מחזור 21 בליגת העל: 1:1 בדרבי הגדול של תל אביב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏4/2/11.

1. Raulito Madridista

הדרבי הגדול כבר מגיע אוטוטו אבל גם המשחקים שיש היום הם בסדר גמור, מעין חימום.

לא רואה את מכבי חיפה נתקלת בקשיים מיוחדים במשחק בית נגד בני-סכנין. עידן ורד נכנס לאט-לאט לכושר שאפיין אותו בימי בית"ר ירושלים. סכנין ספגה הפסד משפיל מאוד בגביע המדינה ולא משנה כמה היא תתבנקר - זה לא יעזור לה. חיפה אומנם מאבדת נקודות במשחקי הבית, אבל יש גבול.

האם נראה שינוי סוף-סוף בדרבי של פ"ת? קשה לדעת. הקבוצה של פרדי דוד איכותית יותר בכל עמדה על המגרש, אבל משהו לא טוב קורה שם לאחרונה ובהפועל פ"ת מנגד יש שיפור עצום, וניצחון מרשים כמו נגד מכבי ת"א בגביע הוא מאוד משמעותי. אם הפועל פ"ת תעלה לכר הדשא עם המנטאליות הנכונה אז אולי היא תפתיע. קדוסי וצרפתי נמצאים בכושר טוב והם יכולים להקשות על ההגנה האיטית של מכבי פ"ת. אבל מהצד השני, עומר גולן רק מחכה למשחקי הדרבי...

אני מאוד מעריך את קלינגר כמאמן אבל באר-שבע קצת פרווה בינתיים, צעד קדימה ושניים אחורה. לא שאשדוד יותר טובה - גרגורי עד עכשיו מתגלה כבלוף גדול. אני קונה עוד משחק אטרקטיבי כמו בסיבוב הקודם רק בלי התקרית עם השופט. אגב, שימו לב שבמידה ומפחיתים לבאר-שבע שתי נקודות ומעבירים אחת לאשדוד, יענו מתייחסים אך ורק לתוצאה על כר הדשא - אשדוד נמצאת היום מעל באר-שבע בטבלה. החיסרון של אסולין אמור להיות מאוד משמעותי ומעניין אם דוד רביבו יתן מעצמו יותר. באשדוד מנגד, יותר טוב שמקרייב לא משחק עם איך שהוא נראה העונה.

עד מתי דרור קשטן ימשיך לבזות את עצמו? הוא היה חייב לשים את המפתחות על השולחן אחרי התבוסה הקשה בגביע. אומרים שמאמן לא מסוגל באמת לשנות הרבה תוך שבועיים - אבל בית"ר של רוני לוי נראית הרבה יותר טוב - מתלהבת, מאורגנת ויציבה. בני-יהודה, בטח בכושרה הנוכחי, לא יכולה להוות יריב. אצל רוני לוי אין חוכמות ויבואה שלא פוגע כבר עשרה משחקים - נשלח לספסל. מעניין אם ברוכיאן יספק משב רוח מרענן לקישור. ההחלטה להציב את מישאלוב כקשר התבררה כנכונה. לא מובן לי למה דווקא גלבאן פותח על הספסל של בני-יהודה. אגב, שלומי לוי, החלוץ הצעיר של בני-יהודה, הוא בן-דוד של החבר הכי טוב שלי שהוא אוהד בית"ר. הוא חצוי לקראת המשחק...אני בכלל לא - בהצלחה לשלומי לוי ובני-יהודה. אם בית"ר תנצח היא תיחלץ לראשונה העונה מהתחתית.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני הולך לפי הזיכרון של אתרי הספורט וב-2 היה רשום ככה,אני בקושי זוכר את מי אנחנו ניצחנו בטח שלא קבוצות אחרות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

דור - בקשר לקשטן אני ממש מסכים איתך,בני יהודה זה לא זה איתו וזה גם לא נראה שיהיה שיפור אז שהוא ישים את המפתחות על השולחן.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני באמת חושב שהפועל רמת גן קבוצה לא רעה, בטח עם החיזוק שהם עשו שם, אבל אנחנו בתנופה ואנחנו צריכים להמשיך אותה. שיחקנו נהדר במשחקים האחרונים ומול בני יהודה הצלחנו גם להבקיע ואני מקווה שזה ימשך. חן עזרא יחסר לנו מאוד, אבל מה שהביא את הנצחון מול בני יהודה זה צמד החלוצים שלנו, שאני מקווה שימשיך להביא את הסחורה גם במשחק מול האורדונים.
    אוקוצ'ה יבוא לאכול לנו את הראש. אני מקווה שהוא יתחיל להצליח רק מהמשחק הבא.

http://up203.siz.co.il/up3/zhzqq1tzmbnx.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏5/2/11
  4. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

חייבים לנצח את הדולפינים היום. 8 משחקים ורק ניצחון אחד, זה באמת מוגזם, אסור להפוך את זה ל9 בעיקר לקראת המשחקים הקלים (על הנייר ובטח ביחס לפתיחת הסיבוב) שצפויים לנו בעתיד הקרוב.

