מחזור 24: ברצלונה מביסה את ולנסיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏17/2/12.

1. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

הליגה הספרדית - מחזור 24

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

איזה מחזור מותח ומעניין צפוי להיות לנו הפעם. המחזור ה-24 בליגה הספרדית יתחיל מחר, לאחר שבאמצע השבוע נערכו משחקיהם של ברצלונה, ולנסיה, אתלטיק בילבאו ואתלטיקו מדריד במסגרות האירופאיות, ואפשר להגיד שבינתיים לכמעט כל קבוצה יש קמפיין מוצלח מאוד בשלבים האחרונים של ליגת האלופות או הליגה האירופית. ברצלונה, אשר שיחקה אצל באייר לברקוזן בגרמניה במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות, וניצחה את הגרמנים 1-3, מקדמה רצינית לגומלין שייערך בעוד מס' שבועות. גם אתלטיקו מדריד השיגה את אותה תוצאה אצל לאציו האיטלקית במסגרת הטופ 32 של הליגה האירופית, והדרך לשמינית הגמר של הטורניר לא צפויה להיות קשה מדי עקב היתרון הענקי. הגומלין ייערך בשבוע הקרוב, שם גם תהיה ההזדמנות הגדולה של אתלטיק בילבאו לעלות לשלב הבא. הבאסקים נמצאים בפיגור 2-1 מול לוקומוטיב מוסקבה הרוסית, ובמשחק הגומלין בספרד היא חייבת ניצחון. 0-1 פשוט יעשה את העבודה. ולנסיה התארחה אצל סטוק סיטי העקשנית מהעיר הקטנה באנגליה, והוציאה ניצחון 0-1 לא פשוט מול האנגלים. גם היא לא צפויה להיתקל בקשיים שימנעו ממנה עלייה לשלב הבא. בנוסף למשחקי הקבוצות בליגה האירופית שייערכו בשבוע הקרוב, גם משחקה של ריאל מדריד במגרת שמינית גמר ליגת האלופות ייערך בשבוע הבא, משחק מאוד קשה ברוסיה הקפואה מול צסק"א מוסקבה.

מה היה לנו במחזור הקודם?
    אפשר להגיד שלאחר המחזור האחרון, הצטרפו כמה בקבוקי שמפניות טריים למקרר של הבלאנקוס. הפער בצמרת גדל ל-10 נקודות, ולא נראה שברצלונה תחזור מזה. ברצלונה התקשתה מאוד אצל אוסאסונה, וחזרה משם רק בהספד 3-2 מצמרר וכואב. ריאל מדריד לעומת זאת, לא התקשתה כמו ברצלונה במשחקה השבוע מול לבאנטה (למרות שלא הלך לה פשוט בברנבאו), וניצחה 2-4 את הקבוצה שניצחה אותה בסיבוב הקודם. ולנסיה הביסה 0-4 את ספורטינג גיחון במסטאייה, בעוד לאתלטיקו מדריד, קבוצה שהתעשתה ונראית מאוד טובה תחת פיקודו של סימאונה, סיימה רק בתיקו 0-0 אצל ראסינג סנטאנדר.

http://footballholic.net/wp-content/uploads/2012/02/osasuna3-2barcelona-298x295.Xxx
    שחקני אוסאסונה חוגגים בשבוע הקודם, בעוד פדרו נותר מאוכזב.

