מחזור 21 בליגת העל: 1:1 בדרבי הגדול של תל אביב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏4/2/11.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד שער אחד מול אשדוד והיינו משווים את השיא של הניצחון הכי גדול שלנו (6-0 על מכבי יפו ב77/78).
    כדורגל מהנה, ניצחון מהנה ואין קבוצה בליגה שיותר כיף להביס מאשר את אשדוד השחצנית.

http://images.one.co.il/Images/Packages/14754/557_372/IMG_2365.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/2/11
  2. JackSparrow Member

לעומת מה שכתבת בסיקור, לפי דעתי המבחן האמיתי שלו בדרבי ולא במשחק גביע... אני מאוד מקווה שבעזרת השם ננצח סוף סוף.

אבל אפילו אם לא ננצח, עדיין אפשר לקחת אליפות... בעיקר עם הקיזוז... וזה דבר שאי אפשר להתווכח בנוגע אליו, למרות שאני מוד רוצה לנצח את הדרבי. איווניר הגיע הנה בכדי לקחת אליפות ולא לנצח דרבים.

נ.ב
    הדרבי שבפלאוף העליון יהיה הרבה יותר חשוב וגם יצור הרבה יותר רעש.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חברה, תרשמו לפניכם, עודד גביש הוא בלם העתיד של נבחרת ישראל.
    באמת שאני לא זוכר בשנים האחרונות בלם צעיר שכל כך הרשים אותי בסגנון המשחק וביכולת שלו. אגרסיבי, קורא טוב את המשחק, בנוי כמו סוס, מתקל נפלא, איום ממשי כשעולה למעלה במשחק ההתקפה ובעיקר כל כך שקט במשחק שלו. חבר שלי אמר לי שמפתיע אותו שבלם בן 26-27 עם היכולות שלו לא הגיע לליגת העל קודם. תיקנתי אותו במהירות, הוא רק בן 21, איזה בלם!

http://crazyred.co.il/userfiles/image/2010_2011/gavishhh.Xxx

4. Igi Member

לא הבנת את מה שהוא כתב. הוא היתכוון שלפני שהתחילו שני המשחקים אין ספק בכלל שצריך לשדר משחק של מועמדת לאליפות על פני דרבי פ"ת באיצטדיון ר"ג וזה לא משנה איך הם היתפתחו.

5. Number 8 Member

אין שום סתירה בדברים. מחר המבחן השני האמיתי של איווניר וביום שלישי האחרון היה המבחן הראשון שלו. בראשון הפסדנו, מקווה שנצליח בשני.

יש הבדל בין אם לא ננצח לאם הפועל תנצח. אם לא ננצח אז מילא, הפער מהפועל יישאר אותו דבר, אמנם חיפה תברח מעט אבל היא עוד תאבד נקודות, בזה אני לא דואג, מי שכן אני דואג זו הפועל שאם היא תנצח אז לא רק שהיא די תברח לנו, היא גם תמשיך את הרצף בדרבים תוריד את הביטחון של השחקנים לרצפה כי שוב לא ניצחנו. בגדול הכל פה זה "אם", צריך לחכות למחר, אבל מחר מונח יותר משקל מאשר המשחק נגד מכבי חיפה בקריית אליעזר.

6. JackSparrow Member

הדרבי הזה כפליים חשוב מהמשחק במחזור 16 מול חיפה, כפליים.

תשמע, אם נצח את הדרבי המצב שלנו יהיה בשמיים וגם הביטחון, אבל אם לא ננצח את הדרבי... המצב ישאר בערך אותו הדבר כמו עכשיו, בערך 50% אליפות.

אסור לך לשכוח, שאפילו שהמשחק הזה חשוב ישנם עוד 9-10 משחקים לפנינו עד הקיזוז מה שאומר שזה עוד 25-30 נקודות המתחרות שלנו(חיפה והפועל) עלולות להפסיד עוד הרבה נקודות בדרך? מה שגם יש את הקיזוז שהוא בכלל יבוא לו בשמיים אני מאמין וגם את הדרבי בלפאוף העליון שהוא פשוט הרה יותר חשוב.

