מחזור 20: שטוטגארט עוצרת את דורטמונד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏29/1/10.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לזכותה של ברמן יאמר שהיא חזרה ל3-4 וכמעט עוד יכלה ללקט נקודה שכן הגיעה לה בסופו של דבר.
    לרעתה של ברמן יאמר שמשהו רע מאד קורה במועדון והגיע הזמן שמר שאף יסיק את המסקנות, או שהוא ישנה את הקאדר ויחזק סוף סוף את ההגנה הביזיונית של הקבוצה או שיקח את המזוודה ויקח טיים אאוט מהכדורגל.

באיירן כצפוי עושה את שלה, מיינץ הסתגרה והקשתה אבל מתישהו היה ברור שזה יקרה. כמה אירוני שאיש השבוע בדיונים כאן הוא כובש השער שלמעשה סיים את המשחק.

הרטה שוב תיקו מאופס בבית נגד יריבה ישירה למאבק, למרות שהיא צימקה בנקודה את הפער מהנובר היא התרחקה שלוש נקודות מנירנברג שניצחה עם האקינג את האקסית המדרדרת שלו עם מירקו סלומקה.

קלן עם ניצחון נוסף, אולי למרות זאת סולדו מאמן טוב? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/1/10
  2. אפנברג Member

אחחח תענוג: נצחון נהדר שלנו למרות יום משוגע של שוער מיינץ (לטוב ולרע...) נסלח גם לבוט על החמצת הפנדל, נתן יופי של יציאה על גבול הרחבה כמה דק' אח"כ ומנע מצב לא נעים. נצחון 9 רצוף בכל המסגרות ומחזור הבא חוזרים ל"זירת הפשע": מגרשה של האלופה וולפסבורג בו הושפלנו אשתקד. יהיה נחמד דווקא שם לחבר נצחון עשירי רצוף (שמיני בליגה) ולאותת שזה משחק בין האלופה היוצאת לזו הנכנסת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לבקשתו של אליאס, הנה ההרכבים לקראת המשחק בין שאלקה והופנהיים:
    שאלקה: נוייר - רפיניה, בורדון, הוודרס, בורדון, שמיטז - מאטיפ, מוריטז - פרפאן, רקטיץ', סנצ'ז - קוראני
    הופנהיים: הילדבראנד - בק, נילסון, קומפר, איברצברגר - זוקוליני, לואיס גוסטבו, סליהוביץ' - קרלוס אדוארדו, איבסביץ' וווקוביץ' ...

הופנהיים עם מכת פציעות לא נורמאלית:
    טובייאס ווייס, דמבה בה, מאייקוסל וג'סילה פצועים. וורסה ואובאסי עדיין לא חזרו מאליפות אפריקה. החיסורים של ווייס, מאייקוסל ווורסה מאפשרים לזוקולני עוד שבוע בהרכב הראשון, נקווה שהארגנטינאי המוכשר סוף סוף יוכיח את עצמו במשך 90 דקות

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא אופטימי לגבי הופנהיים, בשני המשחקים האחרונים הקבוצה לא שיחקה טוב, היא נשארה במשחק בשלבים מסויימים בעיקר בזכות רוח לחימה ולחץ חזק על הכדור, מעבר לכך לא הציגה הרבה.

מבחינת סוקוליני, מול באיירן אני חושב שהוא היה מהטובים בקבוצה וחילופו היה טעות, שבוע שעבר הוא כבר היה גרוע (כמו כל חבריו תאכלס). האמת שבשני המשחקים הללו במרכז השדה דווקא הקפטן (סליהוביץ' ?) היה נוראי ולא תרם במהומה, ככה שגם לשני חבריו הפחות מנוסים קשה לבוא לידי ביטוי.

נראה מה הופנהיים מכינה להיום, אולי יצליחו להראות גם קצת הנעת כדור והתקפות של יותר משתיים-שלוש מסירות. או שפשוט ידייקו יותר בהתקפות המהירות שלהם.

