיעים מחמאות.

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בטח רובן. לא לטוני קרוס ולא לתומס מולר לא היה חלק במהלכים האלה.

6. Vanitas Member

מולר וקרוס בהחלט כן, תראה שגם ציינתי זאת בדיון הגרמניות באירופה, זה בכלל לא העניין. הנקודה היא שבחרת להסתכל ובצדק על השערים הראשונים שהכריעו את המשחק מול הרטה בזמן שציינת שהשערים של רובן היו בגארג' טיים. אבל כשגומז וריברי מלהטטים מול באזל בגארבג' טיים, זה ראוי יותר לציין וחשוב יותר עבורך, מוזר.

כולם טובים אצלכם, כולם אחראיים על ההצלחה הזאת, רובן לא מעל ריברי וריברי לא מעל רובן, קרוס לא מעל מולר ומולר לא מעל קרוס, כולם לקחו חלק נכבד בניצחונות וכולם מעורבים בכמה וכמה שערים. הקבוצה שלכם הייתה צריכה זמן וכמה שינויים ורואים קבוצה שמשחקת טוב. היא לא ריאל מדריד ולא ברצלונה, אבל לליגה זה יספיק לכם בלי ספק.

7. eran levy Member

טוב, תן לי את התענוג הקטנטן לסתור את דברייך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

ממתי שני פנדלים נחשבים למבצעים מדהימים?

טוב, האמת היא שאכן אין מה לומר, הרטה היתה פאתטית אתמול. אפילו קייזרסלאוטרן, עם ההתקפה החלשה בליגה, הבקיעה בסיבוב השני יותר שערים מהרטה - שלושה שערים. וגם לאוטרן וגם הרטה עושות קולות של ליגה שניה.

8. dudi Member

ערן נדב קצת היה ציני כי איכפת לו, והוא מסתכל על התמונה בכללה ולא על פחות כמו שקורה אצל חברי הפורום ואני גם לפעמים.

לגבי מה שנאמר כאן שריברי לא יותר מרובן, ורובן לא יותר מריבורי זה עוול לשמו! ריברי השנה מהטובים ביבשת תוך כדי שהוא מפגין קבוצתיות לא אופיינית לסטראוטיפ התקפי בימינו.
    רובן לעומת זאת אפילו בקבוצה לא הטוב בעמדתו, למרות שלאחרונה מפגין שיפור.

באיירן מעל הכל מעל רובן, ומעל ריברי אבל להסתכל על התרוממות הקבוצה השנה לפרקים ארוכים יש אותם גורמים.

9. eran levy Member

דודי, לרגע לא פקפקתי בציניות. גם התשובה שלי היתה כזו, אם כי ייתכן שזה לא היה ברור כל כך.

הויכוחים על מי יותר טוב ואת מי לשבח יותר/פחות די מצחיקים. אני אישית לא חושב שרובן היה נותן את אותה התפוקה אם היה משחק בוולפסבורג, שטוטגרט או אפילו בורוסיה דורטמונד. רובן הוא כוכב שצריך לשחק בקבוצות גדולות. כמה פעמים אומרים על חלוץ שמפגין יכולת רעה במשחק זה או אחר: אסור להוציא אותו גם אם הוא רע, כי כל מה שהוא צריך זה מצב אחד, הברקה אחת. כנ"ל עם רובן. אולי הוא לא הטוב ביותר בעמדה שלו, אבל בטח יש לו מקום של כבוד לפחות בסגל של באיירן, וזה כבר מספיק טוב.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

סורי, אני לא הסתכלתי ולא קבעתי שהשערים המוקדמים הם שעשו את המשחק (בכלל אני חושב שנגד הרטה כמו שהם נראים בזמן האחרון אפילו לא צריך 10 שחקנים של באיירן). אני בכלל לא חושב שצריך לציין מישהו במשחק כזה נגד יריבה כזו. אבל מישהו ישר קפץ עם רובן שהיה גדול. ואני שואל מה בדיוק היה גדול בו. לא הוא הכריע את המשחק והוא לא החלק החשוב בקבוצה היום. הוא כיום השחקן ההתפקי הכי חלש בקבוצה, גם במשחקים שבהם הוא טוב, יחסית למה שהוא נתן. קרוס וריברי ומולר הרבה יותר משמעותיים וחשובים ממנו לקבוצה. אפילו במשחק שהוא הבקיע את השלישיה המהוללת נגד הרטה. מה בדיוק הוא עשה?
    אבל אנשים, כמו שכבר אמרתי, אם הוא לא חרא, אז ישר קופצים ומזכירים אותו לטובה. מצטער, בבאיירן לא צריכים לשחק שחקנים שהם לא חרא, צריכים לשחק השחקנים הכי טובים והכי תורמים.

אני מציין, תמיד, את מי שהיה המשמעותי לקבוצה באותו משחק. לא את הליהטוטים ולא את הכי הרבה גולים. גם כשגומז כבש רביעיה מול באזל לא ציינתי אותו שהוא אחראי לניצחון. היו לפחות שלושה שהיתה להם אחריות הרבה יותר גדולה לניצחון הזה. ואותם גם ציינתי.

בוא נעזוב את רובן. נציין אותו לחיוב כשהוא באמת יבלוט מעל כולם או יהיה הגורם המשמעותי בניצחון כלשהו ולשלילה כשהוא יהיה חרא (אם זה יקרה). כל עוד הוא פרווה נעזוב אותו. זה מה שאני עשיתי כבר מזמן, אבל לצערי כל פעם, מישהו קופץ לציין את אדון רובן לטובה. ורק בגלל שהוא לא היה חרא.