לפי אתרי הספורט, נאסר עולה, רביבו עולה. אני לא יודע לגבי נאסר, אומרים מרשים באימונים, אבל במגרש לא ראינו ממנו משהו מיוחד. ורביבו? באתי להגיד שהוא לא משהו והכל, אבל אז נזכרתי - אנחנו משחקים נגד אשדוד. נקווה שהוא ייתן את התצוגה שהוא נתן ב-יא'. דובב גבאי אמור לפתוח בהרכב. אני מצפה ממנו לגולים, אבל הוא התאמן רק 3 אימונים עם הקבוצה, אז אני לא בטוח מה יהיה איתו היום.

ציפיתי להרבה מהקבוצה של גרגורי ואתמול ראיתי שנתתי להם מקום 3 בטבלת ההימורים בתחילת העונה. איפה אני ואיפה המציאות. בכל מקרה, הם לא אמורים להוות איום כל כך גדול ואנחנו צריכים לנצח. אני זוכר שזו הפועל ב"ש והכל, אבל אם יש משחק שלדעתי אנחנו יכולים לקחת בלי התקפי לב מיותרים - זה המשחק הזה.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת יש להפועל ר"ג סגל שחקנים לא רע נכון לעכשיו, בטח יותר טוב ממה שהיה שם בעונה שעברה אבל הסיבה לדעתי שאנחנו לא רואים תוצאות היא שכל הסגל נבנה במהלך העונה הנוכחית ושכבר כמה מאמנים הספיקו ללכת הביתה ושאין מאמן שידביק את כל החלקים כי אני לא חושב שמבחינת פוטנציאל הם פחות טובים מסכנין או פ"ת.

-----
    משחק שלנו היום חשוב מאוד, ניצחון ואנחנו עוקפים את בני יהודה ואולי גם את אשדוד ונתניה, ומתקרבים לפלייאוף העליון משמעותית.
    אנחנו עם ההרכב הכי חזק שלנו היום, בטדי, מגיעים אחרי רצף של תוצאות טובות בליגה ובגביע ועם אפקט רוני לוי, ובבני יהודה לעומת זאת נראה כי הם מיואשים מהמצב ואחרי התבוסה שחטפו בגביע אין זמן אחר מלפגוש אותם, אין אופציה אחרת מניצחון ואני מקווה שאחרי הרבה זמן נראה גול של בית"ר בטדי.
    יבואה שנראה זוועה על הספסל, ודווקא היום יש לי הרגשה שיעלה מהספסל ויבקיע סוף-סוף, בכל מקרה הוא חייב לנו המון, עד עכשיו אכזבת העונה.

6. Raulito Madridista

אני עוד לא מעכל שאני הולך להפסיד דרבי ראשון מזה עשרה משחקי ליגה וקחו בחשבון עוד שני משחקי דרבי שנכחתי בהם - אחד בגביע המדינה ואחד בגביע הטוטו, הלוואי ואצליח לצאת הביתה כדי לראות את המשחק לפחות, יש סיכוי כזה ואני מחזיק אצבעות. הולך להיות דרבי פשוט מטורף ורק המחשבה על הקהל גורמת לי לצמרמורת, אני אחזיק אצבעות שם מצריפין במקרה הכי גרוע. הפועל קבוצה טובה הרבה יותר, אין ספק בכלל, אבל בדרבי הכל יכול לקרות ומכבי באה עם סגל מלא בסופו של דבר.

ניצחון שלנו יגדיל את הפער ממכבי ת"א ל-7 נקודות ופשוט יפרק את הקבוצה, הרי בונים סגל יקר בשביל משחקים כאלה, וכמובן שאנחנו נקבל פוש אדיר לגבי ההמשך. חייבים להמשיך לשלוט במשחקי הדרבי ואני כן חושב שמכבי מגיעה למשחק עם חשש מסוים.

אסור לקחת כמובן מאליו את החיסרון של גוטמן, האחריות שמוטלת כרגע על אבוקסיס פשוט סופר-גבוהה, הוא צריך לחשוב טוב-טוב לגבי ההרכב. אני מקווה שהשחקנים יתנו מעצמם לא רק עוד אקסטרה בשביל הדרבי אלא גם בשביל המאמן שלהם שלצערינו כנראה לא יוכל לעמוד במתח ולא ייצפה במשחק.