ובשבוע הזה, מחזור משחקים לא פחות מעניין ומרתק יגיע בסוף השבוע הקרוב. הכל יתחיל ביום שבת הקרוב, כשריאל מדריד תרצה להגדיל את הפער בכדי שיהיה משמעותי יותר, אך מולה תעמוד ראסינג סנטאנדר, קבוצתו של המאמן גונזאלס העצרה רצף ניצחונות מרשים של אתלטיקו מדריד במחזור הקודם עם שוויון 0-0 ביתי, בדיוק אותה תוצאה בה נגמר משחקה הקודם של ריאל מדריד מול ראסינג סנטאנדר אשר נערך בסיבוב הקודם. ריאל מדריד מאוד מרוצה מכך שהפער גדל ל-10 נקודות, אך מוריניו עדיין לא רוצה לחשוב על אליפות ויתחיל להגיד את המילה רק כשהאליפות תהיה אצל הבלאנקוס מבחינה מתמטית, ויש עוד הרבה זמן עד שזה יקרה. מוריניו לא יסכים לוותר על הפער העצום הזה וכמו תמיד, הוא לא יוותר על שום נקודה. יום שבת ייסגר עם משחק לא פחות מעניין, כאשר סביליה עם המאמן החדש מיצ'ל תארח את אוסאסונה, הקבוצה שהייתה אחראית לניצחון הגדול על ברצלונה במחזור שעבר. בכורתו של מיצ'ל בתור מאמן סביליה לא הלכה כשורה, והאנדלוסים הפסידו 2-0 לבאסקים מסוסיאדד. זוהי ההזדמנות של מיצ'ל ושל סביליה להראות שחילוף המאמן הוא כן הפתרון הנכון של מנת שסביליה תחזור לצמרת מהחלק התחתון של הטבלה, אבל פה, בניגוד למשחק הקודם, לא הכל צפוי ללכת כשורה וסביליה תארח את אוסאסונה, הקבוצה שניצחה את ברצלונה במחזור הקודם והקבוצה שקיבלה עשרות זרי פרחים מאוהדי ריאל מדריד, תעמוד מול סביליה כשהיא רוצה רוצה להיאבק על מקום בליגה האירופית ואף לחלום על מקום בליגת האלופות. עם הפער המצומצם להחריד שיש בין מקומות 4-9 (רק שתי נקודות בין מקום 9 למקום 4), היא בהחלט יכולה לעשות זאת.

גם יום ראשון לא יהיה פחות מעניין, כאשר בשעה 17:00 תתארח מלאגה, קבוצה שלא רוצה להראות שמסע הרכש שלה בקיץ האחרון היה סתמי, אצל אתלטיק בילבאו, אחת מהקבוצות המפתיעות של העונה, רוצה לחזור למקומה הטבעי בצמרת וניצחון מול מלאגה בהחלט צפוי לעשות את העבודה. אף קבוצה לא תרצה לוותר על המשחק הזה, ולהרוויח נקודות חשובות מאוד שיעזרו לשתי הקבוצות להגיע לצמרת העליונה של הטבלה. אך המשחק אשר יסגור את יום ראשון, ה-MAIN EVENT של המחזור הקרוב, יהיה המשחק בין ברצלונה שתארח את ולנסיה. המשחק הכי גדול של המחזור ללא ספק, משחק בין המקום השני למקום השני. בל נשכח שהפער בין ברצלונה ו-ולנסיה שהוא 8 נקודות, קטן יותר מהפער בין שתי הקבוצות הגדולות ביותר בעולם ובספרד בפרט. אם נסתמך על הסטטיסטיקה הזו, יש סיכוי גבוה יותר שולנסיה תגיע למקום השני, מאשר שברצלונה תזכה באליפות. ניצחון של ולנסיה, שבהחלט יכול להתרחש, יקטין את הפער לחמש נקודות ויכול להגדיל את הפער בין שתי הראשונות בטבלה ל-13 נקודות, כל עוד ריאל מדריד תנצח את משחקה ביום שלפניכן מול ראסינג סנטאנדר. שתי הקבוצות באות למשחק לאחר התקדמות לא רעה באירופה כפי שהרחבתי מקודם, ונראה ששתיהן הולכות על תואר אירופי יותר מאשר על תואר בליגה הספרדית. ברור מאליו שולנסיה ככל הנראה לא תיקח אליפות כשהפער מהמקום הראשון הוא 18 נקודות, ואין לה את ברצלונה ואת ריאל מדריד בליגה האירופית, אך עדיין היא יכולה להיתקל בדרך בשתי המנצ'סטריות, שנחשבות לקבוצות הגדולות ביותר באירופה אחרי שתי הספרדיות. לברצלונה אפילו צפוי להיות יותר קל לזכות בליגת האלופות, מאחר שמלבד ריאל מדריד ובאיירן מינכן, אין אף קבוצה שבאמת יכול למנוע נברצלונה לזכות בגביע היוקרתי ביום טוב שלה.

