מחזור 20 בליגת העל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏12/2/04.

1. ג'רי בית הלוי Member

המנצחת הגדולה- מכבי חיפה, שבורחת לליגה בשקט בשקט. למרבה האירוניה, דווקא מכבי ת"א נתנה לה את האפשרות לברוח אחרי שהיא ניצחה בדרבי את הפועל שהייתה היחידה ערב המחזור שהייתה יכולה להיצמד אליה. בניגוד לשבוע שעבר, אז חיפה סיימה בתיקו 0:0 מביש עם אשדוד, ידעה השבוע חיפה לנצל את ההזדמנות למרות היכולת הלא משכנעת וניצחה 2:0 את מכבי פ"ת, במיני נקמה.

הלוזרית הגדולה- הפועל ת"א. מילא לקבל שער לא שער, מילא להכניס גול עצמי, מילא להכניס עוד גול עצמי, מילא להפסיד 3:0, אבל בדרבי? ללא ספק יום שחור מקצועית להפועל ת"א(ואני בכלל לא מדבר על המקרה המצער של אדהם שביטה), שמפסידה בדרבי שני מתוך שניים העונה. חוצמזה, איבדה הפועל הזדמנות מצוינת להיצמד למכבי חיפה, וכעת היא שוב מתרחקת מחלום האליפות.

רגע המחלוקת- לא ממש קריטי, אבל ישנה מחלוקת קטנה מי הבקיע את הגול השני בדרבי: פנסטיל או אנטבי? גם צפיה מאה בשידור המשחק לא תכריע במאה אחוז, אני אישית סבור שפנסטיל. זה לא ממש משנה, כי הרי הגול הובקע והפועל קיבלו שלוש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx , אבל זה גם משהו. את שאר המשחקים לא ראיתי ככה שאני לא יכול להגיד על רגע של מחלוקת אחר.

השערוריה- ללא ספק, מקרה שביטה וכל מה שהתלווה אליו. בושה שהמשטרע לא יודעת איך לאבטח את סביבת האיכסטדיון(הפצצת תאורה לא נורתה מאחד היציעים!), בושה שבן אדם נפגע ככה, בושה שכל החברי כנסת החוכמולוגים פתאום קופצים ודורשים לסגור את הכדורגל.

המאכזבים- שביט אלימלך, שספג שער שבכלל היה הרמה והכניס את מכבי למומנטום כבר בדקה ה-13; בית"ר י-ם, שהייתה בתקופה מצוינת, במיוחד אחרי פסטיבל נמני, ודפקה לעצמה את המצב; אחי נצרת, שיכלה להשיג ניצחון מדהים אבל ספגה שער שטותי; הפועל פ"ת, שנתנה לקבוצה המסכנה של הליגה(כן, יותר מסכנה ממכבי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx) להפוך פיגור של 2:0 ליתרון 2:3.

הבולטים- מכבי ת"א, שנתנה קצת הרבה נחת לאוהדים שלה וניצחה בדרבי פעם שניה ברציפות; ברונו הייס, שסוף סוף הצדיק את החוזה הגדול שהוא מקבל; איציק זוהר, שהחזיר את אשדוד לחיים מכלום.