בנוגע להרכב השאלות מאוד חלוקות. קראתי מצד אחד בכתבה ב'וואלה ספורט' שהצמד ידין ואבוטבול לא מביא תוצאות טובות לאחרונה. מצד שני יש את התקווה שידין יחזור לעצמו ברגע הנכון ואסור להפקיר את מרכז השדה, בטח עם ההגנה החרא שיש לנו. האם ידין מסוגל להתעלות מחר? זו אחת השאלות המכריעות בדרבי כמו גם היכולת של בן-סהר שנמצא בכושר עצום, אבל שער בדרבי לא משתווה לשום דבר אחר. מי שצריך להפעיל אותו הוא גילי ורמוט, שיקח מנהיגות בהיעדרו של שכטר. אני יוצא מנקודות הנחה שנספוג - חייבים יום מוצלח של ההתקפה.

טועמה או תמוז? שאלה קשה. כרגע קראתי שהצוות המקצועי נוטה לבחור בתמוז. מדובר בבחירה נכונה כי הפועל מורגלת לשחק 4-5-1, אין לדעת איך בן-סהר יתפקד כחלוץ בודד ומה גם שתמוז מוסיף הרבה למשחק ההתקפה עם כל המסה שלו, היכולת שלו לשמור על כדור ולדרוס שחקנים היא חשובה, גם הסיומת שלו מאוד נקייה. מצד שני, אם טועמה ישחק אנחנו נעלה בהרכב יותר זהיר וזה טוב הגנתית, יש את עניין המצבים הנייחים והוא כבר כבש שני גולים ענקיים בבעיטות חופשיות במשחקי הדרבי, בקיצור מרגש לראות את טועמה בדרבי והוא גם משתפר במשחקים האחרונים.

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/4/Black354X281/210014.Xxx

אם כל המלחמות - הדרבי הוא מעל הכל - יאללה הפועל!!!

7. איגור .פ. Member

מכבי ת"א אם כל היכולת הרעה שלה בזמן האחרון ,זה משחק שיכול להכניס אותה עמוק עמוק למאבק על האליפות במידה ותנצח.
    זה משחק על עונה שלמה למרות הקיזוז.

חיפה חייבת ניצחון ולקוות לתיקו בדרבי אבל הפסד נקודות של חיפה וכולה להיות לנו צמרת יפה וצפופה מאוד

8. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

מול הפ. ר"ג בגביע באמצע השבוע, היה נראה שזהו, נגמרה ההתלהבות של בית"ר מהגעתו של רוני לוי; שוב משחק אפטי וחסר מעוף, שוב השחקנים הולכים על המגרש, כאילו ששכחו שמדובר בגביע, התואר היחידי שנוכל להשיג השנה, תואר חשוב ללא ספק.

אני מקווה שזה רק תחושה, ושהשבת נראה בית"ר אחרת.
    כי תאכל'ס, השחקנים הראו שכשהם רוצים הם יכולים, הכל בראש...

ספסולו של יבואה זה או צל"ש או טר"ש.
    בתאכל'ס, הוא לא מספק את הסחורה, וכמו כן ההחמצה שלו בגביע הייתה פשוט זוועית.
    אבל, אולי דווקא אחרי החמצה שכזו, כשהשחקן יודע שהוא לא נמצא בפורמה טובה, היה צריך לתת לו תמיכה ועידוד [כמו שרוני לוי עודד אותו אחרי ההחמצה] ולתת לו קרדיט.
    מנגד, הוא קיבל כ"כ הרבה צ'אנסים העונה שפשוט מה יעזור עוד אחד ?
    עזריאל נמצא בכושר טוב וכמעט תמיד כשהוא משחק הוא מבריק ומגיע למצבים מסוכנים ומבקיע. עם זאת, ציוות עמית בן-שושן לידו כחלוץ לא בא בטוב.
    אני מזמן טענתי שעמית בן-שושן הוא בפירוש לא חלוץ, אלא שחקן כנף. הוא לא סקורר, אבל אולי אתבדה והוא יתחיל לפרוע את השטרות. אני מקווה שהוא וברוכיאן יחד, שחקנים שידוע שיש להם כדורגל אבל נמצאים העונה בפורמה בינונית להחריד, יתעוררו ויתחילו לספק את הסחורה, כי זה בדיוק ההבדל בין בית"ר שנמצא בתחתית בסכנת הישארות, לבין הבית"ר שאנחנו רוצים לראות.
    מסתמן מאז שרוני לוי הגיע שההגנה התייצבה. פתאום גונזאלס נראה כמו בלם טוב למדי, אלי דסה זה באנקר בצד שמאל ואני שמח שרוני לוי שם לב לכך.

יאללה בית"ר.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

0-0 במחצית בקרית אליעזר.
    כולם חשבו שסכנין לא תרצה לעבור את החצי, אבל היא פשוט משחקת כרגע כדורגל. ההזדמנות הכי טובה היתה דווקא של האורחים. מכבי חיפה כמו ביותר מדי משחקים העונה סומכים כנראה על הדקות האחרונות
    במשחק. אני אישית לא אוהב את זה.