כל משחקי המחזור להלן:

שבת:

19:00 חטאפה - אספניול
    21:00 ריאל מדריד - ראסינג סנטאנדר (ספורט 5)
    23:00 סביליה - אוסאסונה

ראשון:

13:00 גראנדה - ריאל סוסיאדד
    17:00 אתלטיק בילבאו - מלאגה
    19:00 מאיורקה - ויאריאל (ספורט 5+ לייב)
    19:00 ספורטינג גיחון - אתלטיקו מדריד
    20:45 לבאנטה - ראיו וייקאנו
    22:30 ברצלונה - ולנסיה (ספורט 5)

שני:

22:00 סראגוסה - בטיס

:aaa21: :aaa21: :aaa21:

2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

תודה רבה על הסיקור הנהדר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx
    יש לי תחושה שברצלונה לא מנצחת גם במחזור הזה. אבל זו רק תחושה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

3. Raulito Madridista

אני כבר שבוע בטירוף מהגולאסו של רונאלדו והפער 10 נק' בפיסגה, זה מריח טוב אבל אני לא רוצה לצאת בהצהרות על סיבלס כי עוד מוקדם ויש את המשחק בקאמפ-נואו. וגם אם בארסה די ויתרה על הליגה אנחנו לא נזכה באליפות בפער עצום כמו עכשיו וברצלונה לא תאבד נקודות בכמויות. בקאמפ-נואו למשל היא תנצח את כל המשחקים, אולי גם נגדינו. ובכל-זאת פער של 13 נק' לפני המשחק של בארסה מול ולנסיה יכול להיות כבד, ברצלונה קרובה להיות מכונה אבל אי-אפשר להתעלם במאה אחוז מהגורמים החיצוניים.

מתחילים לחשוב כבר על הצ'מפיונס שם יהיה לא פשוט ובכל-זאת צריך לנצח. אם נשחק כמו מול לבאנטה אז יהיה טוב(גם את הארנגיות שהיו אהבתי וזה לזכותו של מוריניו שהיה בטירוף על הקווים), אבל אולי לשם שינוי לא נתחיל עם פיגור 1:0 ולא נקבל את הגול המטומטם בכל שלב שהוא במשחק? אשכרה רק במשחק אחד העונה קסיאס שמר על שער נקי בבית - מול ויאריאל.

מבחינה התקפית אני צופה אפילו שידרוג קל בכנף שמאל כי מרסלו תורם הרבה יותר מקונטראו שבמידה מסוימת איכזב וכריסטיאנו אחרי השלושער אפילו יותר בטירוף. לא סגור לגבי השילוב בין בנזמה להיגואין ומעדיף לראות את קאקא בהרכב. אולי שבנזמה ינוח אני רוצה לראות את פיפיטה חוזר לכבוש. כמובן שצריך להתחיל להריץ את די-מאריה במחצית השנייה בהתאם לתוצאה שתיהיה. אולי אפילו שאהין? בשבוע שעבר סנטאנדר עשתה בונקר מארץ הבונקרים וטוניו הדף מאה כדורים של אתלטיקו. אבל אנחנו ריאל. האללה מדריד!

4. Zizou10 Member

משחק עם פזילה חזקה לשלישי ברוסיה ולכן אני מניח שגם מוריניו חושב על זה ולכן יבצע איזה רוטציה אם מאולצת (אלונסו) ואם לא או אפילו רונאלדו ואם לא אז אוזיל שירד לספסל ויתן קרדיט לדי מאריה וקאקא. אבל נחיה ונראה.

אני מניח שגם נראה חילופים מוקדמים יחסית באזור דקות 60 - על מנת לאפשר מנוחה ליותר שחקנים, בחישוב פשוט המשחק בצ'מפיונס הוא פחות מ72 שעות אחרי המשחק הזה ויש גם טיסה, אימונ/ים ברוסיה עצמה וכו' (הסתגלות למזג אוויר ).
    בקיצור סוג של ניסוי כלים אם תרצו, אני רק מקווה שלא נחטוף עוד פעם גול באיזה כדור גובה, זה נהיה הרגל מגונה וסוג של תסריט חוזר גם הגול המוקדם וגם הצורה שאנחנו מקבלים אותו. אולי הקו הגנה הזה יצור יציבות למרות שסנטאנדר היא באמת לא קנה מידה ראוי (בלי לזלזל) אבל אם כבר אולי נראה את מיודעינו מוניטיס כובש בברנבאו.
    עוד בהגנה מעניין יהיה לראות אם מוריניו יפתח עם קונטראו/מרסלו בעמדת המגן השמאלי. נראה לי שבלי קשר למחר בכל מקרה בשלישי - הוא יעדיף את הפורטוגזי שיתן שקט הגנתי.
    לגבי שאהין- רק שלא יהפוך לסוג של רגב פנאן.

