מחזור 20 בליגת העל: נתניה מנצחת את בית"ר; תיקו אפס בין מכבי לבני יהודה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏26/1/18.

1. עידן444 Member

הרבה זמן לא ראיתי כזו פסימיות של אוהדים שלנו לפני משחק.
    מרגיש לי כאילו היריבה היום היא באירן מינכן ורק לי לא סיפרו.

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נכון שכל המזרחי היום נפתח לאוהדי בית"ר?

3. עידן444 Member

לא

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז איך הולכת החלוקה, הבנתי אתמול שבעקבות הביקוש נפתחו עוד יציעים לאוהדים שלנו.

5. abcd Member

בערך חצי-חצי בחלוקה רק שהקהל שלנו לא ממש מסתער על הקופות בלשון המעטה ככה שלא יפתיע אותי אם אחרי שבית"ר ימלאו את החלק שלהם הם יתחילו לקנות גם לשלנו.

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  6. סמואל אטו Member

התקציב של ק"ש הוא חמישי בליגה במקרה הטוב, ועדיין זה לא אומר כלום. מה גם שהבאים בתור לא רחוקים אני מעריך.
    מי שציפה מק"ש משהו שהוא מעבר למלחמה על מקומות 5-6 חי בהזיה תסלח לי. זה לא רלוונטי כמה כסף יצא, זה משנה מה הקבוצה שווה ומה הציפיות הריאליות במצבה הנוכחי.
    עבור קבוצה כמו ק"ש, לסיים במקום 4 ומעלה זה הצלחה כבירה, עונת שיא שיכולה להתרחש פעם ב... רק אם בונים בסיס טוב ונותנים לו יציבות ל-3-4 שנים. אתה לא יכול לצפות לעונת שיא בכל עונה.

מה שרשמת בסוף זה בדיוק מה שאני טוען בדיון הזה בנוגע לסילבס.
    לפני חודש כבר גמרו לו את הקריירה בגלל שלא הצליח להתחרות על פלייאוף עליון. הנקודה, היא לא אם הוא מאמן טוב או לא, אלא שאנשים ממהרים לסכם את העונה בתחילת הליגה.
    זה אותו דבר כמו שהיה עם יובל נעים שקיבל מחמאות במחזורי הפתיחה והיום אנחנו רואים שהוא עלול לגמור את העונה בלי כלום.
    צריך לחכות עם הסיכומים לסוף.

7. גלץ Member

קרית שמונה קבוצה שצריכה להשתלב בפלייאוף העליון כל שנה והיא כרגע לא פייבוריטית להגיע לשם, ואני גם זוקף את זה לזכות היכולת של נתניה והפועל חיפה שמפתיעות השנה.
    למרות שקרית שמונה באמת מאכזבת ולא נראית כמו קבוצה מסוכנת גם בלי קשר שהיא במקום ה7. בכלל עד לפני חודש בערך היא נראתה לי כמו קבוצה בדיחה. לפחות הם ישתפרו מאז (הם אשכרה הפסידו העונה בבית לאשדוד ולרעננה).
    הם נראים לי כמו קבוצת תחתית יותר מאשר קבוצת צמרת.

נערך לאחרונה ב: ‏29/1/18
  8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק הליגה הראשון שיש לחץ במכבי נתניה, מה שלא היה עד עכשיו. זה כבר מעבר לעובדה שהיריבות שמתחרות על מקום בפלייאוף העליון צמצמו את הפערים, אלא בעיקר העובדה שהקבוצה לא מתפקדת כבר כמה שבועות.

מכבי נתניה כבר שיחקה נגד מכבי ת"א והפועל ב"ש ובאף אחד מן המשחקים לא חשבתי שזה תלוי ביריבה, אך הפעם זה תלוי רק בקבוצה שמנגד. אם ביתר ירושלים תהיה טובה, מכבי נתניה תרד מובסת.

