מחזור 21: החלפת משמרות, באיירן מביסה את וולפסבורג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏5/2/10.

1. U&U Member

ניצחון גדול לבאיירן, נקמה מתוקה על ההפסד בשנה שעברה.
    מה שכן, הפתיע אותי מאוד ששאלקה ולברקוזן איבדו נקודות מול יריבות כאלה חלשות.

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כי אליפות לא לוקחים בקרבות צמרת, אלא במשחקים מול קבוצות התחתית במגרשים ביתיים וממש לא קלים.

נערך לאחרונה ב: ‏7/2/10
  3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

וזה בדיוק העניין, אין ממש קבוצות חלשות. הנובר היתה בתקופה נוראית ולמרות ההפסד היום היא עוד תפתיע בכמה משחקים, הרטה היתה בדיחת הליגה והנה אתמול היא כמעט יצאה עם נקודה מברמן. פרייבורג ובוכום כמו גם קלן לקחו היום נ"ק מקבוצות הצמרת ולהזכיר לכם שמיינץ ניצחה בסיבוב הקודם את באיירן.
    בקיצור, הקבוצות הללו זה מכשולים, גם אם קבוצות הצמרת בכל יום נתון עדיפות.

ואני מקווה בשביל וולפסבורג שימנו מאמן חדש ובהקדם כי אם לא הם עוד ידרדרו לתחתית.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ברור שאף קבוצה היא לא באמת חלשה, אבל יחסית לברמן, דורטמונד ושאלקה - בוכום, פרייבורג והאנובר נחשבות חלק מהחלשות של הליגה שלנו. כדי להיות אלופים או אפילו רק כדי להיות קבוצת צמרת, צריך להיות יציבים במשך עונה שלמה ולקחת מהם בקביעות את הנקודות. לא כל אחד מצליח לעשות זאת ולכן לא כל קבוצה מצליחה להתברג בטופ 3.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עזוב סלע, לדוגמא המשחק היום בנירנברג היה מבחינתי הרבה יותר קשה מאשר נגד דורטמונד.

אין לי מושג איך השוואבים ניצחו והשער השלישי גם לא היה רחוק.

סמי קדירה פשוט שחקן מדהים! מומלץ למי שרוצה לראות את השחקן הבא שיביא מיליונים לקופה של שטוטגארט לראות את כל המשחק, הוא עדיין לא מושלם, אבל הוא יהיה כזה, איזה ראיית משחק, איזה מסירות, איזה תיקולים, איזה חוסן גופני, פשוט מדהים (רק לא לבאיירן!).

16 מ 18 ושבוע הבא אנחנו נגד המבורג עם VAN THE MAN

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/2/10
  6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אז מה רוזנר, כל הקבוצות בליגה באותה רמה, אה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx מה אתה מנסה לומר, שנירנברג טובים מדורטמונד ופרייבורג מהמבורג? בשום מקום לא קל לשחק, אבל קבוצה שרצה בצמרת בדרך כלל מאבדת פחות נקודות מול החצי התחתון של הטבלה. אל תמציא אגדות ותאוריות אחרות כי את הנקודות לא לוקחים מול קבצות בליגה השניה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

זה לא מה שאני אומר, אבל במשחק נתון, כל קבוצה בליגה הזאת יכולה להיות מוקש לכל אחת מהמובילות.

לדוגמא כדי שתבין לאן אני חותר, אתה רואה את גיחון או חרז לוקחת נ"ק מבארסה או ריאל? אתה רואה את ברנלי מנצחת את מניו או צ'לסי?

סביר להניח שלא. יש בבונדסליגה לקבוצות תקופות, לבאיירן היה לדוגמא המזל לשחק מול ברמן ווולפסבורג בזמן שהן בכושר רע. אני לא בטוח שלדוגמא בנירנברג היה לכם כ"כ קל כמו היום בוולפסבורג, ושוב אני ימחיש לך את דוגמא מיינץ מהסיבוב הקודם.

אין שום דבר צפוי בליגה, זה מה שאני אומר דון גאון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זה בכל ליגה ככה ללא יוצא מן הכלל אליהו הנביא והדוגמאות שנתת על ריאל מדריד וברצלונה הן לא דוגמאות, כי בגרמניה יש רק קבוצת צמרת אחת קבועה והיא באיירן, כל השאר מתרסקות מסיבות אחרות ואז כמובן שמפסידות לקבוצת תחתית.

כל קבוצות הצמרת באנגליה מפסידות ומאבדות נקודות לקבוצות תחתית, זה לא קורה הרבה, אבל קורה. די לפתח תאוריות ולזבל ת'דיון בשטויות, בחייאת.

