מחזור 23 בליגת העל: השלישייה הראשונה לא מצליחה לנצח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏20/2/15.

1. hbs7 Member

גניבת דעת כזו אפילו אלישע לא מסוגל לנפק

כואב הלב, אך אם הדברים הללו יגרמו לכך שאלישע לא ייאמן פה אז מעז יצא מתוק.

2. alexshw Member

ב - 2008/09 העולה החדשה האל סיטי פתחה את העונה בטירוף ועד כריסטמס הייתה בערך בטופ 4 של הפרמייר ליג, אבל אז במחצית של איזה משחק, המאמן שלה פיל בראון כעס כל כך על שחקניו שהחליט לבצמע את תדרטוך המחצית בעיגול האמצע באיצטדיון, מה שללא ספק היה אקט של השפלה.
    אחרי אותו משחק האל סיטי ניצחה משחק ליגה אחד וניצלה מירידה בעור שיניה.

אז כן אולי בב"ש לא תהיה כזו התרסקות דרמטית, אבל אני חושב שההתנהלות ביום האחרון של חלון העברות מול אג'ידה ופאיוביץ' בהחלט יכולה להיות המהלך שידפוק חזק את הקבוצה, כאשר מדובר בשני שחקנים בעמדות מאוד חשובות.
    מפתיע אותי שאצל אלישע, אשף ה"מרקם החברתי" דבר כזה קרה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני חושב שהמשחק הזה סימן בצורה נהדרת עד כמה סגל השחקנים הוא שולי אם המאמן עושה את העבודה. נתניה היא פשוט קבוצה נהדרת. באר שבע אסופת שחקנים נהדרת.

rivaldo ו-לירן אוהבים את זה.
  4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא מה שידפוק חזק את הקבוצה. זה בלם ושוער. לבאר שבע הבעיות הן יותר בחלק ההתקפי, ביצירת מצבי הבקעה, בשליטה במגרש, בהתקפות מגוונות ובארגון המשחק.

5. hbs7 Member

לא שאני מבין איך זה קשור ליכולת העלובה שאנו מציגים כבר זמן רב, אבל נניח.
    פוסט מצוין של דובר המועדון:

לא אוהב לכתוב על לקוחות שלי, אבל הפעם אחרוג, בעיקר כי כמה כתבים שאינם נקיים מאינטרסים מנצלים את כלי התקשורת שלהם לחיסול חשבונות, ולי יש רק את הפייסבוק שלי.
    בעוד שבחלק מהמועדונים בליגה שלחו שחקנים לקבוצות אחרות בשנייה אחת (וזה לגיטימי לחלוטין), בהפועל ב״ש הרצון לעשות טרייד, מקבל חיצים של ביקורות.
    ועל מה מדובר? בבאר שבע היה רצון להביא את טוני וואקאמה, ומה לעשות, יש צורך לשחרר את אחד הזרים. אנחנו לא נוהגים לזרוק אנשים, אז ניסינו למצוא פיתרון. היתה אופציה להעביר את פאיוביץ׳ לקבוצה אחרת, אבל בגלל שחלק בלתי נפרד מה- DNA של המועדון הוא האנושיות שלו, התחשבנו בסירוב של השחקן לעבור לאופציות שהוצעו לו. (אפילו שמדובר היה בהשאלה לארבעה חודשים בלבד).
    היתה עוד אופציה: ״להקפיא״ אותו בלי לשאול אותו, אבל את זה לא היינו מוכנים לעשות. אנחנו לא שולחים מישהו ליציע לארבע חודשים, גם לא כדי להביא את וואקמה.
    ועכשיו הביקורת היא ״איך השחקנים ישחקו אם הם יודעים שהסכימו לוותר עליהם״. איך? כי זה המקצוע שלהם, בארה״ב מודיעים לשחקנים בין לילה שהם עוברים מהחוף המזרחי למערבי בלי לשאול אותם, ככה זה בספורט המקצועני. ועל ב״ש שהעזה לחשוב להעביר שחקן, יש ביקורת כי ״הוא נעלב״. השאלה לארבעה חודשים בלבד ויש ביקורת ??? במקום להקפיא אותו הקבוצה התחשבה, היתה אנושית, וזה מה שיש לכם להגיד? מה הייתם אומרים אם היו שולחים אותם להקפאה? במקום לשבח את האנושיות של המועדון הזה, אותם כתבים יורים בו חיצים. אולי זה קל כי אלונה לא נוהגת לחסל חשבונות, אולי זה קל כי זה מועדון שלא מזרה אימה על מי שלא מיישר קו. לא ראיתי בשום מקום ביקורת של אותם כתבים על מועדונים שהודיעו לשחקנים שהם משוחררים חד צדדית, על דילים של שחקן תמורת שלושה, ואתם יודעים מה? גם לא צריכה להיות ביקורת, זה הביזנס שנקרא ספורט....אבל כשבאר שבע מעיזה לחשוב להחליף שחקן, היא לא בסדר.
    צביעות, זה כל הסיפור