איקר;
    מרסלו,פפה,קראבליו,ראמוס
    אלונסו,גרנארו
    CR7,קאקא,די מאריה
    היגוואין

5. Raulito Madridista

שער המארקה:

http://img269.imageshack.us/img269/33/g180253391d9843033f52a2.Xxx

"נראים כמו אלופים".

מוריניו מרכז את כל הכוח מול ראסינג במטרה לפתוח פער 13 נק' בפיסגה.
    * המיסטר:"כל משחק מעכשיו הוא כמו גמר גביע".
    * קאקא חוזר להרכב במקומו של היגואין וישתף פעולה עם כריסטיאנו ואוזיל.
    * סרחיו ראמוס מגן ימני במקום ארבלואה המוצהב.

* בוטארגיניו:"מוריניו מאוד נהנה כאן ויש לו עוד שנתיים בחוזה".

* ב-AS מוסיפים: שער אחד של כריסטיאנו היום והוא משתווה לחואניטו שכבש 121 שערים ב-401 משחקים בלבן.

ועכשיו לברצלונה: מסי מגיע בראשון ל-200 משחקי ליגה במדי ברצלונה. הארגנטינאי שערך את הופעת הבכורה בברצלונה בדרבי מול אספניול בעונת 2004-05, כבש כבר 142 שערים ב-199 הופעות. העונה הטובה ביותר שלו במסגרת הליגה הייתה אשתקד אז כבש 34 שערים ב-35 הופעות. העונה עם 23 שערים ב-22 מחזורים(היחיד יחד עם ואלדז ששותף בכל המשחקים) הוא עשוי לשפר את שיאו, אבל רק 4 שערים הובקעו מחוץ לקאמפ-נואו. "כל החיים שלו זה כדורגל, הוא מתעסק רק בעיקר ולכן הוא מפגין כל שבוע את הביצועים שלו", אמר פפ גוארדיולה. מסי השחקן החמישי 'במועדון ה-200 ומעלה' של ברצלונה אחרי צ'אבי(401), פויול(359), ואלדז(317) ואינייסטה(258).

6. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני צופה שני משחקים צמודים היום, חטאפה-אספניול מפגיש שתי קבוצות שעברו פתיחת עונה לא משהו ומאז מצליחות לאגור נקודות בקצב יפה, אספניול עדיין באותו מספר נקודות כמו לבאנטה וחזק על המאבק לאירופה אבל אני מאמין ומקווה שהם יתקשו לנצח ושחטאפה לא תפסיד היום בבית.

סביליה מארחת את אוססונה אחרי הניצחון הענק של אוססונה על ברצלונה, אם המשחק היה משוחק בריינו דה נבארה אז הייתי מהמר על אוססונה שתנצח אבל בגלל שהמשחק בפיחואן וזה משחק ראשון בפיחואן בלי מרסלינו ועדיין סביליה נראיתה בשבוע האחרון אותה סביליה ולא יצאה מהמשבר בו היא נמצאת.

ריאל יודע שמעכשיו כל איבוד נקודות בטח מול הקבוצות החלשות של הליגה יהיה פספוס עצום מבחינתם, אין שום סיבה שריאל לא תנצח היום(ובשבוע הבא) די בקלות וצריך לראות אם שוב הקבוצה תיקלע לפיגור מוקדם או שלשם שינוי תפתח משחק בצורה טובה ושקטה

7. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2012/02/18/futbol/equipos/real_madrid/1329593315_extras_portada_0.Xxx

כמה סימלי. כריסטיאנו כובש את שערו ה-121 במדי ריאל מדריד ומשתווה לחואניטו הגדול ממש שניות לפני שהאולטראסור מתחיל עם המנהג הקבוע בדקה השביעית(מחשבה יפה של אלי אוחנה שמדובר באגדת כדורגל אפילו גדולה יותר - ראול).
    דווקא היום אנחנו לא משחקים מי יודע מה ובכל-זאת תנועה חד-סטרית לשערו של טוניו שלקח כמה כדורים לא רעים בכלל. אפילו כבשנו ראשונים! מריח היום כמו ערב שקסיאס יוכל לחייך בסיום המשחק ולא רק בפן הקבוצתי. הגול השני שלנו מאוד ערמומי וסיומת יפה של בנזמה. יאללה הגיע זמן די-מאריה. אגב, יחד עם האדום המטופש של סיסמה(מישהו זוכר שחקן שנגע פעמיים בכדור תוך רבע שעה והורחק בשני צהובים) זו הזדמנות נהדרת לתת בראש ולשפר עוד יותר את מאזן הכיבושים. יעד אפשרי מבחינתי הוא להגיע היום לשער ליגה מס' 80. אני מאמין שאני לא היחיד שמתעסק בדברים האלה ומקווה שריאל תשבור את השיא מ-88/89.

