מחזור 24 בליגת העל: בית"ר מנצחת בדוחא; בפסגה ב"ש שומרת על פער 3 נק'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏24/2/17.

1. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל לכם לצאת מנקודת הנחה שהשחקנים הם פחות גזעניים מהאוהדים, לעתים רבות הם גזעניים יותר. אין לי באמת ציפיות משחקני כדורגל בנושא הזה, ובעיקר אחד כמו קליימן שהתבטא בעבר בצורה גזענית.
    אני מזכיר לכם גם את מקרה בן שושן בחגיגות האליפות של בית"ר כשחגג עם האוהדים בשירת "אני שונא את כל הערבים".

נערך לאחרונה ב: ‏26/2/17
    oranfu אוהב/ת את זה.
  2. עידן444 Member

אין אף אצטדיון שאלפי מכוניות יגיעו אליו למרחק הליכה ברגל מהכניסה ויצאו כאילו הם יוצאים ממשחק של רעננה נגד בית"ר ת"א רמלה.
    ועוד שכולם כמעט לאותו כיוון...

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

במושבה הכל זורם חלק, גם בבלומפילד בקושי הייתה בעיה למרות שאנשים חנו בסמטאות.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני חושב שזה יותר משהו שנשאבים אליו, אני ממש לא חושב שהשחקנים (לפחות לא כולם) גזענים כמו הבבון הממוצע בלה פמיליה.
    אני משוכנע שגם בסכנין יש דריכות כזו, כולל שחקנים יהודים.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Mamadu אתה פשוט גנב דעת שקרן, כמו בדיון הגביע וכמו לפני משחק הליגה הקודם, כנראה שאין עם מי לדבר כי אמת לא תגיע מהכיוון שלך.

המשחק היום חשוב מאוד לבית"ר מבחינת הפלייאוף העליון, ניצחון והמקום שם מובטח ואפשר לנסוע רגועים לק"ש וכן יש אוהדים שהמשחק הזה חשוב להם אז קליימן בהודעה שהודלפה לONE אומר שאם הוא גוסס הוא יעלה לשחק. אם אני בתור אוהד בית"ר לא מתרגש מאמירות כאלה למה זה משנה לכם? אפשר לחשוב שזה גם מה שימנע ממנו לתת משחק לא טוב או יגרום לו להיות מצוין היום בשער. סתם עשו כותרת.

הגזענים האמיתיים הם השחקנים הערבים של סכנין, הם אלה שבמשחקים נגד בית"ר עולים כמו במלחמה ובאים לפרק להתגרות ולהתסיס.
    אחת הסיבות הגדולות(ויש לא מעט סיבות שלא קשורות לכדורגל) שלאורך השנים סכנין לרוב מנצחת היא שהשחקנים שלהם באים בטירוף ממניעים לאומניים. מבחינתם זה ערבים נגד יהודים. השחקנים של בית"ר מגיעים בדר"כ בהכנה לעוד משחק ליגה וזה נראה ככה על הדשא.

לי אין ספק שנפסיד היום, תמיד המשחקים שם חסרי ערך ספורטיבי, סכנין יכולים לעשות מה שהם רוצים והשופט כדי לצאת בשלום יצטרך ליישר איתם קו. אני בטוח שגם השחקנים לא ירגישו בטוחים באווירת הטרור הקבועה בדוחא.

6. עידן444 Member

במושבה זורם חלק?
    עמדתי שם בפקקים במשחקים של 4,000 איש.
    חוץ מזה שגם המושבה וגם בלומפילד הם אצטדיונים בגוש דן שיוצאים מהם לכל הכיוונים- גם לפ"ת, וגם לת"א, וגם לכביש 5, ומבלומפילד יצאו להמון כיוונים ולא כולם לאותו מקום.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  7. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Nigel de Jong
    מה שקר במה שאמרתי?
    חוץ מזה שהאירוע של בן שושן היה אחרי חגיגות גביע ולא אליפות. לזה קראת שקר?

כמו שכטר במשחק הגביע, נכון?
    העיקר שהאמת לא תבוא מכיווני.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם סכנין יש בה שחקנים גזעניים זה ברור. בגלל זה כתבתי שחקני כדורגל ולא שחקני בית"ר בלבד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מציג תמונה לא נכונה, מתעלם מצד אחד של הסיפור ובוחר לנגח רק צד אחד, ברכותיי אתה יכול להתקבל בכיף לתקשורת הספורט בארץ.

