מחזור 20 בליגת העל - תל אביב אדומה, טייק טו!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏15/2/08.

1. omer80 Member

תחזית וסיכים למחזור ה-20
    יהיה מחזור מעניין עם קרבות בתחתית וכמובן בצמרת
    מכבי חיפה-בני יהודה:
    מכבי חיפה בבית אחרי הפסד למכבי נתניה מול בני יהודה שנועלת את הטבלה,בני יהודה תלחם אבל חיפה עדיפה בהרבה ותנצח 2-0 קליל.
    מ.ס אשדוד-בני סכנין:
    במשחק הזה אשדוד תילחם על חייה שרוצה לשרוד בליגה מול סכנין שנמצאת בתקופה לא טובה, אשדוד תוציא נקודה במשחק הזה.
    מכבי פ"ת-מכבי הרצליה:
    למרות התקופה הטובה שבה נמצאת הרצליה פה לדעתי יהיה הניצחון הראשון של לוזון בחזרה שלו למכבי פ"ת.
    הפועל כפס-מכבי נתניה:
    הפועל כפ"ס עם משחק בית מול מכבי נתניה שנחשבת השנה כקבוצה יציבה ולא תפסיד את המשחק הזה ותהיה מרוצה מתיקו.יהיה 1-1.
    בית"ר ירושלים:עירוני קרית-שמונה:
    המוליכה של הטבלה מול המפתיעה של הליגה.בית"ר ירושלים יוצאת למשחק חוץ קשה אחרי הפסקת החשמל בטדי כש'"ש עדיין לא הפסידה בחוץ,בית"ר ירושלים רוצה יותר מתמיד את הניצחון הזה כדי להראות שהיא גם השנה האלופה,2-1 לבית"ר במשחק מותח.
    הפועל ת"א-מכבי ת"א:
    ולמשחק המרכזי של המחזור ה20- הדרבי התל-אביבי.
    שני התל אביביות הם המאכזבות של העונה שנמצאות בתחתית במאבקי הירידה.
    מכבי ת"א מתחילה לצאת מהבוץ וניצחון על הפועל תוציא אותה ממאבקי התחתית.הפועל שפשוט חלשה העונה תנסה להוציא את הנקודה ועם גוטמן הבונקריסט תסגור את מכבי שתתקשה להכניס.0-0 יהיה התוצאה של המשחק שיוסף לעוד משחק מאכזב בליגת העל.

נערך לאחרונה ב: ‏16/2/08
  2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

המחזור הזה הוא בסימן הדרבי וקבוצות התחתית, הדרבי יום ראשון אז נדבר עליו כשיגיע.

בקשר לתחתית, אני מאוד רוצה שאשדוד תנצח. אני רוצה שיהיה מתח בתחתית, נכון לעכשיו אשדוד ובני יהודה ניראות מאוד כנועות וחסרות אונים לכן אם אשדוד לא תתעורר ועכשיו יהיו לנו פה 2 יורדות, או יורדת אחת, מהר מאוד. סכנין בתקופה לא טובה, נכון שבחוץ הם יותר טובים, אבל אשדוד יכולה וצריכה לנצח. איבאנוב מתגלה כאחד שאכן יודע למצוא את הרשת, ובעונה שהולצמן פשוט לא פוגע אשדוד חייבת סקורר אמיתי אז הרבה תלוי בבולגרי. מצד שני זה ברור שאם סכנין ביום טוב הם לא מתקשים מול אשדוד, וסוף התקופה הרעה צריך להגיע מתישהו... נראה איך זה יתפתח.
    בני יהודה הקבוצה הכי מפוררת ומפורקת בליגה. אלי כהן הגיע ולא הצליח לעשות את זעזוע המאמן שבדרך כלל קורה, עד עכשיו אלי כהן פרט למהפך די מקרי מול אשדוד לא הוליך את קבוצתו לדברים שהאוהדים יכולים לשאוב מהם עידוד, אני די פסימי עבור בני יהודה, אבל עדיין לא מספיד אותם. אבל נכון לעכשיו הם נמצאים במצב הכי קשה בטבלה ויחד עם זאת אני לא רואה אותם מוציאים נקודות מקרית אליעזר.
    מכבי הרצליה הקבוצה שלי העונה בתחתית, פרדי דוד ולהקתו ראויים לכל הערצה, הרצליה תמיד הייתה הקבוצה שהכי קל להספיד ולקשור לירידה אבל הרצליה מכיחים, רק במשחקי חוץ יש לציין, שהם טובים הרבה יותר מכל יריבותיה לתחתית כולל הפועל ת"א. מכבי פ"ת תמיד פוטנציאל לכדורגל טוב, הם כרגע לא תקופה טובה אבל הם יכולים פתאום לנצח כל קבוצה בליגה אז קשה מאוד לנחש אותם... בטח שהקבוצה האורחת היא הרצליה. הכל יכול לקרות, אבל לא נראה לי שהרצליה מפסידה את המשחק הזה.