הברקה פה ושם של גולסה, טוואטחה שממשיך להראות יכולת מבטיחה, אבל חוץ מזה שום דבר. ורד סוף סוף פותח, אבל נראה שהוא כאילו רוצה לחזור לספסל. יניב קטן חלש ביותר ודבאלישווילי מסתובב לו יותר מדי במגרש. אם הוא לא מבקיע חמד מיותר לחלוטין.

פשוט חסר לי אצל שחקני מכבי חיפה 'רצח בעיניים', הם נראים יותר מדי שבעים. כרגע סכנין יותר קרובה להובלה מאשר המקומיים ואותי זה די מרגיז. אגב, שריקות הבוז של הקהל מיותרות לגמרי. גם אני רוצה לראות את קבוצתי משחקת בקצב יותר מהיר ואני רוצה לראות ניצחון חיפאי, אבל לשרוק בוז רק עושים בהזדמנויות בודדות.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

פתיחת מחצית שנייה. אלישע לוי בשלו. ורד בחוץ, בוקולי בפנים. האיש הזה ממשיך לעצבן אותי.

11. JackSparrow Member

5-0 באר שבע על אשדוד... פיי, ואני חשבתי שיגמר תיקו

12. Number 8 Member

אני לא אתפלא אם ג'ון גרגורי יפוטר בסיום המשחק ויוסי מזרחי יחזור לאשדוד.

13. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לא רק אותך, תהיה בטוח, להוציא שחקן יצירתי שבהברקה יכול לגמור משחק ובמקומו להכניס שחקן שכבר גמר את הסוס. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

אני לא מבין את השחקנים, אתם רואים שסכנין מצופפת באמצע, למה לא לנסות לתקוף מהאגפים? רוב הנסיונות היו מהאמצע, שם הסיכוי לחדור את חומת המגן באדום קטן מאוד.

14. Raulito Madridista

מן הסתם הדרבי התל-אביבי הוא המשחק הגדול ביותר, אבל עד יום ראשון האירוע המרכזי הוא הדרבי של הדרום. באר-שבע פשוט טוחנת את אשדוד, לא יאומן שלוח התוצאות מראה 5:0 ויש עוד למעלה מחצי שעה לשחק כדורגל. דובב גבאי עם הופעת בכורה מושלמת במדי אשדוד כשהוא כובש שלושער. וכמובן גם ערן לוי נותן את שלו. ההתפוצצות הזאת, אחרי תקופה סופר-חלשה, כל-כך חיונית לקהל של באר-שבע שהגיע בהמוניו כמו בכל משחק. האוהדים יכולים להיות מרוצים מחלוקת השערים ובניית המהלכים בהתקפה, כרגע התלות בשחקן אחד נעלמה, מה גם שאסולין לא משחק. כמובן שלא בכל יום היריבה תיהיה קבוצת פח כמו אשדוד(אני רק נזכר בעובדה שהלא-יוצלחים האלה חזרו עם כל הקופה מבלומפילד ועולה לי בחילה) - אבל אולי באר-שבע יוצאת לדרך חדשה. מתי בפעם האחרונה היא כבשה חמישייה?
    אשדוד קבוצה שמתבססת על שחקנים צעירים והם אמורים לשחק בשביל הסמל, אבל זה לא ככה. יותר מידי אפאטיות ואדישות מצד אשדוד, רק בדקה ה-50 ראיתי שחקן עושה שם פאול מלוכלך כדי לנסות להראות לבאר-שבע 'תפסיקו להתעלל ולעשות לנו משולשים', עד אז אף אחד לא עשה כלום וכנ"ל לגבי משה אוחיון. גרגורי קיבל בומבה לפנים ולדעתי הוא כן צריך לשים את המפתחות, מספיק כבר.

בינתיים סכנין החזיקה מעמד בקריית-אליעזר ואפילו נשדדה כשפנדל ברור לא נשרק לטובתה - אבל אני סבור שחיפה תדע לקחת את הנקודות בשיניים, במשחקים רבים העונה היא לא הרשימה ובכל-זאת ידעה לכבוש את השער הכל-כך יקר ששווה שלוש נקודות ועוד מקום ראשון. גם לא הגיוני שסכנין תציג משחק הגנה חכם כל-כך ונקי מטעויות לאורך משחק שלם.

15. JackSparrow Member

כשקראתי אתמול שיש התלבטות בין ורד לבוקולי אני אמרתי "מה?! איפה התלבטות בכלל?". פשוט לא יאומן שיש לאלישע לוי שחקן כמו ורד... שחקן חרוץ, צעיר, כשרוני והוא מעדיף אותו על בוקולוי שעם כל הכבוד עבר זמנו...