תוסיף לזה את העובדה שיצחקי צריך לחזור כל רגע ותוסיף לזה את העובדה שהשחקנים שלנו יוכלו להתחבר עוד קצת עד הקיזוז ואולי נראה עוד קצת דרך ושיטת משחק. אז אפילו אם נפסיד את הדרבי, ישנם דברים שיכולים עלבוד לטובתנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

עכשיו בנוגע לדרבי הזה:
    לפי מה שנראה? כל עובד לטובתינו (קצת). דה סילבה כבר לא בהפועל, שכטר פצוע (מה שאומר שהוא לא יהיה להם בפלאוף העלון למרות שלנו יהי את יצחקי!) וגוטמן בבית חולים (שירגיש טוב). לנו אין את ניבאלדו ואת יצחקי, אך אי אפשר להתעלם מן העובדה שהמכות שהם קיבלו, כפליים כואבות.

אני שמח שאנחנו מסכימים אתה לא מאלה שאומרים "אם נפסיד את הדרבי אין אליפות!!!#!@#" או "הדרבי מעל הכל!!!@#" כמו אידיוטים.

7. Number 8 Member

כמו שאמרתי ממכבי חיפה אני לא דואג, היא עוד תפסיד נקודות ולא מעט, מי שהכי מדאיגה אותי היא הפועל תל אביב שלא מפסיקה להבקיע רביעיות וחמישיות, אני מאוד חושש לגבי מחר אך יחד עם זאת דיי אופטימי. הפסד והפועל בורחת והביטחון שלנו ברצפה ואני לא יודע אם נצליח להתאושש מזה בזמן הקרוב לפני שחיפה והפועל ייברחו, ניצחון שלנו ויהיה קשה מאוד לעצור אותנו, אנחנו רק צריכים את הדחיפה הזו, כמו שילד לומד לרכב על אופניים לבד אז האבא נותן לו את הדחיפה ואחר כך הוא ממשיך לבד, בדיוק ככה אנחנו, ניצחון מחר אחרי כל השנים האלה ייעלה לשחקנים את הביטחון לשמיים ומשם רק נרוץ. בעזרת ה' ננצח מחר.

קודם כל חשוב להדגיש שדה סילבה כבר לא בהפועל כך שכבר ירד מישהו שיבקיע מולנו בראש וגם אין אותו בהגנה שלבעדיו הפועל קבוצה שונה לגמריי. ההגנה עם באדיר ופרנסמן די חלשה ומאוד מחוררת, אניימה מציל אותה כל פעם מחדש ואת זה אנחנו צריכים לנצל מחר, את ההגנה החלשה שלה ולא להיות נאיבים כמו מכבי נתניה בשבוע שעבר. גם איתי שכטר פצוע, לפחות אין אותו ואת רוני גפני שיעשה לנו בית ספר אבל יש את בן סהר שנמצא בכושר מצויין. שוב, אנחנו צריכים לנצל את חולשת ההגנה של הפועל כי בלי דה סילבה היא ממש לא אותו דבר.

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/11
  8. Fanatic Member

ספארו, עד מתי תמשיך להתעקש? המטרות של מכבי מתחילת העונה הן אליפות וגביע. עפנו מהגביע מול הפועל פתח תקווה בשלב כזה מוקדם? כישלון של איווניר. שלא נדבר על זה שחלק גדול מההפסד הזה באשמתו.

ומה יש לך, נולדת ב3 שנים האחרונות? למרות השליטה המוחלטת של הפועל, הדרבי כן מעל הכל. וכן אם נפסיד את הדרבי הזה קרוב לוודאי שלא תנצח גם חיפה ואת הפועל במשחקי הפלייאוף, אז איך יהיה אפשר לדבר על אליפות?

9. Number 8 Member

אגב, בנוגע לויכוח של את מי צריך לשדר - לא משנה נגד מי המשחק, תמיד צריכים לשדר את המובילה. מכבי חיפה היא המובילה כרגע ולכן שידרו אותה וגם משחק נגד סכנין זה לא כזה גרוע על הנייר. אם כבר היו צריכים לוותר על משחק זה על באר שבע נגד אשדוד(בדיעבד יצא משחק טוב) ובמקרה השני את בית"ר נגד בני יהודה. בשום פנים ואופן לא לוותר על משחק של המוליכה, לא משנה נגד מי.