בקשר לצמרת, בכפר סבא הולך להיות משחק ממש לא מעניין, הסיכוי לכדורגל טוב מגיע כמובן מכפר סבא, אבל בהתחשב בעובדה שהם משחקים בבית התסריט הכמעט ידוע מראש הוא כזה- משחק טוב ועדיף של כפר סבא, אנטי כדורגל של נתניה ו- 1-0 ליהלומים מנתניה.
    בקרית שמונה יהיה משחק שהשלכותיו על הטבלה לא כאלו חשובות אבל מבחינת 2 הקבוצות שיהיו על המגרש בהחלט צפוי משחק מעניין וטוב. קרית שמונה בצמרת בזכות העובדה שהיא מצליחה לשמור על הבית, ברגע שהבית שלך הוא מבצר הדרך להצלחה אמיתית היא לא רחוקה. קרית שמונה עדיין בלתי מנוצחת בבית ויהיה מאוד מסקרן לראות את האלופה מגיעה לצפון ולראות איך הם מנסים להצדיק את התואר "האלופים". קרית שמונה זאת קבוצה טובה, עם התלהבות, אם בית"ר תצליח להציג שם יכולת טובה ועדיפה, וגם לנצח, יהיה סוף סוף אפשר להחמיא לירושלמים. לדעתי בית"ר מסיימת במשחק הזה את הרצף של קרית שמונה.

3. BeitaReaLiverpool Member

אוקיי,

מכבי חיפה-בני יהודה:
    כמובן שאני מייחל לנקודות לזהובים, אבל קשה לי לראות את זה קורה.
    למרות זאת, בני יהודה במגמת השתפרות. הסיכויים נמוכים, אבל קיימים.

מ.ס אשדוד-בני סכנין:
    לאשדוד יש סיכוי מצויין להפתיע את סכנין. אחרי 2 תוצאות תיקו רצופות, אולי הפעם אשדוד תצליח לנצח.

מכבי פ"ת-מכבי הרצליה:
    מכבי הרצליה משחקת די טוב בחוץ. פ"ת לא מרשימה במיוחד עם הלוזון החדש-ישן.
    לדעתי תיקו.

הפועל כפס-מכבי נתניה:
    הפועל כפ"ס מסוגלת. יש לה פול כישרון בחלק הקדמי, ואולי היום זה יתחבר. למרות שכפ"ס נוטה לפקשש בבית.

בית"ר ירושלים:עירוני קרית-שמונה:
    האמת, בלי לזלזל בקריית שמונה שנותנים עונה גדולה, אני לא מצפה למשחק קשה.
    רוב האצטדיון יהיה צהוב שחור, ועם בן שושן, ברוכיאן, רומולו ואולי ויסה, בית"ר צריכה לנצח.
    יאללה בית"ר!! (למה אין את זה :aaarse: בצהוב?http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx)

הפועל ת"א-מכבי ת"א:
    אני מקווה לניצחון צהוב, עם הרבה פצועים ומורחקים, שיסבך את הפועל בתחתית.
    האמת , די ריאלי.

