מחזור 22 בליגת העל: הפועל ת"א מול מכבי פ"ת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏11/2/11.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה אבל אם קבוצה כמו מכבי חיפה! לא סכנין, לא הפועל פ"ת, לא רעננה, מנצחת משחק חוץ 1:2 מ-2 מצבים בלבד, זו גניבה! בדיוק כמו שמכבי ת"א גנבה את הניצחון מול הפועל פ"ת לפני שבועיים...בדיוק כמו שחיפה גנבה בשבוע שעבר נגד סכנין! כבר שבועיים מכבי חיפה גונבת נטו!

2. Don Joan Roman Member

מכבי חיפה "גונבת" "גונבת" אבל היא במקום הראשון, לנצח משחקים בשיניים זה לא מלהיב אבל זה עדיין ניצחון שצריך לתת עליו קרדיט, זה לא כ"כ קל לנצח משחקים צמודים צריך הרבה אופי ונחישות כדי להשיג את זה ועל כך מגיעות למכבי חיפה כל המחמאות, כשאתה מנצח משחק-שניים-שלושה בצורה כזאת זה מזל, כשזה קורה לאורך רוב העונה זה כבר הופך להיות אופי ואם היא תיקח בסופו של דבר את התואר(ולמרות שהאוהדים שלהם ברובם שחצנים ומגעילים אני מעדיף שהיא תזכה) אז זה לא יישנה לאף אחד.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל לי על הפועל פ"ת שלמרות שני נצחונות גדולים ב-2 מחזורי הליגה (+ הגביע) עדיין נמצאת רק 2 נקודות מעל סכנין, יהיה לי חבל ולכל הליגה אם היא תרד, מי היה מאמין לפני שלושה שבועות שהפועל פ"ת תצא פתאום מלוע של תותח ככה.

בית"ר היום היתה יכולה להוציא את עצמה ממאבקי הירידה ולסבך את סכנין, במקום זה היא עזרה לסכנין וסיבכה את עצמה, כי כמו שהיא נראית, היא מועמדת חזקה לירידה, עם כל הכבוד לרוני לוי.

למזלה יש את הפועל רמת גן, אז 5 קבוצות מתמודדות על כרטיס 1 ולא על 2.

מישהו מוכן להמר על תצוגת נפל בשבוע הבא בקרית אליעזר של הפועל פ"ת? יחס 1.05 בווינר, כמו כל שנה שלהם שם.

נערך לאחרונה ב: ‏12/2/11
  4. Number 8 Member

והפועל באר שבע שכל כך התלהבו ממנה בשבוע שעבר עם החמישייה נגד אשדוד, חוזרת להפסיד ולחוסר יציבות שלה, הפעם 3:1 מול הפועל פתח תקווה.
    אולי יגיע הזמן שיבינו שהצלחה נבנית לאורך זמן ורצף של משחקים ולא על פי משחק אחד או שניים.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני דווקא זוכר הצלה של שקל מבעיטה של בוקולי, ועוד הצלה אדירה שלו מבעיטה של רפאלוב.
    אשדוד? במחצית השנייה היא לא עברה את החצי. אדרי כמעט היה חולה מרוב שהיה קר.
    מבחינה מקצועית, נראה כאילו השחקנים שלנו עדיין לא ממש סומכים על ורד, כל המשחק הוא פנוי ופשוט לא מוסרים לו. חבל, יש לילד הזה הרבה מאוד כישרון.
    לעומתו- משומר, אוי ואבוי. גם היום הראה פעם אחר פעם כמה שחקן טיפש הוא. באמת שאף אחד לא מבין עדיין איך הוא ממשיך לפתוח בהרכב במקום עותמאן המצוין.

אגב, מילה אחרונה על הקרוז באשדוד- מילא זה שהוא לאורך כל המשחק לא מפסיק לצעוק, ולפחות על רמקולים השקיעו באיצטדיון, בעת החלפתו של משה אוחיון ושחקן נוסף ששכחתי את שמו, נשמעו שריקות בוז מצד הקהל, לא יודע אם גם מצד אשדוד אבל בעיקר מצד האוהדים שלנו. לאחר החילוף הקרוז אומר: "חבר'ה אין טעם לשריקות הבוז, מויישה שלנו היה פצוע ולכן הוחלף".