אגב, אוחנה עושה קצת סלט. אחלה שהוא מחמיא לנו אבל קרבאליו ממש לא שחקן הרכב - בקושי שיחק העונה. ארבלואה מושעה כמובן ולא פצוע. ומדהים שגם בכדורגל אולמות ספרד אלופת העולם\אירופה\וואטאבר. אימפריה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/2/12
  8. Civil Anti Madridista

לא ראיתי את המשחק אבל הסטטיסטיקה של כריסטיאנו בריאל היא מטורפת. האדון מעליי התלהב מהשער השני, אבל באתרים אומרים נבדל לא?

9. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://up353.siz.co.il/up2/3giiywtmnlzy.Xxx ספורטינג גיחון - אתלטיקו מדריד http://up353.siz.co.il/up1/44ymzea1dcjt.Xxx

יום ראשון 19:00
    ישפוט:פרננדז בורבלאן

ספורטינג גיחון חוזרת הביתה לאחר הפסד כואב ומשפיל 4:0 במסטאיה, הקבוצה עצמה הובסה בשלושת משחקי החוץ האחרים ונמצאת בתקופה לא טובה שגררה את הקבוצה למקום הלפני אחרון מרחק 6 נקודות מהקו האדום, פרסיאדו שאימן את גיחון בשש העונות האחרונות פוטר ובמקומו הגיע קלמנטה ועכשיו במשחק הבית הראשון עבורו יפגוש את אתלטיקו שמגיעה בתקופה טובה מבחינתה.

קלמנטה עצמו אמר לקראת המשחק הקרוב "באימון האחרון ראיתי עד כמה השחקנים שלי רעבים ומוכנים לצאת לקרב, הם יודעים שבבית כקבוצת תחתית אנחנו חייבים לשמור על הנקודות אצלנו ולהילחם עד השניה האחרונה כאילו זאת השניה האחרונה שנותרה לנו בליגה.. אנחנו חייבים להיות יותר אגרסיביים מאתלטיקו ולרצות את הניצחון יותר מהם" על היריבה אתלטיקו אמר " אנחנו לא פוחדים מהם ואנחנו צריכים לנצח את הטובים ביותר אם אנחנו רוצים לשרוד, אתלטיקו קבוצה נהדרת אבל יש בנו אמונה כי בבית נוכל לנצח".

http://www.sportsnet.ca/soccer/2012/02/13/clemente_javier640_640.Xxx
    משימה בלתי אפשרית? קלמנטה חושב אחרת

גיחון-הרכב משוער: פאבלו-בוטייה,גלבז,גרגורי,קאנייה-אגורן,ריברה,קסטרו,קרסמלו,דה לה קוובאס-בראל

אתלטיקו מגיעה למשחק הזה לאחר ניצחון ענק 3:1 על לאציו באולימפיקו ברומא, אתלטיקו עדיין ללא הפסד ב 2012 ונמצאת מרחק נקודה מהמקום הרביעי, בחמישי האחרון הקבוצה נתנה הצגה באיטליה בדרך לניצחון חשוב ומשמעותי לקראת הגומלין ביום חמישי הקרוב ובקבוצה יודעים שהם חייבים להמשיך את המומנטום הזה גם מול גיחון שנלחמת על חייה.

סימאונה התייחס למשחק הקרוב ואמר :"כל משחק שונה מקודמו,אנחנו נמצאים בתקופה טובה ועלינו לנצל ולהמשיך את המומנטום בו אנו נמצאים כרגע אבל אנחנו חייבים להתייחס למשחק במלוא הרצינות ולא לחשוב שבגלל שניצחנו באיטליה אז הניצחון בגיחון יגיע בקלות" על היריבה אמר "אנחנו פוגשים קבוצה חזקה שחייבת נקודות כמונו, לא יהיה לנו קל בכלל כי אנחנו מצפים לפגוש יריבה אגרסיבית ולוחמת לא פחות מאיתנו" על מאמן היריבה אמר סימאונה " קלמנטה מאמן מצוין ומאוד מנוסה, הוא עשה דברים חשובים בכדורגל הספרדי ואני מצפה לפגוש יריבה ראויה".