4. M U Member

במדינת ישראל אין הרבה כדורגל, אין הרבה מקצועניות, אין הרבה מאמנים טובים ואין הרבה שחקנים טובים. גם המגרשים לא משו, אה וגם ההתאחדות די רעה. אפילו התקשורת על הפנים..

אבל במדינת ישראל יש דבר אחד מיוחד והוא הדרבי התל אביבי הגדול.
    כל היריבויות בארץ, כל המשחקים, כל התחרויות.. שום דבר לא מתקרב למתח, לשנאה וליריבות שיש סביב המשחק הזה.
    בימי דרבי אני חלוק בדעתי אם זכיתי להיות אוהד הפועל או שיוצא לי רק רע מזה.. כי מצד אחד התחושות אי אפשר להסביר אותן, אבל מצד שני גם לאבד בכל דרבי כמה שנים מהלב שלך זה ממש לא צחוק.

שיהיה לכולנו דרבי תל אביבי חם. תהנו מהמשחק, זה הדבר הכי טוב שיש פה.. ועד אז - תל אביב אדומה!

5. BeitaReaLiverpool Member

הדבר הכי טוב שיש פה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx
    טוב אחי.

הדרבי הקודם היה אחד המשעממים, ברמה של ליגה ב'.
    מי אמר לך שהדרבי הזה לא יהיה אותו סיפור?

6. M U Member

אני לא יודע בן כמה אתה ואולי אתה לא מודע כל כך למשמעות של דרבי תל אביבי אבל הגיע הזמן שתדע.. זאת ההצגה הכי טובה בעיר (יותר נכון בארץ, זה רק לא הולך טוב במשפט).

כדורגל חרא יש בכל מקום במדינה הזאת. אבל אווירה כמו שיש בדרבי, מתחים כמו שיש בדרבי אין בשום מקום אחר..

לפעמים כדורגל זה הרבה יותר המסביב ולא המשחק עצמו.

7. Sergio Ramos Member

משחק צמרת מאוד מעניין בין קריית שמונה לביתר. אני מאוד חוש מהמשחק הזה. קריית שמונה מוכיחה מיהי. הקבוצה המחוברת בליגה ובין האנדרדוגית הכי מסוכנת לטעמי. המשמעת הטקטית, והיציאה מהמירה להתקפות תקשה מאוד על ביתר. שום תרגל את בן שושן בהרכב עקב היעדרותו של זנדברג. אני מאוד מאמין בבן שושן, בעיקר שהוא משחק בעמדתו שבצד שמאל של ההתקפה.
    אלברמן הוא כוח חשוב למשחקים מהסוג האלה, בהם האנדרדוגית באה עם אש בעיניים ואנדרלין בשמיים. הלחימה שלו, התעוזה שלו במרכז השדה, הלחימה ושאר האפקטיביות שלו, יתרמו לנו רבות.
    על הנייר ביתר פייבורטית, אך העונה למדתי שבאף משחק, אבל אף משחק, אסור להעמיט בערכה של קריית שמונה. התרגלתי מביתר שתצוגות כדורגל אטרקטיביות כבר לא נראה, אני מקווה שלפחות השחקנים ילחמו. 1-0 קטן יספק אותי.

8. omer80 Member

על מה אתה מדבר???
    הדרבי התל-אביבי זה המשחק הכי טוב בכדורגל הישראלי?
    הדרבי התל אביבי משקף את הכדורגל הישראלי---משעמם.....
    סיבוב שעבר היה 1-0 הכי משעמם שראיתי בחיים שלי...ביתר-סכנין או ביתר-הם\פועל משחקים הרבה יותר מעניינים כבר מהדרבי המשעמם
    ביתר-חיפה זה משחק העונה ולא הדרבי התל אביבי שמאכזב כל פעם מחדש