מקצועיות במיטבה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/2/11
  6. Igi Member

תפסיק לדבר שטויות עומר אין שום קשר לגודל הקבוצה כולם משחקים את אותו המשחק, אם קבוצה לא משחקת פחות טוב ואף יותר טוב מהיריבה אלא פשוט לא מצליחה לייצר יותר מידיי מצבים חוץ מהשערים עצמם, זה לא נחשב לגניבה ואין טעם לחזור על הטעות הבסיסית הזו בהבנת המשחק בכל שבוע.

7. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

הפועל פ"ת שיחקו היום נהדר, הם על הגל. נראה אותם בקרייה שבוע הבא אני מאוד אופתע אם המשחק יסתיים בניצחון בשער בלבד למכבי חיפה.

בנוגע למה שהלך באיצטדיון רמת גן. כרגיל אנחנו מתהלבים, כמעט 2000 אדומים ביציע שזה מספר שאך ורק הגדולות מסוגלות להביא אבל כמה צפוי, אכזבה אכזבה אכזבה.
    שאפו להפועל פ"ת, כל גול בצבע. כמו שכתבתי בהודעה לפני המשחק, גם היום בלי ויזה וביטון יש להם קאדר שחקנים מעולה. כמובן שמהגול שלנו עד השלישי שלהם הם העבירו זמן ושיחקו מגעיל, בואו לא נשכח שמאמן אותם יובל נעים, אבל לפני כן .. יופי של משחק.

8. yedidel Member

עם כמה שקיווינו שקלינגר יוכל להשתלט על העניינים, מסתבר שאי אפשר לבנות קבוצת כדורגל עם כל כך הרבה שחקנים מהסוג של אסולין וערן לוי, שהיום הביא וואחד שמאלית לדלי. השטויות אצלם זה עוד מעודף מוטיביציה ולהט לנצח, רביבו זה סתם עצלן לא מועיל שבטח גם מחר יקבל 6 בעיתון וימשיך להיחשב כוכב.

אמנם לא בגלל זה הפסדנו, אבל בושה שתבריזי ממשיך לשפוט שבת אחרי שבת. הריצת אמוק שלו עם הצהוב של סוארס, חלוץ של פ"ת שנוגע בכוונה ביד שלוש פעמים רצוף ולא רואה כרטיס, ובעיקר החוצפה להחליט לקלינגר את מי להחליף...

עוד ציון לגנאי להנהלת הפועל פ"ת ולהתאחדות לכדורגל, שבגללם לא מעט אוהדים נכנסו למשחק ברבע שעה איחור. אז יש תמונות וסרטונים על איך מתארגנים ל-1500 אוהדים עם שתיים וחצי קופות, אבל מה אפשר לעשות עם זה שלהתאחדות בכלל לא מזיז?

ונסיים עם האופטימי - עוד שאפו ענק לקהל הכי טוב בארץ (כל מי שרוצה לחלוק מוזמן להסתכל מה האוהד הב"שי הממוצע מקבל חזרה מקבוצתו) שהביא 1,500 למשחק כזה שנתנו עידוד אדיר ב-2-0 ולבד החזירו את הקבוצה למשחק.

9. Fanatic Member

קצת באיחור, אבל אני חייב להגיב על המשחק שלנו היום.
    למרות השלושה שערים, משחק חלש מאוד שלנו ואני מאמין שזה ממש לא מה שאיווניר רוצה לראות מהקבוצה.
    איך אוהדים התרגלו להגיד? אין שיטה, אין דרך אבל יש 3 נקודות.
    אלירן עטר לפעמים כל כך מרגיז שאתה מת שהוא יירד לספסל, ואז הוא בא משום מקום ושם גול כמו חלוץ גדול. היום נגד הגנה חלשה כמו של רמת גן זה עבד לו פעמיים.