10. Number 8 Member

http://img684.imageshack.us/img684/134/58918728.Xxx מכבי ת"א - הפועל תל אביב http://img69.imageshack.us/img69/1870/37059482.Xxx

יום ראשון ה-6.2.11, שעה 20:45, איצטדיון "בלומפילד" ביפו, שידור ישיר בערוץ 11.

מכבי ת"א תארח מחר את הפועל לדרבי אחרי שלא ניצחה אותה בליגה כבר 3 שנים, מאז אותו דרבי ב-9.3.2008 - טל חן העלה את האדומים ליתרון בדקות הפתיחה, יאניק קאמאנן השווה אחרי שילוב מסירות צרפתי בין רודי חדד לאלן מסודי ויוסי שבחון, שמשחק היום בהפועל, הבקיע בנגיחה חמש דקות לסיום והביא את הניצחון לצהובים. זה כאמור הייתה הפעם האחרונה שהשחקנים והאוהדים של מכבי ראו את תל אביב צהובה, מאז הפועל יוצאת מהדרבים עם ידה על העליונה או שיש חלוקת נקודות. למעשה מכבי תגיע לדרבי מחר בתקופה טובה, הקבוצה של מוטי איווניר ניצחה 4 משחקים רצופים בליגה אך התנופה נעצרה אחרי ההפסד 3:1 להפועל פתח תקווה בגביע המדינה, ולמעשה מוטי איווניר נכשל במבחן הראשון החשוב שלו. אמנם מכבי ניצחה את הפועל פתח תקווה במסגרת הליגה ביום שבת האחרון אבל עדיין היא לא הציגה יכולת טובה, והיכולת החלשה הזו באה לידי ביטוי ביום שלישי בגביע. בנוסף ליכולת החלשה, איווניר העלה הרכב די הגנתי כאשר סידיבה, אלברמן ושירן יניי עלו יחדיו בקישור, יובל אבידור רץ על הקו ואלירן עטר פתח כחלוץ בודד. מעבר לזה ששירן ייני מציג יכולת חלשה מאוד, גל אלברמן לא מראה אחוז אחד מהיכולת הטובה שלו שהיה בבית"ר ויובל אבידור לא יכול לתרום יותר ממהירות, אלירן עטר לא יכול לשחק כחלוץ בודד ועובדה ברגע שראנגלוב נכנס ועטר ברח יותר הצידה, הוא גם הבקיע אבל כמו שכולם יודעים זה היה שער שלא הספיק לכלום. אז כאמור מוטי איווניר נכשל במבחן הראשון שלו וזה עלה למכבי בגביע המדינה, שנה שישית ברציפות שמכבי לא תזכה בגביע, ומחר יש לו מבחן שני ואולי המבחן החשוב ביותר, לפחות על הפלייאוף. הוא צריך שמכבי תישאר בתמונת האליפות כי הפסד מחר ירחיק אותה די משמעותית מהפועל וממכבי חיפה, וכמובן שהוא והשחקנים רוצים להחזיר את הכבוד למועדון, לאוהדים ולנצח בדרבי אחרי 3 שנים.
    מבחינת ההרכב, מוטי איווניר מתלבט האם לפתוח עם התקפה מרובה כאשר אלירן עטר, שהיה בספק לדרבי אך ערך היום אימון מלא, וראנגלוב ייפתחו יחדיו בהתקפה או עם קישור מעובה כשגיז'רמו ישראלביץ' יתפוס מקום בקישור במקום ראנגלוב בהתקפה ואלירן עטר יישחק כחלוץ בודד, למרות שזה לא הכי הצליח ביום שלישי בגביע. מעבר לכך, פאביצ'ביץ' שנפצע ביום שלישי וסטרול שהיה בספק גדול למשחק, ערכו אימונים מלאים ושניהם ייפתחו מחר במרכז ההגנה כאשר קלמי סבן ויואב זיו יהיו המגנים. המקומות של סידיבה, אלברמן, בוזגלו ומדוניאנין בטוחים ב-11, וכאמור איווניר מתלבט האם לפתוח עם גיז'רמו בקישור או עם ראנגלוב בהתקפה. יובל אבידור ודור מלול המאכזבים, נשארו מחוץ לסגל. מי שכן יהיה בסגל הוא חלוץ הנוער, מונס דאבור, ששיחק מחצית היום בליגה לנוער ואפילו כבש.