למשחק הקרוב יחסר ארדה טוראן שסובל מפציעה קלה שמנעה ממנו לנסוע עם הקבוצה לגיחון, מעניין יהיה לראות אם סימאונה יחליט לעלות עם אותו הרכב שפתח באיטליה או שיעדיף לתת לכמה שחקנים מנוחה ויעדיף להעלות אותם מהספסל, צריך לציין כי פלקאו סוחב אחריו 4 צהובים וצהוב במשחק הקרוב ימנע ממנו את האפשרות לשחק מול ברצלונה.

http://fr.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/Comp_Matches/01/75/42/89/1754289_w2.Xxx
    אתלטיקו חוגגת בלאציו, ימשיכו את המומנטום?

אתלטיקו-הרכב משוער: קורטואה-חואנפראן,מיראנדה,גודין,פליפה-מאריו,גאבי,קוקה,דייגו-אדריאן,פלקאו

נערך לאחרונה ב: ‏18/2/12
  10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מקווה לראות את סימאונה ואתלטיקו ממשיכים בכושר שלהם גם בחיחון, אבל יש לי הרגשה רעה לנפילה עקב ירידת מתח מהניצחון היפה באיטליה. מקווה להתבדות.

ברכות למדל על שער בכורה בסבייה, מגיע לו.

11. riquelme1 Member

סביליה סוף סוף חוזרת לנצח, 2-0 בפיחואן על אוסאסונה שהגיעה אחרי הניצחון הגדול על ברצלונה.

שער יפה לגארי מאדל הבולדוג הבלתי נלאה הזה, שמהדקה ה-70 משחק עם פציעה, ועוד אחד של פיוטר טרוכבסקי הגרמני שגם לו זה שער ראשון בסביליה העונה מבישול של נאבאס.

12. Zizou10 Member

http://s5.as.com/recorte/20120219dasdaiftb_7/H380/Ies/20120219dasdaiftb_7.Xxx

נאה דורש נאה מקיים.

אחד המשחקים הכי חד צדדים של ריאל העונה, גם אם לא מרשים במיוחד, עדיין היכולת הייתה גבוה מאד ואם היינו קצת יותר חדים, מרוכזים ומדוייקים היה אפשר להגדיל את כמות השערים אבל אני ממש מרוצה מהתוצאה (בעיקר סוף סוף משחק בית ללא ספיגה) וגם על היכולת.
    הקו הגנה שעלה היה נראה טוב מאד מול האין התקפה של סנטאנדר, במיוחד אחרי ההרחקה, אבל פפה נתן משחק סולידי וטוב, וראן מתקל יוצא מן הכלל כשנדרש וגם ראמוס משחק טוב בעמדת המגן הימני - להוציא את העבירות שהוא עושה בקרבת הרחבה באגף שלעיתים הוא יכול להמנע מהן, חבל לי שאין בסגל מגן ברמה שלו כי הוא צריך לשחק בלם, לא לאס/אלטינטופ/ארבלואה מתקרבים ליכולת שלו בעמדה הזאת. גם מבחינה תרומה התקפית (היה קרוב מאד למצב כיבוש כשנכנס לרחבה וקאקא העביר רוחב) אבל יותר חשוב מכך הגנתית- סוגר טוב אלכסונית, סוגר טוב עם השחקן שלו נכנס לאמצע, אף אחד לא נוגח מעליו, ראשון לכדור מול היריב שלו בקיצור - יש הרבה מאד לשאר השחקנים ללמוד ממנו בתפקיד הזה, והוא עושה את זה מצויין. מרסלו גם היה טוב מאד, גם הגנתית וגם בהתקפה והשילוב אלונסו-מרסלו עבד יפה כמה פעמים וכמעט גם הביא לשער של מרסלו בוולה. הרבה פעמים אלונסו מחפש את מרסלו באגף בכדורים בחצי גובה וזה עובד יפה מאד כי הוא בדרך כלל חופשי מאד.