ואתה באמת מתייחס ברצינות למה שקרה עם בן-שושן? נראה לי אתה מספיק אינטליגנטי כדי להבין את הסיטואציה שהייתה שם.

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסביר לי בבקשה את הסיטואציה שהייתה שם. אני ברצינות שואל.
    הוא היה שיכור?

איפה התעלמתי מצד אחד?
    אני זהיר מאוד בניסוחיי ובכוונה אמרתי "שחקני כדורגל" ולא שחקני בית"ר, אז למה בכל זאת קראת לי שקרן?

אתה למשל, באופן קונססטנטי מתאר את אוהדי סכנין ושחקניה הערבים כלאומנים גזעניים, ומגמד את מעשי שחקני בית"ר ואוהדיה, ועוד אומר שאני זה שמתעלם מצד אחד.

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

בפעם האחרונה שסכנין-בית"ר ואינטר-רומא שוחקו באותו יום, זה היה ב-2008. במשחק גביע בין בית"ר הענקית בתקופת גאידמק לבין סכנין המוכשרת והמפתיעה תחת אלישע לוי. אז זה נגמר ב-2:2 ובית"ר ניצחה בפנדלים. שתי הקבוצות לא דומות לשתי הקבוצות ששיחקו ב-2008, אבל שתיהן כרגע נמצאות במומנטום חיובי, בעיקר בית"ר.
    אין לי מושג איך יגמר המשחק היום, אבל גם אין לי ספק שסכנין ביחד עם הדחיפה של הקהל מסוגלים לנצח את בית"ר ולעקוף אותה בטבלה. אם ננצח היום, הפלייאוף יהיה בכיס שלנו.

12. Telkiyski Member

שחקני ביתר והמאמנים צריכים להילחם בזה שסכנין ביתר זו בכלל יריבות. זו הגזענות האמתית. והם נותנים לזה יד.
    "משחק חשוב לאוהדים", "אשחק גם אם אני גוסס". גם כן קליימן האפס הזה. טוב שהוא כבר לא בהפועל אחד כזה.

13. FelaKaT Member

למה סכנין-בית"ר לא צריך להיות יריבות ובית"ר-הפועל כן?
    לדעתי זה מוסיף עניין לליגה ולי אישית משחק נגד סכנין חשוב יותר מאשר משחק נגד בני יהודה, כי אפשר לשקר עד מחר אבל כל קבוצה מייצגת משהו אחר. לא הכל קשור לגזענות.

14. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מבחינתי כל יריבות בארץ היא די חרטבונה. יש יריבויות של עשירים ועניים (בוקה - ריבר, אולי גם אייאקס - פיינורד אם תרצה - מעמד הפועלים מול האליטה האמסטרדמית) יש עניין דת כמו ריינג'ירס וסלטיק (קתולים נגד פרוטסטנטים). בארץ אין משהו מהסוג הזה, אולי הכי קרוב לזה זה היריבות הזו. יש משהו מאוד ברור בבית"ר נגד סכנין, בית"ר קבוצה ימנית מאוד שחלק בלתי נפרד מההיסטוריה שלה היא כזאת שערבים לא שיחקו בה - ממול יש קבוצה שסוג של מייצגת מגזר ערבי . האוהדים שלהם רחוקים המון אחד מהשני, ממש פיזית לא תמצא אותם אוכלים ביחד ארוחת צהריים. בעיניי זה יותר דומה ליריבות מאשר איזה דרבי שאתה אומר לצד השני "גרמנים" או "שער 5 בתחת" או וואטבר, ודקה אחרי זה שניכם יושבים על הבר באבן גבירול או נפגשים למחרת בקיוב שלכם בהייטק.

abcd, oFiRzZz, FelaKaT ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  15. Telkiyski Member

מסכים איתך שבפועל ביתר סכנין זה היריבות הכי "מרובדת" פה, כי באמת היא מעשית גם מחוץ למגרש, על אמת.
    הנקודה שלי היא שזה לא אמור להיות ככה ושהאנשים במועדונים האלה נותנים ליריבות הזו יד.
    זו יריבות מעוותת בעיני.

וזה שער 5 *אוכל* בתחת (כי גם דרש זאת):D