מחזור 25 בליגת העל: בית"ר מנצחת את מכבי; גם ק"ש וב"ש מועדות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏6/3/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

גם בדש.
    הם ברמה של ליגת העל. באותה מידה יכלו להוביל קבוצה כמו סכנין. אז למה איתם מכבי צריכה להיות "4 רמות מעל הליגה"?

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

נו באמת...

כי אם הם יכולים להוביל קבוצות בליגת העל והם נמצאים על הספסל שלכם, זה אומר משהו.

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה זה על הספסל?
    הם כמעט תמיד משחקים. אם לשפוט את הסגל של מכבי, הם המייצגים ולא זהבי.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  4. Turgi Guest

אוהב לקרוא אותך. אובייקטיבי, לא מתלהם.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כמעט תמיד? איינבינדר חצי עונה מקבל פירורים, ראדי ממש לא היה בראש היררכיית הקשרים.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ראדי במרבית הפעמים נכנס ראשון או פותח.
    איינבינדר היה פצוע 4 חודשים ומאז צובר יותר ויותר דקות.

7. עידן444 Member

משתדל,
    רחוק מלהצליח...
    בעיקר כשכותב על השופטים והתקשורת:)

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו באמת.
    בן הרוש התקדם מצוין השנה והוא המגן השמאלי הכי טוב בארץ היום, טיבי הוא בלם טוב, ייני סולידי, גרסיה בירידה אבל עדין טוב מכמעט כל בלם בליגה, אלברמן, ראדי, אגאבור ומיטרוביץ עדין מייצרים את האמצע הכי איכותי בליגה, זהבי, מיכה, בן חיים וורמוט הם רביעייה שמשלבת מהירות, טכניקה וחוש לשערים, וכל השאר (יצחקי, בן בסט, פריצה, בדש) הם שחקני ספסל במכבי אבל שחקני הרכב בכל קבוצה אחרת בליגה שהיא לא מכבי.

זה שפאקו הצליח לקבור את כל החלוצים של מכבי בגלל המערך שלו, זה שפאקו הצליח לסרס שחקן כמו ראדי בסגנון משחק שלו, זה שפאקו לא מוציא מחומר השחקנים הזה יותר הוא אך ורק האשמה של פאקו.
    אני מסתכל שוב ושוב על השמות למעלה ואני יודע שבקבוצות אחרות כל אחד מהם יכול להתפתח לכוכב הקבוצה. כל אחד מהשמות למעלה נחטף תוך שנייה אם הוא משוחרר ממכבי.

מה יש להפועל באר שבע להציע בספסל? דובב גבאי, סיראג' נאסר ודור מלול?
    מה יש לקריית שמונה להציע? אופיר מיזרחי? עאהד עזאם? יואל צ'חנוביץ?
    קריית שמונה השאילה ממכבי ת"א את דור ג'אן, שבכלל לא היה בתוכניות של מכבי, בגלל חוסר בשחקנים לרוטציה!
    אנחנו בקיץ עשינו הכל כדי לנסות להחתים את מיטרוביץ' כשזה היה אמור להיות מחוץ לתוכניות של מכבי וגיששנו גם לגבי בדש כשהוא היה מחוץ לתוכניות בשלב מסוים של העונה!

השאריות של מכבי, אלה ההחתמות הראשונות שלנו ושל קריית שמונה. אלה הפערים בתקציב, אלה הפערים בעומק הסגל.
    כשאנחנו נגיע לפלייאוף העליון ולגמר הגביע עם הלשון בחוץ, בגלל שיש אצלנו 10 שחקנים שמשחקים כל העונה קבוע ולא מקבלים מנוחה (אג'ידה, ביטון, פאיוביץ', דוידזאדה, סוארס, אוגו, חובאן, בוזגלו, ברדה, ארבייטמן) מכבי תגיע רעננה.

ולא אמרתי מילה על המעטפת ונקודת הפתיחה של מכבי.
    עם סגל כזה, מכבי צריכה לדרוס את הליגה, בטח ביכולת שאנחנו וקריית שמונה מציגים.
    ולא, זה לא בגלל שפאקו הוא זר, אלא כי זה מה שהסגל הזה שווה בטח בליגה הנוכחית שאופיר דוידזאדה שכבר חודשיים לא מופיע למשחקים הוא באנקר בהרכב שלנו בלי שום אופציה להחליף אותו לא משנה כמה נרצה.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בן הרוש מפלצת פיזית עם שכל של ציפור. הוא בן חיים הגנתי. זה הופך אותו אולי למגן השמאלי הישראלי הטוב ביותר, אבל לא לאיזה יתרון משמעותי. ייני מגן טוב ממנו, לטעמי.
    האמצע הוא האיכותי בארץ כשמשחקים בשיטה שכולם משמיצים. תחליטו.
    זהבי, מיכה, בן חיים וורמוט (שאני בכלל לא מחשיב עדיין כי בקושי שיחק) הם רביעייה מצוינת, אבל חוש לשערים אין בה ממש פרט לזהבי כרגע.
    את יצחקי ופריצה אתה מחשיב כאילו הם משחקים. שניהם בעיקר פצועים העונה, והם שחקנים קריטיים.
    אבל שוב - הסגל של מכבי בכל אופן הטוב בליגה, פשוט לא בפער הגדול.

