מחזור 24: סטטוס קוו בצמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏17/2/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני רואה את המשחק ממש רק בחצי עין, אבל ממה שאני כן רואה פלוס המשחק מהליגה האירופאית, אני מאוד מתרשם מההתאקלמות הטובה של גרי מדל. לדעתי הוא יתגלה כהחתמה מצוינת. אני חושב שהרבה מההצלחה שלו בינתיים קשור לכך שהוא מתופקד כקשר אחורי, התפקיד שהכי מתאים לו לטעמי מבין שלל העמדות בהן כבר שיחק (בלם, סטופר, מגן וקשר ימני).

אם הרקולס לא תרד ליגה, זו תהייה פדיחה של היריבות או הישג עצום של המועדון מאליקנטה. כל פציעה זה כמו כדור בראש לויגו, בזמן שחלק גדול מהיריבות לתחתית הביאו רכש בפגרה. אולי עכשיו מבינים למה ציינתי את החצי הראשון של העונה כהצלחה (?)

לא ראיתי את המשחק, אבל אני שמח לקרוא שסבאסטיאן פרנאנדס כבש למאלאגה. לא שחקן יוצא דופן, אבל אחד שאני אוהב.

2. Raulito Madridista

http://www.fcbarcelonanews.com/wp-content/uploads/2009/08/Guardiola.Xxx

הציון: 100. מעבר לרצון למנוע מריאל מדריד להתקרב אלייה - לשחקני ברצלונה יש הערב דרייב נוסף לקראת המשחק הביתי נגד אתלטיק בילבאו - פפ גוארדיולה יינהל את משחקו המאה כמאמן ברצלונה במסגרת הליגה, והמאזן שלו הוא מדהים: 78 נצחונות, 14 תוצאות תיקו ו-7 הפסדים בלבד כשיחס השערים הוא 274:71. ההפסד הכי גבוה של ברצלונה תחת גוארדיולה היה השנה בקאמפ-נואו, אז בארסה הפסידה 2:0 להרקולס, אך מעולם ברצלונה לא הפסידה בהפרש של שלושה שערים. הקבוצה היחידה שניצחה את ברצלונה פעמיים בעידן גוארדיולה היא אתלטיקו מדריד(פרט לכך ברצלונה הפסידה גם לנומנסיה, אספניול, אוססונה ומאיורקה). הניצחון הכי גבוה הושג דווקא בחוץ כאשר מחזור לפני הסופר-קלאסיקו, בארסה רמסה 8:0 את אלמרייה האומללה.

קצת על ההרכב המסתמן - מעבר לכך שפינטו יחליף את ואלדז הפצוע - גוארדיולה מנסה את בוסקטס כבלם לצידו של פיקה, ומסצ'ראנו ישחק כקשר אחורי.

נערך לאחרונה ב: ‏20/2/11
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

קיקו נכנס והרקולס מצליחה לייצר איומים על שערה של סבייה בשעה טובה. עדיין, אם זה לא יגמר ב-3 נק' של המארחת זו תהייה הפתעה לא קטנה לדעתי לאור איך שהמשחק התפתח (בעיקר במחצית הראשונה).

4. riquelme1 Member

גול יפה של רקיטיץ', וניצחון חשוב לסביליה 1-0.

גארי מדל בהחלט מרשים, שחקן שלא מפסיק לעבוד, לוחם אמיתי, ויש לו גם כדורגל ברגליים, משחק מעולה שם נגרדו, קצת פחות של נאבאס.

אני עדין כועס מאוד על מאנזסנו על הייבוש הבלתי מוסבר של רנאטו, שלא נדבר על צ'יגאריני ואלחנדרו אלפארו, שתי שחקנים שיכלו לתרום המון לסביליה.

הרקולס באמת לא קבוצה גרועה, אני נהנה לראות אותה אפילו שהיא מפסידה, יש לה בעיה מנטלית שהיא משחקת מחוץ לבית פשוט לא מוסבר, היא לא כזאת גרועה כמו שהסטיסטיקה שלה מראה. אה וכן, קיקו שחקן נפלא שצריך להיות בהרכב.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לדעתי הסיבה שקשה לכתוב על הרקולס קבוצה גרועה, היא שויגו מאמין בכדורגל יפה ונדיר לראות קבוצת תחתית שכמעט תמיד מנסה לשחק כדורגל. אבל הנסיון הזה כנראה עלה לה בהרבה נקודות, בעיקר בחוץ שם בתור קבוצה נחותה עדיף אולי לסגור יותר את המשחק.

פארינוס מוסיף לקבוצה הרבה, אפילו אבל אגילאר נראה טוב לידו אחרי עונה רעה עד כה. הם מרכיבים צמד לא רע בכלל, שיחד עם גיבוי של פריצלר מהספסל ואופציות נוספות ככריסטיאן ותיאגו גומז שיכולים להשתלב בעמדה, יש שקט יחסי פה. בעמדות אחרות - מי זה המגן השמאלי החלש הזה שמשחק במקום המגן החלש השני שהיה?! - כבר כל חסרון הוא משמעותי וגם ככה אין כמעט אופציות מהספסל שיכולות לשנות משחק. קורטס ממשיך ביכולת טובה לצד אגרסיביות מסוכנת לעתים.