http://img137.imageshack.us/img137/1020/97928527.Xxx
    יצבעו את בלומפילד בצהוב ורוצים לראות דרבי צהוב אחרי 3 שנים. אוהדי מכבי ת"א.

הפועל תל אביב תגיע לדרבי מחר עם הרבה ביטחון. הקבוצה נמצאת במקום השני עם 45 נקודות, שלוש פחות ממכבי חיפה אבל לה יש משחק חסר, ולמעשה אם הפועל תנצח מחר, היא לא רק תחזור למקום הראשון אלא גם תרחיק את מכבי מהפסגה עד ל-7 נקודות שזה כבר לא מעט. כאמור הפועל תל אביב משחקת כדורגל טוב כבר הרבה זמן, מלבד פאשלה פה ושם, היא מצויינת, היא ניצחה 7 פעמים מ8 המשחקים האחרונים ולא הפסידה ובכלל הבקיעה 24 שערים בשמונה המשחקים האחרונים שזה נתון מדהים. במחזור האחרון היא ניצחה 1:2 את מכבי נתניה, והרבה יגידו שזה היה במזל גדול כי נתניה הגיעה להרבה הזדמנויות, תקפה, ניצלה את חולשת ההגנה של הפועל שבלי דה סילבה שעזב לזלצבורג, היא לא אותה הגנה, אך כמו תמיד וינסנט אניימה הציל אותה ולבסוף הפועל ניצחה. בגביע, הפועל טיילה בקלילות לשלב הבא עם 7:0 על עירוני קריית אתא מליגה א'. מעבר לתקופה הטובה ולמצב שלה בטבלה, הקבוצה והשחקנים מגיעים עם הרבה ביטחון לדרבי כי הם לא הפסידו כבר שלוש שנים ברציפות בדרבי ואת הדרבי בסיבוב הראשון הפועל ניצחה משער של ערן זהבי בדקות הפתיחה ושוב השאירו את מכבי בלי כלום. מה שכן, השחקנים ייצטרכו להסתדר בלי אלי גוטמן על הקווים, שבעייני רבים הוא המאמן הטוב בישראל, בגלל התקף לב שעבר ביום שבת האחרון וצווה עליו לנוח מספר שבועות לפני שהוא חוזר למגרשים. גם בלעדיו ועם יוסי אבוקסיס הקווים ולמרות בלומפילד שאמור להיות כמעט כולו צהוב מלבד 1800 אדומים, במועדון מאמינים שהשחקנים ימשיכו את ההגמוניה האדומה בעיר.
    אז מלבד אלי גוטמן שייחסר על הקווים וללא דאגלס דה סילבה שעבר לזלצבורג האוסטרית, יוסי אבוקסיס ייצטרך להסתדר גם ללא איתי שכטר שגמר את העונה ובמקומו ימשיך לפתוח בן שהר שלא מפסיק להבקיע במחזורים האחרונים. טוטו תמוז ייפתח לצד בן שהר בהתקפה, סלים טועמה ייחכה להזדמנות שלו מהספסל וויקטור מרעי מקווה לעלות כמחליף, במיוחד אחרי שהבקיע צמד ביום רביעי האחרון בגביע.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/999/517.Xxx
    השחקנים ייצטרכו להסתדר בלעדיו. אלי גוטמן.

