מחזור 24 בליגת העל: ת"א מנצחת את ה.חיפה, ב"ש את בני יהודה, הפער נותר 5

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏19/2/16.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

פז חסדאי הוא כתב נישה שכותב טורים על מכבי מנקודת מבט של... אוהד מכבי. כמה מפתיע.
    אולי תזכיר גם את גיל שלי וטל בן יהודה.

amn אוהב/ת את זה.
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי בעיה עם כתיבה שמבוססת על עובדות ועל המציאות, כן יש לי בעיה עם כתיבה שמתבססת על צפייה בשלושה משחקים של הפועל באר שבע או על מטעני עבר.
    כשמישהו מעביר ביקורת ועוקץ את דרור שמשון כל שבוע כשהוא לא מסתיר את חוסר שביעות הרצון שלו מאותו שמשון מהקדנציה שלו בקבוצה שלו, אז אני לוקח את הדברים שלו בערבון מוגבל.
    דרור שמשון הוא חלק מצוות כושר שכולל מספר מאמנים כולל איש מקצוע מחו״ל שמגיע כל כמה חודשים לקבוצה וכולל טכנולוגיה שאין בבית״ר י״ם בה דרור שמשון אימן.
    בניגוד להפועל באר שבע של אלישע שגם אם הייתה מחזיקה מעמד במשחקים מול מכבי היא הייתה בסוף מתפרקת בדקה ה - 70, בניגוד להפועל באר שבע של אלישע שהייתה נופלת מהרגליים בסוף המשחק אפילו מול מכבי חיפה וקריית שמונה, יש הפועל באר שבע ששוכבת בטדי על מכבי בדקות האחרונות, הפועל באר שבע שמנצחת את קריית שמונה בדקה ה - 95, הפועל באר שבע ששוכבת על מכבי חיפה בשני המפגשים כולל בסמי במחצית השנייה, הפועל באר שבע שכותשת את היריבות, שמפעילה על היריבות לחץ על כל המגרש בלי הפסקה ופשוט הורגת אותם.
    כל השערים שספגנו השנה במחצית השנייה היו אחרי שהבטחנו את הניצחון והורדנו רגל מהגז, או כשהיינו ביתרון מבטיח, שכן שוב אני חוזר על הנתון שמעולם לא איבדנו יתרון השנה, וכדי לשמור על יתרון בסוף המשחק כשלקבוצה ממול כבר אין מה להפסיד, כדי להיות מספיק חזק כדי לא לטעות בסוף המשחק צריך כושר גבוה מאוד כי בלי כושר שחקנים נופלים מהרגליים ולא מגיע חמצן לגוף ואז עושים שטויות שעולים לך בשערים וגם בנקודות, אצלנו זה לא קורה כי הכושר הגופני שלנו מצוין.

ביקורת על הקבוצה? אנחנו מתקשים לגמור משחק, מתקשים לפרק קבוצות וכבר כתבתי שלדעתי זה גם מחוסר ניסיון וזה אספקט שמכבי עולה עלינו.
    המשחק מול בית״ר שהוזכר כאן כביכול לדוגמא של כושר לקוי היה משחק שבו פירקנו את בית״ר במחצית השנייה מבחינת כדורגל ובמקום לגמור תמשחק עם ארבע חתיכות לרשת של בית״ר חטפנו גול ממצב נייח, מה שמאפשר לאוהדים כאן לשכתב את המציאות ולייצר מצב כאילו זה הכושר שגרם לבית״ר לצמק תתוצאה ולא העובדה שלא ניצלנו את ההזדמנויות שהיו לנו על מנת להרוג תמשחק מה שהשאיר את המשחק עוד יחסית בחיים.

3. amn Member

אוהב לכתוב הודעות כאלה:

מתי הוא היה כתב חצר של קרויף? מחיפוש קל ומהיר בגוגל ("יניב טוכמן" קרויף):
    בנובמבר 2012 כשכתב "זה לא זה: קרויף לא מספק את הסחורה"?
    בפברואר 2014 כשכתב "כאב ראש: יורדי קרויף פשוט נרדם בשמירה"?
    כשכתב בספטמבר 2014 שקרויף יעזוב בסוף עונת 2014/15?
    כשכתב במאי 2015 שקרויף לא הכיר את פאקו, למרות שקרויף עצמו אמר שהוא פגש את פאקו בעבר, דיבר איתו ועקב אחריו, כשהודיעו על המינוי של פאקו (באותו האתר דרך אגב)?
    את הפרסומים האחרונים כבר הזכירו פה.