9. Raulito Madridista

אני בטוח שבית"ר תתקשה בק"ש(זה סוג המשחקים ששחקנים כמו זנדברג הכי חשובים בהם), השאלה היא כמה הקבוצה של בן-שמעון תעיז. בקופסא היא שיחקה כדורגל לא מספיק טוב כדי לנצח. נגד חיפה ומכבי היא איבדה נקודות למרות המון מצבים לשער, ובית"ר לא צריכה יותר מדיי כדי לעקוץ. מה שמצחיק אותי הוא המעמד של ויסה. אם גם במצב כזה הוא לא פותח בהרכב, אז מתי כן? האם שום לא סומך עליו? בשביל מה הוא בא?
    אם בן-שמעון ייפתח עם עמאשה בחוד הוא עשה לי את היום, זה יהיה מערך סופר התקפי שלו שבעזרת המהירות המדהימה יוכל להציק לחולייה האחורית של בית"ר, שאומנם איטית אך מלאה ניסיון.

אולי המשחק האחרון הטוב של כפר-סבא העונה היה בקופסא בסיבוב שעבר, אז היא הפכה פיגור של שני שערים לניצחון. אם כפר-סבא תמשיך ככה היא עוד עלולה להידרדר לתחתית, למרות שזה נראה דיי רחוק עכשיו, לא הגיוני שקבוצה מפסידה כל-כך הרבה נקודות בבית. נקודת האור מהמשחק הזה מבחינתי היא חזרתו של אמיר טאגה, שהשנה אמור היה לעשות קפיצת מדרגה, אבל כמו שכטר, פציעות מנעו ממנו להתקדם. טאזאמטה נראה שחקן איכותי לפי הקטעים שראיתי ממנו, הלוואי והוא יישפר את ההתקפה של נתניה, שללא שכטר היא מאבדת 50% מהאיכות שלה. זה יהיה משחק מעניין, היתרון קל לכפר-סבא דווקא לדעתי.

בני-סכנין אומנם בירידה גדולה מאוד במחזורים האחרונים ואשדוד התחילה לשחק כדורגל לא רע, אבל אני עדיין חושב שלקבוצה של חזן אין את האופי ואין לה חלק הגנתי מספיק טוב וזה עוד ייגרום לה לרדת לליגה הלאומית. אני חושב שבמשחק הזה אשדוד תבוא לתקוף בכל הכוח ולהשיג ניצחון סוף-סוף, אבל סכנין תדע להעניש אותה במתפרצות חכמות שיוצאו לפועל על ידי קולמה וגם בוזגלו שמשחק בעמדה יותר אחורית ופחות מסתדר שם. למרות שכבש עד עתה שני שערים, מקרייב לא הרשים אותי ומיליון הוא בטח לא שווה, שריקי וקאסום הם המסוכנים באשדוד בייחד עם רביבו. אני מצפה לחגיגת כדורגל.

הקבוצה של אלי כהן קיבלה בראש בשבוע שעבר ואין לה מה למכור נגד חיפה. אסי בלדוט הוא לא מגן שמאלי ואם אני רוני לוי אני מבקש להתקיף רק דרך האגף שלו. החזרה מפיגור נגד אשדוד כנראה הייתה חד פעמית ולבני-יהודה אין אופי, אחרי השער השני שהיא ספגה ממכבי השחקנים פשוט הלכו ולא נלחמו, אין להם אמונה. גם שחקן אדיר כמו ברדון לא יספיק לבדו. חבל שאלי ביטון כל הזמן פצוע, צמד הביטונים יכלו ליצור מרכז התקפה מעניין. חיפה עולה במערך התקפי מאוד, ללא אף קשר אחורי, אבל אני לא מאמין שבני-יהודה תנצל זאת, אני חושב שייקרה ההיפך, חיפה תעביד את אנייוגבה בפרך.