הרכבים משוערים:
    מכבי ת"א: לירן שטראובר, קלמי סבן, פאביצ'ביץ', אבי סטרול, יואב זיו, סידיבה, גל אלברמן, מאור בוזגלו, מדוניאנין, דמיטאר רנגלוב (גיז'רמו ישראלביץ'), אלירן עטר.
    הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, דני בונדר, ביבאן פרנסמן, וואליד באדיר, דדי בן דיין, אביחי ידין, שי אבוטבול, ערן זהבי, גילי ורמוט, טוטו תמוז ובן שהר.

11. JackSparrow Member

"ספארו, עד מתי תמשיך להתעקש? המטרות של מכבי מתחילת העונה הן אליפות וגביע. עפנו מהגביע מול הפועל פתח תקווה בשלב כזה מוקדם? כישלון של איווניר. שלא נדבר על זה שחלק גדול מההפסד הזה באשמתו."
    ואיך מה שאתה אומר שונה ממה שאני אומר? אני יודע שהגביע הוא דבר נורא חשוב, אבל הוא לא המבחן הכי גדול וחשוב של איווניר - אלא הדרבי.

אכן, חלק ממהפסד הזה באשמתו כי הוא זילזל, לא אומר אחרת.

אבל! גם לאוהדים יש חלק קטן באשמה, אבל ממש קטן. אפשר להגיד 90% של איווניר ו10% של האוהדים. תכנס רגע לראש של השחקים, תדמיין שאתה במשחק וכל האוהדים צועקים לך "הדרבי הכי חשוב" או "רק תביאו את הדרבי" מה יוצא מזה? שאתה חושב רק על הדרבי ושוכח מהמשחקים שבאים לפני וחושב לעצמך "הם לא כלכך חשובים כמו הדרבי, אז צריך לשמור כוחות". אתה מבין? גם לאוהדים יש חלק מאוד קטן מהעניין הזה, אבל כן, רוב ההאשמה היא של איווניר.

* * *

"ומה יש לך, נולדת ב3 שנים האחרונות? למרות השליטה המוחלטת של הפועל, הדרבי כן מעל הכל. וכן אם נפסיד את הדרבי הזה קרוב לוודאי שלא תנצח גם חיפה ואת הפועל במשחקי הפלייאוף, אז איך יהיה אפשר לדבר על אליפות?"
    הדרבי לא מעל הכל, הוא אכן חשוב מ"סתם" משחק ליגה רגיל, אבל לא יותר מזה, כשאתה אומר "הדרבי מעל הכל" אתה אומר שהוא גם מעל הגביע ומעל אליפות.

אפילו אם נפסיד את הדרבי הזה, שום דבר לא אומר שנפסיד את הדרבי בפלאוף, כל דרבי/משחק גדול חוקים משלו, קח כל משחק של קבוצה גדולה/דרבי משל עצמו ואל תערבב. קח לדוגמה את בית''ר שמשחקת גרוע, פתאום מול חיפה והפועל מתחילהל שחק די טוב וכמעט נצחה את הפועל וחיפה (או אם אני מגזים - היית שווה תיקו ולא נפסד). כל משחק תשפוט לגופו, אפילו אם נפסיד את הדרבי הזה, עדיין ישנו סיכוי לקחת אליפות (כמובן שפחות... לא אומר אותם סיכויים). בעיקר כשיש לך את הקיזוז בדרך ושהיריבות שלך יכולות להפסיד עוד הרבה נקודות בדרך לקיזוז.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

12. Number 8 Member

אף אחד לא אמר שהגביע הוא המבחן הכי גדול של איווניר... הוא אחד המבחנים. ובטח שהדרבי הוא לא המבחן הכי גדול של איווניר אלא מבחן נוסף.

