מחזור 20 בליגת העל: נתניה מנצחת את בית"ר; תיקו אפס בין מכבי לבני יהודה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏26/1/18.

1. עידן444 Member

ממש לא!
    איזי העמיד תקציב הכי גבוה אי פעם כדי להיות בצמרת. לא מחתימים שחקן כמו הסלבנאק סתם כי השתחרר לו פק״מ. וסילבס לא הגיע כדי לנסות להיכנס אולי בשיניים לפלייאוף העליון.
    אם הוא כן יגיע לפלייאוף עליון ויצליח לעבור את ב״ש בגביע הוא אולי מצליח לשנות קצת את גורל העונה הזו- אבל זה עוד רחוק.
    סילבס עצמו אמר שהוא נכשל העונה במידה כזו או אחרת ושאפילו לא היה מופתע או כועס אם איזי היתה חותך אותו אחרי שהשקיע כל כך הרבה כסף והתוצאות לא היו בהאתם. סילבס מאמן מצויין שיודע לעשות שינויים ותיקונים תוך כדי תנועה ורק לא בזכות העברות של עוד ועוד שחקנים אלא בתוך הסגל עצמו. החמאתי לו על זה כבר בעונה שעברה ברעננה שהיתה בתקופה רעה והוא ידע לעשות שינויים ולשנות את המומנטום. נראה שהוא מצליח לעשות את זה גם העונה. אבל נכון לכרגע הוא מתחת לציפיות. אפילו הרבה מתחת.

2. Raulito Madridista

אמנם מכבי היא הדוגמא כאן אבל זה משהו כללי יותר: לא מצליח להבין את הקבוצות האלה שמשחק אחד נגד יריב נחות יכול להחזיר אותן למקום הראשון - ובאות להעביר את הזמן. ברור שבני-יהודה קבוצה מאומנת ומסודרת אבל אפשר לפרוץ, זו לא אתלטיקו פה ובני-יהודה לא הטרידה בשום התקפה מתפרצת נורמלית(ואלסקיס בירידה לטעמי ויש דיבורים שלא ימשיך). מכבי התחילה לרוץ רק בסוף וקרויף איחר עם החילופים שלו. מה עוד שמכבי הגיעה אחרי ההשפלה נגד מכבי חיפה בגביע כך שהמוטיבצייה לתקן הייתה צריכה להיות אפילו עוד יותר גדולה. גם ההיעדרות של דסה לא מתקבלת על הדעת.

אני יודע שאם אני הייתי שחקן הייתי עולה בטירוף כל שבוע ובטח בסיטואצייה כזו. זה ממש לא משחק שהכדור לא רצה להיכנס עם כל הכבוד להדיפה של זובאס, רחוק מזה.

אגב צ'יבוטה עכשיו וגם ואלסקיס קודם(וגם חלוץ העל קארים בנזמה אתמול) - במקום לבעוט לפינה הרחוקה - סיכוי גדול יותר להבקיע אבל מצריך טכניקה ואיכות - בועטים לפינה הקצרה. גם אם זה למסגרת אז סיכוי לא גבוה לכבוש. 70% מהשחקנים בארץ ככה.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. סמואל אטו Member

מה זה משנה אם זה הכי גבוה בהיסטוריה או שהחתימו את האסלביינק(מי בכלל הכיר אותו לפני שהגיע לארץ?)? הם קבוצה שאמורה להילחם על פלייאוף עליון. זהו.
    איפה ציפית לראות אותם? במקום ב"ש?

DRORIKO ו-oranfu אוהבים את זה.
  4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נוהל מכבי

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  5. Melikson24 Member

על מה באמת 5 דקות? אפילו לא היו בזבוזי זמן הפעם בניגוד לנוהל אבוקסיס מול הגדולות.

6. עידן444 Member

זה לא משנה איפה אני ציפיתי לראות אותם אלא איפה איזי. וכשהוא הביא את סילבס והחתים שחקן ב 300 אלף דולר שכר(חסר תקדים במונחים של קש ויקר יותר מכל שחקן בקבוצות שהן לא מכבי תא, לא הפועל ב״ש ולא מכבי חיפה שהן קבוצות של מעל 80 מיליון תקציב) מניח שהוא ציפה להיות יותר באיזור של הפועל חיפה ובית״ר מאשר בניסיון להגיע לפלייאוף עליון בפוטו פיניש.
    אם מפריעה לך ההגדה הזו, תבוא בטענות לחיים סילבס שהוא בחור מספיק אמיתי ועם ביקורת עצמית והוא טוען בעצמו שהעונה הזו לא טובה. אגב, הוא אפילו מדבר במושגים של התחשלות ושהוא היום מאמן יותר טוב מאשר הוא היה שהוא הגיע לקש ודווקא בגלל הקושי והאכזבה.