והכי הכי גרוע, שאתה מעלה את הטיעון הזה בפני אוהד ליגה אחרת, זה יתפוצץ לך בפנים, כי הוא יספר לך כמה הקבוצות הגרמניות באירופה חלשות ובעצם קבוצות הצמרת בגרמניה בעצמן חלשות והפער בניהן לבין קבוצות התחתית לא כזה גדול, לכן כולן כמעט שוות ושקולות. מה תגיד לו אז?

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הלכתי לדבר עם הקיר... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

מה קרה סלע? חמש ניצחונות שוואבים ואתם רועדים? או מה פשר התגובה שלך?
    ולך תבדוק, תרגיש חופשי, צטט את התגובה שלי בפורומים אחרים, תרגיש חופשי דרלינג.

אני לא אומר שהליגה היא חזקה במיוחד בגלל זה, אני גם לא אומר שום דבר אחר, אני בסך הכל אומר שבליגה הגרמנית כל משחק יכול להיות מוקש מה שאי אפשר להגיד על כל ליגה.

ועל השטויות על ההתרסקות אני בכלל לא רוצה להתייחס, זה לא הדיון על LOST.

וכן קבוצה אחת אההה, ב 4 שנים האחונות פעמיים לא אלופה, כולל עונה אחת במקום ה 4 ..אכן ליגה של קבוצה אחת, אם היית בפורום האנגלים היו שולחים אותך לקטוף תותים, כאן אני בסה"כ ימליץ לך לקחת פאולנר קהה ולהירגע קצת

take it easy

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אנחנו היחידים שנשארים תמיד קבוצת צמרת ואל תקטין ראש ,גם כשאנחנו לא אלופים. השאר מתרסקים כל עונה שניה. אני לא מאמין שאני לוקח חלק בדיון כל כך מטופש שאנחנו בעצם מבקשים ואף אוסרים על אחרים לעשות. אם אתה אומר שקבוצות התחתית לוקחות הרבה נקודות מקבצות הצמרת כי קשה לשחק מולן, הרי שהפערים קטנים יותר מבליגות אחרות, לא? אם הפערים בין הצמרת לתחתית קטנים יותר, אז או שהצמרת חזקה והתחתית חזקה או ששתיהן חלשות. לפי אירופה כנראה שזה יותר קרוב לאופציה מס' 2.

כל הדיון התחיל מאימרה הכי ברורה שאמרתי:

זה הדבר הכי ברור ולכיוון הזה לא הייתה בכלל סיבה לזרוק תגובה.

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלן - המבורג 3:3
    ואן ניסטלרוי התקדם מהיציע (בשבוע שעבר) לספסל היום. ונכנס כמחליף בתוספת הזמן במצב של 3:3. יאנסן עם גול ובישול בעוד משחק טוב שלו בעונה מצויינת שלו. פטריץ' שעלה עם כאבים בברך כבש שניים. במשחקים האחרונים קלן נראים הרבה יותר טוב. האם זה בגלל שפולדי לא משחק? פעם 7 העונה שהמבורג סופגת בדקות האחרונות ומאבדת נקודות בגלל זה.

ברמן - הרטה 1:2
    ברמן עלו עם חולצות מיוחדות (ירוק כהה עם סיומת בצבע זהב) לכבוד 111 שנים למועדון. ברמן עם ניצחון אחרי 5 הפסדים רצופים. הרטה סופגת שערים ראשונים והפסד ראשון בשנת 2010, וזה למרות משחק יוצא מן הכלל של דרובני. עם זאת, במצב של 0:0 נפסל להרטה שער חוקי. השדרים הגרמניים חשבו שהשער של הרטה (זה שלא נפסל היה חוקי) אני חושב שלא. אותי לימדו שכל מגע עם שוער כשהוא באוויר בתוך רחבת ה - 5 הוא עבירה ולא משנה איזה סוג של מגע ומי יזם אותו זו עבירה. ומגע כזה היה בין פרידריך לויזה. זה שויזה לא ממש הלך עם 100% חשק לכדור (כמו לעוד כדור בדקה ה - 90) זה כבר סיפור אחר.

הופנהיים - האנובר 1:2
    האנובר עם הרבה פנים חדשות וגם שיחקו לגמרי לא רע (יחסית). אנדראסון עם משחק ראשון העונה אחרי 8 חודשי פציעה אלסון עם משחק בכורה בקבוצה מבשל לקונה שגם הוא במשחק בכורה בקבוצה. משחק 10 רצוף ללא ניצחון לקבוצה והפסד 6 רצוף. מצד שני הופנהיים עם ניצחון ראשון אחרי 4 הפסדים רצופים, שערים ראשונים בשנת 2010 ושער ראשון לסליהוביץ' מאז נובמבר.

פרייבורג - שאלקה 0:0
    באומיהן פתח בשאלקה. קוראני מצד אחד עם נגיחה למשקוף ומצד שני גם לאידריסו אחת כזו. אבל, גם בורדון נגח למשקוף כדור שכנראה עבר את הקו והיה צריך להיחשב כשער לטובת שאלקה. פרייבורג עם נקודה ראשונה בסיבוב השני ושאלקה כבר עם 7 משחקים ללא הפסד.