מצטרף למחמאות לנגרדו, גם רקיטיץ' ומדל הציגו משחק טוב. היו צריכים לגמור את המשחק והכניסו את עצמם ללחץ מיותר בסיום, אבל בסוף יצאו עם הנקודות ובצדק.

6. riquelme1 Member

מזמן לא ראיתי את וייה כל כך חד. הגול בנגיעה, וכל נגיעה בכדור פשוט פנטסטי.

איזה הצלה אדירה של פינטו, אדון שגיא כהן זה כדור הרבה יותר קשה מימה שאתה חושב, יורנטה נגח פנטסטי.

בילבאו באה עם תוכניית משחק מצויינת, קישור מעובה ולסגור את האגף של אלבס, אבל גאבילנדו שהוא שחקן נהדר לא יודע להגן, וזה עלה לה בשער מהיר, בדיוק מה שהיא לא הייתה צריכה, אבל היא סוגרת בהגנה מצויין, ובארסה די מתקשה להגיע למצבים.

יש המון חורים בהגנה של בארסה ובילבאו עם הייתה באה בגישה התקפית יותר הייתה מפתיעה אותה היום, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה עם ארסנל הייתה שם.

מסי ממשיך בדיוק ביכולת מארסנל, המון איבודי כדור, חוסר איכותיות וחוסר חשק פשוט מרגיזים. לעומת זאת וייה פשוט ענק, מזמן לא ראיתי אותו כל כך חד, אם זה הגול בקירליות נפלאה, ההקפצה הנפלאה, וכל נגיעה בכדור דלקיטסט!

נערך לאחרונה ב: ‏20/2/11
  7. riquelme1 Member

במשחק כזה מבינים כמה טקטיקה היא דבר חשוב בכדורגל, דני אלבס פשוט מנצח לבארסה את המשחק הזה, האגף שלו פרוץ לחלוטין כל המשחק, שגאבילנדו לא עזר לקוקילי המגן השמאלי, אבל שמוניאין נכנס, שחקן צעיר ומוכשר אבל בכל הקשור להגנה דרוש שיפור משמעותי, וגם קצת להבנה טקטית, אלבס פשוט עשה כל מה שהוא רוצה ובישל שתי גולים.

בילבאו נתנה משחק אדיר, של מלחמה, סגירה נכונה, והיא חשפה בצורה טובה את הבעיות שיש לבארסה להגנה.

ועם פיקה היה מורחק(ובצדק רב), אולי המשחק היה נגמר אחרת. אבל השופטים תמיד יעזרו ל2 הגדולות במצבים קשים.

8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאיודע מה שאקירה עשתה לפיקה אבל זה לא טוב מאז שהוא התחיל לבלות איתה.

9. riquelme1 Member

הוא עדין מספר אחד באירופה.

כל שחקן עובר תקופה פחות טובה, גם הוא נפגע מיזה שמשחקים לידו שחקנים לא מספיק טובים, או יותר נכון שחקנים שלא בעמדות שלהם.

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל עד כדי כך שהוא הופך לבדיחה שאפילו באחד על אחד פשוט עוברים אותו מה שלא תלוי בבלם שלצידו.

וגם נמאס מהזלזול הזה כשאנחנו מובילים בשער אחד בלבד.
    מול ארסנל זה עלה ביוקר, היום כמעט .

11. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום זה עוד תשובה לכל מיני חסרי מושג שהחליטו שברצלונה אלופה....זה כדורגל לעזאזל..הם בני אדם והם יאבדו נק'..כל משחק לגופו וברצלונה פגיעה...

איך יכול להיות שהמועדון מס' 1 בעולם אין לו בלם מחליף ראוי שהמאמן סומך עליו?!? בשביל מה יש את מיליטו אם רק למשחקי גביע..והגיע הזמן שישתפו יותר שחקנים ויתנו להם יותר דקות, בשביל מה הביאו את אפלאיי אם פדרו במשחק נוראי יוצא בדקה ה 90..לא בושה לתת למחליפים להיכנס...מישהו זוכר את בוז'אן? הוא עוד חי?

12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי זו הבעיה בגוארדיולה החילופים וגם כשהם באים מאוחרים מאוד.

ובוז'אן ? גוארדיולה גמר אותו בעונתו הראשונה כשלא ספר אותו בכלל.

13. xavi6 Member

הוא גומר אותו עונה אחרי עונה. אני לא אתפלא אם עד סוף העונה פדרו ידשדש כמו עכשיו ובויאן יכנס שוב להציל את המולדת ולתת את הפוש האחרון. כמו עם זלטאן.

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין למה בוז'אן לא דורש מעבר...בגילו יש מספיק שחקנים בעולם שמובילים את הקבוצות שלו...הוא צריך דקות ולהתפתח (גם אפלאיי למרות שמבוגר יותר) זה לא בושה להיות שחקן מוביל בולנסיה,אתלטיקו,סביליה או מדינה אחרת

15. xavi6 Member

בויאן שחקן שחייב את החום של הבית, הוא מנטלית מאוד שברירי. זה יהיה הימור גדול מבחינתו. בנוסף לזה ברצלונה העריכה לו את החוזה לעוד הרבה שנים, מה שאומר שהם בונים עליו לשנים הבאות. אחרת הוא היה עוזב לקבוצות שציינת.