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

המבורג - וולפסבורג 1:1
    10 משחקים רשמיים רצופים ללא ניצחון לוולפסבורג (עם מאמן זמני) ופעם שלישית העונה שהקבוצה מאבדת נקודות בתוספת הזמן. ואן ניסטלרוי ישב ביציע (פצוע) ובכל זאת להמבורג הגיע ניצחון בהפרש גדול.

פרנקפורט - קלן 2:1
    אלטינטופ פתח בפרנקפורט והמושאל החדש של קלן (זוראן טוסיץ ממנצ'סטר יונייטד) נכנס כמחליף. מחצית ראשונה חלשה מאוד, מחצית שניה הרבה יותר טובה. בסוף קלן מנצחים משער עצמי שלישי בקריירה של מרקו רוס. ניצחון שני רצוף לקלן הפסדר ראשון לפרנקפורט מאז נובמבר.

הרטה - בוכום 0:0
    בוכום עם חולצות בצבע סגול ורוד. לחץ כבד של הרטה בחצי השני של המשחק. משחק שלישי רצוף להרטה בלי לספוג והיא עדיין בלתי מנוצחת בסיבוב השני. משחק 100 לדרובני בליגה.

האנובר - נירנברג 3:1
    משחק תשיעי רצוף להאנובר בלי ניצחון ומנגד ניצחון ראשון לנירנברג אחרי 6 משחקים. הקינג שהתחיל את העונה עם האנובר עושה ניצחון ראשון עם נירנברג דווקא נגדה. בונייקו עם שלושער. האנובר כובשת את השער שלה קצת אחרי שעברה 300 דקות בלי לכבוש. שיא צופים שלילי להאנובר העונה - קצת יותר מ - 26,000 צופים.

גלדבדאך - ברמן 3:4
    הפסד חמישי רצוף לברמן היום. שבעה משחקים רצופים ללא ניצחון. הגנה שערורייתית. כבר אחרי 18 דקות 0:3 כשבובדייה מבשל שניים ומבקיע אחד וכשכל אחד מהשערים בא ממהלך דומה מאוד - מהצד השמאלי של ההגנה של ברמן. (בובדייה עוד הספיק להוסיף גול נוסף לפני המחצית). כבר במחצית התוצאה היתה 2:4. לא ברור לי איך לירן הגיע לזה שלברמן הגיעה נקודה - רק בנס ברמן לא חטפו עוד כמה.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שהתחלתי לעקוב אחרי הופנהיים הם היו בצמרת, לאור מה שראיתי מאז זה לא מובן לי איך, אני דווקא מבין לחלוטין את הנפילה בטבלה עכשיו.

כל מצב נייח זה חצי גול (שבוע שלישי ברציפות שסופגים מצב נייח), המגן השמאלי פשוט לא ברמה לבונדסליגה עושה רושם, שאר ההגנה לא הרבה מעליו, הקפטן לא תורם כלום, החוד שקוף ואנמי...

לא הבנתי מה הם רוצים להשיג במשחק, מה התכנית למשחק, איך הם מתכננים ליצור מצבים בכלל, הכל מקרי ולא מדוייק.

מבחינת סוקוליני, דווקא לא פתח אבל נכנס במהלך המחצית ה-1, אני מרוצה מרוח הלחימה אבל שום דבר נוסף. התפקיד כקשר ימני לא מתאים לו, אבל גם ככה אני מצפה ממנו להרבה יותר דיוק וקצת יותר כדורגל מאשר ההתפרעות שלו על כל כדור.

מקווה שבסוף העונה הוא יושאל חזרה אליינו הבייתה.

נקח הפסקה שבוע הבא, אולי אני באמת הנאחס שלהם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

7. eran levy Member

אם יש משהו חדשני בדיווח שלך זה שקולאוטי לא מוזכר בו בכלל. זה ההבדל בין עיתונות ישראלית לפורום כדורגל גרמני, וזה אחלה.