הרצליה נראיתה לא טוב נגד אשדוד בשבוע שעבר, אבל ידעה ממהלך אחד לצאת עם נקודה וזה גם טוב. היא מגיעה לאחד האיצטדיונים הכי מגעילים בארץ, איצטדיון של אנטי-כדורגל שבו האווירה היא של ליגה א'. האמת שמכבי פ"ת בנסיגה גדולה מאוד ולכן כל תוצאה אפשרית. אני לא מבין את לוזון, מדוע לא לשחק עם אוהד קדוסי? מה כל-כך מלהיב בדאמרי? מילא שייתן לגרוזיני לשחק כי הוא הגיע על תקן שחקן זר ולא צריך להתייאש ממנו מהר, אבל קדוסי חייב לשחק בהרכב, אם לא על חשבונו אז על חשבון דמארי. השנה בוקסנבוים פחות דומיננטי בהרצליה וגם בלעדיו היא יכולה להסתדר.

10. שער 7 Member

כל אלו שאומרים שהדרבי הוא לא הכי משמעותי ולא הכי מעניין...
    אז נכון, בית"ר-חיפה או בית"ר-הפועל גובים רייטינג גבוה ומכובד, אבל את ההיסטוריה של משחקי הדרבי כנראה שלא יצא לרובכם להכיר (טוב, גם לי באופן אישי לא יצא להכיר את כל ההיסטוריה לכללותה).
    החל משנות ה- 50 וה- 60, הפועל עם בז'רנו, שייע והחזומים מול מכבי עם גלזר האיום, אחר כך שנות ה- 70 וה- 80, הפועל עם טורק, סיני, לנדאו, פרימו ושבתאי לוי, אקהויז מול מכבי עם טבק, דריקס, גינצבורג, אבי כהן התל אביבי, ויקי פרץ ואלון נתן. 2 הקבוצות האלו זכו במספר האליפויות הרב ביותר (מכבי עם 14 ולפני קום המדינה עם 8, הפועל עם 7 ולפני קום המדינה עם 5).
    המסורת הופכת את המשחקים בין 2 היריבות הנצחיות הללו לאגדות של ממש במונחי הכדורגל הישראלי.
    בניגוד לחיפה וירושלים, שלהן לא היו ברוב השנים דרבים מרתקים, הדרבי הזה תמיד מרגש.

אני מעריך שהרצליה תתקשה בפ"ת. הבעיה של מכבי פ"ת היא שגיא לוזון פותח לאחרונה עם חלוץ אחד ועושה רוטציות בין דמארי/קדוסי/ג'פרידזה. רוביל סרסור כמעט ולא רואה מגרש, ודירסאו כבר לא אותו שחקן מאיים מתקופת מכבי חיפה. לאט לאט התחברה בהרצליה קבוצה נחמדה, אבל לא מלהיבה. הניצחון המשכנע והמפתיע בסכנין הושג בעיקר בגלל משחק חלש (ואולי זלזול) מצד המארחת, נגד אשדוד ציפינו מהרצליה יותר ליזום, אבל בסופו של דבר הקבוצה די בינונית ובנויה על הברקות של אנטויה והצטרפות מאחור של ווקמאנוביץ' ובוקסנבוים. משחק אגרסיבי מאוד שהמנצחת בו לא ידועה מראש.

אשדוד משתפרת, אבל עדיין הניצחון לא מגיע. הקבוצה חוזקה מעט מדי בחלון ההעברות, אמנם משה אוחיון אמור להיות חיזוק מרענן, אבל הוא בינתיים לא משכנע וגם מהחלוץ דימיטאר מקרייב איבאנוב (שיחליט כבר איך קוראים לו) ציפו ליותר. הכיסא של אלון חזן מתנדנד כבר מתחילת הסיבוב, זה משחק שכנראה אין ממנו דרך חזרה עבור האשדודים שרואים את הליגה הלאומית מתקרבת בצעדים קלילים. סכנין נחלשה בחודש האחרון ולא מראה כדורגל מלהיב כמו בהתחלה. בוזגלו מקבל שמירה אישית במשחקים האחרונים והדיבורים על מעבר לאירופה בוודאי לא תורמים לסוכן/לאבא (תלוי את מי שואלים). סכנין חזקה הרבה יותר, אך לא מראה לפחות בינתיים שבכוונתה להילחם על מקום 3 לפחות. הרצון של אשדוד לנצח מתישהו יניב פרי, ואני מעריך שזה יקרה במוצ"ש.