ראנגלוב עם בישול היום היה אחד מהנקודות האור שלנו. משחק טוב עד המתיחה.
    דור מיכה שעלה מהנוער בתחילת השבוע בבכורה ענקית. גול ובישול. וכמה ששמחתי בשבילו.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד לדור מיכה, אם עליו נצטרך לסמוך שיציל את מכבי, אבוי לנו. עם כל הכבוד, הוא שחקן נוער, יכול מאוד להיות שמוכשר, אבל הוא עדיין שחקן נוער, וככזה ככה צריך להתייחס אליו לא לבנות עליו הרים וגבהות ולתת לו לפתוח בהרכב, כי מספיק משחק אחד פחות טוב שלו שהקהל של מכבי עם הלחץ שלו טיפה יהיה על הגב שלו ובשניה אחת כל מה שהוא בונה בכמה משחקים נהרס במשחק אחד. אני לא חושב שהוא צריך לפתוח בשבוע הבא עם כל הכבוד, אבל מה שכן, פה ושם לקבל דקות, ואם יש משחק מול קבוצה מאוד חלשה שאפשר לשלב אותו למחצית/משחק שלם זה גם בסדר, ממש אבל ממש לא לתלות בו את התקוות, כי הוא לא יציל את מכבי, בטח שלא השנה...עם כל הכבוד הקבוצה הזאת תלויה קודם כל בשחקנים כמו מאדוניאנין, בוזגלו (עוד שבוע חלש מול קבוצה פח שמתם לב? הוא לא יכול להיות טוב כשמכבי מנצחת...), ראנגלוב, עטר...לא על דור מיכה, עם כל הכבוד לו, ושיהיה לו בהצלחה.

ועד מתי קלמי סבן? עד מתי? עדיף לשים קונוס במקומו, כי את דור מלול עדיף להשאיר ביציע, שמתי לב שמאז שהוא ביציע, הוא משחק הרבה יותר טוב דור מלול, גם אבידור!

11. JackSparrow Member

אף אחד לא חושב שהוא צריך לפתוח, אבל לפי דעתי הוא צריך לקבל גב מאיווניר ולהכנס כמחליף, כנראה לבוזגלו כי ביינתים הוא נתן 2 משחקים מאוד רעים (חוץ מכמה פעמים היום שהוא עשה תרגיל יפה ועבר בין 2 אז נאלצו לעשות עליו פאול)

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

תבריזי ליצן, בוודאי שלא בגללו הפסדנו, הפועל פ"ת שיחקה הרבה יותר טוב, רצתה יותר, וניצחה בצדק מוחלט. אבל תבריזי על הפנים... כל כך מושפע מהסביבה, כל כך שריקות של פוזה, כל כך לא רואה דברים שמולו.. זה מדהים, אפס מאופס.

משחק רע שלנו, הקבוצה שמולנו רצתה יותר מהדקה הראשונה ולא השאירה לנו סיכוי. הגול שלנו בא ממצב נייח, לא היה לנו מה להציע מעבר, בכלל.

עוד משחק, שהקבוצה סוחבת אחריה 1,500-2,000 אוהדים, ולא נותנת תמורה, הקהל הזה מדהים. חטפנו שוק אחרי ה-2-0, היינו בהלם, אבל העידוד חזר ובגדול אחרי כ-10 דקות בערך, אין על הקהל שלנו, אין.
    עבדוק ראזק משחק בצורה מרגיזה, יש לו כדורגל, ואת זה כבר אמרתי, אבל הוא משחק ומתנהג לפעמים כמו כוסית, נמצא במצב כל כך טוב לבעיטה, ומשחרר בעיטה עם הפס שמתגלגלת לידיים של השוער במקום לבעוט טיל מלא... דברים כאלה משגעים אותי. ראזק יותר מדי למלם, אני מקווה שלא יהיה כמו פרננדש, הוא חייב להשפיע יותר, לקחת יותר, ולא לחלק רק מסירות לרוחב ולאחורה.
    מעבר לזה, ערן לוי עצבני מדי, סוארז מלך כרגיל, ליאור אסולין נגרר ועושה פרובוקציות, דובב גבאי לא מצא את עצמו, רביבו גמור, ז'אן עלוב-חלש, אוהד כהן זה כמו אוויר... כרגיל.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה בגלל ששיחקתם בכחול http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx סתם לקחתם גביע עלינו כששיחקתם בכחול עם השער של רוסו ב-97.