הכתבה היחידה שזכורה לי כחיובית על קרויף הייתה לפני המשחק נגד היברניאנס בקיץ. ואת זאת זכרתי מהראש מרוב שזה היה מפתיע שטוכמן לא מלכלך על מכבי ועל קרויף.

מודה, לא זוכר יותר מדי טורים של ענבל מנור, שבאופן כללי זכור אצלי כיותר רציני (כמו אורן יוסיפוביץ', שבו אי אפשר לחשוד כאוהד מכבי ת"א).
    הפרסום המרכזי של ענבל מנור שמצאתי בגוגל הוא "טעם של פעם: הטעויות של מכבי תל אביב". עכשיו לא שזה בא להפריך את הטענה שלך, כי מותר (ואפילו רצוי כשצריך) להעביר ביקורת על מכבי אם עושים טעויות. אבל מפה ועד להגיד שהוא אוהב ללקק לג'ורדי?

פז חסדאי כותב טורים מנקודת מבט כאוהד של מכבי. הוא אולי משפיע על דעת הקהל, אבל בעיקר על הקהל של מכבי (ובכל זאת, לא הייתי מחמיא לו עד כדי כך שזה משפיע על דעת הקהל. אבל כיף לקרוא את הטורים שלו כאוהד מכבי). לא זכור לי שראיתי אי פעם כתבות שלו כ-reporter (מה שטוכמן וצנציפר עושים), והוא לא מנסה להסתיר את זה שהוא אוהד מכבי.
    מילא היית כותב רז אמיר, שמסקר בשביל ONE את מכבי והוא אוהד הקבוצה למיטב ידיעתי. וגם ב-ONE לא חסר רפש על מכבי (למרות שבדרך כלל זה לא ידיעות שלו, או לפחות לא כאלה שהוא חתום עליהן בלעדית).

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  4. Turgi Guest

@amn לא מבין מה אתה משקיע אנרגיות בזה.
    הוא לא מנסה אפילו להסתיר את זה שהוא shit stirrer.

5. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

חבר'ה, יש לנו דיון תקשורת בדיוק בשביל דיונים כאלו. אתם יותר ממוזמנים להמשיך לדבר על היחס של התקשורת למכבי שם.

6. amn Member

תהרוג אותי, יש משהו מספק בלהפריך טענות. בעיקר כשמדברים בכזו נחרצות.

לירן אוהב/ת את זה.
  7. Turgi Guest

הנחרצות פה היא משהו שלא רואים בכל מקום.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/2/16
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

התקשורת הישראלית היא ברמה נמוכה, אבל אוהדי מכבי צריכים להיכנס לפרופורציות הנכונות.
    כמעט בכל כלי תקשורת יש איש שמזוהה עם מכבי, איש שעבר במועדון ויש לו רגשות למועדון, איווניר, נימני, קלינגר, ניר לוין, איציק זוהר, סלויציקי ודומינגז הם שני אוהדי מכבי שנים, גם שירלי, ואלה רק השמות שעולים לי לראש, והם אלה שמנתחים את המשחקים מידי שבוע ומפרשנים אותם ומשדרים אותם.
    איזה נציגות יש להפועל באר שבע בתקשורת? נדב יעקבי שבכלל עוסק היום בכדורגל עולמי ושואלים אותו מידי פעם מה הוא חושב על הקבוצה כי אין נציג אחר באולפן שקשור לקבוצה? יגאל ברמן הכתב של one וזריהן מספורט 5? מתי ראיתם בפעם האחרונה שחקן עבר של באר שבע משדר או מפרשן משחק? סתיו אלימלך כזה, ניסו אביטן לדוגמא, הפסקתי לספור את מספר הפעמים שאיציק זוהר ומוטי איווניר אמרו ככה בגילוי נאות שמכבי זה מועדון שקרוב להם ללב, לא לדבר על נימני שגם אם מעביר מידי פעם ביקורת על מכבי כולנו יודעים מה זה מכבי בשבילו.