6. alexshw Member

ברור שמצפים מכל שחקן להיות מקצעון אבל הם בני אדם. איך הם אמורים להרגיש אחרי שלמעשה המועדון הביא בהם חוסר אמון פומבי.
    ובכלל אפשר לחשוב עבור מי רצו לעשות את כל הקומבינציה הזו. אבל זר שסך הכל עשה כמה דריבלים בקבוצה קטנה ויש ספק אם הוא באמת מתאים למועדון גדול.
    גם לא עושים כאלה קומבינציות בשנייה האחרונה. אני בפירוש רואה במהלך הכושל הזה משהו עם השלכות רעות לקבוצה בהמשך העונה הזו.

rivaldo אוהב/ת את זה.
  7. קשר שמאלי Member

ערן לוי לא פחות משמעותי מקאיודה

kufsa אוהב/ת את זה.
  8. oFiRzZz Member

איפה זה שאמר בדיון של מכבי חיפה שקאיודה בינוני מינוס ?
    לא אומר שהוא שחקן מושלם , אבל הוא גדול על ההגנות פה בהרבה , גול ע-נ-ק .
    ותודה לבאר שבע על הסקאוטינג על רומאריו פירס .. שחקן מצוין .
    אחלה משחק שלנו , אבל הדרך להשארות עוד רחוקה .

9. alexshw Member

מצחיק שמשך זמן רב לאלה יובש ע"י עטר עבור ריקטס.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן - אין כאן עניין של להכיר או לא להכיר את הקבוצה שלי. מכבי נתניה העמידה למשחק הזה קו הגנה חלש, מאולתר ולא מתואם, כזה שהפועל ב"ש אפילו לא הייתה צריכה להציג משחק מבריק מולו כדי להכניע אותו. רק כדי להמחיש, אמנה בפניך את השחקנים: שמעון הרוש, ירין חסן, אורי שטרית ועומר פרץ. 2 מהם שיחקו שלא בעמדות שלהם. מול כל זה אליניב ברדה, מאור בוזגלו, שלומי ארבייטמן ומאור מליקסון היו צריכים לעשות יותר, עם אלישע לוי כמאמן או כל מאמן אחר.

מכבי נתניה ניצחה, כרגיל, משני הנשקים שוברי השוויון שלה: רגל שמאל של ערן לוי והמהירות של לרי קיודה. רגל שמאל של ערן לוי בישלה את השער הראשון של לרי קיודה, שלא השאיר סיכוי עם המהירות שלו לבלמים באדום. רגל שמאל של ערן לוי הכניעה את אוסטין אג'ידה בפנדל הביאה את השער השני. המהירות של לרי קיודה, עם תוספת של כדרור שהצליח לו, סידרו לנו את השער השלישי. הקינוח של רומריו פירס, שהיה טעים במיוחד, כבר לא שינה משמעותית.

אז אחרי שקיבלנו רביעייה מהפועל ב"ש בסיבוב הקודם, השבנו ברביעייה משלנו.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אוקיי, זה שלא ננצל את זה היה ידוע מראש וצדקתי. לכן האכזבה אצלי לא קיימת. באר שבע קבוצה מוגבלת לכן חסרון הגנתי של היריבות הוא חסר משמעות לחלוטין.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

גול שהוא נטו ברק לוי, לאלה שיחרר בעיטה מזעזעת ולוי משום מה הדף לאמצע.

13. South Boy Member

אני מקווה שגם אוהדי נתניה הצטרפו למועדון ״לא ידענו שאלישע מאמן כל כך חלש עד שראינו את הקבוצה שלו מולנו״.
    קצת נמאס לי לנתח מקצועית דברים שאני חוזר עליהם מחדש, קצת נמאס לי שהקבוצה הזאת רואה אותי ועוד אלפי אנשים כשקופים שמובן מאליו שיגיעו ויעודדו ויתנו בשבילם את הלב שלהם, אבל מאוד נמאס לי ממאמן שהוא סמרטוט רצפה חסר מושג בכדורגל שמתעקש לעשות כל כך הרבה טעויות, כבר לא אכפת לי להפסיד אפילו את המקום באירופה רק שמישהו יגרום לאיש הזה לעזוב אותנו לנפשנו, מעולם לא ראיתי את באר שבע חלשה כל כך אפילו לא בעונות של עזורי וגיא לוי, גנב הדעת הכי גדול בתולדות האנושות פשוט פושע מי שנתן לו תעודת פרו.
    מכבי נתניה נראית טוב אבל האמת שזה לא כל כך חוכמה מולנו, חבל שהשחקנים שלהם נגררים ליותר מדי פרובוקציות (קאיודה גמר לאמבולנס את הדלק) הם לא באמת היו צריכים את זה, מקווה בשבילם שלא יכנסו לאופוריה ויחשבו שהם ניצחו קבוצת צמרת (״אין אליפות להפועל״? ממש לא בגלל המשחק היום) כי אפילו חיפה לא תהיה נדיבה כל כך איתם.

14. alexshw Member

באופן כללי לאלה חלוץ טוב לקבוצות כמו הפועל חיפה ומרשים בהרבה מהקנדי. זה לא רק הגול הזה

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מסכים איתך, שחקן חכם.

מכבי נתניה נראתה טוב מול שלוש קבוצות שנמצאות כרגע בפלייאוף העליון (מכבי, אתם ואנחנו), מכבי נתניה פשוט קבוצה טובה ואפילו טובה מאוד, אבל פה זה כבר יותר תלוי באיזה צד קאיודה ולוי יקומו בבוקר.