באר שבע שוב עם החוסר יציבות הזו. יש לי חבר שהוא אוהד שרוף של ב"ש והולך כל משחק בבית ובחוץ (גר בת"א כל חייו, מה הקשר בינו לבין ב"ש? מקרי בהחלט...אבל אני מחזיק ממנו בגלל שהוא אוהד את הפועל ב"ש ולא נסחף כמו העדר אחרי הגדולות מבלי זיקה של "מהבית" או משהו כזה) והוא אמר לי שאשכרה יש אוהדים של ב"ש שמסתכלים כל הזמן לראות אם הם קרובים למכבי ת"א, וזה לא מובן לי, איך לעזעזאל אוהדים של ב"ש מסתכלים על מכבי עם החוסר יציבות הזאת? זה לא שב"ש שואפת לאליפות/אירופה...עם כל הכבוד, הקבוצה הזאת צריכה לחשוב רק על דבר אחד: פלייאוף עליון, זהו. זה התקדמות מספיק טובה עבור מועדון שלא שיחק בליגה איזה 7 שנים ובשנה שעברה סיים באמצע הטבלה, אט אט, צעד צעד.

אגב איך היה היום דובב גבאי? רק אני חושב שליאור אסולין עושה נזק להתקפה של ב"ש יותר מאשר תועלת? לא יודע למה, אני לא זוכר משחק שהוא שיחק וב"ש מנצחת השנה...

לירן, מה ציפית מליאור ז'אן? הוא לא שחקן יוצר, הוא הדבר היחידי שיודע לעשות זה להרוס התקפות, ופה ושם לנגוח בקרנות, לא מעבר לזה, הוא לא יודע לתת פסים קדימה, הוא לא יודע לבנות התקפה, אפור ומגעיל.

במצב של הטבלה כיום אין שום סיכוי שעכו, ששיחררה את כל השחקנים הטובים שלה כמעט ובדרך להעיף גם את עראפת תהיה בפלייאוף העליון, כך שבפלייאוף העליון ישנם שלושה מקומות פנויים, כמו שזה נראה כרגע יאבקו עליהן כל הקבוצות במקומות 4-10 ואני לא מצפה שמישהי מהתחתית תזדחל אל המאבק הזה כי זה לא יקרה.

אגב שימו לב לבני יהודה של קשטן, אומנם באופייניות סטייל תקופת הפועל עם קשטן, 0:1 קטן, ובשבוע שעבר הם נשדדו, אבל בני יהודה במרכז הטבלה, עם כל הצרות, אם היו מנצחים בשבוע שעבר ולא נשדדים, הם היו בפלייאוף העליון! העליון! עם כל העונה הגרועה עם קשטן. יהיה מעניין לראות את בני יהודה בשניים-שלושה משחקים הקרובים אם הם יכולים באמת להיצמד לאמצע הטבלה ולא להיגרר חזרה למטה ואולי גם ללכת קדימה. אני חושב שאחת הבעיות הגדולות של בני יהודה זה בזרים שלה. פרט לפדרו גלבאן ואיינוגבה, קשה לי לראות איזושהי תוספת של הזרים של בני יהודה. אל אח של מרינקוביץ' אני לא יתייחס כי הוא 3 ימים במועדון אבל עם כל הכבוד, גארידו, קוסטה הם בינוניים ומטה ואפשר היה לתת לשחקני בית את המקום שלהם, שחקנים מהנוער, אני חושב שאם לבני יהודה היו באמת 3-4 זרים ברמה, הם היו בחלק העליון של הטבלה וקרובים לתל-אביביות, כי מבחינת הישראלים, יש להם שחקנים טובים, גם אם הם מחמיצנים.

על אותו משקל של בני יהודה, גם מכבי נתניה מחברת שלושה נצחונות רצופים ועכשיו מסתכלת לה בניחותא למטה ממרכז הטבלה עם אולי לטישה לחלק העליון, אבל דווקא עכשיו מכבי נתניה תיבחן עם רצף משחקים לא קל (אשקלון בבית, עכו המידרדרת בחוץ, ק"ש בבית ובני יהודה בחוץ) שיכול להזניק אותה אבל מצד שני לסבך אותה.