7. Telkiyski Member

חח מכבי לא מובילה - 5 דקות תוספת זמן.

ודאי.

8. סמואל אטו Member

מה שחיים סילבס או איזי שירצקי אומרים לא קשור. אני מדבר על הכדורגל שאני רואה ועל הציפיות שאני חושב שהם ריאליות.
    רק חסר שתגיד שהפועל פ"ת נכשלה בעונת 09/10 כי דני לוי הצהיר שהם יתחרו על אליפות.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. Telkiyski Member

מה עם שגיב יחזקאל?
    נכנס כבר לכושר אירופי?

נערך לאחרונה ב: ‏28/1/18
  10. DRORIKO Member

ק"ש התחילה את העונה רע, מה שכנראה יעלה לה בפליאוף עליון. ועדיין סילבס מבחינתי זוכה בקרדיט מחדש. אתה כן רואה קבוצה בבניה, קבוצה שמתקדמת משבוע לשבוע, מה שלא ראית אצל חסארמה ובטח שלא אצל הליצן קשטן. אם אני איזי אני נותן לסילבס את המושכות גם לעונה הבאה.

11. עידן444 Member

אין כאן שאלה שמאמן שאתה מאמין בו צריך לקבל את המושכות ליותר מעונה. גם סר אלכס פרגוסון לא זלל תארים מהשנה הראשונה במנ. יונייטד.
    זה לא קשור לדיון על זה שהציפיות של ק״ש היו גבוהות יותר העונה. מבחינת תקציב למשל ק״ש במקום הרביעי. ועם ההתרסקות הקבועה של מכבי חיפה- שלישית.
    אגב, יפה ששבועיים טובים וישר קופצים פה שוב עם הכרזות שהופכות את סילבס לקלופ... בטח אחרי שני הפסדים תבוא הקונטרה על כמה סילבס אובררייטד וכן הלאה וכן הלאה.
    כל היום מבקרים כאן את התקשורת- אבל פועלים בדיוק לפי אותן אמות מידה- אז בפעם הבאה שיורדים על הפרשנים והעיתונאים- שווה להסתכל על עצמנו ועל איך אנחנו שופטים את המציאות.
    אגב, מי שראה את ה 20 דקות האחרונות אתמול(זה מה שאני ראיתי) ק״ש הפסיקה לשחק לחלוטין(בהנחה שהיא באמת היתה כל כך יותר טובה לפני כן עפי השדרים) ויצאה בנס.

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. DRORIKO Member

אף אחד לא דיבר על ק״ש בתור מקום רביעי, למעשה אף אחד לא דיבר עליה בכלל, היא היתה מתחת לרדאר. אז יכול להיות שאם היא תעשה פליאוף תחתון זאת תהיה אכזבה אבל לא צריך להגזים.

13. עידן444 Member

מי מגזים? ברעננה במצב הזה סילבס היה נחשב להצלחה. בק"ש היו ציפיות אחרות. תקציב אחר. אפשרויות אחרות. רב"ש לקח שם אליפות. בכר סיים שני וזכה בגביע. סילבס קיבל תקציב יותר גדול משניהם והציפיות היו להיות בפליאוף עליון ולהיאבק על מקום באירופה. בטח כשאתה מביא מאמן מהטובים בליגה כביכול. ושוב, סילבס עצמו מודה שזו אכזבה. בטח כשהליגה לטענת רבים ברמה נמוכה. נראה לי שהוא ידע מה הציפיות וגם האמין שיש לו את הכלים לעמוד בהם. אחרת הוא לא היה טוען שזו אכזבה.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  14. DRORIKO Member

שים לב שאני בעצמי כתבתי שזאת אכזבה, אבל לא כזאת שצריכה למנוע מסילבס להמשיך לעוד עונה(אלא אם תהיה התרסקות)

15. עידן444 Member

אז על מה הויכוח?