ולא, איווניר לא אשם בגלל שהוא זילזל אלא הוא פשוט עלה עם הרכב לא טוב.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

13. שער 7 Member

אין משחק שיותר מפחיד אותי מהדרבי. לקריית אליעזר אני בא בלי ציפיות, כנ"ל גם לטדי, אבל כשאני שומע את המילה "דרבי" אני מכווץ מפחד, אבל מצד שני בא עם רוח לחימה בלתי פוסקת. מקווה שגם השחקנים יבואו עם התחושה הזאת מחר. המשחק הזה משמעותי לא רק למאבקי הצמרת העונה הזו, אלא גם לעונות הבאות. ניצחון ואנחנו לא נותנים למכבי חיפה לברוח, הפסד יכניס את הקבוצה ללחץ, ויעשה לנו מרוץ משולש על האליפות עד לסיום העונה. זה לא משנה מה יחסי הכוחות, ואני מודע לכל הקלישאות ש"לדרבי חוקים משלו", ואני בטוח בכך גם לקראת מחר. אז נכון, אומרים לי שאין לי ממה לחשוש, ושמכבי לא ברמה שלנו, אבל אני לא מאמין בזה כלל וכלל. אני מאוד חושש מהמשחק הזה ומההשלכות שיהיו לו בהמשך. על פניו, הלחץ הוא עלינו ללא צל של ספק, ומכבי מגיעים אחרי ההשפלה בגביע ועם מוטיבציה מיוחדת, אבל מי כמו יוסי אבוקסיס יודע מה זה דרבי, רק שהפעם אין את אלי גוטמן שיחפה עליו. כל טעות במשחק הזה היא קריטית, אסור לתת למכבי לחזור לעצמה על הגב שלנו, פשוט אסור.
    אסור גם לשכוח שמצפים להפועל משחקים קשים מאוד לאחר הדרבי (מכבי פתח תקווה בבלומפילד, באר שבע בוסרמיל, מכבי חיפה בבלומפילד ובית"ר בטדי, אם אני מוציא בחשבון גם את מה שנוגרל בגביע), כך שהפסד כאן עלול ליצור כדור שלג ענקי.
    רק שהמשחק יעבור בשלום. הגיע הזמן אומרת אימי.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ספארו, אתה פשוט מנותק מהמציאות, התלבטתי על כך קשות, אבל עכשיו אין לי ספק בכך.

אתה חי בכל מיני סרטים, וואלה לא יודע מאיפה, הייתי שמח לדעת מה אתה לוקח, שעושה אותך כל כך ב-היי ובאופטימיות, אבל אתה פשוט מבלבל בשכל.

אתה לא יכול לקחת אליפות אם אתה מפסיד מחר, אתה יכול להגיד קיזוז עד שנה הבאה, אבל זה לא יעזור לך. בסופו של דבר, בגלל הקיזוז, אתה מתמודד מול הקבוצות הגדולות ולא מול הקטנות, כך שאתה מדבר שטויות על אפשר לקחת אליפות.

הפסד מחר ומכבי סוגרת את העונה סופית ורשמית. נכון גם במחזור 16 היינו עם 8 נקודות הפרש מחיפה והפער הזה טיפה הצטמק, בעיקר אודות לגל כהן בשבוע שעבר, אבל עם כל הכבוד, המבחן של מכבי, הוא לא מקצועי, אלא פסיכולוגי, להראות שמכבי מסוגלת לנצח.

ובבקשה ממך, תפסיק להגיד שהכל הולך לטובתינו, כי זה מוכיח שלא היית בדרבים ב-10 השנים האחרונות, משהו שאני די בטוח בו במיליון אחוז (לא יודע לגבי האחרונים, אבל מה שבטוח לגבי דרבים לפני 7, 8, 9, 10 ו-15 שנים...) אין שום דבר שהולך לטובתינו, אין כזה דבר בדרבים. כל כך הרבה פעמים מכבי הגיעה כשהיא מעל הפועל והיתה עדיפה מקצועית והיא חרבנה במכנסיים בדרבים, אין פה קשר בכלל למי משחק על הדשא, אלא למה שהוא נותן, ועד היום, כשהחרב היתה מונחת על הצוואר, השחקנים של מכבי לא סיפקו את זה, לא נגד חיפה ולא נגד הפועל ת"א.

הדרבי הוא מעל לכל! כי הדרבי הזה יסמן אם אתה תיאבק על האליפות או תסיים במקום השלישי! אבל כמו שאמרתי, אתה מנותק מהמציאות, אתה לא יכול לראות את זה, כי ההבנה שלך מסתכמת ב-FM11 וקודמיו.