רק אני חושב שהפסטיבל טרטיאק שהיה פה בשבוע האחרון די גמר את הבחור הנחמד? אם הוא כובש פעמיים עד סיום הפלייאוף כל הפורום הינו אשך.

זה גם עוד יותר מחזק את העמדה ש-5 זרים בליגת העל זה פשוט ביזיון, א. זה ביזבוז כסף של הבעלים של הקבוצות כי במקום להביא 5 זרים במחירים ריצפה, אפשר להביא 3 זרים שבאמת ישדרגו את הקבוצה ויעלו קצת כסף, אבל בגלל שאפשר 5 אז כל הזמן מסתכלים על איך להביא 5 זרים, שבאמת לא צריך.

אם רוצים באמת שהכדורגל הישראלי יתקדם, חייבים להוריד את מכסת הזרים, גם אם זה יפגע בהופעות של הקבוצות הישראליות באירופה ב-3/4 שנים הקרובות, בטווח הארוך זה דבר שיכול לקדם את הכדורגל הישראלי, את השחקן הישראלי והן את הקבוצות עצמן. הרי אין פה זרים משובחים כמעט שמקדמים את הכדורגל הישראלי. במכבי חיפה יש 5 זרים ברמה גבוהה? בהפועל ת"א יש 5 זרים ברמה גבוהה? במכבי ת"א הזרים הם בהכרח חוד החנית? בית"ר? סכנין? נתניה? הפתח תקוואיות? איפה כן? 4 זרים זה מקסימום לפי דעתי, ואם אפשר אז עדיף 3 זרים.

ובכלל עוד משהו שמוזר לי, איך זה שבקיץ, קבוצות מביאות כל מיני זרים של שקל 90 במחסני חצי חינם ובאמצע העונה פתאום מגיעים להם שחקנים שבאמת מצליחים לשדרג חלק מהקבוצות, לגרום למשחק קצת יותר יפה ולהקשות גם על הגדולות כשהן משחקות מולם? מה אי אפשר להביא את אותם שחקנים בקיץ ולהימנע מהביזיון הזה? הרי זה כמה שנים שאנחנו רואים שמביאים לפה כל מיני זרים שנבחנים יומיים באיזה מחנה מאולתר בהונגריה ואומרים עליהם שהם הדבר הבא ובסוף מסתבר שהם בכלל על אשרת עובד בתחנה המרכזית, השנה לדוגמא סכנין, עם כל הזרים המוזרים שהם הביאו, ואני לא מתכוון ליאיא פטי ונסטיה צ'ך. ועכשיו בינואר פתאום שלושה בולגרים שאשכרה נראים כמו שחקני כדורגל, אולי לא המשובחים שבהם, אבל שחקני כדורגל, ולא שחקני שח פח.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ליאור אסולין עד כה היה השחקן הכי חשוב שלנו בהתקפה, הוא רחוק מלהזיק לנו. הוא תמיד נלחם, הוא השחקן בקבוצה שהכי רוצה לנצח, הוא תמיד רץ, תמיד לוחץ על שחקני ההגנה, יודע להטריף את שאר השחקנים שצריך, יש לנו הערכה מאוד גדולה אליו. וכמובן שאי אפשר לקחת את היותו סקורר, למרות שהעונה הוא גם ידע להחמיץ יותר ממה שהתרגלנו ממנו.

דובב גבאי היה כמו שאר חבריו היום, לא מורגש.

ואף אוהד באר שבע שפוי לא מסתכל על מכבי ת"א בטבלה, מה הקשר שלנו לשם? שום קשר.

נערך לאחרונה ב: ‏13/2/11
  15. oFiRzZz Member

גם אני חושב שעשו ממנו יותר מדי ונפחו אותו בגדול אחר משחק וחציאבל עדיין זה מוקדם מדי לנחש לאן זה הולך .. לפה או לא פה ..
    בכל אופן 3 גולים ב4 משחקים זה פנטסטי ( מצד שני קיויו פתח עם 4 מ4....) אבל צריך לראות מה יהיה בהמשך , היום הוא לא היה כל כך במשחק , בכל אופן .