בני יהודה נוסעת למשימה בלתי אפשרית בחיפה. אלי כהן משדר אדישות משהו למרות המצב הקשה, והקבוצה לא חוזקה בצורה יוצאת דופן. מרטינוביץ' היה אשם מוחלט בגול הראשון שספגה הקבוצה בשבוע שעבר, בארדון הקשר הצרפתי המעולה פתח מצויין ואח"כ נחלש. השחקנים לא מאמינים בעצמם, שאר הקבוצות בתחתית נראות הרבה יותר טוב, והאווירה בקבוצה היא של השלמה עם המצב. בקצב הזה, בני יהודה תחזור לשכונה לקראת העונה הבאה בליגה הלאומית. מכבי חיפה עולה עם הרכב צעיר ורענן, הזדמנות ראשונה (ומלאה כך נקווה) לראות את פאנטאני (כן זהו שמו, ולא פאנטיני) בפעולה, אחרי שההזדמנות הראשונה נקטעה ע"י הגנרטור בטדי. מ- 7 הדקות הראשונות בטדי ראינו בעיקר נסיון צלילה מכוון ברחבה שלא "נאכל" ע"י אלון יפת. נקווה שהיום נראה יותר מהחלוץ הזה, כמו כן גם מרנה לימה שלא הרשים בהופעת הבכורה.

כפר סבא קבוצה משוגעת. בחוץ היא משחקת כמו קבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה, אבל בבית היא פשוט מבוהלת. איצטדיון לויטה הוא לא ממש ביתי, היציעים רחוקים באופן משמעותי מהמגרש וקשה לחוש אווירה ביתית במגרש הזה, דבר שכנראה משפיע על השחקנים. מליקסון אכזבה גדולה עד עכשיו, לא מספק את הסחורה, ישראלביץ' סובל מפציעות פה ושם ובן לוז לא יכול להנהיג לבדו את הקישור. סמואל יבואה גם כן סובל ממגמת היחלשות מאז פתיחת הסיבוב, וגם מבילי גונזאלס לא ראינו הרבה חוץ מהשער העצמי האומלל (אבל היפה לכשעצמו). נתניה קבוצה שלפעמים כיף לראות ולפעמים משעממת בטירוף. קיויו מוסיף מימד חדש להתקפה הדי רדודה, סוף סוף לאוקוצ'ה יש חבר שגם ימסור לו מדי פעם בהתקפה (בניגוד לשכטר). אמייה טגה חוזר לעמדת הקישור, שיאבד את טל מעבי הנמרץ עקב פציעה. נתניה קבוצת חוץ מעולה ואני מעריך שבכפר סבא היא תמשיך לטפס למעלה.

מתחילת העונה האמנתי שבית"ר לא תשחק בקריית שמונה עקב גודל האיצטדיון, אבל עכשיו זה יקרה, ואני צופה מוקש לא קטן לירושלמים. שביט אלימלך לא משחק במשחקים האחרונים בגלל הפציעה (והלידה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ) אבל אני מעריך שעל המשחק הזה הוא לא יוותר. בבית"ר אין מערך הגנה קבוע במחזורים האחרונים, בן-יוסף מתורגל הרבה במערך של שום, אולי פתרון אפשרי לאיטיות של גרשון. יש לא מעט אוהדים לבית"ר באיזור הצפון ושחקניה יזכו לביטחון רב, אבל קריית שמונה לא פראיירית.