מצחיק לראות מהצד אוהדים של קבוצה מיוצגת כמו מכבי בתקשורת בוכים על זה שהתקשורת לא הוגנת אליהם.
    ניר לוין שמחזיק בתפקיד מקצועי במכבי מפרשן את היריבה שלה לאליפות! איפה יש חיה כזאת?

9. zivmay Member

לא יודע אם קראתי נכון, אבל באמת נתנו פה את המשחקים מול ביתר כדוגמא לכושר הגופני ה"לא טוב שלנו"? אני חושש שהייתם על ערוץ 5 גולד באותה שעה.

10. Love Is Red Member

אם כבר דוגמא לכושר לא טוב אז ממתי שנכסנו למשחקי הגביע מרגישים בירידה בכושר הגופני ובגלל ששנה הבאה אני מקווה שנתחרה באירופה אז נהיה חייבים להיות בכושר גופני דרגה אחת מעל בשביל לשחק שני משחקים בשבוע...

11. עידן444 Member

יש לומר שכל התקשורת מלאה באוהדים שלנו והסיקור שלנו מחפיר. מלא בשטויות. בדעות לא מבוססות. בדעות קדומות. בלי שאיפה להיכנס לעומקם של דברים. מי שבאמת מכיר לעומק מונע מאינטרסנטיות.
    אני החלטתי לקחת דברים לתשומת ליבי ולנסות לחקור אותם לעומקם.
    תקשורת ברמה נמוכה מאוד ובלתי אפשרי לסמוך עליה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. amn Member

סתם למי שמעוניין - בפורום השחקן ה-12 יש מישהו שעושה תקצירים מפורטים יותר (על סמך סיקור משחק שמשתמש אחר כותב). מעדיף לראות 8 דקות של תקציר מאשר את ה-2 דקות תקציר שלרוב לא ממצה.

לגבי הפנדל (לא בא לעורר כאן דיון או וויכוח, אז מי שזה לא מעניין אותו, יכול לדפדף הלאה):
    לא יודע אם זה היה בתקציר המקורי של המשחק או לא, אבל אפשר לראות כאן את קיאנסקאס קופץ אחרי שהרגל שלו מושטת לכיוון זהבי.
    יחד עם זה שהוא אפילו לא התווכח עם חכמון, אני חושב שזה אינדיקציה טובה לכך שאכן היה פנדל.

בהמשך יש עוד הילוך חוזר שנראה קצת יותר גבולי, אבל עדיין נראה שה"שפיץ" של זהבי פגע בחלק העליון של כף הרגל של קיאנסקאס, והמגע מונע ממנו לבעוט (היתרון הולך עם שחקן ההתקפה):

13. Civil Anti Madridista

חשבתי שהדיון הזה כבר מאחורינו. טוב, אני מחזיר אותך להודעה הצינית והמזלזלת שלך, "איך מישהו יכול לטעון שלא היה פנדל על זהבי..."
    על סך האיכויות של זהבי אין עוררין. אבל הוא עדיין בשר ודם, ובכדורגל יש גם אלמנטים של שיווי משקל וחלילה לא עלינו גם פספוסים.
    לא הייתי מתבסס על החוסר אינטראקציה של קיאנסקאס עם חכמון ובכך לאשר שאכן היה פה פנדל. אבל אם מראשית הודעה צינית ומזלזלת אתה מסתמך בסופו של דבר על טיעון גבולי שמתקבל מהתגובה (או האופי) של השחקן "המכשיל" זה אומר הכל על האירוע.

פנדל גבולי, וגם אחרי מאה ריפליים לא מזהים מגע\הכשלה ברורה בתוך הרחבה.

14. amn Member

אין לי מה לעשות עם זוויות הצילום המצומצמות.
    אמרתי שלא פרסמתי את זה כדי לעורר את הדיון, אלא רק לספק עוד נקודת מבט, ובעיקר, לשתף בתקציר המפורט.

15. yakar Member

לגבי הכושר הגופני של באר שבע , במיוחד לטענה שגם נגד בני יהודה זה פגע , מוזמנים לקרוא את התגובות של בני יהודה. איך הם יצאו מותשים ושהם אחרי דקה 70 התקשו לעמוד על הרגליים. זה לא מעיד על כושר גופני גבוהה?

יש לנו ירידה אחורה אחרי השער הראשון , משהו מנטלי , בהחלט לא פיזי.