בוכום - לברקוזן 1:1
    לברקוזן עדיין ללא הפסד העונה בליגה. הולטבי שעבר משאקלה בחורף עם בישול יוצא מן הכלל בשיוויון של בוכום. וידל עם צהוב 5. הירוואגן, השוער של בוכום, שבעצם גדל בנוער של באיירן, הוא האחראי הכי גדול על התיקו.

12. U&U Member

זה לא מחייב שהליגה חלשה. אפשר לטעון שהליגה חזקה למדי ושהפערים בין הקבוצות המובילות , לבין הקבוצות החלשות יותר קטנים מאשר בליגות האחרות כמו אנגליה וספרד.
    הבונדסליגה מקום רביעי באירופה ודי קרובה לאיטלקית מבחינת מספר נקודות.

13. eran levy Member

אליפות לוקחים בקרבות תחתית? זו רק עוד קלישאה.
    איזה מין דבר זה, אליפות לוקחים בקרבות מול קבוצות תחתית? ומה עם קרבות על שש נקודות? באיירן - בוכום זה שש נקודות? הרי נצחון אחד של לברקוזן על באיירן (או להיפך) ושוב הפער גדל ומשמעות הנצחונות מול קבוצות התחתית שנערכו לפני כן קטנה לה.
    ואני חשבתי שיציבות היא המפתח לאליפות
    בוקר טוב

14. FC_Bayern Member

משחק נהדר שלנו במיוחד במחצית הראשונה, בה ראו היטב כיצד השחקנים מגיעים רעבים למשחק. מהפתיחה היה ניתן לראות את המהירות והרצון להבקיע את שער היריבה וזאת ע"י פעולות מאוד מהירות בחלק ההתקפי החל מניצוחו של אריאן רובן הנפלא וכלה באוליץ' הנהדר שפשוט לא חודל מלשרוף שטחים על המגרש.

אני מאוד מרוצה מהיכולת של השחקנים הבווארים. לדעתי זו נקודת זכות גם למאמן ואל-חאל, שעושה עבודה ומכין את הקבוצה שלו כך שתיראה משופרת ממשחק למשחק, וזה הדבר הכי חשוב שאפשר לקחת מהשבועות האחרונים.

לעומת זאת, ההגנה עדיין נראית מבוהלת לעיתים. כל זאת מופנה לארגנטיני שלנו, דמיקליס, שהוא בהחלט החולייה החלשה ומרבה לאבד כדורים ולהשתמש בהם בצורה חסרת-בטחון בעליל. ואן בויטן נפלא, לפחות הוא תומך והורס את ההתקפות של היריבה פעם אחר פעם, ואכן נחשב למעוז ההגנה הבווארית.
    באדשטובר משחק בינוני + כמגן ימני, אבל זה בסדר גמור בהתחשב בזה שתפקידו הטבעי הוא בכלל בלם. לאם כמובן נפלא בכל צד שירכיבו אותו, ועדיין אני רוצה לראות מגן ימני איכותי שישתלב אצלנו טוב, עם הסטה של לאם שמאלה, והרכבתו של הולגר יחד עם דניאל במרכז.

שווינשטייגר מראה נוכחות ומנהיגות באמצע, ומנווט את המשחק בצורה יוצאת מן הכלל יחד עם הקפטן ההולנדי, שגם הוא משתפר העונה ומראה יכולת מצויינת.

תומאס מולר- אין הרבה מילים להכביר על הילד הזה. פשוט נפלא. הבישול שלו בשער הראשון לרובן- מהלך גאוני של ילד מחונן שהגיע מהנוער והוכיח לכולם מה הוא שווה. כל הכבוד.

המכונה הבווארית ממשיכה לדרוס את ל הנקרה בדרכה, שבוע הבא נגד דורטמונד בסופר-קלאש נוסטלגי, שיגרום לנו להתענג ולהתרפק על הקרבות ההיסטוריים בין שתי האימפריות הללו. שיהיה בהצלחה בהמשך הדרך...

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

תחתית ומרכז טבלה, כן כן. כמה עונות כבר באיירן לקחו את אליפות כאשר הם הפסידו פעמיים, בבית ובחוץ לקבוצה שהייתה במקום השני? למשל לברמן. תקרא טוב טוב את הדיון ותראה שצויין כאן בברור שלהתברג לטופ 3 צריך יציבות לאורך זמן ולדעת לקחת את הנקודות במגרשים קשים (כמובן של קבוצות התחתית ומרכז הטבלה). זה לא עוזר כלום שאתה נותן משחק גדול מול קבוצת צמרת ואז עושה פעמיים תיקו מול קבוצות אחרות. זה מה שמבדיל קבוצת צמרת לאחת שלא מסוגלת להתברג בצמרת.