9. עידן444 Member

אין להם שום צורך לעשות את זה. החלוקה של היציע היא עפי ביקוש. יהיו סביב 7,000-8,000 נתנייתים ו סביב ה 4,000 אוהדי בית"ר.

10. עידן444 Member

המרה השחורה הזו שאוהדים שלנו נכנסו אליה בגלל ההפסד בגביע מביכה ברמות.
    לפחות שתוך כל הדכאון הזה שיבואו היום לתת עבודה ולעזור לקבוצה לנצח.
    ניצחון היום מביא אותנו למצב שלקחנו בסיבוב הזה יותר נקודות מאשר עד למשחק הזה בסיבוב הראשון.
    הזוי שהתגובות בסיבוב הראשון היו מלהיבות עם המילה אירופה ואפילו אליפות צצה מידי פעם והלך הרוח היום הוא של קבוצה שיכולה להסתבך בתחתית.
    אני שוב מדגיש- אם נתניה מנצחת היום הסיבוב השני מבחינת צבירת נקודות טוב יותר!
    וגם אם לא, אז הקצב הוא רק ב- 1-2 נקודות פחות טוב.

אז אני שואל-
    למה זה תמיד או סקנדל או פסטיבל?

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה עד המשחק נגד מכבי חיפה הציגה את הכדורגל הכי טוב בליגה (ולא צריך להתבייש לכתוב את זה) ואילו מכבי נתניה של החודשיים האחרונים משחקת רע. הניצחונות על הפועל ב"ש והפועל עכו מעידים בעיקר על היריבות שהיו למכבי נתניה, כי גם בשני המשחקים האלה הקבוצה לא שיחקה טוב.

אם זה נכון ש"הטבלה לא משקרת", זו סיבה מספיק טובה להאמין שמכבי נתניה בדרך להפסיד, כי זה יהיה פשע אם ביכולת של הסיבוב השני הקבוצה תיקח יותר נקודות משלקחה בסיבוב הקודם, שהיה משמעותית טוב יותר מבחינת רמת המשחק.

12. עידן444 Member

זה פשוט לא נכון.
    זו היגררות אחרי העדר.
    הניצחון 0-3 בסיבוב הראשון באשדוד לא היה ביכולת טובה יותר מה 0-3 על עכו.
    הניצחון על ב"ש היה ניצחון מוצדק ורק שתי מתנות בסיום כמעט גרמו לעוגמת נפש.
    המחצית הראשונה נגד רעננה ב 0-3 היתה רעה. במחצית השניה היא נישברה. נגד מכבי פ"ת התוצאה הגבוהה שיקרה. כפי שה 1-4 נגד בית"ר שיקר.
    גם באשקלון נראנו רע אבל אם דיא סבע עושה את ה 0-2 מול שער ריק הכל היה טוב.
    אם הכדור של אביב אברהם נופל במשקוף ופנימה ועושה 0-2 יש לי תחושה שהמשחק מול רעננה נגמר כמו בסיבוב הראשון. אם ערן לוי בועט 5 ס"מ שמאלה את הפנדל נגד אשדוד והוא פוגע בקורה ונכנס ועושה 0-2- בסבירות גבוהה זה גם נגמר כמו בסיבוב הראשון.
    יש ירידה ביכולת. בעיקר של קייטה וערן לוי ואין עלי מוחמד. וגם ורגוץ כל הזמן נפצע ותירם לא עושה את העבודה. אבל בשורה התחתונה ההבדל הוא שבסיבוב הראשון דיא כבש מכל מקום ושבוע שעבר דקה 90 הכדור פגע בחיבור ויצא.
    אני רואה את נתניה מתחילת העונה ופרשנים בשקל שמפרשנים לפי התוצאה ואחרי ניצחון טוחנים את המוח ומציירים לי משולשים ויהלומים על איזה יופי נתניה לוחצת ואחרי הפסד למכבי ת"א כשמדקה 12 אנחנו משחקים ב- 10 שחקנים מספרים שנתניה בירידה לא יצליחו לבלבל אותי.
    נתניה קבוצה לא יציבה, ואם היו היא תהיה במוד הנכון היום אני מאוד אופטימי. ואם שוב יחל מופע ליצנות בהגנה- אז נהיה בבעיה. זה המצב לפני כל משחק העונה.