אלונסו ללא ספק לטעמי היה טוב במגרש אתמול, נוסיף לזה שהוא אחראי די בבלעדיות לשני שערים (הבישול לבנזמה בכדור חופשי אף על פי שהיה נבדל ברור) וגם המסירה לדי מאריה בגול שלו.מחלץ כדורים ונייד על המגרש, היו הרבה מצבים מסוכנים שהוא ייצר (כמו זה של מרסלו) והוא משחק עם המון בטחון וטוב שכך. המסירה לאוזיל עם הפלאש בתחילת המשחק (דקה 5' לערך) גם בחצי גובה בערך הייתה מדהימה, איזה טכניקה. גם גראנרו לידו היה בסדר גמור +, כבר אמרתי במחזור שעבר שאני לא מבין את העליהום עליו והוא מציג משחקים יחסית טובים, בטח שהוא לא שחקן שמיועד לפתוח בהרכב, שחקן סגל מעולה - אני בקושי זוכר שהוא שגה אתמול.

קאקא לא מעורב מספיק, אבל כשהוא כבר כן מעורב הוא כמעט תמיד מייצר משהו מסוכן כמו בשער הראשון של רונאלדו. בכל זאת אני מבסוט עליו ולו רק בגלל רוח הלחימה אתמול, הירידה לתאקלים ועזרה בהגנה, רואים שהוא מאד מאד רוצה. מקווה שבמשחקים הבאים הוא יהיה קצת יותר פעיל התקפית. רונאלדו עם קצת יותר מזל היה מסיים עם עוד שער-שניים, הנגיחה לקורה מהקרן של קאקא ועוד איזה מצב טוב שזכור לי שהגיע אליו, ועדיין במשחק גם יחסית פושר כ''כ קטלני ליד השער. בנזמה בעיקר בתחילת המשחק בא לקבל יותר מידי כדורים רחוק מהשער, ואפילו באגף, בהמשך הוא נכנס יותר לאמצע וקיבל כדורים קצת יותר קרוב לשער, לפעמים חסרה לו התנועה לעומק שאפילו תרווח את המשחק ותבודד שחקן אחר שיגיע למצב כיבוש, קרדיט גם על המסירה לקאקא שהובילה לשער הראשון במשחק.

החילוף של פפה בקראבליו היה מעניין, לא החילוף עצמו אלא פשוט עם איזה קו הגנה מוריניו יעלה ביום שלישי, אני גם מאמין שזאת ההתלבטות העיקרית שלו לגבי המשחק הזה.
    די מאריה עם שער אופייני, מה שיותר מדאיג זה הספק פציעה (?) שיש לו. אם הבנתי נכון באס דיברו על זה שהוא חש כאבים בקרסול שמאל והיום ייבדק על מנת לשלול פגיעה חמורה, ואז יוחלט אם יטוס לרוסיה. ברכות לאיקר.

נערך לאחרונה ב: ‏19/2/12
  13. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

גראנדה ממשיכה את התנופה שלה עם אבל ראסינו מאז שמונה למאמן ומביסה את סוסיאדד 4:1 (אחרי שהיתה בפיגור למשך דקה).
    ב 17:00 יערך משחק מאוד מעניין בין בילבאו למלאגה- בילבאו פותחת לא בהרכב הכי חזק עם יורנטה ואמורבייטה על הספסל והעלה אותם במחצית כאשר התוצאה היתה 0:0, תוך 3 דקות (58,60,61) בילבאו כובשת שלושה שערים וגומרת את הסיפור

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסופו של דבר סימאונה מחליט לא להתייחס לעניין הצהובים,העייפות או כל דבר אחר ועולה בדיוק באותו הרכב שפתח מול לאציו (רק שהפעם אין את ארדה על הספסל)

ההרכב: קורטואה-חואנפראן,מיראנדה,גודין,פליפה-מאריו,גאבי,קוקה,דייגו-אדריאן,פלקאו
    :aaarse:

15. Zizou10 Member

אתלטיק קבוצה נהדרת עם סגל שחקנים לא רע בכלל. איקר מונאין יהיה אחד השחקנים שיותר ידברו עליהם בשנים הקרובות בכל אירופה.
    אני רק מקווה שתהיה קצת יותר המשכיות בקבוצה הזו כי יש לה פוטנציאל רב, אני בהחלט חושב שהיא יכולה בסיום העונה למצוא את עצמה במקום השלישי ולקרוא תיגר על ולנסיה, מקום רביעי הוא בהחלט שאיפה ריאלית נכון להיום.
    מלאגה לעומתה ממשיכה לצלול כשאני דאז בפתיחת העונה הערכתי שהיא תסיים במקום שמוביל לליגת האירופאית, אבל עוד מוקדם לקבוע והיא צריכה עוד זמן כדי להתחבר ולהבנות.