נערך לאחרונה ב: ‏31/1/10
  8. Mehmet Member

יופי של מחזור היה לנו, אבל אני קצת חושש שוולפסבורג יצאו מהקבר דווקא נגדנו במחזור הקרוב. סביר להניח שהם יתעלו, יש להם הזדמנות לתקן את הרושם הרע של המחזורים האחרונים, וגם להוכיח לביירן מינכן שגם אם הם לא יקחו אליפות השנה (וולפסבורג), הם עדיין יכולים לקבוע מי תיקח את האליפות בסופו של דבר.

ואגב, הערה לשונית. כותרת האשכול היא ברמן מובסים בגלאדבך. 4-3 זו לא תבוסה, זה הפסד כואב, אבל גם סוג של הירואי אחרי שהיו קרובים לחזור מפיגור של 3 שערים. עד כמה שאני יודע, ההגדרה של תבוסה היא הפסד בהפרש 3 שערים ומעלה.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לך תסביר לסלע שלא כל קבוצה שסופגת 4 שערים זה בהכרח תבוסה ... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

וערן, האמתי שאם היה צריך לציין משהו בנוגע לקולאוטי זה שלישראלים הולך נגד ברמן, שנה שעברה אלברמן נתן את משחק חייו מול ברמן שאחרי המשחק כל אוהדי גלדבך היו באופוריה לגביו (כמובן שמאז הוא בילה יותר בבית חולים מאשר בהרכב הקבוצה) ואתמול קולאוטי סוף סוף כובש העונה. גלדבך מתייצבת בטבלה עם פרונטצק ואני חושב שזה מלמד שלא כל פעם חייבים לזרוק את המאמן, ראו מקרה הרטה ברלין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לא משחק גדול, אבל הקבוצה חזרה להיות אפקטיבית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

שטוטגארט יכולה בהחלט לדבר על מקום שישי עכשיו שהיא רק שלוש נ"ק מברמן. מה שהיה נראה כחלום הזוי יכול להפך למציאות, בשביל זה אבל חייבים להמשיך לעשות את העבודה.

וכן ברור לי שמקום שישי זה לא אירופה, אבל ישנה אפשרות קלושה שכן.

שבוע טוב

11. Zico Member

האמת היא שעד הדקה ה77 זה היה משחק של תיקו. מאז הכל עבד לשטוטגארט.

דורטמונד עם מכת פציעות לא נורמאלית שעוד במהלך המשחק נפצע הפולני שלהם.
    יש להם אבל כמה כישרונות גדולים כמו הוממלס וסבוטיץ וגם לוקאס הארגנטינאי שלמרות השער שלו לא בא היום לידי ביטוי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/2/10
  12. U&U Member

יפה לשטוגרט שהם מתחילים להיחלץ מהתחתית.

לברקוזן כבר 3-0 על פרייבורג http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx עד הבא כל אוהדי באיירן עם בוכום.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/10
  13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לברקוזן מדהימים השנה.

יש הרגשה שהם שמים גול מתי שהם רוצים, מכונת שערים שתקשה מאד על באיירן במאבק האליפות.

מחמש נשארו שלוש?

האם דורטמונד והמבורג מחוץ למאבק האליפות?

14. eran levy Member

אם לברקוזן ובאיירן ממשיכות כמו שהן זה לא משנה גם אם ההפרש בינן לבין המבורג היה נקודה אחת. כרגע הן נראות פשוט בלתי ניתנות לעצירה. עכשיו לברקוזן גם ניצחה בבית, מה שלא קורה יותר מדי העונה. אבל המבורג תקבל אוטוטו את ואן ניסטלרוי ותחזור לעצמה, אם כי המבורג של השנתיים האחרונות מתעוררת תמיד כשמאוחר מדי. יש אל שאלקה, ויש לי הרגשה חיובית לגביה, שהיא תהיה שם עד הרגע האחרון. חוץ מזה שהנצחון לברקוזן על פרייבורג צמצם את הפער בין הרטה למקום ה-15 בעוד נקודה. יותר טוב יכול להיות,אבל כמו שניר לוין אמר בכל פעם שסיים משחק בתיקו: "לא נהיה חזירים".