ואי אפשר שלא לדבר על הדרבי. פשוט טירוף מה שקורה באימונים האחרונים של 2 הקבוצות. אני בכלל מתרגש לפני כל דרבי וכמה שעות לפני מתקשה לדבר. הדרבי הזה יהיה טעון במיוחד בגלל המצב הרגיש של 2 הקבוצות בטבלה, אבל עושה רושם שהיריבות נגד הירידה לא ממש יריבות בימים אלו וזו הזדמנות בשביל אחת משתי התל-אביביות לצאת מהאזור המסוכן. 2 מאמנים שמרנים שדוגלים בשמירות אישיות, מכבי אולי נראית פייבוריטית אבל הדרבי הזה יכול להתפתח לכל כיוון, בדרבים שמכבי אירחה הניצחון האחרון של הפועל היה אי שם ב- 2002, מאותו שער של קלשצ'נקו וההרחקה של נמני (תודה לך חיים יעקב). הרבה שערים אין בדרך כלל בדרבים, וברוב המקרים הקבוצה המנצחת ניצחה על האפס. לפני דרבים אני לא מעז להמר (למרות שכולם יודעים מה משאלת הלב שלי).

11. Emil Member

דבר ראשון, הוא לא אמר שזה המשחק הכי טוב, הוא אמר שזה המשחק הכי מעניין

ומאכזב כל פעם מחדש? אמנם הדרבי הראשון העונה היה ככל הנראה הגרוע ביותר שאני ראיתי (ואולי הגרוע ביותר, נקודה), אבל מכאן ועד מאכזב כל פעם הדרך ארוכה.
    כבר שכחת את העונה שעברה? אמנם זכינו ל0-0 משמים בסיבוב השני, אבל בשני הדרבים האחרים זכינו ל7 שערים (3-1 מכבי, 3-0 הפועל) והרבה אקשן.
    אני יכול לציין עוד לא מעט דרבים מהשנים האחרונות (והקצת פחות אחרונות) שריגשו אותי או גרמו לי לשקול האם שווה או לא שווה להזיל דמעה על כדורגל, מחצי גמר הגביע ודרבי המשבצות עד השלישיה בסוף העונה שעברה.
    משעמם? לך תבדוק את הסטטיסטיקה שלך בחור. בשנתיים וחצי האחרונות היו תשעה דרבים עם 22 שערים. ארבעה מהתשעה הסתיימו עם שלושה שערים או יותר, 0-0 אחד, 1-0 אחד.

בית"ר חיפה? הבלחה עונתית, אולי זה יחזיק עוד כמה שנים, סביר להניח שכן למען האמת. אבל הדרבי התל אביבי נמצא בשטח עוד לפני קום המדינה, לשני המועדונים הללו הייתה יריבות עוד לפני שבית"ר או חיפה ביקרו בליגה הראשונה, שלא לדבר על לשחק בניהן משחק עונה. לך תשאל אוהד בית"ר כמה יריבות באמת יש לו מול החיפאים. לך תשאל את השחקנים אם זה לא עוד משחק ליגה.
    וסתם כדי להציק, חיפה-בית"ר בסיבוב הראשון נגמר בתוצאה מאופסת...
    אז אולי העונה זה "משחק העונה" (שזה גם כינוי די עצוב למשחק עם הפרש עשר בין הקבוצות), אבל כדי להבין מה זה דרבי צריך להסתכל אחורה, הרבה אחורה.

אז אולי עכשיו זה המשחק הכי מעניין מבחינת הטבלה, אבל הדרבי התל אביבי לא קשור לטבלה, ולא נוגע לה. הוא גדול בפני עצמו גם כך, הוא לא צריך סימוכין של נקודות ומאבקים ישירים. היריבות מזינה את עצמה.

אני נאלץ להסכים פה, ערב דרבי, עם אדם המכנה עצמו "שער 7" - "הדרבי הזה תמיד מרגש". תעריכו את זה.