13. abcd Member

אני מודה שלפני המשחק נגד ב"ש כמעט נדבקתי באופטימיות שלך על צפי הקהל שנביא ובסוף התברר לי שאפילו התחזיות הפסימיות שלי התבררו כאופטימיות.
    לדעתי אתה הולך להתאכזב, נגד מכבי ת"א בסיבוב הראשון לא הבאנו 7 ואין מה להשוות את הבאזז שהיה אז לעומת מה שיש היום. לא אתפלא אם אפילו לא נגרד את ה-6.

בקשר לקהל של בית"ר, להביא מעל 4000 צופים זה לא עניין רציני בשבילו. בוא נגיד שאני לא חושב שיהיה לנו רוב משמעותי

14. עידן444 Member

נגד ב"ש זה המשחק היחיד שהתאכזבתי העונה. עד היום לא ברור לי למה הקהל שהיה נגד הפועל חיפה לא הגיע למשחק הזה.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן444 - היגררות אחרי העדר מצדי או שחייה בכוח נגד הזרם מצדך?

מכבי נתניה כבר לא מפעילה את הלחץ על היריבה כפי שעשתה ברוב הסיבוב הראשון, כבר לא יוצרת את אותה כמות של איומים לשער היריבה.
    בכל המשחקים שציינת זכורים לי דקות של כתישת היריבה. הנעת כדור בקצב מהיר מאוד, כשהשחקנים היריבים יכולים רק לעקוב אחרי הכדור עם העיניים אבל לא להגיב. הפעם האחרונה שמכבי נתניה עשתה את זה ליריבה שלה היה כמה דקות לפני וכמה דקות אחרי שער השוויון שהקבוצה כבשה נגד בני יהודה.

ביתר ירושלים יוצרת מצבי הבקעה גם בדקות שאין לה שום יומרות לייצר כאלה. במכבי נתניה פותח חלוץ שכבר מי יודע כמה משחקים ברציפות שלא עשה מהלך אחד ראוי של כדורגל.
    מכבי נתניה סופגת מכל טווח אפשרי במצבים הנייחים ולביתר ירושלים יש את מלך המצבים הנייחים של ליגת העל.
    מכבי נתניה גרועה בלהגן נגד שחקנים שיודעים לכדרר וזה בדיוק מה שהשחקנים בהתקפה של ביתר ירושלים יודעים לעשות הכי טוב.
    ושלא תבין לא נכון, מכבי נתניה יכולה לנצח את ביתר ירושלים (משחק שהוא משולש קלאסי), אבל זה משחק שלא תלוי בה בשום צורה. קודם כל ביתר ירושלים תצטרך לתת ורק אז השאלה תהיה האם מכבי נתניה תהיה מסוגלת לקחת.

אגב, גם בגזרת הקהל, אני באמת לא מבין מאיפה אתה מצליח לשאוב את כל העידוד שאתה מפזר כאן. אחרי המשחק נגד מ.ס. אשדוד אמרתי שיהיו 4,000 וכרגע מסתמן שלא יהיו יותר מ-5,000 והלוואי שאני טועה.
    אני פשוט מכיר את זה הקהל שלנו. אותי זה לא מפתיע שדווקא משחק נגד הפועל חיפה משך יותר יהלומים ליציע מאשר משחק נגד מכבי ת"א או הפועל ב"ש. את רוב הקהל של מכבי נתניה היריבה לא מעניינת בכלל. חלק לא מבוטל מהאוהדים המבוגרים שמגיעים מדי פעם למשחקי מפתח אפילו לא יודעים בכל איך הסמל של הקבוצות היריבות נראה.