ומילה אחרונה. באיירן של ספטמבר - נובמבר הייתה לא פחות טובה מריאל ומברצלונה. היום זה כבר סיפור אחר. למה? כל אחד יש לו ההסברים שלו.

11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

איך מתחילים לסכם את המשחק הנפלא הזה?
    אז נתחיל מההתחלה, עם הספיגה הקבועה שלנו בדקות הפתיחה. אני לא מבין את ההנאה הצרופה להיכנס לפיגור מוקדם, זה לא תמיד ייגמר ברביעייה שלנו בסוף וצריך להפסיק לתת לזה לקרות. אמנם היום זה הגיע ממצב נייח (לא שיש הבדל בין מצב נייח לשער תוך כדי משחק) אבל עדיין אני מקווה שזה ייפסק. מה גם שהשמירה הלקויה על רודני לא מצאה חן בעיניי. היה לו קל מדי לנגוח את זה פנימה.

מכאן אנחנו משתלטים על המשחק. הנעת הכדור שלנו ממשיכה להיות טובה מה שיוצר מצב שהמשחק בקושי נעצר ואנחנו מגיעים להרבה הזדמנויות. אני מרוצה מההצטרפות של המגנים שלנו להתקפות, בלעדיהם אנחנו נראים אחרת לגמרי באותה מידה. הציוות של אוצ'ידה עם פארפאן והציוות של דרקסלר עם פוכס הם יוצאים מן הכלל בעיניי והם מפיקים תועלת רבה. בקישור עצמו נראה כי הולטבי מסתדר טוב עם העובדה שהוא משחק כקשר אחורי ולא מתחת לחלוץ. היום (וגם מול טוונטה) הוא היה מאוד אקטיבי, ניהל את המשחק דרך האמצע עם כדורי עומק ושליחות על הקו. הגול שלו, שאני מוכרח לציין הוא אחד השערים היפים ביותר שראיתי העונה בכדורגל האירופאי, הגיע לו ואני מקווה שהוא ימשיך בכושר הזה.

מברוק גם לראול. פייר, אם היום הוא היה נותן משחק רע הייתי אומר שפשוט נמאס לי ממנו והגיע הזמן להורידו לספסל. אבל היום הוא נתן משחק טוב מאוד, היה מאוד פעיל בחלק ההתקפי, מעורב בהתקפות וגם יצר כמה מצבים מסוכנים באזור הרחבה. הגול היה פנטסטי ששבר בצורת קטנה בה לא כבש מאז המשחק מול וולפסבורג, שם כבש את שערו ה400 בקריירה. נעבור לבחור שמשחק מעליו, שמו קלאס יאן הונטלאאר ואין לי כבר מילים לומר עליו.. 20 שערים ב26 מחזורים, תשעה שערים בליגה האירופאית ואני בטוח שיש לו גם שערים בגביע הגרמני אבל זה כבר לא משנה. נשאר לי רק לקוות שהוא יישאר כאן בעונה הבאה ושימשיך בכושר הזה.

השער הרביעי היום היה שחזור של השער הרביעי מול טוונטה. כדור קרן לא מוצלח של היריבה ואנחנו יוצאים למתפרצת עם שלושה שחקנים. הולטבי יצא ענק עם מסירתו לפארפאן, יש הרבה שחקנים שבמצב כזה היו רוצים לסיים את זה לבד אבל הוא החליט שהוא יסיים עם שער ובישול וכל הכבוד לו על זה. הקבוצה ממשיכה להוכיח שאחד היתרונות הכי גדולים שלנו מול כל הקבוצות בליגה (בשיא הרצינות) הוא שיש לנו שחקנים בעלי יכולת מהירות אדירה וכל משחק אפשר לראות את זה.

בשבוע הבא אנחנו מארחים את באייר לברקוזן, לא קל ולמרות שלברקוזן בתקופה לא טובה אנחנו לא צריכים להסתמך על זה וצריך פשוט להמשיך בכושר הנוכחי. תודה לך שאלקה על עוד משחק נהדר ונתראה ביום שבת...

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/417744_10150628110714037_8584479036_9275989_1689248096_n.Xxx

12. eran levy Member

וגם לי יש נחמה בנצחון של שאלקה: קייזרסלאוטרן נשארת במקום האחרון, עוד שבוע של אשליות להרטה. תענוג לראות את שאלקה בשבועות האחרונים, המשחק מול טוונטה עוד לא יצא לי מהראש.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

וגם היום הם נראו נהדר.
    הולטבי בכושר אדיר,
    ראול...איך אפשר לא לאהוב אותו (למרות שהוא משחק בשאלקה)
    והונטלאר.... חוזר להיות החלוץ המחונן של אייאקס (ולמרות זאת מאחל לו רק רע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx ).

מילה טובה גם לפפדופולוס וג'ונס

14. Yotam Member

מדוע שחקני דורטמונד עלו עם סרטים שחורים?

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

להערכתי בגלל שכובש השער הראשון של הבונדסליגה (בגירסא החדשה) נפטר השבוע (השם לא זכור לי).
    קשה לי להאמין בגלל התאונה המחרידה בשוויץ (אבל גם אופציה..)