העניין שאתה מדבר על זה שהיריבות אולי יאבדו נקודות, עד היום היו 63 נקודות בקופה, מתוכן מכבי חיפה לדוגמא לקחה 48, והפועל עד מחר, לקחה 44 מתוך 60, משמע הם הפסידו 15 ו-16 נקודות בהתאמה. אתה רק שתדע, הפסדת כבר 19, שזה כבר יותר מהן, מה שאתה לא יודע ולא שם לב אליו, כי שוב, אני לא מצפה שתבין או תשים, ככל שהעונה מתקדמת, קבוצות מאבדות פחות נקודות, בטח כשהן לא פותחות בסערה של 15 מ-15 בנצחונות, כך שהסיכוי שהפועל וחיפה יאבדו נקודות הוא הרבה יותר קטן מאשר אתה תאבד נקודות.

לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד בקטע של הדרבים, אתה מדבר שטויות, שחקנים לא חושבים ככה בנוגע לדרבים, ולמשחקים אחרים, ואין שום קשר בין זה לבין ההדחה מהגביע, מה שעוד מוכיח שכנראה לא ראית שום משחק של מכבי העונה, זו היכולת של מכבי, לטוב ולרע, יכולת משעממת, מגעילה, אומנם 100 מיליון שקל, אבל המשחקים מגעילים, וזה לא משנה מי עומד על הקווים. אם ניקח אליפות? יזכרו שהיא תיהיה מגעילה כמו האליפות הראשונה של בית"ר בעידן גאידמק וכמו האליפות האחרונה שמכבי חיפה לקחה עם אלישע.

תפסיק להיתלות באילנות גבוהים, אתה מדבר על יצחקי, עם כל הכבוד ליצחקי, הבן אדם קרע את הרצועה, לא שיחק חצי שנה, לא התאמן חצי שנה, מה נראה לך שבפלייאוף הוא יחזור ויעשה הוקוס פוקוס? אם כן, מקומך עם צ'יקו ודיקו והקסמים לא במגרשי הכדורגל. להפועל אין את שכטר? אז מה. גם בדרבי הקודם, שכטר שיחק ועדיין אבי סטרול שיתק אותו הרמטית והוא היה הבעיה הפחות גדולה של מכבי. גוטמן לא מאמן? גם איווניר לא, אבל איווניר הוא לא מאמן בכלל, גוטמן בגלל אילוצים.

מי שחי בסרט שאם מכבי תגיע לפלייאוף עם 4 הפסדים להפועל וחיפה ואז תנצח את שתיהן וייקח אליפות, אני ממליץ על מקום קטן, בבת ים, נקרא אברבנל, אם אתה רוצה, גומא אגייאר ידריך אותך איך להגיע לשם.

איווניר נכשל בגביע - זה כישלון אישי שלו, עם ההרכב שהוא העלה, על ההפסד וכל ההיבטים, כישלון שלו! ש-ל-ו.

הפסד מחר = כישלון של איווניר.

דרבי זה דרבי, הכל יכול לקרות. הפועל היתה למעלה ומכבי, שהיתה למטה, ניצחה אותה, מכבי היתה למעלה והפועל שהיתה למטה ניצחה אותה, אין פה חוקים, אין שום חשיבות למיקום בטבלה, לאיזה מחזור זה, לדרבי חוקים משלו. מה שכן, הדרבי הזה יקבע לאן פניה של מכבי הולכות. ניצחון = מאבק על האליפות. הפסד = הליכה סופית ומוחלטת לים. תיקו = האשלייה נמשכת.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי לא יקחו אליפות כי הם לא מספיק טובים ולא מספיק יעילים לעומת הקבוצות איתם היא מתמודדת על האליפות.
    הפועל ת"א משחקת כדורגל טוב יותר ממכבי ת"א, מכבי חיפה יעילה יותר ממכבי ת"א.
    האלופה תצא מחיפה או הפועל ת"א, השאלה מי יתן אליפות, האיכויות שיש להפועל ת"א בסגל או היעילות של חיפה היא שאלת מיליון הדולר. לי יש הרגשה שגם השנה האליפות תהיה אדומה.