עריכה:
    ברשותכם, ציטוט להמחשת ההבדל התהומי בין בית"ר-חיפה לדרבי, מפי אוהד בית"ר (מקווה שאין לך התנגדות שהשתמשתי בך)

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אי אפשר להשוות בין הדרבי התל אביבי לבין שום משחק אחר בארץ. דבר ראשון דרבי זה דרבי... אין מה לעשות. הדרבי הזה תמיד שמר על מסורת של 2 קבוצות גדולות בכדרגל הישראלי והוא תמיד תמיד תמיד הרבה יותר צבעוני מכל בית"ר- חיפה או כל יריבות אחרת שתבחרו. הדרבי התל אביבי גם עכשיו, כאשר 2 הקבוצות הללו בתחתית יהיה צבעוני ומעניין הרבה יותר מכל משחק אחר בליגה. מה מעניין? בית"ר- חיפה? משחק חסר חשיבות לליגה? שמחיפה מגיעים לא יותר מ-1000 איש? תעשו לי טובה.

כל עונה, לא חשוב איפה הקבוצות, הדרבי התל אביבי תמיד מפגש שכולם מחכים לו.

ואגב דעתם של כל אוהדי אותם קבוצות פסולות בעיניי מכיוון שמה שבאמת נכון אלו אותם דעות של האוהדים הנייטרלים. כי עבור אוהדי בית"ר שהדרבי התל אביבי לא ממש עושה להם את זה ברור שיעדיפו משחק קבוצתם מול כל קבוצה אחרת ולהיפך...

13. BeitaReaLiverpool Member

שמע,
    אם לא יהיה שלג , יהיה קור אימים והאיצטדיון יהיה חצי ריק. במשחק כזה, עם אווירה כמו שיכולה להיות וכמו שהייתה במשחק שבוטל, אצטדיון חצי ריק הוא בזבוז.
    לכן אני מעדיף לדחות את זה בשבוע, ושיהיה משחק עם אצטדיון מפוצץ ואווירה מדהימה.

כמו שלירן אמר, אני לא נייטרלי בקשר למה שאותי מעניין.
    חוץ מזה, תזכורת למה שאני אמרתי מקודם:
    מכייוון שאני לא מסכים עם הקביעה שזה ה"דבר הכי טוב שיש פה".
    דיברתי כם על הדרבי הקודם, שהיה משמים ברמות.

שער 7 ואמיל, אני מסכים אתכם לגבי ההיסטוריה, גלזר , שייע, סיני וגינצבורג,
    אבל כיום שתי הקבוצות מאוד חלשות. הכדורגל ביום ראשון לא יהיה דומה בכלום לכדורגל בשנות ה-70 וה-80 שדיברתם עליהן.

אל תבינו אותי לא נכון, תהיה אווירה נפלאה, ואני מאוד מקווה שגם משחק טוב, אבל אל תופתעו אם יהיה 1-0 משמים.

14. M U Member

אתה לא מבין שלא מדברים פה על המשחק רק כמשחק כדורגל נטו.

מדברים על זה שבכדורגל יש הרבה יריבויות זמניות, הרבה משחקים חמים מדי פעם.. אבל כמו דרבי אין אף פעם. וגם אם הרמה שלו היא ליגה א' .. הוא עדיין הדבר הכי טוב שיש לכדורגל הישראלי להציע.

בשום משחק אחר אין אווירה כזאת ויריבות כזאת. לפחות לא בשום משחק שיתן את הנתונים האלה תמיד

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בעקבות ההגעה של פאנטיני, רוסו עבר לשחק באגף הימני שלנו, מה שלדעתי פוגע בנו. כל עוד רוסו שיחק במרכז, הוא בהחלט היה יכול להתאים לנו, בעיקר משום שהלחימה בעמדה הזאת חשובה יותר מטכניקה גבוהה ומהירות. כאשר הוא עבר לאגף הימני, הוא לא מסוגל לעבור שחקנים, ולמעשה די תוקע את משחק האגפים שלנו.
    פאנטיני ניראה לא רע, לא מדהים, אך בהחלט רואים שמדובר בשחקן לא רע. לדעתי הוא מעט חלוד, ורואים שעדיין לא מכיר מספיק טוב את חבריו לקבוצה, אך אין לי ספק שזה יישתפר.