הפסקה השנייה, סלח לי, היא גיבוב של שטויות.
    פאקו כן משחק בדרך כלל עם חלוץ טבעי, ובדרך כלל הוא לא פוגע.
    פאקו לא מסרס את ראדי (אין לי מושג איך הגעת לזה). ראדי נורא ואיום כבר שנתיים אך ורק בגלל עצמו - לא מדויק, לא חכם ואיטי.

אני לוקח למכבי בשמחה את נסאר וגם את עאהד עזאם במקום מיטרוביץ' כדי לפנות מקום לזר. אבל זה כבר דיון אחר.
    דור ג'אן בינתיים גם יצא מהתוכניות של ק"ש ועזב.
    בדש מעולם לא יצא מהתוכניות, או לפחות לא דובר על זה. ב"ש כן גיששה בעניינו בכל אופן.
    מיטרוביץ' יצא מהתוכניות בקיץ בצדק לטעמי, אז רציתם אותו. בסוף לא הגיע והבאתם שחקן אחר שהוא לפחות ברמתו.

כדי "לדרוס את הליגה" צריך יתרון איכותי עצום על פני השאר, ולא רק פער כמותי. הפער הכמותי הופך את מכבי לכזו שתוכל לשמור על יציבות טובה יותר, אבל לחשוב שזה יאפשר להביס זה לא הגיוני.

בכלל, אני לא מבין איך אתם חושבים שזה הגיוני מצד אחד לקרוא לקבוצה עלובה ואפורה, ומצד שני לטעון שעם הסגל שלה היא צריכה לדרוס את הליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/3/15
    קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכדורגל של מכבי הוא אפור, הסגל שלה לא.
    זה לא רק הפער הכמותי, וזה לא רק הפער במעטפת המקצועית, זה גם העובדה שמכבי מתמודדת מול שתי קבוצות שלא מרשימות העונה.
    הכל מוכן השנה - ליגה חלשה, היחידה שבאיזור של מכבי מבחינה כלכלית מרוסקת (מכבי חיפה), כל הגדולות במשבר, שתי הירבות של מכבי על הכתר לא מרשימות ומאבדות נקודות בלי סוף, כדי שמכבי תדרוס את הליגה, אבל מכבי לא עושה את זה. ועל זה כולנו מדברים כאן.

אם מכבי תזכה באליפות העונה הזאת כמובן לא תוכרז ככישלון, אבל עד כמה הקבוצה הנוכחית של מכבי תזכר בדפי ההיסטוריה? עד כמה אוהדי מכבי נהנו במשחקים של הקבוצה שלהם העונה? אני חושב שאלה שאלות שצריך לשאול כשמנתחים קבוצה של 100 מיליון שקל שמתמודדת על האליפות מול קבוצות של 38 ו29 מיליון שקל תקציב.

11. henry1 Member

בן הרוש הוא מגן בינוני, לא יותר מזה. היתרון שלו הוא בפיזיות, החולשה שלו היא האיטיות. שחקן מהיר/זריז יכול לחגוג עליו. ראינו את המגן הזה בנבחרת ובמשחקי מכבי ת"א בתחילת השנה באירופה, שם הוא היה החוליה החלשה ביותר (בעיקר בנבחרת). אם אני שם אותו עכשיו בנתניה הוא לא משדרג את ההגנה שלנו בכלום, הוא יהיה סתם עוד שחקן.
    במכבי ת"א הוא חלק מקבוצה מצליחה ומגובשת, כך שגם שחקנים בינונים כדוגמת בן הרוש יכולים להשתלב טוב. יחד עם הליגה החלשה והיעדר מגנים שמאליים טובים, יש כאלה שיתבלבלו ויחשבו שמדובר במגן טוב.

12. itzik.miro Member

אני לא מאמין שכל שבוע מחדש צריך להתעסק בזה.
    מכבי תל אביב לא מרשימה בלשון המעטה, היא מפסידה מול היריבות הישירות שלה וזה אומר משהו על היכולות הן של הצוות המקצועי והן של הסגל ליצור יתרון במגרש מול קבוצות חזקות וממושמעות, עם זאת הגיע הזמן שניתן קצת קרדיט שכן בשום מקום בעולם לא קל לקחת אליפות שלישית ברצף כשהסגל בבסיסו לא השתנה.
    מכבי האלופה הכי עלובה בעשור האחרון? יכול להיות שכן ויכול להיות שלו אני רק לא מוצא את הטעם להתעסק בזה כל פעם מחדש.

מצב נושא:
הנושא נעול.